בחירת יועץ אירגוני ופיתוח עסקי המתאים ביותר ללוות אותכם בעולם העסקי התחרותי. אחת הבעיות הגדולות ביותר שזיהיתי אצל מנהלים בכירים, בעלי חברות ותאגידים ובעלי עסקים פרטיים ונותני שרות ומקצועות חופשיים - היא היכולת לבחור נכון גורם מקצועי ליועץ אירגוני, ופיתוח עסקי ומנטורינג. השוק מוצף במאות יועצים קואצ'רים ומאמנים שהחליטו לבד שיש להם היכולות והכישורים להוביל תהליכים בעולם העסקים ב- 2020. מכיוון שיש הרבה כאלה, שעשו הסבה מקריירה בתחום ההוראה, או הבנקאות. הם מגיעים לשוק אחרי קורס של מספר שבועות ורוצים לעסוק בכל נושא אפשרי רק בשביל שיהיה להם פרנסה.

בדקו לעומק את מי אתם שוכרים לתפקיד?

ישנם מצבים שיועצים לא מיומנים כלל וללא ניסיון לוקחים על עצמם טיפול בלקוחות מהעולם העסקי שהם לחלוטין לא מכירים את תחום הפעילות של הלקוח. ברוב המקרים הם אינם מכירים ואינם יודעים כיצד להתמודד עם הקשיים והאתגרים בכולם העסקי כראוי. התחום הזה של יועצים ארגוניים לא מספיק מיומנים דומה מאד לתחומים נוספים רבים. למשל, הוא מוכר היטב במגזר המשפטי – פלילי, בו מאות רבות של עורכי דין צעירים ללא ניסיון נכנסים כל שנה לשוק ומציגים יכולות לא מספיק מקצועיות.

בדרך כלל – הלקוחות משלמים את המחיר. בדיוק כמו שלכל תחום מקצועי, יש מומחה, כך דומה הדבר בעולם הרפואה. שם לכל מחלה יש רופא ייעודי שהתמקצע לתת לך מזור. היה נכון כי כך שתבחרו יועץ אירגוני, מוביל תהליכי שינוי צמיחה ופיתוח עסקי בעל ידע ניסיון וקבלות. ולא אחד שרק יצא לעולם. לכל תחום ותחום יש לאתר את המומחים הטובים ביותר. יעוץ אירגוני המתמחה בפיתוח עסקי? מוביל תהליכי הדרכה והעצמה לצוותי ניהול ומכירות וכדומה.

אז איך בוחרים את היועץ הארגוני ופיתוח עסקי מומלץ?

חשוב לדעת כי סביבת העבודה העסקית כיום ב- 2020 מאופיינת בתחרותיות חזקה, בשינויים רבים, מרווח חוסר ודאות עולה. בו בזמן, רמת מורכבות הגבוהה של ניהול המשימות, מחייבת תלות הדדית ואינטראקציה דינמית בין הרבה יותר משתתפים בתהליך. עומס המידע, הצורך בתקשורת פתוחה וגמישות מחשבתית וניהולית מחייבת פעמים עזרה מגורמים מקצועיים מחוץ לחברה. דפוסי הניהול והעבודה הישנים, זקוקים לרענון.  הפתרונות המוכרים לא בהכרח מעודכנים למציאות העסקית הדינמית והמשתנה.

חייבים להתאים את המבנה הארגוני לשינויים. חייבים לאמץ תרבות ניהול המתבססת על קבוצות וצוותי עבודה שהופכים להיות הציר המרכזי להשגת מטרות ויעדי הארגון. ההמלצה שלי לבעלי חברות עסקים משפחתיים ולעסקים בתחום השירות והמקצועות החופשיים לבחור את הגורם הליווי וההדרכה המקצועי על פי הקריטריונים הבאים:

  • בחרו יועץ הארגוני ופיתוח עסקי מומלץ על פי ידע וניסיון מהעבר. תבקשו מהגורם שאתם מבקשים לשכור להראות לכם מקרי עבר בהם טיפל בהצלחה בהתאם לסוגיה שקיימת בעבורכם ואותה אתם מבקשים לפתור.

  • תשלום משולב הכולל בסיס הגיוני ובונוס גדול על הצלחה. במידה ומדובר הדרכת צוותי מכירה, וודאו שחלק מהתשלום יהיה מבוסס על אחוזים גידול בתוצאות של הצוות לאורך 4 רבעונים לפחות, וזאת על מנת לתמרץ את היועץ הארגוני שלקח עליו לטפח ולהדריך את צוות המכירות שלך.

  • בקשו מידע, אספו מודיעין על ההצלחות שלו- השיטה של המלצות מפה לאוזן, תמיד עובדת. חפשו לקבל המלצות מהסובבים אתכם, יכול להיות שמישהו יכול לעזור לכם בבחירת היועץ הארגוני ופיתוח עסקי מומלץ ביותר עבורכם.

  • סיירו וחפשו את אתר הבית שלו? חפשו לקוחות ממליצים. החיפוש באינטרנט והרשתות החברתיות מביא למידע רב. מאד מומלץ להימנע מגיוס אנשי מקצוע שלהם חסרה נוכחות מקצועית באינטרנט. לא מספיק דף פייסבוק? או אינסטגרם?

האמת שזה לא פשוט כלל. בישראל יש את כמות היועצים והמאמנים  הגדולה ביותר ביחס לכמות העסקים והחברות המשפחתיות. יש פעמים צורך לקבל המלצה נקייה מדעות קדומות והשפעות מניפולטיביות. היה אתם עדיין לא מתקדשים ולא מצליחים להגיע להסכמה בתהליך בחירת היועץ הארגוני ופיתוח עסקי המומלץ שיתאים בדיוק עבורכם, אשמח להגיע לפגישת היכרות ללא כל מחויבות. לא אכעס היה ובסופה תחליטו לבחור בגורם מקצועי אחר. אני מבקש שוב לקבוע כי בחירה נכונה של יועץ אירגוני המוביל תהליכי שינוי צמיחה ופיתוח עסקי קריטי להצלחה שלכם לאורך זמן. הכיצד בוחרים נכון? גורם מקצועי נכון יחד איתך יוביל תהליכים חשובים בתחום הצמיחה ואימוץ כלים ניהוליים עדכניים.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


בואו לבחור את מועד הנכון לפגישת היכרות קצרה

לסיכום, אני מבקש שוב לקבוע כי הדרכות קורסים וסדנאות בתחום שיפור מיומנויות ניהול ומכירות קריטיים להצלחה עסקית שלך כמנכ"ל וכבעלים. בוא יחד ונבנה כלים אשר ימנעו נטישת עובדים ומנהלים טובים מתחום המכירות והשירות גורמת להפסדים כספיים גדולים. אז איפה אתם כבעלים, כמנכ"לים פוגשים את הנושאים האלה? הנושאים החשובים שמתמקדים בשיפור מיומנויות בקרב מנהלי המכירות ונציגי המכירות שלכם בארגון? הכיצד בונים תוכנית העשרה והעצמה לארגון בתחום המכירות. מגדילים מכירות. מקטינים אחוזי נטישה ובעיקר מגדילים את אחוזי הסגירה.

היה והנושא נמצא על סדר היום הניהולי אצלכם בחברה ומבקשים לשמוע עוד

בואו נשוחח על כוס קפה. כעת, זהו המקום להציע לכם להתקשר ישירות למשה גרימברג 054-4814332 ולקבוע פגישת היכרות ראשונית – להזמנת שירותי הדרכה קורסים וסדנאות למנהלים.  פנו ישירות למייל של משה גרימברג- abc@nihul4u.co.il כתבו בכמה מילים מה אתם מצפים מתהליך משותף ונקבע פגישה ראשונית להיכרות וללא כל עלות.