מתי הזמן הנכון להכניס גורם מקצועי המבין בתהליכי שינוי צמיחה ורה ארגון? היה אתם מרגישים שהעסק שלכם מדשדש במקום או לא מממש את הפוטנציאל שלו, אם תהליכי הייצור בזבזניים או שיש מקום לשיפור תהליכים פנים ארגוניים, אם הניהול ברמות השונות אינו אפקטיבי והמנהלים יכולים להרוויח מלימוד או ממנטורינג  או אימון אישי ועסקי בטכניקות ניהוליות יעילות – אולי הגיע הזמן לשקול תהליך חיצוני של אבחון ארגוני organizational-screening.

אבחון ומיפוי ארגוני

התהליך, המבוצע בידי אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון בהיבטים הכלכליים, הארגוניים, השיווקיים, הטכניים ואחרים של ניהול העסק, תפקידו לתת דגשים בידי מנהלי ובעלי הארגון על מנת לייעל את תפקוד הארגון, ולהגיע אל מימוש החזון הארגוני – בטווח הקצר ובטווח הארוך. זהו השלב הראשוני ההכרחי לביצוע תהליך נכון של צמיחה ושינוי ארגוני.

שינויים קטנים כגדולים בתהליכי הניהול, השיווק, בניהול הפרויקטים, בהוצאות ובניהול ההכנסות של הארגון, יכולים ליצור אווירה ארגונית שונה, ולהביא לשינויים מרחיקי לכת ביכולות הארגון ובפעילותו. חבל לחכות עוד רגע אחד – קבלו פגישת סיעור מוחות במתנה – צרו קשר לתחילת התהליך, עוד היום. השוק המתחרים לא מחכים, הם מתקדמים ולך אסור "לדרוך" במקום.

מהו אבחון ארגוני?

organizational-screening – אבחון ארגוני הוא תהליך שתחילתו בהבנה עמוקה בנוגע לכל ההיבטים של פעילות הארגון, על ההכנסות, ההוצאות, ופעילות החטיבות והצוותים השונים שבו, ועם התייחסות למאפייני השוק שבו הוא פועל, התחרות, הלקוחות, וכדומה.

לאחר ביסוס הבנה זו, שהיא ייחודית לכל ארגון, מפעל ועסק, האבחון הארגוני המקצועי מאפשר קשת רחבה של המלצות רחבת יריעה ומרובת היבטים, בנוגע לפעילות הארגון.

ההמלצות יכולות להיות בתחומים שונים, כמו למשל:

  • יישום טכניקות של ניהול אפקטיבי ע"י מנהלי הארגון ובעליו
  • איתור "חוליות חלשות"
  • ביצוע ועדכון SOWT
  • צמצום בהוצאות שאינן תורמות לעסק
  • זיהוי ערוצי שיווק יעילים שאולי כדאי לנסות
  • בחירת יעדים לטווח הקצר ולטווח הארוך והתחייבות אליהם
  • שיטות חדשות לניהול יעיל של פרויקטים, צוותים, וקונפליקטים פנים ארגוניים
  • יצירת אקלים ארגוני חיובי, התומך ביצירה ובצמיחה של הארגון על עובדיו

כל ארגון צריך לאפשר לעצמו את ה"אתחול" הזה, מדי פעם בכדי לוודא כי הוא נמצא במסלול הנכון.

תהליך האבחון הארגוני – organizational-screening מאפשר מבט עמוק ומקצועי על התנהלות ארגונית, ובסיומו רשימה של המלצות, כולן ישימות, לניהול ותפעול יעיל יותר של הארגון. מאבחנים ארגוניים מקצועיים יוכלו גם לסייע ביישום ההצעות שתבחרו ליישום, אפשר בהחלט לאמץ בכל פעם חלק מההמלצות, ולראות כיצד יישום ההמלצות תורם לארגון. זאת באמצעי תהליכי הדרכה אימון ולימוד למנהלים ולעובדים. לאורך כל התהליכים תינתן תמיכה מקצועית ואישית והמשך ליווי הארגון בתהליכי השינוי והצמיחה. אנו לא מאמינים בשיטת "הזבנג וגמרנו". אנו מאמינים בעבודה תהליכית.

פנו אלינו לקבלת עוד מידע על אבחון ארגוני

תהליך האבחון הארגוני  ה- organizational-screening בשורה התחתונה, נועד על מנת לאפשר לארגון הן להפוך רווחי יותר בטווח הקצר והן להשקיע בפוטנציאל שלו על מנת לשמור על הרווחיות בטווח הארוך. אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום, על מנת לבחון כיצד ניתן להגדיל את רווחיות הארגון שלכם, בכלים מקצועיים ובתהליך ישים. צרו קשר עם משה גרימברג ישירות או עם כל אחד מצוות השותפים הבכירים לדרך – מנהלי התחומים ב- Advance Business Consulting .