הטיפ החודשי עוסק הפעם בהמלצה ללמוד מניסיונם של מצליחנים באמת. לאורך כל ההיסטוריה וההתפתחות הניהולית כולם למדנו מניסיונם של המצליחנים. וורן באפט בדרכו הוא סמן של שמרנות והצלחה שאיתה לא ניתן להתווכח. מבקש אני לשתף אותכם בתובנה שאימצתי בחום מהרפרטואר של וורן באפט. "תקשיבו לתחושות הבטן שלכם" אומר בפסקנות הטייקון מאומהה.

בחרו את הלקוחות בקפידה

"היה ותחושו אפילו בקצוות האצבעות כי אינכם יכולים לסמוך על הצד השני", נהגו כוורן באפט. "אל תתקדמו בעסקה. בטלו אותה. חפשו שותפים חדשים". היכולת לתת אמון בצד השני כחלק של ניהול המו"מ לקראת חתימת עסקה הוא חלק קריטי שעל פי ניסיונו המוצלח של וורן באפט הוא הפקטור המרכזי בהחלטתו להתקדם או לסגת בכל עסקה חדשה.

בנו אמון צרו תקשורת ויחסים

ניהול מכירות, ניהול משא ומתן וליווי תהליכי שרות ומכירות מתקדמים מהווים חלק מרכזי מהצלחתו של וורן באפט. על פי משנתו ממליץ וורן יש לפעול לא אחת על פי תחושות בטן ואינטואיציה ולא רק להסתמך על חוות דעת מקצועיות מספרים ומצגות. ההצלחה באימוץ השיטה של וורן מתמקדת ביכולת שלנו להיות סופר מודעים וממוקדים. אנו כיועצים ארגוניים המתמחים בשיפור מיומנויות מכירה ושירות מציעים, לנסות תמיד לחוש את הסביבה את האווירה ואת כל אותם הסממנים הקטנים – השינויים זעירים בדפוסי התנהגות והדיבור ואו התזוזה שיכולים לסמן לכם באינטואיציה על יצירת "אי הנחות והשקט שמחלחל בכם" אל מול אותו אדם או אנשים שמולכם. היה ותחושו אי נוחות הקשיבו היטב לקול הפנימי.

להגדיל את אחוזי הסגירה

מהי הדרך שלך לסגור עסקאות? מהי הדרך שבחרתם להשתפר בתחום ניהול משא ומתן מתקדם? הכיצד אתם מחליטים להתמקצע ולהשתפר באמצעות קורס אימון מנהלים שלנו? להתקדם ברמה האישית? הארגונית? אנו מעניקים לכם ארגז כלים מלא במסגרת יעוץ אירגוני ממוקד תוצאות ובתהליכי אימון עסקי ופיתוח עסקי המשולב בבניית אסטרטגיה שיווקית מנצחת. אני התחברתי להמלצה של וורן באפט. ומה אתכם ? האם גם אתם נותנים אמון בתחושות "הבטן" שלכם, כמוני?