הכיצד נזהה ונבחר ביועץ עסקי מקצוען ומומלץ. אחד המומחה בייעוץ עסקי היודע ללוות הנהלות ומנכ"לים בתהליכי צמיחה ושינוי. יועץ עסקי שיש לו ניסיון ידע ובעיקר המלצות איכותיות במגוון רחב של תעשיות? יועץ עסקי שהוביל בעבר בהצלחה תהליכים מורכבים וידע תוך זמן סביר לבצע שינוי וצמיחה בארגונים שליווה. בבסיסו של מקצוע הייעוץ העסקי והייעוץ הארגוני, נמצא הצורך להביא כישורים ויכולות לעסק ואו לחברה שאתם מנהלים בכדי לשפר תהליכים ולבצע שדרוג ניהולי שנותן תמורות מדידות. בשלב הראשון, אחרי תהליך קצר של "אפיון מצב קיים" לומד את חוזקות הארגון, את חולשותיו, מזהה את החוליות החלשות ונחשף לאיומים שהשוק והמתחרים מציגים. יעוץ עסקי עוסק בצורך הניהולי לבצע התאמות למצבים משתנים. 

מציגים תוכנית ליישום

בסיום התהליך נכתבת תוכנית עבודה קצרה שבבסיסה באה לשפר את רווחיות העסק, להגדיל פלח שוק על חשבון המתחרים ובעיקר להגדיל את המחזור המכירות והרווחיות. ייעוץ עסקי, ליווי עסקי מתבצע באמצעות יועץ עסקי מיומן, המביא פתרונות לבעיות קיימות ומכין את הארגון להתמודד עם משברים ובעיות עתידיות. יועץ עסקי אפקטיבי, בעל ניסיון מקצועי מוכח הוא מי שמסוגל לעשות את התהליך בצורה רצינית ואפקטיבית ולהביא לתוצאות משמעותיות בפרק זמן קצר. אנו מנהלים תהליכים ארוכי טווח הכוללים גם תמיכה וליווי עסקי להנהלה ולמנהלים.

בואו ונכיר את עבודתו של יועץ עסקי מומלץ? 

ההגדרה של יועץ עסקי היא רחבה מאד. לתחום ההתמקצעות הזה יש מגוון רחב של תחומי משנה שעשויים להיות קריטיים להבראה ולשינוי וצמיחה. למשל ייעוץ עסקי המתמקד בשיפור ההון האנושי. כזה שמתמקד בהדרכה והעצמה של מנהלים ועובדים. יעוץ עסקי, הבאה לתת כלים בתחום שיפור מיומנויות מכירה ובבניית אסטרטגיות שוק עדכניות. ייעוץ עסקי וליווי עסקי בכל מה שנוגע באיתור מבנה ארגוני מומלץ ואפקטיבי. וככזה שמתמקד, בשיפור תהליכים בהיבטים הכלכליים והפיננסיים. ייעוץ עסקי מתקיים בעסקים ובחברות שנמצאים בשלבים שונים בחייהם. החל השלבים הראשונים של חברות הזנק, בשלבי ההקמה וההרצה, דרך חברות ועסקים החווים משברים של דשדוש, רווחיות נמוכה ואפילו משברים קיומיים. מנגד חווים תקופות של שגשוג וצמיחה, ועד לתקופות של התרחבות וצמיחה באמצעות מיזוגים ורכישות, הכנסת שותפים ועוד.

יועץ עסקי מומלץ ומקצועי בהתאמה אישית

המלצה השווה זהב לכל מנכ"ל ואו בעל עסק. כאשר תחושו שיועץ עסקי עזה או אחר, משתמש בפתרונות "מדף" שבהן השתמש מול לקוחותיו השונים- היה נכון כי תשקלו להחליפו! יועץ עסקי, מקצוען ואפקטיבי מתאים את התהליכים וסט הפתרונות אל הלקוח שמול הוא עובד. מתאים את הפתרונות על פי המאפיינים והצרכים הייחודיים של העסק ובעליו ובעיקר עושה התאמה מול השוק והמתחרים ומול היעדים שבו הוא פועל. בבסיס תהליכי העבודה יהיה תמיד שלב של איפיון מצב קיים. מחקר קצר של החברה פנימה ושל החברה מול השוק המתחרים ההזדמנויות והאיומים. תהליכי ייעוץ עסקי אפקטיבי תמיד יהיו תהליכים ארוכי טווח, מסודרים עם נקודות התחלה אמצע וסוף. עם נקודות בקרה ומדדי הצלחה. השלב השני שיבוצע בדרך כלל עם אנשי המקצוע בארגון יהיה ניתוח מעמיק של היציבות הפיננסית. בתהליך נתייחס אל הדוחות הכלכליים הקיימים, בודקים ודואגים לתמחור נכון, בוחנים תזרים דוחות חייבים ואת ההלוואות. בנוסף משפרים את העבודה מול הבנקים, בונים דוחות כלכליים חדשים ומקצועיים וכיו"ב.

ליווי עסקי - מעדכנים תוכנית עסקית

ככלל כל חברה אמורה לפעול על בסיס תוכנית עסקית. פעמים תוכניות עסקיות נדרשות לעדכון כתוצאה משינוי שוק ומגמות. העדכון של התוכנית העסקית בתהליך נכון של ייעוץ עסקי - מספקת מגוון רחב של פתרונות ישימים וברי השגה לבעיות שונות שזוהו בתהליך הראשוני של "איפיון מצב קיים". הפתרונות עשויים להיות בתחומים הבאים: שיפור יכולות התקשורת הפנים ארגונית. פתרונות בתחום העסקת העובדים, הדרכה והעצמה של מנהלים. הקטנת ההוצאות בעסק, שיפור הגבייה. עבודה מול ספקים, שינויים בהלוואות ועוד. למותר לציין כי הייעוץ העסקי, מתמקד גם בשיפור תוצאות ומיומנויות בתחום השיווק והמכירות.

בשיפור הנראות והנוכחות במדיה הדיגיטלית באתר הבית ובנוכחות ברשתות החברתיות. וכן יכול ונכון כי יוביל תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית. יועץ עסקי מיומן מביא לתהליכים ידע וניסיון ביצירת שיתופי פעולה עסקיים, בחינת אפשרויות לצמיחה באמצעות רכישות ומיזוגים וזאת בנוסף להרחבת מעגלי הנטוורקינג של המנכ"ל והבעלים. הדבר המרכזי והחשוב ביותר מתמקד בכך שיועצים עסקיים מקצועיים ובעלי ניסיון רחב, מספקים מתודות ניהוליות עדכניות בנוסף לכלי ניהוליים רלוונטיים המותאמים לארגון ולמנהליו. 

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


אז מיהו בעצם יועץ עסקי "מומלץ"?

חיבור נכון בין ארגון, עסק, או תאגיד ליועץ עסקי כולל בעיקר בשלב הראשון חיבור בינאישי הכולל אמון מוחלט בין המנכ"ל ואו הבעלים לבין היועץ העסקי. היועץ העסקי, מהווה בעבור המנכ"ל ההנהלה או הבעלים הדמות הכי קרובה ואינטימית שאיתה יכולים לגבר על הכול. לחשוף פחדים, חששות ולהתלבט ממקום בטוח ומוגן. תהליך ייעוץ עסקי – מטורינג עסקי יכול לכלול פגישות בפורמט "אחד על אחד" לתקופות של מספר חודשים כאשר היועץ נשאר מאחורי הקלעים. חלופה נוספת, שהיועץ העסקי פועל במישורים נוספים ומלווה תהליכים מול מנהלים ועובדים בארגון מעבר לעבודה האישית עם המנכ"ל והבעלים, כל זאת על פי הצרכים של הארגון.  בכל אחד מהמקרים הלקוח במקום הראשון, היועץ רק מלווה את הלקוח – את הארגון כל הזמן ומסייע בקבלת החלטות לפתרון בעיות ומשברים, התלבטויות, שאלות ומעקב אחרי השגת יעדי התוכנית שנבחרה. 

השיטה המומלצת בתהליך ייעוץ עסקי?

במהלך 25 שנות ניסיון מקצועי במגוון רחב של חברות החל מתפקידים בתחום המכירות, הפיתוח העסקי והניהול הבכיר. לאורך למעלה מ- 16 שנים כיועץ עסקי ומוביל תהליכי שינוי וצמיחה בהם ליווית עשרות רבות של ארגונים, מאות מנהלים עובדים ואנשי מכירות גיליתי ואימצתי את המודל הבא: Advanced Business Consulting. תמיד, המטרה המובילה אותנו היא ההצלחה של לקוחותינו אשר נמצאים במרכז החשיבה העסקית שלנו. מנקודת מבט זו, אנו פועלים בעולמות של ייעוץ עסקי, ייעוץ ארגוני, הובלת תהליכי שינוי וצמיחה, ייעוץ אסטרטגי, ועבודה מול הנהלות מנהלים וכוחות מכירה.

ההצלחה של לקוחותינו לצלוח תהליכי שינוי הבראה וצמיחה נמצאים במרכז הפעילות והחשיבה העסקית – ניהולית שלנו. הם הגורם החשוב ביותר בכל התהליכים שאנו מובילים. המיקוד הזה מוביל את ראיית עולמנו העסקית לאורך כל מחזור החיים של מגוון הלקוחות והפרויקטים בהם אנו מעורבים במגוון רחב של פלחים בעולמות התעשייה השירותים והאנרגיה בישראל. לראייה, עבור מרבית לקוחותינו ביצענו, ואנחנו ממשיכים לבצע יותר מפרויקט אחד, ועובדים על בסיס ריטיינר שנתי ורב שנתי.

ייעוץ עסקי כתהליך הוליסטי כולל

בתהליך שבו אנו מובילים תהליכי ייעוץ עסקי – ייעוץ ארגוני מול מקבלי החלטות בחברות תאגידים וחברות משפחתיות ועסקים פרטיים בתחום השירות העבודה מבוצעת על פי שיטה מובנת הכוללת מענה שלם למגוון הצרכים בארגון. העבודה הינה תהליכית ולה מדרגי פעילות שונים המתאחדים בסוף לידי מארג ניהולי ותפעולי יעיל. בתהליך החברות ובעלי העסק מתקדמים ועולים בכל שלב ושלב תוך כדי שדרוג העסק ושיפור המדדים של הרווחיות והמחזור. כסייד אפקט חשוב לא פחות, איכות החיים עולה ורמת הלחץ הניהולי יורדת. הייחודיות בתהליך הליווי בחברת Advanced Business Consulting חברת יועצים עסקיים וחברה לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה הפועלת מתבטאת בהעלאת רמת היעילות באמצעות אימוץ וביצוע תהליכים ניהוליים נכונים, כתוצאה מכך, בעלי החברות והמנכ"לים סוף סוף יכולים לאפשר לעצמם גם לנהל גם חיים אישיים רגועים יותר לצד החיים העסקיים.

מה הם המדדים המרכזיים לבחור ביועץ עסקי ראוי?

תחום הייעוץ העסקי לא שונה מכל תחום מקצועי אחר של אנשים העוסקים במתן שרות מקצועי. גם כאן כמו בתחומים אחרים צריך לאתר מתוך הענף של העוסקים בייעוץ עסקי את המקצוענים ביותר שלהם ידע ניסיון קבלות והשכלה ראויה. חשוב לבחור יועץ עסקי מומלץ העומד בכמה קריטריונים בסיסיים. ניסיון והיכרות עם העולמות הפיננסיים ודוחות כספיים. ניסיון וידע רב בכל מה שקשור למיומנויות תקשורת בינאישית ויכולת הקשבה ואמפתיה. חשוב כי תמצאו ותגייסו יועץ עסקי ניסיון חיים שעבר פעם או פעמיים בחייו אירועים ניהוליים ועסקיים על בשרו כמנהל ואו יזם ולא רק כיועץ על גבם של אחרים. 

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


חפשו כאלה שעברו את גיל ה- 45 שלהם עומק ובשלות אישית. מניח כי תמיד תעדיפו יועץ עסקי שמסוגל לתת לכם ייעוץ לאחר שחווה באופן אישי תהליכים - ייעוץ ממקצוען שבאמת יודע על מה הוא מדבר, שחווה ומכיר מקרוב ובאופן אישי את המטלות, הלחצים והמגבלות בהתנהלות השוטפת של מנכ"ל? של בעל חברה? רק יועץ עסקי כזה יכול להבין אתכם, את ההתלבטויות, הרצונות והשאלות, ולספק מענה שמבוסס על ניסיון בשטח ולא מחוברות הדרכה בלבד.

ייעוץ עסקי מקצועי – כתהליך משותף. 

אנו לא יודעים לעשות "קסמים" נזהרים מאד לדבר בשפה שלא מוכרת למנהלים ולבעלי חברות ועסקים. בכדי שנתניע תהליך נכון אנו ממליצים על ביצוע ראיונות עומק "אחד על אחד" עם עובדים ומנהלים בחברה שנבחרו בצורה "חכמה" לתהליך. חשוב כי נדגיש את הדבר הבא: "ללא המעורבות הפעילה של צוותי המנהלים קשה יהיה לצלוח משברים? וקשה אף יותר להתמודד עם מצבים של שפע וצמיחה בלתי מתוכננים". 

כעת, זהו המקום להציע לכם להתקשר ישירות למשה גרימברג 054-4814332 ולקבוע פגישת היכרות ראשונית. להזמנת שירותי יועץ עסקי, ייעוץ ארגוני והובלת תהליכי הבראה שינוי וצמיחה המומלץ על ידי מנכ"לים ובעלים ולה ידע כלים וניסיון מוכח להוביל תהליכים מוצלחים פנו ישירות למייל של משה גרימברג- abc@nihul4u.co.il כתבו בכמה מילים מה אתם מצפים מתהליך משותף ונקבע פגישה ראשונית להיכרות וללא כל עלות.