תקציר המנהלים החודש, שבועיים ויותר אחרי יום השואה ויום העצמאות, עוסק בפורץ דרך. עוסק בפילוסוף היהודי ברוך שפינוזה בין המאה ה- 17 שהיה הוגה דרך ופורץ דרך. את חשיבתו המקורית אימצו עשרות רבות של פילוסופים לאורך המאה ה- 18 המאה ה- 19 וגם בתחילת המאה ו-20. המפורסם שבהם היה גתה, גאון התרבות הגרמני הארי, שמתברר כי קיבל את השראתו מנציג גזע נחות – מיהודי, שעל פי אמונתו החליט לא להתפשר ולהיות אחד מתוך "העדר". הספר עוסק בקושי של הצוררים הנאצים לקבל כי גתה ואחרים אימצו רעיונות של יהודי חכם. שפינוזה, קרא תגר על האמונות היהודיות הבסיסיות ועל האמונות של הנצרות האסלאם ושאר הדתות אשר קידשו את האמונות הטפלות ואת הבורות ההיסטורית. אמונתו על עליונות הטבע על הדת ואי הנכונות שלו להתגמש גרמו לכך שהקהילה היהודית בהולנד הוציאה עליו חרם ונידתה אותו לכל ימי חייו.

לצאת מאזורי הנוחות

כמה מנהלים אנו מכירים לאורך ההיסטוריה שהלכו כנגד הזרם? היו פורצי דרך? נראה כי אנו מכירים יותר מנהלים שבחרו להיות באזורי הנוחות שלהם, לעצום לא פעם "עיניים" ולהכחיש מציאות משתנה. דוגמאות של חברות ומנהלים כאלה יש למכביר. נוקיה, היא דוגמא מצוינת לכך. AOL החברה האמריקאית, דוגמא טובה נוספת? חברת דיגיטל, וחברות רבות אחרות. כמו שפינוזה, מנהלים וחברות פורצות דרך, היו לאורך כל ההיסטוריה האנושית, דייל קרנג'י, פורד, אדיסון, בל, טסלה ורבים אחרים. הם היו נגועים בתסמונת של שפינוזה. כל אחד מהם היה נחוש לראות מציאות אחרת. היו נחושים לחשוב מחוץ לקופסה ולשלם לא פעם את המחיר של "החריגות". הם השאירו חותם. הם שינו מציאות. הם הצטרפו לרשימה מכובדת של פילוסופים והוגי דעות לאורך ההיסטוריה כמו אפלטון, אריסטו, אוקלידיס, ואחרים במאות ה- 17 ו- 18 כמו הובס, קנט, ואחרים. מנגד מנהיגים ומנהלים ששינו היסטוריה כמו ג'ינגיס חאן, אלכסנדר הגדול, או לחילופין ליאונרדו דה וינצי קופרניקוס ואחרים מתחומי המדע.

בעיית שפינוזה

ספר מדהים שקיבלתי כמתנה ממדלינה, ידידה שלמדה פסיכולוגיה, בשם "בעיית שפינוזה" מאת הסופר והפרופסור אמריטוס לפסיכיאטריה ופסיכותרפיה, ארווין ד. יאלום בהוצאת כינרת, הביאה אותי לתת מחשבה מעמיקה ולנסות לחבר בין שפינוזה לבין מאפייני אופי והתנהגות של מנהלים. מנהלים דגולים, פורצי דרך. הספר מדהים, ושווה כי כל אחד מאיתנו, מנהלים ומנהלות, מפעם לפעם נעשה הפסקות מתודיות וניתן לעצמנו לחוות אירועים והתרחשויות החורגים מהשוטף. על פי שפינוזה, השלווה והביטחון נרכשים על ידי השילוב המוצלח של התבונה, המסלקת אמונות תפלות, פרדיגמות וניחוח גדול מדי של ביטחון עצמי וגאוותנות. ממליץ בחום כי תעניקו לכם מספר ימים של הנאה צרופה.  היה ולא תיהנו מהספר דעו כי אקדיש לכם ללא כל עלות מפגש סיעור מוחות "אחד על אחד" כתשלום קנס על אי הצלחתי לקלוע לטעם שלכם.  הבטחה אישית השווה הרבה כסף.   להזמנת הפגישה לחץ כאן.

לבדוק את רמת שביעות הרצון של המנהלים והעובדים

אין זה סוד כי כרגע אנו כמעט בסיומה של המחצית הראשונה של שנת 2014, שנה לא פשוטה והמשכה על פי כל המדדים הולכת להיות מורכבת יותר. אנו ממליצים לקחת את ההחלטות הנכונות ולבחון מה ניתן וחשוב לעשות בכדי לעמוד ביעדי 2014.  הדרך הראשונית היא לבדוק האם העובדים והמנהלים שלך מרוצים? האם הם ממוקמים במקום הנכון בארגון? מציע כי נתעמק יחד בניסיון לאתר למחצית השנייה של 2014 מאיצי ערך למנהלים, הקשורים לתחום המשאב האנושי. יש באפשרותך לעשות זאת גם בעולמך הניהולי? יש ביכולתך לתת זריקת מרץ למנהליך ולעובדיך להתאמץ יותר בכדי לעמוד ביעדים. בתהליכי הייעוץ הארגוני הצלחנו לתת כיוון ודרך לאותם מנהלים שביקשו לשפר תוצאות.

השארנו חותם

יחד איתם יצרנו ערך בקרב עובדים ומנהלים שעברו שינוי והתאמה בתפקידיהם. השארנו ברבים מהם חותם. תפקידי המרכזי בתהליכי ייעוץ ארגוני, ליווי ופיתוח עסקי הוא לעזור לך כמנכ"ל לצאת ולחרוג מהשגרה גם בתחום הטיפול בהון האנושי. לבנות אסטרטגית ניהול המותאמת על פי היכולות והכישורים החבויים של מנהליך ועובדיך. בוא ונראה יחד הכיצד עושים זאת נכון? וכיצד באמצעות פעולות "פשוטות" ניתן להבטיח תוצאות טובות הרבה יותר.  צלצל ישירות אלי, 0544814332 או שלח מייל חוזר עם בקשה לפגישה אישית איתי, להרחבה בנושא.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים