KPI’s הם המדדים אשר מודדים את ההצלחה של כל ארגון או עסק. כמו גם יכוך למדוד את איכות מיומנויות הניהול והביצועים הפיננסים. הוא מדד שמודד את הצלחתו של עסק. הם חלק חשוב בכל עסק או ארגון בעולמות העסקיים במאה ה- 21. אנו כעוסקים בייעוץ ארגוני, פיתוח עסקי ועדכון אסטרטגיות שיווק מבקשים לקבוע כי השימוש במדדי ההצלחה ב- KPI’s  בעולם העסקי והניהולי חשוב וקריטי בכדי למדוד את הביצועים והיעילות של פעילות החברה, ההנהלה כמו גם את הבריאות הפיננסית הכוללת שלה.

מי משתמש ב- מדדי הצלחה ?KPI’s 

כיום בעולמות העסקיים והניהוליים גם בקרב חברות ועמותות שלא למטרות רווח כולם נעזרים ומשתמשים ביתרונות של ניהול על פי מדדי הצלחה – על פי KPI’s. תוכלו למצוא את המתודולוגיה בכל סוגי הארגונים, מעסקים קטנים, חברות משפחתיות ועד תאגידים רב לאומיים. לכן, ההגדרה של מדדי הצלחה בעולמות העסקים היא מדד ביצועים מרכזי או מדדים המשמשים למדידת הצלחתה של חברה תאגיד ואפילו עסק משפחתי קטן.

הסוגים המרכזיים של מדדי ההצלחה ה - KPI’s

לכל חברה, תאגיד או עסק עשויים להיות מדדי KPI רבים. בדרך כלל, ישנם שלושה מדדי KPI עיקריים הנחשבים לחשובים ביותר. ניתן לציין ברמה הכללית את המדדים הבאים: הראשון מדדי הצלחה ניהוליים ותפעוליים. השני מדדי הצלחה פיננסיים. השלישי מדדי הצלחה המודדים צמיחה וגידול בפלח השוק. דעו כי בכל מדד שתבחרו נכון כי יהיה ניתן למדוד בו הצלחה על פי מדדים כמותיים פיננסיים מצד אחד ומדדים ערכיים יותר כמו אחוז נטישת עובדים? רמת שביעות רצון של הלקוחות מהשרות? או רמת שביעות רצון העובדים והמנהלים ממקום העבודה שלהם?. בכל מקרה סוגי ה - KPI קשורים זה בזה, והם יכולים להשפיע זה על זה. נכון לקחת זאת בחשבון כבר מהתחלה.

ההגדרה הבסיסית של ה - KPI

KPI הוא ראשי תיבות של Key Performance Indicator ובעברית פשוטה: מדד, מפתח מרכזי למדידת איכות ביצועים, הצלחה ניהולית עסקית וכל פעולה אחרת. גם בעולמות הספורט התחרותי, המוסיקה וכמעט הכל תחום משתמשים במדדי הצלחה המותאמים לעולם התוכן והעיסוק. Key Performance Indicator הינו מדד שבא להגדיר ולמדוד את הצלחתו של חברה או עסק. ניתן להשתמש בו כדי למדוד ולעקוב אחר התקדמות לקראת יעדים מוגדרים מראש. KPI הוא בדרך כלל יחס, אחוז או מספר המחושבים ממספר אחד או יותר על מנת לספק אינדיקציה עד כמה העסק או התהליך מצליח על פי התוכנית. דעו כי ה KPI - צריך להיות רלוונטי לאסטרטגיה של החברה ובעל השפעה ניתנת למדידה על הביצועים שלה. ההגדרה של מדדי הצלחה בעולמות העסקים יכולה להשתנות בהתאם לאיזה סוג חברה אתה עובד, אבל יש כמה מדדי KPI נפוצים שכל חברה צריכה למדוד ולעקוב אחר לא משנה מה היא עושה, ואותם ציינו מעלה.

הדרך הנכונה להשתמש במדדי הצלחה ב - KPI נכון?

מהי הדרך הנכונה לבנות מדדי הצלחה נכונים? נכון כי תבינו שכמעט כל דבר ניתן למדידה ולכימות. לכן על פניו כל דבר בעולמות העסקים והניהול שניתן למדוד באופן תיאורטי יכול להפוך ולהיות KPI. זאת אמירה גורפת מידי לכן חשוב כי תבינו שנכון לבחור במדדי הצלחה אשר באמת יעזרו לכם  למדוד את הביצועים בדרך להשגת היעדים. מעקב אחריהם יאפשרו לבצע תיקונים והתאמות בדרך ובעיקר להשתפר. בואו ונתמקד בשאלת מיליון הדולר: "כיצד ואיך תבחרו לעצמכם מדדי KPI ראויים, מקצועיים וטובים לפעילות העסקית שלכם? להחדרת מוצר חדש לשוק? או לגדול ולהרחיב פלח שוק מול המתחרים?

המלצות עיקריות לבחירה נכונה של מדדי ההצלחה ה - KPI’s

  • הקפידו לבחור מטרות ויעדים להשגה אשר עומדים בקריטריונים הבאים: מ. ס. מ. ר. ובעיקר מטרות ויעדים אישיים שיש לכם רצון אישי וצורך להשיג אותם. כלומר כל מטרה ויעד אמורים להיות מדידות, ספציפיות, מוחשיות ובעיקר ריאליות וניתנות להשגה. ואני מוסיף כי לארבעת מדדי ה- מ.ס.מ.ר יש להוסיף את האות א' המבטאת את הצורך כי היעד ו/או המטרה יהיו חשובות אישית להשגה. לכן אנו ממליצים להיות מאד ברורים ובהירים בכל מה שקשור ליעדים להשגה מול המתחרים, השוק ומול מדדים אחרים. השיטה המוכרת לא פחות היא שיטת ה – SMART הכוללת בדיוק את אותם המשתנים.
  • כעוסקים בייעוץ עסקי ייעוץ אסטרטגי, אנו תמיד ממליצים כי נכון שתשתמשו תמיד בערכים מדידים, יחסיים וריאליסטים. זאת ועוד, אין כל הגיון למדוד כל פעילות. יש צורך לאתר את אותם פעולות מרכזיות ורק אותם לדייק בפורמט של מדדי הצלחה מרכזיים. אל תמדדו כל מה שאפשר למדוד. תתמקדו אך ורק בערכים שבאמת חשובים לכם כמנכ"לים ובעלים, אחרת אתם עשויים ללכת לאיבוד. גם כאן כוחו של חוק הפארטו קריטי להצלחה. אך תבזבזו אנרגיה וזמן מיותר על מדידת תהליכים וערכים שלא באמת מרכזיים להצלחה שלכם.

סיכום והמלצות ליישום

היה ותרצו ללמוד את היתרונות הרבים של שימוש נכון ויעיל יותר במדדי ביצוע מרכזיים, צרו קשר ישירות איתי במייל abc@nihul4u.co.il או צלצלו ישירות אלי : 0544-814332 או 03-9032222 ונקבע מפגש חשיבה. דעו כי מדדי ביצוע הם כלי חשוב לזיהוי מגמות וגיבוש אסטרטגיה ניהולית של חברה או עסק במאה ה- 21 ובשווקים התחרותיים כיום. ישנם סוגים רבים של KPI אותם ניתן להגדיר בהתאם לצרכים הייחודיים שלכם, ניתן להתאים את המדדים לחברות גדולות, לתאגידים ולחברות משפחתיות ועסקים קטנים. דעו כי הגדרה נכונה של המדדים תספק גם לכם מידע חשוב ממנו תוכלו ללמוד כיצד להתייעל בלא מעט תחומים כמו למשל: שיפור הרווחיות, שיפור בתחום שימור הלקוחות, מניעת נטישת מנהלים ועובדים. שיפור מערכי המכירות, שיפור האסטרטגיה השיווקית והעסקית ולא מעט תחומים נוספים.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים