תהליך של ניהול שינויים וצמיחה בארגון מזמן בראש ובראשונה הזדמנויות חדשות לחברה. חברה הנמצאת בתהליך זה יכולה לחזות מראש אילו איומים עתידיים עלולים לפגוע בה, ולהתמודד איתם מבעוד מועד על ידי תהליך ניהול נכון ויסודי. אנו מאמינים כי ניהול נכון של תהליכי שינוי וצמיחה – change-management-and-growth מביאים לתוצאות וערך מדיד להנהלה ולמנכ"ל. ניהול שינויים –  Change Management בעולם העסקים והתעשייה מטרתו היא לבצע תהליכי הבראה שבאים לתקן כשלים שהתגלו במערכות ובתוצאות התפעוליות מצד אחד או במערכות של השיווק, המכירות והשירות ללקוחות.

תהליכי שינוי לא רק במצבי משבר?

ניהול שינויים המניעים צמיחה והבראה הוא תהליך המוכר היטב בעולמות הייעוץ הארגוני, פיתוח עסקי וכן מוכר היטב בקרב הנהלות בעלים ומנכ"לים. מדובר באיתור אסטרטגיה ובניית תוכנית אופרטיבית לניהול ובקרה של תהליכים ושינויים האמורים לשפר ביצועים במערכות העסקיות. היה נכון כי תבינו שהצורך בניהול שינוי המניע צמיחה הוא לא רק במקרי משבר? חברות ועסקים מבינים כי בחיי החברה או העסק יש צורך באימוץ תהליכי שינוי ושיפור בכל שלבי החיים.

ניהול שינוי וחזרה לצמיחה מחייבת תוכנית מפורטת

ברמה הארגונית נכון לבנות צוות מומחים פנימי יחד עם יועצים ארגוניים מנוסים שיהיו האחראים על השינויים שחייבים לבצע על פי תוכנית מוגדרת הכוללת מטרות יעדים, מדדי הצלחה ובקרה ולוחות זמנים להשגה. אנו יכולים להציג מספר תחומים מרכזיים המשיקים לתחום הרחב של "ניהול שינויים וצמיחה". ברמת השוטף יתכן כי תכירו את המושג שו"ש שמסביר את הצורך בהתנעת תהליך השינוי. התחומים המרכזיים המשיקים לעולמות הייעוץ הארגוני – פיתוח עסקי בתהליכי שינוי הם:

1. שינויים המשיקים לתחום שיפור ארגון ושיטות ברמת הארגון הבקרה והניהול
2. שינויים במשיקים לצורך לבצע עדכון לאסטרטגיה עסקית או שיווקית?
3. שינוי והתאמת עדכנות טכנולוגית במוצרים או שירותים שאתם מיצרים ומשווקים
4. שינוי הנדרש מכניסה לעולמות תוכן חדשים?
5. שינויים במערכי מכירות ושירות לקוחות כתוצאה מכניסה לפלחי שוק חדשים

כיועצים ארגוניים אנו מתמקדים ביישום בבקרה ובהטמעה

גם בעולמות העסקיים הכי תחרותיים, לא החזקים שורדים. דווקא החברות שיש ביכולתן לאמץ תרבות ארגונית המקדשת שינוי וחדשנות כדרך חיים עשויות להצליח הרבה יותר. חברות כאלה כמעט אף פעם "לא דורכות במקום" הם מאמצות תרבות של שינוי והופכות אותה לקטליזטור רב ערך בתנועה אל עבר צמיחה מתמשכת ועקבית. כפי שהצגתי מעלה תהליכים של ניהול נכון של שינויים ארגוניים משיק לתחומים רבים. כל תחום חייב לקבל תשומת לב ובחינה מעמיקה של תהליכים שחייבים להיות מתאימים להשגת המטרה. האחריות הכוללת בהתנעת כל תהליך שינוי חייבת להישאר ברמת ההנהלה, המנכ"ל יחד עם הגורמים הייעוציים שנבחרו להיות אלה שמניעים את התהליך. אנו מתמחים לא רק בהובלת תהליך השינוי ברמה האסטרטגית, אנו לוקחים אחראיות על היישום וההטמעה והבקרה בשטח.

שינוי משמר רלוונטיות מול שוק ולקוחות

מדוע ייעוץ ארגוני חשוב כל כך להצלחת תהליכי שינוי? אנו יועצים ארגוניים, מובילים עשרות רבות של תהליכי ייעוץ ארגוני פיתוח עסקי והובלת תהליכי ניהול שינויים וצמיחה. אנו מבקשים לקבוע כי תהליכי צמיחה ושרידות של ארגונים מצטיינים מתבססים על יכולתם לשמור על רלוונטיות ועדכנות אל מול צרכי השוק והלקוחות. תהליכי ניהול שינויים וצמיחה, מאפשרים לארגונים ומנהלים להתאים את עצמם בצורה ראויה למציאות עסקית דינמית ורבת שינויים. כחברה ייעוץ ארגוני וותיקה, אנו מתמקדים ביצירת תהליכים שיתופיים המחברים את העובדים והמנהלים לתהליכים. משה גרימברג וצוות שותפיו הבכירים לדרך מאמינים רק בשיתוף פעולה ויצירת סינרגיה כלל מערכתית, ניתן להטמיע שינויים בהצלחה.

הבראה שינוי וצמיחה

כחלק מהתהליך אנו ב-ABC נגבש אסטרטגיות שיעזרו בהשרשת חזון החברה, תרבותה וערכיה בקרב העובדים, ובתרגומם למעשים ופעולות על בסיס יום יומי. עבודה נכונה ויסודית מחייבת הדרגתיות והתמדה, שלב אחר שלב, בלי לדלג על אף שלב בדרך אל המטרות והיעדים שנקבעו. עבודה כזו תניב תוצאות אופטימליות שישרתו את המנהלים והעובדים לתקופה ארוכה. תהליך של ניהול שינויים וצמיחה מתאים לחברות ולהנהלות המבקשות להוביל תהליך של  גידול והרחבה של פלח השוק במטרה למקסם את ההצלחה ולתכנן את העתיד.

צמיחה מתוך משבר

כמו כן, הליך של ניהול שינויים וצמיחה רלוונטי במיוחד עבור חברות הנמצאות במשברים, בגלי פיטורים, תקופת התייעלות או הפסדים, הודות לאפשרות לתקן את הבעיות והקשיים הקיימים ולשפר אותם באופן משמעותי. יש לזכור כי תהליך מובנה ונכון של ניהול שינויים וצמיחה מחייב התייחסות לרגשות של העובדים בחברה. חשוב לבצע שיקוף נכון של המהלכים מול העובדים במטרה לעודד תחושות חיוביות ושיתוף פעולה. אנו ב-ABC נחזק את התקשורת הפנים ארגונית באמצעות שיחות, הרצאות קורסים וסדנאות למנהלים ולעובדים. מתמקדים בפיתוח כלים עדכניים המתאימים למנהלים ולעובדים, ונגבש יחדיו עם ההנהלה והמנכ"ל תכנית עבודה מיוחדת במטרה להגיע אל התוצאות הרצויות לחברתכם.