כוחם של הלקוחות הולך וגובר כיום. העולם המודרני הופך לתחרותי יותר ויותר. העולם העסקי מאבד את אותם מנגנוני הגנה שהיו לו בשנים האחרונות. הכוח עובר מהחברות ללקוחות. העולם כיום מנוהל, על ידי לקוחות. יש להם היכולת והכוח לקדם או להוריד כמעט של חברה או עסק. זאת באמצעות השימוש באינטרנט וברשתות החברתיות שהעבירו את מרכז השליטה והכוח ללקוחות.

בנו מערכות יחסים ארוכות טווח עם הלקוחות

לקוחות כיום, יכולים בקלות רבה להגיע לחשיפת חווית שירות רעה למאות אלפי משתמשים אחרים באמצעות סרטון או פוסט קצר באחת מהרשתות החברתיות. הכיצד מונעים שדברים כאלה יקרו לכם? הכיצד הדרכת שירות לקוחות ב- 2024 -2023 עשויות להביא גם לך ערך? הדרכות וסדנאות שירות לקוחות המלמדות עד כמה חשוב לבנות מערכות יחסים ארוכות טווח עם הלקוחות באמצעות "גודיס" וחוויות שירות ברמת ה- WOW. רוצים לדעת עוד? בואו נדבר! 

משפרים את מערכי שירות הלקוחות

באמצעות הדרכת שירות לקוחות ב- 2024 -2023. אנו בונים יחסים וממליצים לתת ללקוחות "גודיס". כי בלי הפורמט הזה יש סיכוי רב שתשלמו מחיר יקר. לקוחות לא מרוצים, לקוחות כועסים, יכולים לגרום הרבה מאוד נזק תדמיתי ועסקי. לכן, עסקים חברות ונותני שירות חייבים לדעת לספק ללקוחות לא רק מוצר איכותי וטוב במחיר נכון, אלא גם מענה מהיר, במערכת שירות הלקוחות ובעיקר להתאמץ להעניק להם חוויות שירות יוצאות מהכלל לאורך חייו כלקוח. כל סטייה, ולו הקטנה ביותר, עשויה לגרום לנטישה. כיום אגפי שירות הלקוחות והתמיכה מהוות את "הפנים" של החברה או הארגון. הם בחזית המגע מול הלקוחות שבחרו לתת את כספם ולרכוש מוצר או שירות. הלקוחות תמיד יהיו מאד חסרי סבלנות, לחוויות שירות רעות.

לקוחות נאמנים – יוצרים צמיחה

פעם אחר פעם מתברר, כי כאשר לקוחות מוציאים כסף ובוחרים יצרן או ספק - הם מצפים לקבל מערכת תמיכה ושירות הרבה מעבר לממוצע. שירות פחות מהממוצע, יביא אותם לעבור לספק אחר. כולנו יודעים כי  כאשר השירות אינו טוב מספיק, לדעת הלקוחות, או שהם חוו חווית שירות או מגע פחות טוב עם אחד מאגפי החברה אזי כלל לא פשוט להיות נציג שירות הלקוחות מהעבר השני של הטלפון. אנו עוסקים בהדרכת שירות לקוחות מקצועי ועדכני לתחילת 2023. בתהליכים אנו מעניקים סט כלים ומיומנויות המשפר מהותית את העבודה החשובה מול הלקוחות בחברה.

מהדרכת שירות לקוחות - לחוויית לקוח מדהימה

נושא שירות הלקוחות בעשרים השנים האחרונות עבר מספר שינויים. בתחילה, ארגונים וחברות התמקדו אך ורק בגיוס הלקוחות וכמעט לא נתנו תשומת לב ומשאבים לטיפול ושיפור חוויות השירות והתמיכה. לאורך השנים גילו לא מעט חברות ועסקים שהזלזול בלקוחות שבעמל רב גויסו – מביא לנזק כלכלי גדול. לקוחות טובים, נטשו ועברו למתחרים. דומה הדבר לשאלות המוכרות לכולנו ממבחני המתמטיקה, שאלות לגבי הספקים.. "מתי עשויה בריכה להתמלא כאשר מצד אחד צינור המכניס מים בהספק של 100 ליטר לשעה ומנגד "סדקים ברמת שירות הלקוחות" סדקים בבריכה גורמים לזליגה ובזבוז של 98 ליטר לשעה" במצב הטוב.. ופעמים הסדקים גדלים והבריכה מתרוקנת? הכיצד מונעים נטישה של לקוחות? מטפלים בסדקים?

