זה לא משנה מה תחום העיסוק של הארגון שלכם. בשורה התחתונה – אתם חייבים לדעת למכור. אמנות המכירות אינה אמנות שרזיה מוכרים לכל, ושיטות מכירה מקצועיות ללא ספק מגדילות את כמות המכירות עבור אותו מספר של מפגשי מכירה או שיחות. איך עושים את זה? איך לוקחים צוות מכירות לא רע והופכים אותו למושלם עבור הארגון?

קורס לשיפור מיומנויות המכירה

פשוט מאוד! קורס מכירות שיועבר על ידי אנשי מקצוע בעלי שנות ניסיון רבות. הקורס יכיל התייחסות לתחום העיסוק שלכם ויעניק לאנשי המכירות שלכם את כל הטכניקות, הגישות, דרכי ההתמודדות עם חסמים. הוא ייתן להם טכניקות טיפים קטנים שיהפכו אחוז גבוה יותר מן המפגשים ואו שיחות מכירה שלהם לעסקאות משולמות. צוות המכירות ומנהליו מקבלים "ארגז כלים" מקצועי ועדכני להגדלת אחוזי הסגירה

הדרכת מכירות – לכם, לאיש המכירות, או לצוות מכירות שלם

זה לא משנה מה גודל הצוות בארגון שאחראי על השיווק והמכירות – קורס מכירות ישפר את הביצועים בצוות! במהלך קורס מכירות, נדבר, נדגים ואפילו נתרגל שיטות מכירה אפקטיביות. נלמד חומרים באופן פרונטלי ונשקיע חלק מהזמן באימון אישי, אחד על אחד, של שיטות מכירה עדכניות שיחזקו כל איש מכירות על פי נקודות החולשה האישיות שלו. כמובן – נבנה תסריטי שיחה מנצחים, שיכילו התייחסויות לכל התירוצים, החסמים והתשובות הלקוניות שאנחנו שומעים מן הלקוחות, על מנת להפוך אותם ללקוחות משלמים ומרוצים שלנו.

אמנות המשא ומתן – בבסיס קורס המכירות

לא רק חברות וארגונים בעלי ניהול אפקטיבי מרוויחות מיכולת משופרת של צוותי המכירות שלהם לנהל משא ומתן – גם תהליך המכירות והשיחה אל מול הלקוח הפוטנציאלי עשויה להפוך יעילה הרבה יותר – גם למוכר וגם ללקוח. מה שנדרש  שאנשי המכירות שלכם יהיו בקיאים היטב בכל רזי המו"מ המוצלח. יבינו עד כמה חשוב לבנות יחסים רגשיים עם הלקוחות הפוטנציאלים. לשם כך, חלק מקורס מכירות, או מסדנת מכירות, מיועד לנושא שיפור אינטליגנציה רגשית ויכולת הקשבה ואמפתיה. כל זאת בנוסף ללימוד ושיפור יכולות המו"מ של צוות המכירות שלכם.

במה אנו נתמקצע בקורס המכירות:

  • איך לזהות חסמים וחששות של הלקוח הפוטנציאלי, גם אם הוא לא ממש אומר לנו כלום?
  • להקשיב ולהיות תקשורתי ולא מאיים?
  • איך לזהות את שפת הלקוח ולדבר איתו "בגובה העיניים" ובו בזמן לשדר מקצועיות?
  • מתי נכון לעבור לשלב הבא בשיחה, ולחתור לסגירה?
  • כיצד (וגם מדוע) יוצרים בסיס של אמון לעבודה משותפת עם כל לקוח – בטלפון או פנים אל פנים?
  • ועוד לא מעט נושאים בהתאמה לעולמות התוכן של הארגון שלכם.

פנו אלינו, ותתחילו להגדיל את מכירות הארגון – החל ממחר!

תהליך ההתמקצעות במכירות מוצרי / שירותי הארגון, אינו תהליך של יומיים, ואין פה שום קסם. הכשרת אנשי המכירות תיעשה באמצעות חשיפה לכלים אפקטיביים של שכנוע, ניהול מו"מ, וכדומה. עם זאת, קורס המכירות בנוי כך שכבר בהתחלת הקורס או התוכנית, אנחנו קובעים יעדים ונחשפים ל"סודות קטנים" של ניהול מכירות שיתחילו להשפיע על המכירות בארגון באופן מיידי. את השינוי בכללותו, נראה מתעצם לכל אורך הקורס, או הסדנה והוא נשאר גבוה – גם לאחר שתוכנית המכירות תגמר.

שווה כי נכיר

בכדי שיחד נוכל להבין האם הגיע הזמן גם אצלך בארגון להניע קורס ואו תוכנית לשיפור מיומנויות מכירה? אנו מבקשים להעניק מפגש סיעור מוחות ייעודי במתנה. אולי זה הזמן אחרי מפגש סיעור המוחות שנערוך לפנות אלינו!  פנו לצוות מקצועני המכירות של משה גרימברג, Advance Business Consulting – על מנת לתאם פגישה בהקדם, להעצים את צוות המכירות שלכם ולהפיק יותר מפעילות הארגון. זאת ועוד כחלק מהתהליכים אנו נותנים תמיכה וליווי למשתתפים למספר חודשים במייל ואו בטלפון. הארגון יזכה למפגש העשרה ללא עלות אחרי 3 חודשים.