תכנון אסטרטגי ותכנון בכלל מהווים  צעדים מרכזים להצלחה של הארגון. ללא תכנון אסטרטגי מתאים, הארגון לא יכול לקבוע מדדים להצלחה או צעדים נדרשים על מנת להגיע להישגים ולהשיג יעדים. תכנון אסטרטגי הינו פרישת הדרך של הארגון לטווח הקצר, הבינוני והארוך, ובנייה של אסטרטגיה כזו היא ההבדל המרכזי בין ארגונים שפשוט "מעבירים את הזמן" לבין ארגונים ש"כובשים יעדים".

התכנון האסטרטגי הוא המפה והמצפן של ההנהלה והמנכ"ל – קברניטה של ספינת הארגון שלכם. היה ואתה רוצה להתעמק בהבנת המושג הרחב של "אסטרטגיה" אתה מוזמן לקרוא ולהיכנס לבלוג שם תאתר מאמרים רבים נוספים העוסקים בחשיבות אימוץ אסטרטגיות עסקיות עדכניות. אם עדיין אין לכם תכנון אסטרטגי המכיל התייחסויות לאסטרטגיה התפעולית, אסטרטגיה שיווקית ואסטרטגיות משמעותיות אחרות בארגון – פנו אלינו בהקדם ונעזור לכם לכוון את ספינתכם אל עבר ההצלחה!

מה יהיה בתכנון האסטרטגי שלכם?

התכנון האסטרטגי הוא תכנון – על, "מפת דרכים" המכילה את מטרות העל של הארגון לטווחים השונים ועקרונות עבודה שנבחרו מתוך מגוון חלופות, להגשמת מטרות על אלה בטווחי זמן שונים. התכנון האסטרטגי יכיל התייחסות למספר היבטי פעילות של הארגון, ביניהם למשל האסטרטגיה השיווקית. מה מטרת פעילויות השיווק? באילו ערוצים ייעשה שימוש? מהו המסר אותו רוצים להחדיר לשוק ומהו הפילוח של קהל היעד, ונושאים נוספים? זאת ועוד, האסטרטגיה התפעולית מתמקדת תפעול מכונות, צוות העובדים, הון אנושי, חיסכון משאבים, ונושאים נוספים, ועוד.

התכנון האסטרטגי מבטיח שתהיו עם העיניים לכיוון היעד

התכנון האסטרטגי, ומחויבות לפעילות על פיו, יבטיחו שהארגון לא פשוט "יתקיים או רק ישרוד", אלא יפעל על מנת להתפתח ולשגשג ולהביא ערך לעובדיו מנהליו להנהלה ולבעלי המניות. בנייה נכונה של תכנון אסטרטגי ה"מפורק" לתכניות עבודה וטקטיקות פעילות בתחומי העיסוק השונים של הארגון לטווחי הזמן השונים, יבטיחו כי הארגון ישמור על מיקומו בחזית התחום, יתקדם, ישתמש ביתרונות התחרותיים שלו ויעמיק אותם, ינצל במדויק את היכולות השיווקיות שלו, ימשיך להתייעל מבחינה תפעולית, או בקיצור – ימשיך להתפתח על מנת להגדיל הן את הרווחיות והן את היעילות שלו מול השוק והמתחרים.

מתי חשוב לבנות תכנון אסטרטגי?

אם עד היום הארגון שלכם פעל ללא תכנון אסטרטגי, אם אתם מרגישים שהפעילות היא ללא ייעוד, אסטרטגיה עסקית לטווח ארוך או היא ארעית – אנחנו ממליצים בחום על ניסוח מסמך תכנון אסטרטגי שלאורו תפעלו. בנוסף, אנחנו ממליצים על תכנון אסטרטגי או על רענון התכנון האסטרטגי והתוכניות האסטרטגיות בתחום העסקי, השיווקי, והתפעולי גם – הקיים (רק אם צריך) כאשר חל שינוי משמעותי בפעילות הארגון (חשיפה לפלח שוק חדש, קו מוצרים או שירותים חדש, תקופה של היערכות מחדש בארגון, נקודות משבר וכדומה) או בתקופות של התחדשות, כמו תחילת שנה.

אתם לא חייבים לעשות את זה לבד

לכל ארגון יש את תחומי המומחיות שלו, עליהם חשוב שישמור ויטפח. אם אין בארגון איש מקצוע שיודע לכתוב מסמך מורכב, מדויק ויעיל של תכנון אסטרטגי, שיודע לנסח אסטרטגיה שיווקית לטווח ארוך או לשקול חלופות אפשריות לפעילות לאור התכנון – אל תתמודדו עם זה לבד. התקשרו אל מומחי הייעוץ העסקי והארגוני מבית משה גרימברג, וקבלו תמיכה וליווי לקראת מסמך תכנון שיש בו את כל מה שאתם צריכים על מנת להזניק את הארגון שלכם קדימה.

החלטנו להעניק לך, מפגש סיעור מוחות במתנה. נשמח לעזור לכם בתהליך התכנון האסטרטגי וניסוח של תכנית אסטרטגית עדכנית ומקצועית, שתהווה גרעין להתפתחות הארגון למשך שנים רבות ותאפשר לכם כהנהלה וכמנהלים להוסיף, לשנות, ולהתאים אותה לאורך חיי הארגון. פנו אלינו עוד היום לקבלת פרטים נוספים!