שמי משה גרימברג ואני מתמקד בייעוץ עסקי ופיתוח ארגוני מאז 2006. אין כיום כמעט גורם העוסק בניהול מכירות ועסקים שלא מכיר את הצורך להיעזר באנשי מקצועי מתחומי הייעוץ השונים. יועצים עסקיים המתמקדים בפיתוח עסקי. אנו כיועצים ארגוניים, המניעים תהליכי הבראה שינוי וצמיחה. כיועצים עסקיים המתמחים בשיפור ביצועים של מערכי מכירות ושרות לקוחות ומוקדים. כאלה המתמחים בפיתוח והשבחת מיומנויות ניהול ומנהיגות באמצעות קורסים, סדנאות וימי עיון למנהלים ולעובדים.

מהי הדרך הנכונה והמהירה לבחור יועץ עסקי – יועץ ארגוני?

לפני שנתחיל להמלצות ולתובנות נכון כי נכיר את התחום: כיועצים עסקיים וכחברה לייעוץ ארגוני, פיתוח עסקי והנעת תהליכי הבראה שינוי וצמיחה אנו מתמקדים בעבודה מול חברות ועסקים בינוניים וקטנים. מול חברות משפחתיות. מולם התרומה שלנו מביאה להכי הרבה ערך ותוצאות. עולם היועצים העסקיים מתממשק גם לעולמות נוספים מתחומי הייעוץ לעסקים. יועצים עסקיים מקצועיים מתמחים גם בייעוץ ארגוני ובניית אסטרטגיות עדכניות. ככלל כיועצים עסקיים אנו מתמקדים בהתאמת "ארגז הכלים הניהולי" להנהלות מנהלים ובעלי חברות ועסקים בינוניים.

בתקופות רגיעה ובייתר שאת בתקופות משבר נדרש שינוי

חברות מצטיינות מבינות כי עליהן לעדכן את התוכנית העסקית והשיווקית אחת לכמה שנים בכדי להתאים אותה לשינויים ולתחרות בשווקים. בתקופות של תחרות גוברת ומשברים הצורך הולך וגודל. שם אנו כיועצים עסקיים נכנסים לתמונה. אנו מגיעים להיות פרטנרים לחשיבה ברמת מנכ"ל בעלים והנהלה לאיתור החוליות החלשות הזקוקות לשיפור. כיועצים עסקיים אנו מובילים תהליכים בשילוב המנכ"ל וההנהלה לביצוע תהליכי שינוי המניעים צמיחה. עושים זאת בהרמוניה ובסינרגיה מלאה תוך התאמת התהליכים לעבודה השוטפת.  פעמים הנהלות ומנכ"לים מבינים כי עליהם לבצע התאמה של התוכנית העסקית, התוכנית השיווקית והתוכנית האסטרטגית, האמורות לתת מענה לתחרות בשווקים ולשינויים אצל המתחרים.

יועץ עסקי למי הוא מיועד לעזור?

האם יועץ עסקי מיועד אך ורק למנכ"לים ולבעלי חברות בינוניות? התשובה לחלוטין לא. יועצים עסקיים מחויבים לחבר לתהליכים של פיתוח עסקי והובלת תהליכי שינוי וצמיחה גם את המנהלים בדרגות השונות ואת העובדים. כיועצים עסקיים, התהליכים הנכונים אותם אנו מובילים מחברים כבר מהתחלה לתהליך את כולם. היעד והמטרה העליונה שלנו כעוסקים בייעוץ עסקי אותה אנו מבקשים להשיג בעבור הלקוחות שנתנו בנו אמון – מתמקד ברצון ליצור בעבורם ערך.

ייעוץ עסקי עשוי להיות גם בעבורכם פתרון?

להביא לכך שכל חברה או עסק יהיו הרבה יותר יעילים שיאמצו תמיד התייעלות תפעולית, יצירתיות ניהולית ועסקית. המטרה שלנו כעוסקים בייעוץ עסקי בסופו של תהליך להביא לצמיחה ולהגדלת רווחים והגדלת פלחי השוק בהשוואה למתחרים. אנו תמיד מצליחים לשכנע חברות ועסקים לבצע את תהליכי הייעוץ העסקי והובלת תהליכי השינוי גם ברמת העובדים והמנהלים ברמת הארגון ולא רק ברמת ההנהלה המצומצמת.

