מי שלא לומד, דורך במקום. מי שדורך במקום... האחרים משיגים אותו. גם מנהלים בכירים ואפילו מנכ"לים חייבים כל הזמן ללמוד לרכוש עוד ועוד כלים ומיומנויות מקצועיות בכדי להשביח את יכולותיהם ולצבור מיומנויות חדשות וכישורים מתקדמים בתחומי הניהול המנהיגות, המכירות והנעת צוותים להשגת יעדים. בתחמי הניהול והמנהיגות העסקית אין רגע דל. שוב ושוב מתבררת התובנה כי מי שעומד במקום בעצם הולך אחורה ובסופו של דבר נופל. אנו פועלים בתחום הדרכה מנטורינג וליווי עסקי למנהלים בכירים ולמנכ"לים. אנו מציגים תוכניות סדנאות ומנטורינג עסקי לכאלה שלמדו משהו בחיים על הצלחות מנהיגות וניהול. לכאלה שתמיד היו בקדמת הבמה וקיבלו לא מעט החלטות משמעותיות. מנהלים ומנכ"לים שלקחו חלק בתהליכים ממליצים בחום לקחת בהם.

באילו תחומים מתמקד אימון עסקי למנהלים?

אימון עסקי ברמת בעלים, מנכ"ל ומנהלים בכירים מתקיימת במתכונת של עבודה פרטנית. "אחד על אחד". האימון עסקי והמנטורינג למנהלים מותאם ספציפית לכל אחד או אחת שבחרו בפעם הראשונה להקצות זמן ומשאבים ולהשקיע בעצמם. הם בחרו בדרך של התחדשות והעצמה אישית ככלי אישי וניהולי רב חשיבות. תמיד בפגישות הראשונות שואלים אותי מה יהיו התחומים שנתמקד בהם? התשובה שונה ממשתתף למשתתף. ככלל, בין התחומים שבהם עשוי האימון העסקי והמנטורינג למנהלים להתמקד בהתאמה לכל אחד: ניהל משברים, תקשורת בינאישית, העצמת עובדים ומנהלים, בניית אופק קריירה, איזון ומידתיות, בין האישי למקצועי. בין הבית לעבודה. מניעת לחץ ושחיקה, קבלת החלטות, הנעת עובדים, יזמות, הובלת פרויקטים, חשיבה יצירתית, התמודדות עם שינויים, ניהול זמן, איתור ונטרול "חוליות חלשות" בדרך להשגת יעדים. מכשולים שיפור ביכולת התפקוד המיטבי במצבי קיצון ועוד.

ללמוד, ושוב ללמוד ואז ללמוד עוד

למנהלים ומנהיגים מצטיינים לאורך כל ההיסטוריה יש משהו מרכזי משותף. הם תמיד דאגו להתפתח לצמוח וללמוד. הם תמיד העצימו את שלל הכישורים והיכולות המולדים באמצעות רכישה תמידית של ידע ומיומנויות חדשות. המצטיינים אף פעם לא עומדים במקום. הם אף פעם לא נחים על "זרי הדפנה". שלא נתבלבל יש הבדלים משמעותיים בין המצטיינים שבמנהלים. ביל גייטס שונה מהותית סטיב ג'ובס. ג'ף בזוס שונה מהותית מוורן באפט. ומנכ"ל טסלה שונה מהותית מהמנכ"ל האגדי של GE מג'ק וולש. אבל אצל כולם אנו נגלה את המכנה המשותף המרכזי שהביא אותם להיות מצטיינים בתחומם. המנהלים המצליחים בעולם לאורך כל ההיסטוריה האנושית, שהפכו למודלים לחיקוי הם כאלה שאף פעם לא הפסיקו ללמוד. הם בניגוד לאחרים למרות ההצלחה אף פעם לא חשבו שיש להם מספיק ידע בכדי להמשיך ולהצליח. הרצון ללמוד עוד ועוד אינו מובן מאליו, שהרי ככל שאנחנו מצליחים יותר כך אנחנו עלולים לחשוב שאנחנו כבר יודעים הכל.

המנהלים שחושבים שיודעים הכול – קורסים בסוף

רבים מהמנכ"לים הבכירים המבקשים להמשיך ולהצטיין, מודעים לתכונה האנושית שבדרך כלל גורמת לרבים מאיתנו להרגיש מאד בנוח באזורי הנוחות. להרגיש מספיק בטוחים בעצמם לחשוב שיש להם את כל התשובות לכל השאלות. לכן מנהלים המבקשים לצמוח ולהצטיין מודעים למוקש המסוכן הזה ובצורה מושכלת מחליטים להימנע מלהפעיל אותו בטעות. הם מבינים עד כמה חשוב לשמור על עדכנות מקצועית, להתלבט ולשתף במחשבות ודילמות ניהוליות ואישיות איש מקצוע שמוביל מולם תהליכי אימון ומנטורינג עסקי. הם לוקחים חלק בתהליכי למידה הן בתחום העיסוק הספציפי של החברה או העסק שאותו מנהל, והן בתחום העצמה ורכישה של כישורי מנהיגות הנעת כפיפים וניהול. למותר לציין, כי סדנאות אימון עסקי ומנטורינג למנהלים ומנכ"לים הם דרך ראויה נכונה ומצוינת להימנע מלדרוך במקום, או בטעות לדרוך על "מוקש" הזחיחות.

לתהליכים יש נקודת התחלה, אמצע וסוף.

באופן טבעי, כמו לכל דבר בחיים גם לסדנאות אימון עסקי ומנטורינג למנהלים ומנכ"לים יש נקודת התחלה ונקודת סיום מוגדרות מראש. הזמן המומלץ לתהליכי ליווי והעצמה ברמת מנכ"לים ומנהלים בכירים יכולה  יכול לנוע בין 3-9 חודשים. בהתחלה 2 עד 3 פגישות בשבוע של שעתים בממוצע. ולאחר מספר שבועות תדירות המפגשים תרד לפגישה אחת או שתים לכל היותר בשבוע. עם התקדמות בתהליך הליווי הפגישות יהיו על פי צורך ויעסקו בנושאים שעולים מתוך העשייה השוטפת של המנכ"ל. לא פעם אני נשאל, מתי נכון וראוי להתחיל בתהליך שכזה? מהניסיון שלי לאורך השנים האחרונות אני ממליץ שנכון להתחיל תהליך אימון עסקי ומנטורינג דווקא בזמן שהמנכ"ל או המנהל הבכיר מרגיש בשיא. בפסגה הניהולית והאישית.

מתי נכון להתחיל בתהליך?

לחלופין מועד נוח אחר מתמקד מיד לאחר קבלת קידום ואתגר מקצועי וניהולי חדש. כאן הערך של תהליך אימון עסקי יכול להביא להרבה יותר תועלות. הנטייה הטבעית של מנהלים רבים, לבחור להיעזר באנשי מקצוע דווקא בנקודות שפל ומשבר עסקי ניהולי או אישי בקריירה. נדמה לי כי הבחירה להיעזר ולהתחדש מבחינת ידע וכישורים דווקא תהיה אפקטיבית יותר כאשר התהליך מתבצע מעמדה של הצלחה ושגשוג. גם בנקודות המתנה וחיפוש האתגר הניהולי הבא יכולות להתאים מאד להתנעת תהליכים כאלה. נכון כי רבים מהמנכ"לים והמנהלים הבכירים משתמשים בתוכניות הליווי והעצמה האישית בתקופות מעבר מתפקיד בכיר אחד לתפקיד ניהולי בכיר עוד יותר. זאת נקודת זמן ראויה בקריירה שעשויה לתת למשתמשים בליווי נקודות מבט חדשות ועדכניות על השוק המתחרים ובעיקר על עצם במרוץ לתפקיד הבכיר הבא.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


הגיע הזמן להפשיל שרוולים ולעבוד

אז איפה אתם כבעלים, כמנכ"לים פוגשים את הנושא החשוב הזה? את ההחלטה שהגיע הזמן להשקיע דווקא בכם. להשקיע בשיפור מיומנויות ניהול מנהיגות הנעת עובדים ושיפור מיומנויות תקשורת בינאישית? הכיצד בונים לכם תוכנית העשרה והעצמה שנתית? מקטינים שחיקה, מעדכנים את "ארגז הכלים הניהולי" ובעיקר בפעם הראשונה משקיעים בך. כמנכ"ל או כבעלים? נהיה בעבורך פרטנר ושותף להתלבטויות ונעדכן יחד את מגוון הכלים והיכולות המקצועיות שלך כמנהל וכמנהיג.

היה והנושא נמצא על סדר היום הניהולי אצלכם בחברה ומבקשים לשמוע עוד… בואו נשוחח על כוס קפה.

כעת, זהו המקום להציע לכם להתקשר ישירות למשה גרימברג 054-4814332 ולקבוע פגישת היכרות ראשונית – להזמנת סדנת אימון עסקי ומנטורינג למנהלים ומנכ"לים ושירותי הדרכה לשיפור מערכי ניהול, מנהיגות והעצמה ב- 2020. פנו ישירות למייל של משה גרימברג- abc@nihul4u.co.il כתבו בכמה מילים מה אתם מצפים מתהליך משותף ונקבע פגישה ראשונית להיכרות וללא כל עלות.