בואו ונסכים על ההגדרה הכללית לתהליכי אבחון ארגוני בעולם העסקים. אבחון ארגוני מקצועי המתבצע על ידינו כחברה לייעוץ ארגוני כשלב ראשון בתהליכי שינוי וצמיחה מתבסס על תהליך קצר וממוקד בו אנו לומדים את הארגון על היבטיו השונים. כלל, האבחון הארגוני משקף תמונת מצב נוכחית של הארגון. מאתר את החוליות החלשות ומאיר את כל הנושאים והיבטים בהם ניתן, באם יש צורך, לחולל שינויים ושיפורים על מנת להוביל את הארגון ומנהליו להגיע לרמת תפקוד מיטבית.

מהו אבחון ארגוני מקצועי?

אבחון ארגוני מהווה תמיד הזדמנות למידה להנהלה, למנכ"ל ולכלל מנהלי הארגון ולעובדיו, להבין את תמונת המציאות ללא כל מסננים ופרדיגמות. אבחון ארגוני מתמקד בתהליך מקצועי וניהולי המאפשר להתבונן בדרך קצת אחרת, על עולם העשייה השוטפת של החברה. התהליך יאפשר בסופו לגבש תובנות חדשות ולאשש מציאות קיימת. כיום רבים מהמנכ"לים ובעלי חברות ועסקים מבקשים להניע אצלם תהליכי אבחון ארגוני כחלק מתהליך בדיקה עצמית. הם מבקשים להבין האם "הסולם" עדיין נשען על הקיר הנכון? להבין האם הגיע הזמן לבחון כניסה לשווקים חדשים? פעמים רבות הנהלות ומנכ"לים מבקשים להעמיק את הבנתם והכרתם עם המתרחש בארגון אותו הם מנהלים, גם כאשר הארגון נמצא בתקופת צמיחה.

מתי נכון להניע תהליך של אבחון ארגוני?

מתי הזמן הנכון להכניס גורם מקצועי המבין בתהליכי שינוי צמיחה ורה ארגון? היה אתם מרגישים שהעסק שלכם מדשדש במקום או לא מממש את הפוטנציאל שלו, אם תהליכי הייצור בזבזניים או שיש מקום לשיפור תהליכים פנים ארגוניים, אם הניהול ברמות השונות אינו אפקטיבי והמנהלים יכולים להרוויח מלימוד או ממנטורינג או אימון אישי ועסקי בטכניקות ניהוליות יעילות – אולי הגיע הזמן לשקול תהליך חיצוני של אבחון ארגוני organizational-screening.

מהו הצורך באבחון ארגוני?

organizational-screening – אבחון ארגוני הוא תהליך שתחילתו בהבנה עמוקה בנוגע לכל ההיבטים של פעילות הארגון, על ההכנסות, ההוצאות, ופעילות החטיבות והצוותים השונים שבו, ועם התייחסות למאפייני השוק שבו הוא פועל, התחרות, הלקוחות, וכדומה. לאחר ביסוס הבנה זו, שהיא ייחודית לכל ארגון, מפעל ועסק, האבחון הארגוני המקצועי מאפשר קשת רחבה של המלצות רחבת יריעה ומרובת היבטים, בנוגע לשיפור פעילות הארגון.

ההמלצות לאחר תהליך אבחון ארגוני – יכולות להיות בתחומים הבאים:

  • יישום טכניקות של ניהול אפקטיבי ע"י מנהלי הארגון ובעליו
  • איתור והצגת ה- "חוליות חלשות"
  • ביצוע ועדכון SOWT
  • צמצום בהוצאות שאינן תורמות לעסק

עדכון התוכנית העסקית והשיווקית ובניית תוכנית עבודה לשנים הבאות

  • זיהוי ערוצי שיווק יעילים שאולי כדאי לנסות
  • בחירת יעדים לטווח הקצר ולטווח הארוך והתחייבות אליהם
  • שיטות חדשות לניהול יעיל של פרויקטים, צוותים, וקונפליקטים פנים ארגוניים
  • יצירת אקלים ארגוני חיובי, התומך ביצירה ובצמיחה של הארגון על עובדיו

כיצד מתבצע האבחון הארגוני?