לא להסתפק בשירות לקוחות סביר? או טוב למדי?

חברות שחוו את התהליך המתואר כאן, הבינו גם באם באיחור, שעליהם להעניק שירות טוב ללקוחות הוותיקים שלהם. שרות טוב, מונע נטישה ואפילו יוצר תהליכים של קניות המשך. המחקרים העדכניים שבוצעו בשנים האחרונות בעולם ובארץ, מגלים כי הלקוחות בעולם המודרני, העולם הפתוח נמצאים במרחק של  2 "הקלקות" בנייד או במחשב. הלקוחות האלה, כבר לא מסתפקים לא מסתפקים בשירות טוב! שירות טוב וממוצע, לא מספיק בעבורם בכדי לחזק את רמת הנאמנות לחברה, למוצר, ולשירות. לקוחות כיום, מצפים כיום לחוויות שירות יוצאות מהכלל. הם בעיקר מצפים כי חברות ועסקים יבנו מולם מערכות יחסים ארוכות טווח ובעיקר יצרו אמון. חוויות לקוח מצטיינות ויוצאות מהכלל – הן הסטנדרט החדש והנדרש בעולם העסקי.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


הדרכות וסדנאות לשיפור השירות

בתהליכים שאנו מובילים בכל מה שקשור להדרכת שירות ושיפור תהליכים, אנו מתמקדים בזיהוי הציפיות של חוויות השירות של הלקוחות ב- 2020 אצלכם בחברה, בהשוואה לרמת שירות הלקוחות והתמיכה של המתחרים המרכזיים שלכם. אנו נבצע מיפוי שוק, ונאסוף מודיעין עסקי בכדי לזהות מה עלינו לעשות בכדי להביא את מערכי שירות הלקוחות והתמיכה אצלכם לרמה שתוביל את השוק ובעיקר תיצור פעם אחר פעם, חווית WOW אצל הלקוחות. נתמקד להבין את ההבדלים בין רמת שרות טובה, לבין יצירת מערכת יחסים ארוכת טווח המניעה פעם אחר פעם, נאמנות רבה ומתמשכת ובעיקר יצירת חווית לקוח ברמת ה- WOW.

סגמנטציה ופרסונליזציה לסוגי הלקוחות

בתחילה נתמקד בתהליכי מיפוי הלקוחות השונים ונבצע סגמנטציה ופרסונליזציה של הלקוחות. אנו ממליצים לבנות מפת -waze אישית של סוגי הלקוחות בארגון. נאתר ונגדיר את נקודות הנפגש העיקריות בין הלקוח לארגון וכיצד זה מתבצע. נבחן כיצד לאתר את הלקוח הפוטנציאלי על ידי בניית פרופיל מדויק שלו. נגדיר כיצד ליצור חוויה חיובית שתגרום ללקוח פוטנציאלי להמשיך לבחור לקנות מוצרים או שירות לאורך זמן.

נתמקד הכיצד נשפר ונשמר עבור לקוחות קיימים את אפקט ה WOW זאת באמצעות מדיניות הממקמת את הלקוח במקום הראשון. נלמד מה השתנה לאורך השנים האחרונות בדרך שבה הלקוחות מבצעים רכישות וקניות? היכן הם מעדיפים לעשות זאת? האם בחנויות הרגילות בקניונים? האם עברו לרכישות באינטרנט? האם הם שומרים אמונים למותגים? ליצרנים המובילים? או הם קונים המוטים על ידי המחיר בלבד?

מה מניע לקוחות לשמור נאמנות?

ננסה במקביל, להבין את התהליכים הפסיכולוגיים שמניעים אותם, להמליץ או לא להמליץ לאחרים על יצרן או ספק שכדאי לקנות ממנו? ככלל, הדרכת שירות לקוחות המתבצעת על ידינו באמצעות קורסים, תוכנית העשרה ופיתוח מיומנויות או סדנאות. כל אלה, כוללים עדכון ארגז הכלים המקצועי ורכישת כלים פרקטיים, ליצירת חווית לקוח יוצאת מהכלל פעם אחר פעם. אנו מלמדים ארגונים ועסקים, להפוך את הלקוחות שלהם להרבה יותר מרוצים ונאמנים לאורך זמן. לקוחות שחוו רמת שירות יוצאת מהכלל – לא נוטשים למתחרים, ובעיקר הם הופכים ללקוחות "שבויים" מרצון אשר מבצעים רכישות המשך, ובכך יוצרים מנוע צמיחה כלכלי חשוב ביותר.

התכנים והנושאים במסגרת הדרכת שירות לקוחות

בכדי לבצע תהליכי העצמה שיפור והדרכות במערכי שירות לקוחות, הן לעובדים, והן למנהלי הצוותים, המחלקות ומנהלי המוקדים, אנו מאמינים בלמידה מתמשכת. מבינים שיש לשפר מיומנויות ולתת למשתתפים בתהליכים שלנו, כלים עדכניים האמורים לשמר אותם בחזית של מערכי שירות לקוחות, המצליחים, פעם אחר פעם, להעניק שירות יוצא מהכלל ללקוחות. בקורסים, בתוכניות הדרכה ובסדנאות לשיפור, אימון ופיתוח מיומנויות בשירות לקוחות אנו מובילים לשיפור. הפעילויות מותאמות לכל ארגון וחברה עסקית על פי צרכיה והאופי שלה.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


להלן מספר תחומים מרכזיים שבהם אנו נעסוק בתוכניות וסדנאות העשרה בתחום שירות הלקוחות:

  • מהי תרבות שירות יוצאת מהכלל? האם אנו כארגון מעניקים אותה ללקוחות?
  • הכיצד נכון להתמודד עם לקוחות "כועסים" ולא קלים?
  • נוביל עדכון לחזון ולתרבות מערכי השירות בחברה.
  • מה נדרש מאיתנו לעשות בשלבים הראשונים בכדי לבצע קפיצת מדרגה אישית ביכולת השירות שלנו?
  • נעדכן את ארגז הכלים המקצועי בתחומי שירות הלקוחות.
  • נלמד מהו שירות מנצח? ננסה להבין הכיצד חברות בארץ ובעולם מצליחות לעשות זאת פעם אחר פעם?
  • נתמקד בדרכים להפוך את מערכי השירות והתמיכה למנוע צמיחה כלכלי.
  • נאמץ תרבות שירות המקדשת One stop shop. ככלל, לא מגלגלים את הלקוח מאחד לשני.
  • בניית אופק תעסוקתי וניהולי לעובדים ולמנהלים במערכי שירות הלקוחות לאורך זמן.

לדבר נכון, להתמודד עם התנגדות

כלל לא פשוט, לאתר עובדים ומנהלים שיש להם דפוסי אופי המתאימים לתפקיד המורכב של שירות לקוחות. עובדים ומנהלים המסוגלים להיות אסרטיביים מספיק ובעלי יכולת הכלה וסבלנות ובעיקר, כאלה המסוגלים לא לאבד את הסבלנות, גם מול לקוחות לא פשוטים כלל וזאת בלשון המעטה. עובדים ומנהלים, במערכי שירות לקוחות חייבים וצריכים לעבור הדרכות ותוכניות העשרה שיעניקו להם כלים וידע עדכני להתמודד עם התפקיד המאתגר הזה. צריך למצוא בקפידה את המתאימים ביותר לתפקיד.

הדרכות שירות לקוחות, קורסים וסדנאות חייבות להיות דבר שבשגרה אצל אותם חברות ועסקים שמבינות, כי הלקוחות שלהם מהווים את המשאב הכי יקר. ללא לקוחות, ובעיקר לקוחות מרוצים, אין כיום זכות קיום לחברות ועסקים בעולם התחרותי שבו הלקוחות הפכו "לשליטים" אשר בהינף מקלדת עוזבים למתחרים ומשתפים מאות או אלפים בחוויות שירות גרועות, או לקוחות מרוצים מאד שהם בדרך כלל לא מפרגנים ומהללים את חבריהם, בגין חווית שירות מדהימה.

משפרים את יכולות בתחום שירות הלקוחות

בתהליכי ההדרכה השונים, אנו מעניקים למשתתפים כלים ובעיקר תרבות ושפה שיביאו אותם להצליח להתמודד טוב יותר עם סוגים שונים של לקוחות. אנו מאמינים כי שיפור השירות ללקוחות, צריך להיות בראש מעיינה של כל חברה או ארגון עסקי. היה ואתם מעוניינים לבצע תהליכי הדרכה ופיתוח מיומנויות של העובדים והמנהלים שלכם העוסקים בשירות לקוחות?

נשמח להגיע לפגישת היכרות ולבחון מהי התוכנית, או הסדנה הכי מתאימה בעבורכם בנושא החשוב של שיפור מערכי שירות הלקוחות. משה גרימברג, המתמחה בייעוץ ארגוני, פיתוח עסקי ובהדרכות מנהלים בעולמות של ניהול שירות לקוחות, מערכי מכירות מתקדמים, הוא הכתובת הנכונה לפנות אליו. לפרטים, צרו קשר ישיר עם משה בטלפון 0544-814332

שירות לקוחות עוסק באנשים.

החברות בעולמות העסקיים השונים, כיום בתחילת 2020, מבינות כי עליהן להעניק לעוסקים במגע עם הלקוחות כלים עדכניים וטובים הרבה יותר מהקיימים כיום. הן מבינות שחובה לשפר את המיומנויות בתחום התקשורת הבינאישיות. לשפר מהר את רמת השירות ללקוחות כל זאת בכדי להגדיל את אחוזי הסגירה של אנשי ומנהלי המכירות בשטח והן אצל קהל לקוחות הוותיקים והחדשים ובעיקר להצליח לשמר אותם לאורך זמן. למי זה מתאים? מי יכול ליהנות מהתהליכים?

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


שיפור מערכי שירות גם מתאימים לחברות בינוניות, לחברות משפחתיות ולעוסקים במקצועות חופשיים שלהם יותר 20 עובדים. כיום, נכון להיעזר בייעוץ ארגוני יעיל ואפקטיבי בכל מה שקשור להדרכה ושיפור ביצועים בתחום שרות הלקוחות. בחברות קטנות כל אחד חייב להיות "מומחה" בשירות לקוחות. בארגונים קטנים ההגדרות תפקיד אינן כל כך חדות ומוגדרות. לפיכך אנו ממליצים כי אצלם, יבוצע תהליכי העשרה וסדנאות שירות בפורום רחב של עובדים ומנהלים.

בוא ונוביל יחד צמיחה

משה גרימברג מעניק לחברות ולעסקים, הדרכה ויעוץ בתחום שיפור מערכי שירות ומכירות באמצעות מגוון רחב של סדנאות קורסים ותוכניות הדרכה לשיפור מיומנויות שירות ומכירות המשך. לאורך השנים, עושים זאת, בהתאמה כמעט כירורגית, לאופי הארגון וצרכיו ובעיקר בהתאמה ליעדים שקבע להשיג. אנו יכולים להעניק את השירות במסגרת מיקור חוץ שעשוי להיות הרבה יותר הגיוני לחברות בינוניות וקטנות. חשוב כי תדעו שאנו פחות אוהבים את אלה שרק מסתפקים, במתן עצות, ונעלמים.

אנו אוהבים לקחת אחריות על היישום בשטח. רק כך אנו מבטיחים הצלחה ארוכת טווח בהדרכות בסדנאות ובקורסים שאנו מעבירים לעובדים ומנהלים בתחומי השירות והמכירות. יש לנו ניסיון רב בתפקידי ניהול, שיווק, מכירות ופיתוח עסקי בחברות מהגדולות בשוק הישראלי. אנו מאמינים שנושא שיפור מערכי השירות לקוחות קריטי להמשך הצמיחה. אשמח להיפגש ולהכיר. צורו קשר עם משה וצלצלו לתיאום פגישת הכרות ללא מחויבות 054-4814332.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים