מי שסיים בהצטיינות תואר ראשון ואולי גם תואר שני במנהל עסקים, כלכלה או כל תואר אחר ויוצא לעולם העסקים הישראלי, מהר מאד יגלה כי חסרים לו לא מעט כלים ומיומנויות בכדי להצליח כמנהל. עדיין בישראל כמו גם במקומות נוספים בעולם לא מבקשים תעודה מקצועית כמנהל בכדי לקבל הזדמנות ראשונה להוביל צוות או קבוצה. בדרך כלל ארגונים מהמרים על בסיס התעודות המקצועיות ועל בסיס ניסיון היה וקיים ומעניקים הזדמנות ניהולית ראשונה לכאלה שאותרו כבעלי פוטנציאל גדול יותר להצליח. מתברר כי ניהול מקצועי – זה מקצוע. ניהול בכל הרמות ובעיקר בתחילת הדרך ללא מתן הכלים המקצועיים הנדרשים – סופו להיכשל. מנהלים צעירים העוברים תהליכי חונכות הדרכה וקורסים ניהוליים ייעודיים מצליחים להביא להרבה יותר ערך לארגון ולעצמם.

אתגרי הניהול ב- 2022 -2025

כיום תפקידי הניהול והמנהיגות מציבים בפני מנהלים בכל הדרגות אתגרים מורכבים ולא פשוטים כלל ועיקר. כמנהלים עליהם להתמודד- מצד אחד נמצאת הנהלת הארגון, מהצד השני נמצאים מולם העובדים הם נמצאים בתווך ואמורים לתת פתרונות ולהביא ערך לשני הצדדים במשוואה. כמנהלים עליהם לתת מענה מהיר לצרכים בצורה יצירתית ומתאימה, זאת תוך ניהול משימות ויעדים לטווח ארוך. משימות לטווח קצר והובלת תהליכי שיפור תוך מתן מענה מהיר לבעיות שוטפות.

המנהלים נדרשים כיום, בנוסף לידע המקצועי, לרכוש מיומנויות הקשורות לניהול עצמי, ניהול משימות וניהול כפיפים. בקורס מנהלים תלמדו כיצד לשפר את הביצועים האישיים שלכם, תוך לימוד שיטות ניהול אפקטיביות להגעה לתוצאות טובות יותר. בנוסף, יינתנו בקורס המנהלים בסדנת המנהלים - כלים יישומיים לצד טכניקות ומיומנויות שיהפכו את המשתתפים למנהלים טובים הרבה יותר.

לנצל היטב את ההזדמנות הניהולית הראשונה

תוכנית המנהלים שלנו, סדנה למנהלים והקורסים המיוחדים לשיפור מיומנויות ניהול ומנהיגות מהווים בסיס למידה פנים ארגוני שבו אתם כבעלי העסק ואו כמנכ"לים החלטתם להשקיע בפיתוח והעצמה לצוות המנהלים והעובדים. במסגרת המפגשים המשתתפים מקבלים היצע רב ומגוון של כלים ניהוליים, ידע רחב ועדכני בתחום הניהול והמנהיגות, שיטות עבודה עדכניות ויצירתיות, סט נרחב של פתרונות אפקטיביים בעבור התמודדויות שונות אל מול משברים ותהליכי שינוי וצמיחה.

התהליכים במסגרת  תוכנית המנהלים שלנו, סדנה למנהלים והקורסים יכללו בתוכם גם סימולציות, תרגולים ומשימות שונות הם בכיתת הלימוד והן בשטח. אנו מאמינים כי חשוב להביא לרמת השטח את רוב הידע האקדמי התאורטי בכדי לוודא כי המשתתפים יודעים ליישם אותו ואת הכלים החדשים שרכשו בצורה יעילה. אנו מקדשים תרגול בשילוב ניתוחי אירוע סימולציות ועבודה שטח כחלק מתהליכי הלימוד.

להן רשימה חלקית של  התכנים המוצעים על ידינו  בתוכניות הדרכה, העצמה, סדנאות וקורסים למנהלים

אינטליגנציה רגשית ותקשורת בינאישית

מה מבדיל מנהלים ועובדים מצטיינים מאחרים? השימוש בתקשורת ככלי ניהולי, הכרת סגנונות התקשורת השונים, פיתוח יכולת ההקשבה והאמפתיה בתוך הארגון, שיפור ולימוד מיומנויות בתחום. 

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


חוק הפארטו עובד פעמיים.

במסגרת תוכניות הדרכה העצמה סדנאות ימי עיון למנהלים נעסוק בהרחבה ונכיר את היתרונות של חוק ה- 80/20. נרחיב על היתרונות שהוא יכול להעניק לארגון למנהליו ולעובדיו. נכיר דרך שמיצוי רב יותר של התהליך, "הפארטו של הפארטו" מביא לתוצאות מדהימות. נלמד לאתר פעולות גבוהות תגמול ולהתמקד תמיד ברביע השני. לפרטים נוספים ולשיחה ישירה עם משה גרימברג – 0544814332 בנושא לחץ כאן!

הזמן וניהולו כמנוע צמיחה ארגוני ואישי.

במסגרת תוכניות הדרכה העצמה סדנאות ימי עיון למנהלים נעסוק בהרחבה בהבחנה ובלימוד של מושגי היסוד בניהול אפקטיבי – "חשוב" "מול "דחוף", הדרך לקביעת מטרות ראויות והשימוש הנכון והיעיל בהאצלת סמכויות ככלי לניהול טוב יותר של ניהול הזמן. דרכים נכונות לקביעת עדיפויות תפעוליות.

לחץ שחיקה ומחלות מנהלים – כיצד מונעים זאת.

במסגרת תוכניות הדרכה העצמה סדנאות ימי עיון למנהלים נעסוק בהרחבה באיתור הדרישות הניהוליות העומדות בפני כל מנהל או עובד בכיר. המשימות הן אדירות: עליו לקבל החלטות (רצוי נכונות) במצבי אי וודאות, לחיות במחסור כרוני של המשאבים החיוניים – זמן וכסף. בעוד ש"לחץ" לזמן קצר מביא לדריכות, ערנות ו"להזרמת אדרנלין" לגוף, הרי שללחץ מתמשך ישנם תסמינים קשים – גופניים ונפשיים. אז מה עושים? כיצד פועלים נכון יותר?

מהו שרות מנצח? וכיצד הופכים אותו למנוע צמיחה?

במסגרת תוכניות הדרכה העצמה סדנאות ימי עיון למנהלים נעסוק בהרחבה באיפיון חברות מופת. נתח ונלמד את מאפיינים של חברות המופת בתחום השרות וכיצד הן מגיעים ליצור חווית שרות רגשית ללקוח כדרך לחזק את נאמנותו ולגרום בכך להגדלת סך הקניות החוזרות. נבחן הכיצד בונים קשר ישיר בין מכירה, רווחיות שימור ומניעת נטישה. נדון ונציג מה נדרש לחברות מופת לבצע בכדי להיות בחזית שנה אחר שנה.

התקשורת ככלי ניהול

במסגרת תוכניות הדרכה העצמה סדנאות ימי עיון למנהלים נעסוק בהרחבה בכוחה של התקשורת ככלי ניהולי. תקשורת פנימה לתוך הארגון והחוצה אל מול הלקוחות והספקים. כיצד יוצרים סינרגיה המתחילה בתקשורת טובה בין מנהלים לעובדים, ביניהם לבין מנהלים כפיפים ועמיתים ובינם לבין לקוחות וספקים. כיצד היא מבטיחה הצלחה ויתרון עסקי לאורך זמן .

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


בחרו הרצאות השראה ניהוליות וקבעו את המועד לביצוע.

מבקש שוב לקבוע כי רשימת תוכניות הדרכה העצמה סדנאות ימי עיון למנהלים, יכולות להביא לערך רב בכל מה שקשור להעצמה הדרכה ופיתוח עובדים ומנהלים. מפגשי העשרה יוצרים תרבות המקדשת למידה והתפתחות ברמת הארגון. זה משדר למנהלים ולעובדים כי הארגון מודע לצורך לעצור מפעם לפעם ולהתניע תוכניות הדרכה למנהלים. קורסים ייעודיים וסדנאות. הפעילויות יכולות להיות קצרות או ארוכות וזאת בכדי להעניק ולהטעין את עובדיך ומנהליך בידע חדש. זאת כחלק מבניית מערכי הדרכה והעצמה שנתיים.

אז איפה אתם כבעלים, כמנכ"לים פוגשים את הנושאים האלה?

היה והנושא נמצא על סדר היום הניהולי אצלכם בחברה ומבקשים לשמוע עוד… בואו נשוחח על כוס קפה. כעת, זהו המקום להציע לכם להתקשר ישירות למשה גרימברג 054-4814332 ולקבוע פגישת היכרות ראשונית – להזמנת סדנאות קצרות וממוקדות ימי עיון והרצאות בנושא "השראה ניהוליות". פנו ישירות למייל של משה גרימברג- abc@nihul4u.co.il  כתבו בכמה מילים מה אתם מצפים מתהליך משותף ונקבע פגישה ראשונית להיכרות וללא כל עלות.