האם עודף המשימות והמידע מביא אותכם לשכוח דברים חשובים? קיבלתם התראה אחרונה לפני פסילת רישיון הנהיגה שלכם כי לא שלמתם דוחות חניה? שכחתם להגיע למסיבת ההפתעה של רעייתך? או שכחתם לקנות מתנה ליום הנישואין? אתם מרגישים אבודים מעומס המטלות, כדאי שתקראו בעיון את הפוסט הפעם הדן בצורך שלנו כמנהלים להיות ממוקדים יותר בחשוב ובלא דחוף במקום לרוץ כמטורפים ולכבות שרפות מהבוקר עד הערב. ניהול משימות וניהול זמן הם מיומנויות קריטיות להצלחה ניהולית ועסקית. מניח כי כעוסקים בניהול ובעסקים גם אתם תרצו להצליח יותר? ולכן קבלו את המלצתי ללמוד להשתמש נכון עם חוק "הפרטו של הפרטו".

מנהלים חייבים להחזיק באוויר את כל הכדורים.

מנהלים מצטיינים בעולם המודרני - ועוד יותר מכך במאה ה- 21 שלאחר מהפכת המידע – מאופיינים ביכולת של ג'ונגלר - להטוטן בקרקס שאמור לא להפיל אף פעם את אחד מכדוריו הצבעוניים אותם מעיף בהצלחה באוויר. מנהלים כיום חייבים לשלוט במגוון רחב של מיומנויות. הם חייבים להיות מומחים במולטיטאסקינג. כמנהלים לא פעם אנו רוצים לקדם הרבה דברים בו זמנית, ואנחנו לא מתנתקים לרגע משום דבר. אנו בריצה מטורפת להחזיק את כול הכדורים באוויר. רבים מאתנו מאבדים את הידיים והרגליים בניסיונות נואשים לתת 100% בכל תחום של חיינו. אז איך עושים את זה? נראה כי שיפור מיומנויות של ניהול זמן והאצלת סמכויות מהווים פתרון יעיל.

הזמן מתבזבז.. אינו ניתן לשימור?

כמו בכל חודש, משפטי המפתח - הציטוטים שהשאירו בי חותם קשורים לנושא המדבר על היכולת המופלאה של המנהל הממוקד להגיע לתוצאות. המשפט הראשון ממצה את עשייתו ופועלו של הנרי פורד האגדי שאמר: • " מכשולים הם הדבר המפחיד שאתה רואה, ברגע שאתה מסיט עיניך מהמטרה". הנרי פורד. למיקוד יש כוח עצום. המשפט השני מאתגר לא פחות ומתחבר לנושא שבבסיסו של המנהל האפקטיבי. זמן הוא משאב שלא ניתן לשמרו ולפיכך חשיבותו עצומה בשילוב נכון מול חוק הפרטו של הפרטו. תומס אדיסון אמר: • " זמן הוא ההון היחיד שיש לאדם, והדבר היחיד שהאדם אינו יכול להרשות לעצמו לאבד". תומאס אדיסון. ומה אתכם ? האם גם אתם מתחברים למשפטי המפורסמים ורואים כמוני כי יש קשר הדוק בין מיקוד, תיעדוף וניצול יעיל של משאב הזמן הניהולי להצלחה אישית ועסקית.

חוק הפרטו עובד!

כולנו מכירים כי חוק הפארטו, הישן והטוב יעיל. אני מוסיף וקובע כי הוא יכול להיות יעיל פעמיים. זה לא סוד להבין...שאותן 20% מהפעולות השוטפות שלכם המייצרים 80% מהערך. בתהליכי הייעוץ הארגוני והובלת ארגונים ומנהלים בתהליכי שינוי וצמיחה אני מלמדם כי נכון יהיה עבורם לנסות ולאתר באותם 20% שגיליתם.... את הפרטו של הפרטו. החוכמה של מנהלים מצטיינים מתבטאת ביכולתם לזהות את הפרטו של הפרטו ובכך להגיע למיקוד מקסימלי. השיטה מאד פשוטה - אל הפרטו שאיתרתם התייחסו אליהם כאל ה - 100% שלכם.

חפשו את הפעולות גבוהות התגמול

כעת אתרו מהו חוק הפארטו שעובד גם במקרה זה? אתרו מה הן אותן 20% מהפעולות שהכי חשוב לבצע מאותן 20% מפעולות גבוהות התגמול שזיהיתם מקודם. יעוץ ארגוני יעיל וממוקד תוצאות עוסק באיתור והרחבת מאיצי הערך - אנו מתמחים בכך. השימוש בחוק הפרטו של הפרטו מבטיחה לכם שיטה קלה ופשוטה לאיתור "מאיצי הערך"- בשוטף. יצירת ערך נוצרת על ידי הפעלת תהליכים בשוטף אשר גורמים להגדלת התועלות למשתמשים, ללקוחות שלכם ובכך במקביל מוסיף ערך לפעולות שלכם. המושג הינו מתחומי הניהול הפיננסי ובא למדוד את הגורמים המשמעותיים המשפיעים על ערך חברה. בואו ונשפר את יכולת ניהול הזמן והמשימות שלכם.