המלצה ותובנה ראשונה לבחירת יועץ עסקי איכותי?  מתי נכון להתחיל?

בעולם העסקים והניהול אומרים כי לזמן יש חשיבות קריטית להצלחה. בתקופות משבר ותחרות למשאב הזמן חשיבות גדולה אף יותר. לכן במצבי משבר ואי יציבות ומול תחרות הולכת וגוברת מצד המתחרים נכון לבחור מהר באיש מקצוע ראוי שיהיה לידכם. יועץ עסקי שיהפוך מהר מאד לאיש אמון שיחד עם ההנהלה המנכ"ל והאחרים יתניעו את תהליכי השינוי וחזרה לצמיחה. יועץ עסקי עשוי להתאים הן לחברות וותיקות ומבוססות, הן לחברות צעירות בתחילת דרכן והן לחברות הזנק שמתחילות את המסע אל עבר ההצלחה. העולם העסקי הבין כי השימוש באנשי מקצוע ראויים ומקצועיים עשוי לקצר תהליכים. עשוי להתברר כפתרון ראוי שהחזר ההשקעה בגינו גבוה במיוחד.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


המלצה ותובנה שניה לבחירת יועץ עסקי איכותי?  בצעו תחילה מיפוי מצב קיים וניתוח שוק ומתחרים!

אין כל סיכוי להצלחת תהליכי ייעוץ עסקי – ייעוץ ארגוני באם החברה מדלגת על השלב הראשון הכי חשוב בתהליך. ביצוע MRI לאיתור החוליות החלשות לניתוח שוק ומתחרים ואיתור הזדמנויות ומנועי צמיחה חדשים. ההנהלה והמנכ"ל חייב להתמודד עם תמונת המציאות ללא פילטרים ופרדיגמות ישנות. רק לאחר מכן ניתן יהיה לבנות תוכנית שינוי המותאמת לתמונת המציאות  הקיימת. ככלל אנו מעניקים לכל לקוח חדש שלנו "מפגש סיעור מוחות" במתנה שכולו יתמקד בהבנת הצורך לבחון את מצבו של הארגון וכן לאתר את התחומים הדורשים שיפור מידי.

שאלו את השאלות הנכונות

המענה לשאלות האלה יאפשרו לנו להתאים את סוג הייעוץ העסקי לפתרון הבעיות. אנחנו חייבים יחד לצאת מאזורי הנוחות ולהסתכל באומץ לתמונת המציאות. נבחן יחד באם יש צורך לעדכן את התוכנית העסקית? התוכנית השיווקית? לשפר את מערכי המכירות והשרות? לאתר מנועי צמיחה חדשים או לחילופין לצמוח באמצעות רכישות ומיזוגים של מתחרים? רק כך נוכל יחד לבנות תוכנית ראויה.

המלצה ותובנה שלישית לבחירת יועץ עסקי איכותי?  אתרו מה באמת הבעיה שלכם?

ההחלטה לאתר מה נכון לעשות ומתי תלויה ביכולת של המנכ"ל והבעלים לעצור את המרוץ המטורף של השותף. לקחת פסק זמן מתהליכי "כיבוי השרפות" שלא פוסק. לעצור ולהסתכל ממעוף הציפור על העסק ועל התנהלותו. רק מלאחר מכן נוכל יחד למקד את החשיבה ולתעדף את התחומים והנושאים הזקוקים לשיפור באופן מידי. היה ואתם מתקשים בכך, ראוי שתפנו ליועץ עסקי ולבקש את עזרתו לפחות בתהליך הראשוני של איתור הבעיות המרכזיות.  לבקש את עזרתו של יועץ עסקי מקצועי ומיומן במיפוי מצב קיים, אבחון עסקי וביצוע תהליך מהיר של חוזקות וחולשות בכדי לקבל תמונת מציאות אמיתית וברורה הרבה יותר.

המלצה ותובנה רביעית לבחירת יועץ עסקי איכותי? תמנעו מפתרונות "קסם" הכוללים מתן עצות בלבד?

מה הייתם מעדיפים? האם פתרון במהירות של רץ ל- 400 מטר? זבנג וגמרנו אחרי דקה וחמישים שניות לערך? או פתרון תהליכי הוליסטי המדמה את ריצת המרתון? בשפה פשוטה היותר מובנת לעוסקים בעולמות העסקיים והניהוליים – האם אתם מאמינים באפקטיביות ובחשיבות תהליך ייעוץ ופיתוח עסקי קצר מועד, או תהליך מסודר היודע לאן הולכים, כיצד מטמיעים את השינוי ומבצעים בקרה והתאמות עד להגעה למטרה. מה יותר מתאים לכם? כמה שעות של מפגשי חשיבה עם יועץ עסקי? או תהליך של ליווי ופיתוח עסקי הכולל תחומים נוספים מעולמות הייעוץ הארגוני, הייעוץ השיווקי, הדרכת מכירות ושירות ופיתוח והכשרת מנהלים ועובדים?

המלצה ותובנה חמישית לבחירת יועץ עסקי איכותי? בקשו המלצות ונסיון מקצועי הקרוב לעולם התוכן שלכם.

דעו לכם כי מאד חשוב לחפש יועץ עסקי שלו המלצות ונסיון בתחומי העשייה שלכם. היה נכון כי תבצעו גוגל, תבקשו לדבר עם מנהלים ומנכ"לים שחוו לעבוד עם אותו יועץ עסקי – יועץ ארגוני. בדקו את האתגרים שהיועץ העסקי נאלץ להתמודד איתם. בקשו לקבל המלצות ונתחו לעומק הצלחות. תרגישו חופשי לשוחח עם הממליצים ולקבל תובנות נוספות על יכולתו של היועץ העסקי. הדבר החשוב ביותר לתהליך הוא לבחור יועץ עסקי שלו ניסיון ניהולי ומקצועי מחוץ לעולמות הייעוץ. דמיינו שאתם מחפשים מנתח מומחה. ברור לחלוטין כי תבצע חקר שוק וקבלת המלצות ואפילו תבקשו להתרשם אישית עוד לפני קבלת ההחלטה. מדוע נכון לעשות זאת כאן? ולא העולמות העסקיים?

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


המלצה ותובנה שישית לבחירת יועץ עסקי איכותי? חפשו יועץ עסקי שנעים להיות במחיצתו?

תהליך ייעוץ עסקי המתמקד בהבראה שינוי וצמיחה הוא מאד אמוציונאלי ולא פשוט כלל. אין אפשרות לעצור את העשייה השוטפת ולהתמקד אך ורק בתהליכי השינוי. העבודה מול היועץ העסקי היא צמודה ומחייבת תקשורת פתוחה, אמון ואפילו ערכים משותפים. לכן מאד חשוב מעבר ליכולות המקצועיות לבחור יועץ עסקי – יועץ ארגוני שנעים לשהות במחיצתו. כזה שנעים לכם להעביר איתו שעות בדיונים במשרד. להתלבט מולו בכל הנושאים הכי קשים ואפילו אינטימיים ולהרגיש כי אתם נמצאים במקום מוגן. בדקו כי נוצרה כימיה ביניכם לבין היועץ העסקי כבר מהפגישה הראשונה. היה נכון כי תבחנו את התקשורת הבינאישית והאינטליגנציה הרגשית של היועץ שאמור ללוות אותכם בתהליך.

המלצה ותובנה שביעית לבחירת יועץ עסקי איכותי? בנו מערכת ליווי מודולרית. עם נקודות יציאה.

אין סוף למודלים ולפורמט ההצעות לליווי עסקי. בדקו תמיד מהו המודל הכי מתאים לכם. היו יצירתיים נכון כי תאתגרו את היועץ העסקי להגיש הצעה שלא דומה לפורמטים שהוא רגיל אליהם. בנו הסכם תחולת העבודה הייעוצית המגדיר היטב את התמורות, סך שעות הליווי והיעדים להשגה. ככל שתתאמו ותבצעו תיאום ציפיות עד לפרטים הכי קטנים תוכלו להימנע מהוצאות מיותרות ובחירה ביועץ עסקי לא מספיק מתאים לצרכים שלכם. היה נכון כי תכירו את מגוון המודלים של ייעוץ לעסקים הקיימים בשוק.

 מה עשוי יותר להתאים לכם?

דעו לכם כי חלקם מתבססים על ייעוץ וליווי עסקי צמוד ואישי, בפורמט 1:1 מנטורינג עסקי ואישי למנכ"ל ואו לבעלים ולהנהלה. חלקם האחר והיותר מומלץ מתמקד בליווי לארגון למנהלים ולהנהלה. הכוונה לתהליך הוליסטי מורחב המשתף את כלל המנהלים והעובדים הרלוונטיים. פעמים מתבצע תהליך הייעוץ העסקי בפורמט משולב. גם ליווי ומנטורינג אישי וגם עבודה תהליכית מול שאר הרבדים בארגון. היה נכון כי תבטיחו לכם נקודות היפרדות אחרי  רבעון או אחרי חצי שנה היה ואתם מרגישים כי התהליך לא מתקדם בקצב הנכון.

המלצה ותובנה שמינית לבחירת יועץ עסקי איכותי? יש מחיר למקצוענות ולמקצועיות.

מי לא מכיר את האמרה האומרת: "לפעמים המוצר הזול מתברר כי הוא הכי יקר". לכן מאד חשוב לנו כי תבינו שעלויות הייעוץ הארגוני עשויים להיות בטווח מאד רחב. זה עשוי לנוע מעלות של 100 ₪ בעבור שעת ייעוץ מסובסדת מטעם המדינה? ולהגיע לטווח של מאות שקלים או אפילו אלפי שקלים לפגישות ייעוץ עסקי עם המקצוענים בתחום. אנו כיועצים עסקיים מעדיפים לבנות תהליך של ריטיינר שבין 3 עד 9 חודשים שבבסיסו מאפשר עלויות הרבה יותר שפויות והבטחה לשינוי. גם כאן נכון לבצע הערכה לגבי העלות תועלת ולבחון האם השקעה בריטיינר של חצי שנה עשוי לייצר ערך מדיד כבר בשנה הראשונה. התחשיב פשוט יחסית. משקיעים 50 אלף ₪ בריטיינר של כ- 3-6 חודשים ומצפים לתמורה מדידה שחייבת להיות משמעותית גבוהה מההשקעה. הימנעו מיועצים עסקיים המשתמשים באתו פתרון פעם אחר פעם באמצעות העתק הדבר ושינוי שם הלקוח.

המלצה ותובנה תשיעית לבחירת יועץ עסקי איכותי? יש להתחיל בעיקר ולא בטפל.

בכל שלב של תהליך של שינוי וצמיחה מעורבותו של היועץ העסקי – היועץ הארגוני חשובה. יחד עם זאת נכון לתעדף את המשימות ולהתחיל באותם התחומים הזקוקים לטיפול וטיפול נכון בהם כבר בתחילה מציג שינוי רב ערך לחברה. כל חברה או עסק על פי מודל אדיג'ס נמצא בכל אחת מתקופות חייו במקום אחר. עסקים בתחילת דרכם מחויבים להשקיע יותר אנרגיה בבידול מיתוג ויצירת ערך. עסקים מבוססים וותיקים מחויבים לאתר מנועי צמיחה חדשים. לשפר את מערכי השרות ללקוחות. לשפר את מערך המכירות ובעיקר להתייעל תפעולית מעודפי "השומן" שהצטברו לאורך השנים. חפשו לגייס למשימה יועץ עסקי המכיר את התחומים בחייו של הארגון שלך. כזה המבין בשיווק ופיתוח עסקי מעבר לתחום של הייעוץ הארגוני.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


המלצה ותובנה עשירית ואחרונה לבחירת יועץ עסקי איכותי? בידוקו באם אתם מחויבים להצלחת התהליך?

ללא מחויבות מוחלטת שלכם להצלחת התהליך היה נכון כי תוותרו על עזרתו של יועץ עסקי או יועץ ארגוני. היה ואתם יודעים את כל התשובות לכל השאלות ואין לכם צורך להיעזר באנשי מקצוע חיצוניים מתחומי הייעוץ העסקי – ייעוץ ארגוני והדרכה ופיתוח מנהלים נכון כי תעצרו כאן. אולי יותר נכון כי תתמודדו עם השינוי לבד. אני כיועץ עסקי מבקש לקבוע כי רק אלה המבינים שהשוטף "הורג" אותם ומונע מהם להתעסק בחשוב ובעיקר ומבינים שעליהם להשתמש עם גורמי מקצוע חיצוניים נכון כי יתחילו בתהליך.

תיאום ציפיות נדרש

ההצלחה של כל תהליך ייעוץ עסקי מתחילה בתיאום ציפיות והמחויבות משותפת של המנכ"ל, ההנהלה והיועץ העסקי להצלחת התהליכים. כשמנכ"ל או בעלים מבין זה הסיכוי להצלחה משותפת גדלה מהותית. למשוואה נכון להכניס גם את נושא העלויות ואת התמורה המדידה שעשויה להיווצר מתהליך מקצועי וראוי. יש לבחון עלות תועלת בכל נקודת זמן. מדדי הצלחה מחויבים להיקבע לכל תהליך ראוי של ייעוץ עסקי.

מקווה כי עזרתי לכם בנושא חשוב זה.

היה ותרצו לקבל מידע נוסף על התרומה של יועץ עסקי או יועץ ארגוני לחברות ולעסקים נכון כי תלחצו על הלינקים הבאים למידע נוסף.

אז כמה זה באמת עשוי לעלות לך?

לפני שאנסה לענות על השאלה החשובה, רציתי לעדכנך כי אנו כיועצים עסקיים אנו תמיד מציעים "מפגש היכרות וסיעור מוחות" של  עד 3 שעות ללא עלות. אנו מאמינים שההחלטה לבחור ולהיעזר ביועץ עסקי – יועץ שיווקי אינה קלה כלל. דבר ראשון צריך ליצור אמן ולראות כי הצדדים מתחברים רגשית ותקשורתית אחד לשני ובעיקר לתהליך. היה והייתי נוהג בדיוק כמו הישראלי הממוצע הייתי שואל אותך בחזרה את השאלות הבאות: כמה היית מוכן לשלם בגין גידול של 20% במכירות? כמה שווה לך לשלם בגין תוכנית שיווק ומכירות עדכנית ואפקטיבית יותר? מה התרומה השולית בעבורך היה ונדע לשפר את אחוזי הסגירה של אנשי המכירות שלך? נקטין את אחוזי הנטישה של לקוחותיך? אנחנו יכולים להציג בפניך תוכנית עבודה שעשויה להראות לך כי ההשקעה בייעוץ עסקי- ייעוץ שיווקי תהיה השקעה שבה ה- ROI  יהיה גבוה במיוחד.

יועץ עסקי – יועץ שיווקי מניע שינוי וצמיחה

כיועצים עסקיים וכיועצים ארגוניים אנו מתמקדים בעשייה ניהולית ועסקית. מתמחים בייעוץ עסקי – יעוץ שיווקי ויוצרים תהליכי הבראה שינוי וצמיחה.  עושים זאת תמיד באמצעות בעזרת עדכון התוכניות העסקיות. עדכון תוכנית שיווק ואסטרטגיה,  ושיפור תהליכי העבודה ואימוץ ניהול על פי יעדים. כיועצים עסקיים, אנו בכל התהליכים פועלים יד ביד עם ההנהלה, הבעלים והמנכ"ל כבר מהתחלה. עושים זאת בכדי להצליח עד כמה שניתן יותר בהטמעת תכניות עבודה ארגוניות העדכניות האחראיות לשינוי. בתהליכים אנו עוסקים ב- ליווי של הדרג הניהולי הבכיר ובהם כלל ההנהלה המצומצמת ברמת מנכ"ל וסמנכ"לים בשילוב חכם של שאר הדרגים בארגון לטובת הטמעת מהליכי השינוי והצמיחה.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


שווה כי נתאם פגישה היכרות ללא מחויבות.

לסיכום, מתברר כי רבים מהלקוחות שלנו הנעזרים בנו בצורה קבועה, במסגרת שירותי מיקור חוץ לייעוץ עסקי, הם חברות ועסקים ומנהלים שעומדים בראש חברה או עסק בריא לחלוטין. הם מבינים כי נכון לא לחכות למשבר העסקי ומחליטים להיעזר בנו דווקא בתקופות רגיעה. הם מבינים עד כמה חשוב להיערך למשברים. רגע לפני שהם נוחתים ללא התראה ובהפתעה. הם לא מחכים למשבר! בואו ונבחן יחד באם השירות של ייעוץ עסקי – ייעוץ שיווקי עשוי להתאים גם לכם? בוא נקבע פגישת עבודה והיכרות ללא כל עלות ומחויבות אצלך בעסק. צלצל ישירות אלי: 0544-814332 או שלח מייל ישירות למשה גרימברג: .abc@nihul4u.co.il