תהליך האבחון יכול להתבצע על פי 2 רמות ביצוע. הראשונה מיפוי ואבחון מצב קיים בתהליך קצר הכולל ראיונות עומק עם מדגם מנהלים ועובדים. התהליך הארוך יותר עשוי להימשך כ- 3 חודשים לכל היותר שבו יבוצע הליך של הגדרת מטרת ושיטת האבחון יחד עם המנכ"ל וההנהלה. פעמים נכון לשקול תהליך של אבחון ארגוני – ייעוץ ארגוני ברמת כלל הארגון, או באגף או חטיבה. חשוב כי תדעו שאנו בתכולת העבודה ובתהליכי האבחון קובעים את המטרות והיעדים להשגה ביחד עם ההנהלה והמנכ"ל. האבחון הארגוני כולל ראיונות עומק אישיים עם הנהלת הארגון מנהליו וחלק מהעובדים. פעמים אנו מבצעים "מפגשי סיעור מוחות וחשיבה" כתהליכים המציפים מידע חשוב ויקר שפעמים נעלם מעיני ההנהלה והמנכ"ל.

אבחון ומיפוי ארגוני

התהליך, המבוצע בידי אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון בהיבטים הכלכליים, הארגוניים, השיווקיים, הטכניים ואחרים של ניהול העסק, תפקידו לתת דגשים בידי מנהלי ובעלי הארגון על מנת לייעל את תפקוד הארגון, ולהגיע אל מימוש החזון הארגוני – בטווח הקצר ובטווח הארוך. זהו השלב הראשוני ההכרחי לביצוע תהליך נכון של צמיחה ושינוי ארגוני. מבקשים לקבל מידע נוסף על תהליך אבחון ארגוני?

שווה כי נבחן יחד היתכנות לביצוע אבחון ארגוני גם אצלך?

היה ואתם נזקקים לתהליכי ייעוץ ארגוני – פיתוח עסקי וניהול שינויים המתחיל תמיד בתהליך מקצועי של אבחון ארגוני גם אצלך בחברה, ניתן ליצור קשר ישיר עם משה גרימברג באמצעות המייל: abc@nihul4u.co.il או לצלצל ישירות: 0544-814332 או  03-9032222. שינויים קטנים כגדולים בתהליכי הניהול, השיווק, בניהול הפרויקטים, בהוצאות ובניהול ההכנסות של הארגון, יכולים ליצור אווירה ארגונית שונה, ולהביא לשינויים מרחיקי לכת ביכולות הארגון ובפעילותו.

כל ארגון צריך לאפשר לעצמו את ה"אתחול" הזה, מדי פעם בכדי לוודא כי הוא נמצא במסלול הנכון.

תהליך האבחון הארגוני – organizational-screening מאפשר מבט עמוק ומקצועי על התנהלות ארגונית, ובסיומו רשימה של המלצות, כולן ישימות, לניהול ותפעול יעיל יותר של הארגון. מאבחנים ארגוניים מקצועיים יוכלו גם לסייע ביישום ההצעות שתבחרו ליישום, אפשר בהחלט לאמץ בכל פעם חלק מההמלצות, ולראות כיצד יישום ההמלצות תורם לארגון. זאת באמצעי תהליכי הדרכה אימון ולימוד למנהלים ולעובדים. לאורך כל התהליכים תינתן תמיכה מקצועית ואישית והמשך ליווי הארגון בתהליכי השינוי והצמיחה. אנו לא מאמינים בשיטת "הזבנג וגמרנו". אנו מאמינים בעבודה תהליכית.

פנו אלינו לקבלת עוד מידע על אבחון ארגוני

תהליך האבחון הארגוני  ה- organizational-screening בשורה התחתונה, נועד על מנת לאפשר לארגון הן להפוך רווחי יותר בטווח הקצר והן להשקיע בפוטנציאל שלו על מנת לשמור על הרווחיות בטווח הארוך. אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום, על מנת לבחון כיצד ניתן להגדיל את רווחיות הארגון שלכם, בכלים מקצועיים ובתהליך ישים. צרו קשר עם משה גרימברג ישירות או עם כל אחד מצוות השותפים הבכירים לדרך – מנהלי התחומים ב- .Advance Business Consulting חבל לחכות עוד רגע אחד – קבלו פגישת סיעור מוחות במתנה – צרו קשר לתחילת התהליך, עוד היום. השוק המתחרים לא מחכים, הם מתקדמים ולך אסור "לדרוך" במקום.