 יצירת ערך אצל מנהלים בחברות ובעסקים, נוצרת על ידי מאיצי ערך- Value drivers אשר מחולקים ל- 2 קבוצות:

  • מאיצים כלכליים ופיננסים. - מיזוגים הנפקות רכישות
  • מאיצי ערך כתוצאה מפעילויות ניהול יעילות ואפקטיביות יותר. למשל מיקוד ותיעדוף משימות, ניהול זמן יעיל יותר ועוד.

אנו כמנהלים, בדרגי הביניים ובדרגי הנהלה, חושבים ומתעמקים בסוגיה כל יום מחדש? "מה אנו יכולים לעשות .... היום... השבוע... החודש טוב יותר בכדי להוסיף ערך לפעולות שלנו ולחברה"? השאלה המרכזית - במה להתמקד? מטבע הדברים באותן הפעולות של, "מאיצות הערך" שיביאו את התמורה והתועלת הרבה ביותר במאמץ ובהשקעה הנמוכה ביותר. לשם כך המצטיינים בתחום מודדים את תוספת הערך של כל "מאיצי הערך" שהם החליטו להשתמש בכדי לאתר במה נכון להתמקד. חוק הפארטו, גם בתחום זה מוכיח את עצמו. כך מובטחת לכם שיטה קלה ופשוטה לאיתור "מאיצי הערך"- בשוטף. שיטה פשוטה זו העוסקת באיתור ובהתמקדות של הפעולות הגבוהות תגמול המביאות למירב התוצאות.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


מיקוד זה כל הסיפור

בתהליכי העבודה שלנו מול מנהלים המתקשים בניהול זמן אפקטיבי אנו מתחילים מהביסיק: רשימת מטלות על בסיס הפארטו. עודף מידע לא פעם רעה חולה למנהלים. לפיכך, עודף המידע מחייב על פי הבנתנו להשתדל ולרשום כל דבר. יש לפנות את "הראש" הניהולי לדברים החשובים באמת. אנו קובעים כי אין כל חובה כי נושא ניהול הזמן והמשימות ייקח "משאבי מערכת" מיותרים מאתנו המנהלים. ניהול מודרני אפקטיבי ברוב המקרים משמש כחידה רבת קושי בעבור התוהים מהו המתכון המנצח בדיוק, ומצד שני – לאחרים המצטיינים בניהול הוא משמש ככלי רב אפקט, המציע ומגיש גם מתודולוגיה מוכחת להשגת אתגרים לא פשוטים.

הסוד של מנהלים אפקטיביים

כולנו מכירים מנהלים יעילים באופן טבעי. מהו הסוד שלהם? מהו הסוד של מנהלים אפקטיביים ומצטיינים? מתברר על פי ניסיון רב שנים שלנו כי ככל שמנהלים מפוקסים, נעולים וממוקדים על מטרה ראויה כך הם מגיעים מהר יותר להשגתה. בהכללה אנו יכולים לקבוע מהניסיון שלנו בתחום הייעוץ הארגוני, הובלת תהליכי שינוי וצמיחה ועבודה מול מנהלים כי ארגונים ומנהלים פרודוקטיביים. הם פשוט מפוקסי מטרה. למעוניינים לשפר ולעדכן את ארגז הכלים והמיומנויות של כישורי ניהול אפקטיבי מודרני ולהרחיב ולהעצים את יכולתם להשיג תוצאות -מומלץ לקבוע פגישה אישית עם משה גרימברג.

אימון והדרכת מנהלים

על כל אלה ויותר, אנו מציעים תשובות אפקטיביות ונהירות. להתאמת אימון מנהלים אפקטיבי - נלמד את הצרכים נכיר את השוק והמתחרים ונציג בפניכם תמונה עדכנית המשווה באופן איכותי צורות ניהול קלסיות לשיטות ולכלי ניהול מודרני הדרכה וליווי, המתפתחים תדיר. יחד נשקול יעילותן של הבנות ניהוליות מתאימות יותר לתקופה.

נציין את מיקומי התצפית הטובה במיוחד, אשר מהם מומלץ לצפות על העניינים הדורשים דווקא ניהול מודרני, ונציע אחרי לימוד וניתוח צרכים פתרונות ותצוגת כלי ניהול מעודכנים למען הצלחתכם. אני אשמח ללמד אותכם להשתמש נכון בפרטו של הפרטו. היה וגם אתם  "רוצים להצליח יותר? אמצו את הפרטו של הפרטו." צרו קשר או חייגו ישירות למשה גרימברג לקביעת פגישת סיעור מוחות ללא עלות.  

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים