ייעוץ עסקי הוא ענף חשוב ומרכזי בתחום מיומנויות הייעוץ הארגוני שמתמקד בשיפור ביצועים עסקיים ופיננסים באמצעות ניהול מיטבי של מנהלים ועובדים המאפשרים להגיע לשיפור היעילות והתחרותיות של החברה, באמצעות הטמעת שיטות עבודה מומלצות ומערכות עבודה יעילות. ייעוץ עסקי בא לשפר מדדים פיננסים ומדדי הצלחה נוספים. זאת ועוד, ייעוץ עסקי הוא מוד ניהולי שמאפשר לחברות ולעסקים לאמץ תרבות ניהולית המקדשת חתירה לשיפור ולמצוינות ניהולית ותפעולית. חברות הנהלות ומנכ"לים המאמצים זאת מגלים כי הם תמיד יהיו קשובים לשינויים השווקים, קשובים יותר לצרכי הלקוחות ובעיקר הם ימשיכו להיות פרו אקטיביים וחדשניים.

ייעוץ עסקי – ההגדרה הכוללת

עולם העסקים בעשור השלישי של המאה ה- 21 מחייבים הנהלות, בעלי חברות ומנכ"לים להיות מסוגלים להגיב במהירות למצבים משתנים. פעמים קשה הדבר ולכן נאלצים להיעזר בגורמים מקצועיים חיצוניים המגיעים מעולם הייעוץ העסקי. הם מעדיפים לקבל מבט חיצוני נקי מדעות קדומות שמסוגל לנתח בצורה אובייקטיבית מצבים קיימים ובעיקר להיות אחראיים לבניית תוכנית שינוי ושיפור ביצועים. כאן חברות ייעוץ עסקי – ייעוץ ארגוני מציעות פתרונות לשיפור ליקויים ולחזרה לצמיחה.

יישום וההטמעה השלבים החשובים בתהליכי ייעוץ עסקי

כיועצים עסקיים אין אנו מאמינים שנכון להסתפק במתן עצות וכתיבת דוחות. ייעוץ עסקי מקצועי על פי הבנתי מחייב לקחת אחריות גם על תהליכי היישום וההטמעה. אין אפשרות להניע תהליכי ייעוץ עסקי מקצועי מבלי לקבל מעורבות עמוקה, ישירה של ההנהלה והמנכ"ל בתהליכים. שיתוף פעולה הדוק מצד ההנהלה, המנכ"ל והבעלים נדרשת וחיונית לאורך כל תהליכי הייעוץ העסקי.

ייעוץ עסקי מיטבי מחייב בניית תוכנית עבודה מפורטת

בתהליכי הייעוץ העסקי נדרש הגורם המלווה – היועץ העסקי להציג תוכנית עבודה מפורטת הכוללת פעולות ויעדים להשגה. תוכנית פעולה, כוללת הקצאת משאבים לוחות זמנים ושינוי. היועץ העסקי המלווה מציג תוכנית עבודה אופרטיבית, הכוללת פעולות לביצוע, אמצעים הבאים לשפר "חוליות חלשות" וכן מתמקדת בעדכון ושיפור נהלים בכדי להביא עד כמה שיותר מהר את החברה להיות מסוגלת לחזור למצב של צמיחה.

חפשו להבין את התרומה והתועלות שתקבלו מיועץ עסקי מקצועי?

האם ידעתם כי את עולם הייעוץ העסקי תצטרכו לפגוש או לחוות לא מעט פעמים במהלך החיים העסקיים שלכם. כיזמים בתחילת הדרך? כבעלי חברות ועסקים המבקשים לצמוח ולגדול על חשבון המתחרים? או במצבם קשים של משבר בו אתם מרגישים שללא מעורבות מקצועית יש סיכוי כי תאבדו את החלום? כיועצים עסקיים אנו מבקשים לציין כי נכון מאד שתכירו את התועלות והתרומות המדידות שתהליכי ייעוץ עסקי עשויים להביא גם לך.

מתי תצפו לפגוש יועץ עסקי?

בהבנתי המקצועית כמנכ"ל ובעלים של חברת Advanced Business Consulting שהיא חברת ייעוץ ארגוני - ייעוץ עסקי מובילה מאז - 2006 . שותפי לדרך ואני עוסקים בייעוץ עסקי לחברות ועסקים משפחתיים. מביאים לתהליך ידע מקצועי רב ערך גם מתחומי הייעוץ הארגוני והייעוץ האסטרטגי והובלת תהליכי הבראה שינוי וצמיחה. מתי אתם עשויים לפגוש אותנו? הנתונים המחקריים מגלים כי לאורך כל חיי העסק שלכם, יש סיכוי רב שניפגש.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


בשלב היזמות, בשלב ההבשלה ובשלבי משבר צפוי שתפגשו יועץ עסקי

זה עשוי להתחיל כבר בשלבי ההתלבטות והחשיבה היזמית הראשונה שלך. סיכוי כי ניפגש לאחר מכן, בתהליכים הראשונים של בניית העסק, או החברה. בתהליכי ההתבססות וההתמודדות עם קשיים ותחרות. פעמים תפגשו אותנו בתקופות של חיפוש מנועי צמיחה חדשים או במצבים פחות טובים, להוביל יחד אתך תהליכי הבראה וחזרה לצמיחה.

מצ"ב מספר תחומים נוספים שבהם יש ערך רב משימוש ביועצים עסקיים מקצועיים מיומנים:

• כניסה לתחומים ושווקים חדשים. האם כדאי? האם נכון? כיצד לעשות זאת מבלי להסתכן?

• בחינה ליצור מוצרים חדשים? עדכון טכנולוגי? הוספת שירותים, כיצד מונעים קניבליזציה.

• בחינת כדאיות להכנסת שותף לחברה? בחינת אפשרות צמיחה באמצעות רכישות ומיזוגים?

• כאשר יש לכם רצון לבנות תוכנית אסטרטגית ארוכת טווח. תוכנית חומש שאמורה לתת לך כבעלים וכמנכ"ל כלים לתכנון עתידי ארוך טווח.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


• הרחבת פריסה, או הקמה של מפעל חדש, מרלוג? ועוד לא מעט צמתים עסקיים וניהוליים נוספים.

התהליכים המרכזיים בתהליכי ייעוץ עסקי

בחלק גדול מהמקרים חברות בינוניות וחברות קטנות מבקשות לקבל ייעוץ רב תחומי מיועצים עסקיים. הם מצפים ולפעמים בצדק כי הגורם המקצועי שמולם יהיה מסוגל להעניק להם תמהיל פתרונות רחב ולא רק ממוקד בהיבט הפיננסי בלבד. כיועצים עסקיים, וכיועצים ארגוניים ואסטרטגיים אנו מבינים את הצורך של הנהלות, בעלים ומנכ"לים לקבל תמיכה ועזרה מאיתנו כיועצים בתמהיל רחב של תחומים והיבטים אותם נציג בקצרה מטה.

1. ההיבט הפיננסי – הכלכלי

חברים, כאשר אני מדבר על התחום הכלכלי והפיננסי בתהליכי הייעוץ העסקי אני מתכוון למנעד רחב של תחומים והיבטים. כיועץ עסקי מצפים ממני לבחון את ההתנהלות הפיננסית והכלכלית בחברה או בעסק שלך. לנתח דוחות, לבחון רווחיות ולראות קשיים בניהול דוחות חייבים וגביה. בדוחות שאנו מנפיקים לאורך תהליכי הייעוץ העסקי ניתנת להנהלה, לבעלים ולמנכ"ל אפשרות לקבלת החלטות מושכלות ונכונות יותר הנסמכות על נתונים אמיתיים. ככלל, אנו עובדים בצמוד לאנשי המקצוע בארגון ונעזרים בהם לבנות תהליכים יעילים יותר.

2. תמחור ושיפור מערכי תפעול ויצור

תחום התמחור הוא קריטי להצלחתו של כל חברה המתבססת על יצור והפצה. גם תחום מכירת שירותים מחייבת תמחור נכון ומקצועי. טעויות בנושא חוב זה עשוי לגרום לחברות ועסקים מהר מאד לפשוט רגל. פעמים רבות כיועצים עסקיים גילינו שבחלק גדול מהעסקים הבינוניים והקטנים לא נותנים מספיק תשומת לב לתחום התמחור. דעו כי תמחור שגוי או נמוך מידי יוצר מדדי רווחיות שמאד קשה להמשיך ולפעול איתם. לכן אנו כעוסקים בייעוץ עסקי וייעוץ אסטרטגי, נקפיד לבחון לעומק את תמחור המוצרים והשירותים. פעמים נבצע תמחור מחדש תוך לקיחת כל ההיבטים הייחודיים של החברה בהשוואה למקובל בשוק ומול המתחרים.

3. שיפור התנהלות בהיבט השיווקי והאסטרטגי

אין אני מכיר תהליך של ייעוץ עסקי שאינו משלב בתוכו תהליכי ייעוץ שיווקי וייעוץ אסטרטגי. דעו כי כל תהליך ייעוץ עסקי מקצועי ומוצלח מחייב התמקדות במקביל לתחומים המשיקים לעולם הכלכלי והפיננסי. בין התחומים החשובים ניתן לכלול את עולם הפיתוח העסקי, האסטרטגיה והפרסום. יועץ עסקי מקצועי מחויב להכיר את כלל התחומים העסקיים המשפיעים על ההצלחה בעולמות תחרותיים. עליו להכיר מידיות רלוונטיות, חייב להכיר את עולמות הדיגיטל, המכירות והשירות ללקוחות, זאת מעבר להתמקצעות שלו בתחום הפיננסי והכלכלי. פעמים אין אני מתבייש לצרף לתהליך מקצוענים בתחומים מאד ממוקדים שיתרמו להצלחת תהליך הייעוץ העסקי.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


4. אימוץ נהלי עבודה וניהול מקצועי בחברה

תהליכי ייעוץ עסקי מקצועי מטפל בכל מה שקשור לאימות נהלי עבודה וניהול יעילים יותר ברמת החברה. ברצת המנהלים והעובדים. כיועצים עסקיים, גילינו לא אחת בתהליכים שהובלנו מול חברות ועסקים כי היה נדרש לבצע מקצה שיפורים בכל מה שקשור לניהול צוותים ומשימות. פעמים נדרשנו לבצע התאמה למבנה הארגוני, נדרשנו לעדכן הגדרות תפקיד וניתוח עיסוקים ברמת הארגון בכדי לייעל תהליכים. בתהליכי בייעוץ העסקי גם נתמקד בשיפור מיומנויות בתחום האצלת סמכויות. נתמקד בחיזוק המוטיבציה והנכונות של מנהלים ועובדים להיות חלק מתהליכי ההבראה שינוי וצמיחה. נבנה תוכניות תגמול ותימרוץ ובעיקר נבנה אופק מקצועי וניהולי ארוך טווח לעובדים ומנהלים איכותיים.

5. עדכון או בניה של תוכנית עסקית מקצועית.

בתהליכי ליווי שלנו כיועצים עסקיים, אנו ממליצים קודם כל לבדוק האם יש צרוך לעדכן את התוכנית העסקית? את התוכנית האסטרטגית והתוכנית השיווקית כתוצאה משינויים בשווקים, ושינויים בהעדפות הצרכנים? פעמים העדכון נדרש כתוצאה מתחרות אגרסיבית מצד מתחרים המחייב את החברה לבחון ולעדכן את המטרות והיעדים? חברות ועסקים שהוקמו לפני שנים רבות נכון כי יבדקו צורך לעדכן את התוכנית העסקית ואת היעדים והמטרות להשגה בטווח הקצר, הבינוני והארוך. דעו כי כל תהליך של ייעוץ עסקי מתחיל מעיון מעמיק ובדיקה של התוכנית הקיימת.  אנו כעוסקים בייעוץ עסקי – ייעוץ אסטרטגי, אחרי השלבים הראשונים נמשיך ללוות אותך בתהליכי היישום וההטמעה. כיועץ עסקי אני אהיה זמין להיות שותף לחשיבה ולהתלבטויות להיות הגורם המקצועי שיהיה מסוגל לתת לכם מענה לשאלות ולהתלבטויות.

אמצו מפגשי חשיבה וסיעור מוחות עם יועץ עסקי אחת לשנה.

יותר ויותר חברות ועסקים בכל גודל ומכל תחום מבינות כי אחת לשנה נכון לקיים דיון מקצועי – מפגש חשיבה עם גורם ייעוץ חיצוני מקצועי. כזה שיניע דיון וסיעור מוחות לגבי המצב הקיים ולגבי מגמות וטרנדים עתידיים. כיועצים עסקיים, יש לנו הידע והיכולת להניע מפגשים חשובים אלה ברמת הנהלה ולהיות בעבור המשתתפים "פרקליטו של השטן". להיות מסוגל לשאול את המנכ"ל הבעלים ואת חברי ההנהלה האם "הסולם הארגוני נשען עדיין על הקיר הנכון"? לאתגר פרדיגמות ודעות קדומות בכדי למנוע מצב שבו הארגון וההנהלה מעדיפים להישאר במקום הנעים והמוכר כל כך. העולמות העסקיים מקדשים חברות ועסקים שמאמצים תרבות של שינוי וחדשנות כדרך חיים. עולם העסקים לא סלחני כלל מול חברות שמרניות שנרדמות בשמירה ופעמים רבות נעלמות מהשוק.

ייעוץ עסקי – יועצים עסקיים בפריסה ארצית

ייעוץ עסקי מקצועי וזמין בפריסה ארצית. אנו כיועצים עסקיים, מאמינים כי ייעוץ עסקי איכותי וסופר מקצועי בעשור השלישי של המאה ה- 21 חייב להיות זמין לכולם. אנו מעניקים שירות מקצועי בפריסה ארצית. לחברות ועסקים בינוניים וקטנים באזור גוש דן, באזור באר שבע והדרום. באזור ירושלים, באזור השפלה הדרומית והצפונית ובאזור חיפה קריות והצפון. אנו בחברת Advanced Business Consulting עוסקים בייעוץ עסקי – ייעוץ ארגוני  מאז - 2006. שותפי לדרך ואני עוסקים  בייעוץ עסקי וייעוץ אסטרטגי, לחברות ועסקים משפחתיים. כיועצים עסקיים אנו שותפים בתהליכים של  חברות ועסקים המבקשים לשפר ביצועים, לחזור למוד של צמיחה. לתיאום שיחה ופגישה איתי, עם משה גרימברג – צור קשר עוד היום. צלצל  0544-814332 או 03-9032222 או שלח מייל ישירות אלי abc@nihul4u.co.il

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים