המנהיגים העסקיים של כל חברה או עסק, יחד עם המנהלים הבכירים בחברה מהווים את הקברניטים שמובילים את "הספינה" בתקופות שפע ובתקופות סערה. הם האחראיים להניע את העובדים והמנהלים הכפיפים להם להשגת מטרות ויעדים ראויים. לעמידה במטרות וביעדים העסקיים של החברה ובכך להביא להמשך שגשוגה. אימון מנהלים, כמו גם פיתוח מנהלים ופיתוח יכולות ניהוליות הם נושאים שמביאים לשיפור יכולות וכישורי ניהול ומנהיגות בקרב מנהלים בתחילת דרכם, וגם לשפר ולחזק מיומנויות בקרב מנהלים ותיקים בעלי ניסיון רב שנים. אימון מנהלים מתאים לכל אותם המנהלים והמנהיגים העוסקים בהנעת צוותים, ניהול ארגונים ומשימות בדרגות השונות. מנהלים טובים, מנכ"לים מיומנים הם כאלה הממשיכים ללמוד, ולרכוש מיומנויות וטכניקות נוספות לניהול משימות, כוח אדם לאורך כל הקריירה. הם מבקשים להפוך עצמם למנהלים מצטיינים.

אימון מנהלים - מתקדם

בעשור השלישי של המאה ה- 21 במציאות הכלכלית של ימינו בפרוס השנה החדשה 2020 המורכבות של ניהול ומנהיגות במערכות עסקיות תחרותיות הולך ונעשה מאתגר וקשה. התחרות גוברת. הלקוחות הפכו לדעתנים יותר ויותר, נאמנותם נחלשת. השוק והכללים משתנים ולכן צריכה להתבצע התאמה של מיומנויות הניהול והמנהיגות בתקופה של אי יציבות כלכלית. אימון מנהלים הוא כלי רב חשיבות בהתאמת "ארגז הכלים הניהולי" לשינויים בשוק. השינויים הביאו לכך שנוצרה תרבות ניהול ומנהיגות חדשה שמקדשת גמישות מחשבתית, יצירתיות, שיפור רב בכל ההיבטים של תקשורת בינאישית. כל זאת בכדי לשפר ולהגדיל את יכולות המנהל והמנכ"ל להתמודד טוב יותר עם מגוון רחב של אתגרים ובעיות עסקיות, ברמת מורכבות הולכת וגדלה ולהן לא פעם השלכות כלכליות ופיננסיות מסוכנות להמשך השרידות של החברה אותה הם מנהלים.

אימון מנהלים- שיפור מיומנויות

למנהיג העסקי, למנהל או למנכ"ל אחריות כבדה על הכתפיים. עליו להיות מסוגל לצלוח משברים, לזהות הזדמנויות ובעיקר להיות אחראי על צמיחה והגדלת מכירות. בתוך המציאות האתגרית הזו על המנהל או המנכ"ל  לנווט ולנתב ובעיקר להנהיג ולהוביל את עובדיו, מנהליו ואת הארגון לכיוון של צמיחה. קר שם למעלה. פעמים רבות הוא לבד על גשר הפיקוד. רוב הזמן הוא נושא באחריות זו לבדו. במה מתמקד אימון המנהלים? ככלל אימון מנהלים בא לתת מענה לתובנה האומרת: " מי שלא לומד, דורך במקום. מי שדורך במקום… האחרים משיגים אותו. גם מנהלים בכירים ואפילו מנכ"לים חייבים כל הזמן ללמוד לרכוש עוד ועוד כלים ומיומנויות מקצועיות בכדי להשביח את יכולותיהם ולצבור מיומנויות חדשות וכישורים מתקדמים בתחומי הניהול המנהיגות, המכירות והנעת צוותים להשגת יעדים".

באילו תחומים מתמקד אימון למנהלים?

אימון מנהלים, ברמת בעלים, מנכ"ל ומנהלים בכירים מתקיימת במתכונת של עבודה פרטנית. "אחד על אחד". האימון למנהלים והמנטורינג מותאם ספציפית לכל אחד או אחת שבחרו בפעם הראשונה להקצות זמן ומשאבים ולהשקיע בעצמם. הם בחרו בדרך של התחדשות והעצמה אישית ככלי אישי וניהולי רב חשיבות. אפשרות נוספת ומתמקדת בהובלת תהליכי אימון למנהלים בקבוצה של עד 8 מנהלים והיא מיועדת להדרכה והעצמה פנים ארגונית לפורום דור הבא של המנהלים הבכירים בארגון. בהבנתנו, אימון מנהלים הוא תהליך העצמה אישי ומקצועי המשלב רכישת ידע עדכני, התבוננות פנימה והחוצה, חקירה, ואימוץ דרכי פעולה ועשייה חדשות. אימון מנהלים, המשולב עם רכישת ידע חדש ושיפור מיומנויות קיימות, עוזר למנהל או למנכ"ל המתאמן להכיר את עצמו טוב תחת 2 הכובעים אותם הוא חובש. כאדם פרטי, אבא בעל והורה, וכמנהל ומנכ"ל האחראי על עשרות או מאות עובדים, על תקציב ועל האחריות להצליח.

מיפוי יכולות כשלב מקדים לאימון מנהלים

נבצע מיפוי מהיר של החוזקות שלו, נאתר את חולשותיו ונבנה תוכנית לשיפור. אימון המנהלים – מתמקד ביצירת הלימה והתאמה בין המשתתף וחלומותיו, רצונותיו, הערכים שלו לבין עבודתו השוטפת כמנכ"ל ואו כמנהל האחראי על הנעה והפעלת כלל המערך העסקי לעמוד ביעדים ומטרות מדידות. האימון והמנטורינג האישי למשתתפים עוזרים מאד לבצע סדר ותיעדוף עוד יותר נכון. בתהליכי האימון למנהלים אנו משפרים את יכולתם להגדיר מטרות ברורות, ללכת בהתמדה בדרך ההצלחה ולשפר את התוצאות העסקיות של הארגון בראשו הם עומדים. אנו מבטיחים כי את תוצאות האימון והשיפור יהיה ניתן לראות ולבחון כבר אחרי מספר לא רב של מפגשי עבודה. ההצלחה מבחינתנו מתמקדת בשני מישורים. הראשון העצמה והתפתחות אישית, השנייה שיפור מהיר במדדים העסקיים בארגון – כלומר שיפור בהשגת מטרות ורווחיות ארגונית.

במה אנו מתמקדים בתהליכי אימון למנהלים

תמיד בפגישה הראשונה שואלים אותי מה יהיו התחומים שנתמקד בהם? התשובה שונה ממשתתף למשתתף. ככלל, אנו מתאימים את התכנים לרמת המשתתפים בתהליך האימון והעצמה. להלן רשימה חלקית של התחומים שבהם עשוי אימון מנהלים, והמנטורינג  להתמקד ולטפל בהתאמה לכל משתתף על פי יכולותיו ורצונותיו של המנכ"ל או המנהל הבכיר:

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


 • איתור ונטרול "חוליות חלשות" בדרך להשגת יעדים.
 • שיפור ביכולת התפקוד המיטבי במצבי קיצון בעולמות השונים. העסקי והפרטי.
 • ניהל משברים מגוון רחב של משברים
 • תקשורת בינאישית
 • חזון אישי – חזון עסקי ותרבות
 • העצמת עובדים ומנהלים
 • בניית אופק קריירה

משפרים מיומנויות יוצרים דפוסי עבודה מקדמים

 • איזון ומידתיות בין האישי למקצועי. בין הבית לעבודה.
 • מניעת לחץ ושחיקה
 • שיפור יכולת קבלת החלטות
 • הנעת עובדים
 • יזמות, חשיבה יצירתית
 • התמודדות עם שינויים
 • ניהול זמן ומשימות יעיל הרבה יותר

יוצרים שותפות אמיתית

מנכ"לים ומנהלים בכירים מרגישים בודדים בצמרת. אימון מנהלים נותן מענה לתחושה הקשה הזאת. אימון שכזה יוצר שותפות בין המאמן, המנטור העסקי לבין המנכ"ל או המנהל. בתהליכים הופכים השניים להיות פרטנרים לחשיבה ולהתלבטות ונוצרת שותפות אמיתית מכילה ולא מבקרת ושופטת המעצימה ומשפרת משמעותית את הביצועים וההישגים של המנכ"ל, של עובדיו ומנהליו ובעיקר של הארגון. תהליכי אימון למנהלים מסייעים למנכ"ל או לבעלים להתמודד עם המציאות המורכבת בצורה מיטבית. בתחמי הניהול והמנהיגות העסקית אין רגע דל. שוב ושוב מתבררת התובנה כי מי שעומד במקום בעצם הולך אחורה ובסופו של דבר נופל. מעבר לאימון מנהלים, בפורמט "אחד על אחד" אנו גם פועלים בתחום הדרכה מנטורינג וליווי עסקי למנהלים בכירים ולמנכ"לים. מציגים תוכניות סדנאות ומנטורינג עסקי לכאלה שלמדו משהו בחיים על הצלחות מנהיגות וניהול. לכאלה שתמיד היו בקדמת הבמה וקיבלו לא מעט החלטות משמעותיות. מנהלים ומנכ"לים שלקחו חלק בתהליכים ממליצים בחום לקחת בהם.

החזר ההשקעה ה- ROI גבוה

לסיכום, מתברר כי די פשוט לזהות את ההצלחה של אימון מנהלים. המשתתפים מצליחים לזהות בעצמם את השיפור ביכולות. זאת ועוד מתברר כי החזר ההשקעה ה- ROI בתחום אימון מנהלים, פיתוח והדרכת מנהלים וקורסים למנהלים הינו גבוה במיוחד. חברות בעולם שמדדו את התועלות זיהו גם כי מדדים נוספים שופרו מהותית. הרווחיות עלתה בטווח של חצי שנה, מחזור המכירות גדל גם ובעיקר המשתתפים ציינו כי עברו תהליכים חשובים המתמקדים ביעילות עבודתם ובפרודוקטיביות הניהולית והאישית. מוזמנים להיחשף כבר היום, לכלים של אימון מנהלים אותם אנו מעניקים. כלים ומיומנויות שתשמחו לאמץ ולהוסיף לארגז הכלים הניהולי שלכם. קחו יוזמה – קבעו פגישה ראשונה ללא עלות לבדיקת המוכנות שלך לקחת צעד קדימה ולהשקיע הפעם בעצמך. להשקיע בשיפור מיומנויות הניהול והמנהיגות שלך ובעיקר לשפר את יכולותיך להשגת תוצאות עוד יותר טובות

בואו לבחור את מועד הנכון לפגישת היכרות קצרה

אני מבקש שוב לקבוע כי הדרכות קורסים וסדנאות בתחום שיפור מיומנויות ניהול ומכירות קריטיים להצלחה עסקית שלך כמנכ"ל וכבעלים. באמצעות אימון מנהלים - נבנה יחד כלים עדכניים יותר להמשך ההצלחות שלך. אז איפה אתם כבעלים, כמנכ"לים פוגשים את הנושאים האלה? הנושאים החשובים שמתמקדים בשיפור מיומנויות ניהול ומנהיגות והפעם מדובר בך? הכיצד בונים תוכנית העשרה והעצמה המותאמת לך ?

היה והנושא נמצא על סדר היום הניהולי אצלכם בחברה ומבקשים לשמוע עוד

בואו נשוחח על כוס קפה. כעת, זהו המקום להציע לכם להתקשר ישירות למשה גרימברג 054-4814332 ולקבוע פגישת היכרות ראשונית – להזמנת שירותי הדרכה קורסים וסדנאות למנהלים.  פנו ישירות למייל של משה גרימברג- abc@nihul4u.ci.il  כתבו בכמה מילים מה אתם מצפים מתהליך משותף לאימון מנהלים ומנכ"לים, ונקבע פגישה ראשונית להיכרות וללא כל עלות.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים