מה אתם אומרים? האם מיקור חוץ אאוטסורסינג למכירות שטח – כדאי או לא כדאי? האם יש הגיון כלכלי ניהולי ועסקי לאמץ Outsourcing for outdoor Sales management עבור צוותי מכירות שטח גדולים? מה דעתכם בנדון? רבים בעולם העסקי עדיין חושבים כי איש מכירות שטח בחברה צריך להיות מישהו שמנוהל ומועסק ישירות על ידי החברה כשכיר. בהבנתם יכולת השליטה והניהול יהיו טובות יותר במצב שבו מנהלי המכירות ואנשי מכירות השטח יהיו בשליטה ישירה ובניהול הדוק של החברה. כיום הטענה הזאת פעמים מאבדת מכוחה. כחברה לייעוץ ארגוני ופיתוח עסקי אנו מציגים מצג שבו מתברר כי בחודשים החלשים, אנשי המכירות שמתקשים לעמוד ביעדים עולים הרבה יותר כסף ממה שהם מכניסים. המערכת מסבסדת בחלק מחודשי השנה את מחלקת המכירות.

גמישות ניהולית בהפעלת המכירות

פעמים מדובר בהבדל בין רווח או הפסד לחברה. המציאות ב- 2022 מציגה תמונה קצת יותר מורכבת מתברר כי כאשר יש תקופות האטה וירידה בנפחי העסקאות כתוצאה מחגים, עונות השנה, או תקופת החורף או הקיץ בהתאמה לעסקים השונים. במועדים האלה ארגונים ומנהלים מתחילים להבין כי תפוקת מחלקת המכירות פעמים לא מצדיקה את עלויות ההפעלה והשכר לאנשי ומנהלי המכירות. רוב הזמן הם מועסקים במשרה מלאה כאשר בפועל פעמים הם עובדים בתפוקות שלא מצדיקות את הקף המשרה המלאה שלהם. נוצרת בעיה לא פשוטה לניהול. לגייס או לפטר זה לא הפתרון. הכיצד מגיעים לגמישות תפעולית וניהולית חכמה? התשובה שימוש מושכל ויעיל במסגרת שירות ניהול מכירות שטח ושירות באמצעות מיקור חוץ. שירות המאפשר גמישות כמעט מקסימלית וניהול יעיל הרבה יותר של תשומות הפעלת מערכי המכירות והשירות.

האם מיקור חוץ לניהול מכירות כדאי?

פעמים אנו מתמודדים בטענה האומרת כי ניהול מערכי המכירות והשירות באמצעות חברה חיצונית שתעניק שירותי ניהול והפעלת מערכי המכירות והשרות יהיו יקרות מהותית מאשר העלויות שהחברה נושאת בהן כיום. הטענה הזאת זקוקה להבהרות. צריך להבין כי נכון יהיה להשוות "תפוחים לתפוחים" ולבצע תחשיב הכולל גם את כלל העלויות העקיפות כמו למשל: עלויות גיוס והדרכה, עלויות התנאים הסוציאליים והנלוות לשכר העבודה, עלויות אי ניצול מערכי המכירות בתקופות של שפל שבהן אנשי המכירות והשרות פועלים שלא על פי ההתאמה לנפח המשרה המלאה שלהם. תחשיב נכון של כל המשתנים יכול להראות שקיימת כדאיות כלכלית מובהקת לבחינת ההצטרפות לשירות ניהול מכירות ושירות במסגרת מיקור חוץ. באימוץ השירות כל העלויות, מוכרות במס וחברות וארגונים מצליחים להקל על ניהול תזרים המזומנים שלהם כתוצאה מהקטנת העלויות הקבועות של ניהול המכירות.

תוצאות מכירה טובות יותר

ההחלטה הניהולית כלל לא קלה. יש לבחון מגוון רחב של משתנים בתחומים המשיקים לעולם הכלכלי והפיננסי של החברה. לבדוק האם החברה בשלה להוציא "החוצה" את האחריות לניהול מערכי המכירות והשירות? האם השימוש במיקור חוץ לשם ניהול מערך המכירות בחברה עשוי להיות ראוי ונכון כשלב שבו מנהלי החברה מתקדמים בדברים שיש להם יתרונות מוכחים ובלעדיים? האם בעלי החברה והמנכ"ל מסוגלים לבנות מערכת עבודה משתפת ולהאציל סמכויות? האם הארגון מסוגל לפעול במסגרת מבנה ניהולי מבוזר? ובעיקר האם השימוש העתידי במיקור חוץ בתחום ניהול המכירות ההדרכה והשרות מהווה יתרון כלכלי תפעולי ועסקי.

אנו נשמח להגיע ולבחון לעומק את השאלות המרכזיות האלה כשלב מקדים לחשיבה באם שירות מיקור חוץ לניהול מכירות ופיתוח מנהלים עשוי להתאים לכם? אשמח להיות בעבורכם פרטנר לחשיבה ולהתלבטות. אנו מתמחים בניהול מכירות במיקור חוץ לעסקים וחברות. בניהול ושיפור מערכי מכירות קיימים. אחרי קבלת ההחלטה וניתוח היתרונות יישאר באחריותכם לטפל בכל אותם הדברים החשובים שמחזקים את רמת שביעות רצון הלקוחות ובפיתוח וחדשנות של מגוון מוצרים ושירותים עדכניים. אנא, צרו איתנו קשר לצורך בחינת אפשרות שאנו ננהל את מערכת המכירות בחברתכם.

ניהול מכירות במיקור חוץ.

ככלל, אנו מתמחים במתן שירותי "מיקור חוץ" בתחום ניהול ומכירות ופיתוח עסקי לחברות בינוניות ועסקים משפחתיים. מבצעים בהצלחה את ההתאמות הנדרשות ומבצעים במקביל הדרכות קורסים וסדנאות לפיתוח מיומנויות ניהול ומכירות, מנטורינג ואימון עסקי בפורמט "אחד על אחד" בקרב המנהלים ואנשי המכירות. מזמין אותך להתרווח לשעה או יותר במשרדך ולשמוע חשיבה אחרת? להקשיב לרעיונות וכיווני חשיבה חדשים ועדכניים לעסק שלך שעשויים לגרום לפעילות העסקית שלך לבצע קפיצת מדרגה קדימה? כיועצים עסקיים מזה שנים, וכדרך חיים עסקית אנחנו מעניקים לך מפגש "סיעור מוחות" וחשיבה משותפת ללא תשלום וללא התחייבות!

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


היה ונושא ניהול מכירות במיקור חוץ נמצא על סדר היום הניהולי אצלך ומבקש לשמוע עוד…

בואו נשוחח על כוס קפה. כעת, זהו המקום להציע לך להתקשר ישירות למשה גרימברג 054-4814332 ולקבוע פגישת היכרות ראשונית – פנו ישירות למייל של משה גרימברג- abc@nihul4u.co.il כתבו בכמה מילים מה את/ה מצפה לקבל מהפגישה הראשונית בתחום הייעוץ העסקי והייעוץ האסטרטגי שבה יבוצע הליך מהיר וממוקד של "סיעור מוחות" ניהולי משותף  לגבי היתרונות בשימוש במיקור חוץ לניהול מכירות, פיתוח עסקי ואפילו ניהול בכיר אצלך.