לצד ניהול אסטרטגי, וחשיבה אסטרטגית יחד עם תכנון אסטרטגי אפקטיבי, הניהול האסטרטגי הוא אחד המשתנים המשמעותיים ביותר. הוא מסייע לבצע במידת הצורך מהפך במצב הארגון. מארגון ש"מכבה שריפות", שורד, מתמודד עם אתגרי היום יום ועם פעילות שגרתית? לארגון שיש לו דרך, שיש לו יעדים. דעו כי ארגון המנצל היטב את היתרון התחרותי והיכולות שלו, ומתנהל על כל צוותיו וחטיבותיו בצורה יעילה. איך עושים את זה? איך אתה יכול להתעמק במושג מהי אסטרטגיה? כל מה שצריך הוא חשיבה קדימה. על ניהול אסטרטגי לצד תכנון אסטרטגי וחשיבה לטווח רחוק. לפניכם כאן במאמר. מידע נוסף תוכלו לקבל בבלוג הניהולי שלנו. שם תמצאו מאמרים ופוסטים עדכניים בנושא התרומה של אימוץ אסטרטגיה עסקית עדכנית גם לארגון שלך.

מה ההבדל בין ניהול אסטרטגי ל"סתם" ניהול?

חלק גדול מהמנהלים בארגונים גדולים הם כאלה שהגיעו משכבת העובדים. בכך מרוויחים את היתרון שבהבנה עמוקה ומעורבות בחומרי העבודה הטכניים עימם עובד הצוות שבפיקוחם. זה אכן יתרון גדול עבור מנהל, ההבנה העמוקה של ההיבטים המעשיים בהתנהלות היום יומית. מנהל טוב חייב לטפח גישה או טכניקה ניהולית שעוסקת גם בהיבטים נרחבים יותר, כמו ניהול כוח אדם, ניהול פרויקטים. מנגד עליו להכיר את תחום ולדעת להתמודד עם ניהול קונפליקטים ומשברים. ידע כזה יסייע לא רק להציע אלטרנטיבות במישור הפרקטי יותר, אלא גם להתמודד עם הובלה וחזון של הצוות. לטפח נאמנות ולשמר הון אנושי קבוע ונאמן ורווחי בארגון.

אם ניקח תובנות אלה צעד אחד קדימה, נבין כי המנכ"ל / המנהל האולטימטיבי הוא בעל חשיבה אסטרטגית מפותחת. הוא לא רק מנהל את הארגון או את הצוות שלו. אלא גם מנחה אותם קדימה, תוך שיש לו הבנה בנוגע למטרות הארגון, כוונותיו ודרכו המתוכננת לטווח ארוך.הוא פועל על פי מטרות אלה בהנחיית הצוות הניהולי הבכיר שלו ואת כל העובדים בארגון.

היתרונות הגדולים של ניהול אסטרטגי

הניהול האסטרטגי, strategic-management מושפע מבחירות הארגון לטווח הארוך. הכוונה לתכנון אסטרטגי עדכני של הארגון. זאת ועוד, ולא רק מהאתגרים השעתיים המידיים העומדים בפני הארגון בעולם התחרותי כיום. ניהול אסטרטגי אפקטיבי הוא ניהול לאור המטרות ארוכות הטווח האלה. הוא מאפשר התבוננות "אל האופק" והכוונת ספינת הארגון לכיבוש יעדים משמעותיים יותר. פעמים יש לשאול האם "הסולם" הארגוני נשען על הקיר הנכון?

תתמקדו בפרטו

הניהול האסטרטגי מאפשר לארגון כולו להתרכז במהותי ולהשקיע פחות אנרגיות בזמני, בשוטף ובצדדי. הוא מאפשר למנהלים כמו גם לעובדים להרגיש בכיוון, בחזון, ולהירתם אליו. אין ספור מחקרים מראים שנאמנות עובדים גדלה בארגון שיש בו חזון שהם מרגישים שותפים לו. לכן,  האסטרטגיה הניהולית מאפשרת עקביות מצד המנהל. היא גם מהווה כלי מדידה להצלחות בארגון, ולכידות בראייה והגשמה של המטרות הארגוניות.

בואו, נצא לדרך!

התהליך של גיבוש מטרות ועדכון אסטרטגיות, תכנון אסטרטגי ומיצויו בשיטת ניהול על פי היעדים האסטרטגיים, הוא תהליך הכרחי. תהליך המאפשר לארגון לצמוח, להתייעל ולהתגבש.  אבל לא תמיד ניתן ליצור תהליך כזה בשימוש בכוח האדם שבארגון בלבד. פעמים הוא מתלווה לתהליכי שינוי וצמיחה ארגוניים תוך יצירה של חזון, עקרונות לעבודה ותכנית לטווח ארוך. בכדי להצליח בכך נדרש מחקר מקצועי ועמוק בתחומים השונים של פעילות הארגון. נדרשת הבנה של הצרכים הפנים והחוץ ארגונית ברמה מפורטת.

אנחנו מזמינים אתכם להיוועץ במומחי הייעוץ הארגוני של "משה גרימברג – ניהול אפקטיבי" וצוות שותפיו לדרך. לתחילתו של תהליך קביעת ייעוד ואסטרטגיה עדכנית גם לארגון שלכם. אנו שמחים להציע לכם לקבל מפגש סיעור מוחות במתנה, לבחינת האיכויות של התכנון האסטרטגי אצלכם. תהליך זה, יספק לכם גם את הכיוון וגם את הכלים הנחוצים לחתירה אליו, על מנת להפוך את הארגון שלכם למצליח יותר, רווחי יותר.  פנו אלינו לקבלת פרטים נוספים!