כל תהליך של ייעוץ ארגוני המניע הבראה שינוי וצמיחה לא יכול להתניע לפני שמבצעים תהליך מעמיק ורחב של אבחון ומיפוי הארגון בהיבטיו השונים. אנו מובלים תהליכים סדורים הנקראים אצלנו ביצוע סריקות MRI למיפוי החוזקות והנושאים שיש לשפר ותקן בארגון. אנו מקפידים לעשו סריקת מערכות עמוקה ויסודית באמצעות המתודולוגיה של- organizational-screening הכוללים את כלל התחומים שבארגון.

החל מנושא הפיננסי וניתוח תזרימי ההכנסות וההוצאות. ניתוח פעילויות וביצועים של החטיבות או האגפים השונים. במקביל אנו נכנסים ומנתחים את מצב התחרות בשוק ואת המתחרים כחלק מרכזי מהבנת התמונה הגדולה. תהליך חשוב זה, בא להציב את הבסיס שעליו תבנה התשתית להבראה שינוי וצמיחה של החברה או העסק.

מבקשים להמשיך לצמוח

בואו ואנסה לתת לכם מתאר בסיסי, לדרך שצריך להראות תהליך ייעוץ ארגוני וייעוץ אסטרטגי אפקטיבי. השירותים של ייעוץ ארגוני – פיתוח עסקי ועדכון האסטרטגיה - מהווים שירותים נדרשים על ידי חברות ארגונים ועסקים המבקשים למקסם רווחים ולהגדיל חשיפה ונוכחות בשווקים הקיימים ולהיכנס לשווקים חדשים. עסקים וחברות מבינות כי עליהן אחת לתקופה לוודא כי התוכניות עדיין רלוונטיות.

הן מבינות שנכון לבחון את התוכנית העסקית, לבחון את היעילות הארגונית ואת התהליכים וכוח האדם ובעיקר לבחון את העדכנות של התוכנית האסטרטגית ותוכניות השיווק. הן מבקשות לעשות זאת, כחלק מתהליך ניהול נכון ומושכל ששם במקום הראשון את רצון ההנהלה, הבעלים והמנכ"ל להמשיך לצמוח גם בטווח הבינוני ובטווח הארוך.

מה תפקידו של היועץ הארגוני?

תפקידנו כיועצים ארגוניים, להניע ולהוביל חברות ועסקים בצורה מהירה ובטוחה אל המטרה. בתהליכי הייעוץ הארגוני – פיתוח עסקי, מנהלי החברה והבעלים חייבים לספק לנו גישה פתוחה אל נבכי החברה. גישה אל הדוחות הכספיים. גישה אל המבנה הארגוני ומערכי התפעול והיצור. גישה אל מנהלים ועובדים היכולים לספק מידע חשוב להבנת התהליכים ולזיהוי החוליות החלשות. זאת אנו עושים בכדי לאסוף כל רסיס של מידע, שיביאו אותנו להציג תמונת מציאות מלאה וברורה. תמונה  נקייה מפרדיגמות ודעות קדומות, לגבי מצב החברה או העסק. תמונה ברורה הן לגבי היעדים, המטרות והחזון העסקי שלהם.

תוכניות עסקית ואסטרטגיה רב שנתית

בתהליכי הייעוץ הארגוני- פיתוח עסקי, אנו מעדכנים יחד עם הנהלת החברה ומנהליה את התוכניות העסקיות ואת התוכנית האסטרטגית. מבצעים עדכון התוכנית השיווקית לטווחים שבין 2-5 שנים, זאת בהתאמה לשינויים בשווקים ואל מול המתחרים. אנו מתאימים את תשומות הארגון ואת התשתיות הפיזיות והאנושיות ליעדים שיש להשיג. זאת בכדי לעמוד בתוכנית העסקית.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


תהליכי העבודה שלנו מתמקדים גם בתחומים הבאים:

 • בניית אסטרטגיה ותוכנית עסקית לחטיבות השונות או לאגפים השונים.
 • חיבור כלל האסטרטגיות לאסטרטגיה ארגונית מתואמת בעלת מיקוד ויעדים.
 • שיפור מערכי שירות הלקוחות והקטנת אחוזי הנטישה.
 • פיתוח עסקי ואיתור מנועי צמיחה חדשים
 • עדכון והתאמה של האסטרטגיה השיווקית לעולם המשתנה והתחרותי.
 • שיפור מערכי המכירות. הן המכירות הפרונטליות, והן המכירות בערוצי שיווק עצמאיים.
 • פיתוח והעצמה של מיומנויות ניהול ומיומנויות תקשורת.

ייעוץ ארגוני – ייעוץ אסטרטגי היה בעבר נחלתם של חברות גדולות ותאגידים. כיום, כל חברה או עסק שמבקשים להתייעל ולהוביל תהליכי שינוי וצמיחה, מבינים עד כמה נכון ורצוי להיעזר במומחים.  הנחיצות של תחומי הייעוץ הארגוני- פיתוח עסקי ועדכון אסטרטגיות הלכו וגברו אף בישראל, בקרב חברות בינוניות קטנות וחברות משפחתיות.

להלן התהליכים המרכזיים שהשפיעו על השימוש בייעוץ ארגוני אפקטיבי:

 • התחרות הקשה בשווקים גרמה לבסוף להנהלות, מנכ"לים ובעלים להבין עד כמה חשוב להיות מודע לכל שינוי ולו הקטן ביותר בשוק ומול המתחרים. המודעות לחשיבות של עדכון מתמיד של האסטרטגיה העסקית- התוכנית העסקית בכדי שלא יאבדו את היתרונות. השימוש בחברות ייעוץ ארגוני מאפשר להן להיות תמיד קשובים לשינויים ובעיקר מאפשר להן לא "לדרוך במקום".
 
 • ייעוץ ארגוני המבוסס על עדכון התוכנית העסקית, המגובה בתהליכי תכנון אסטרטגי לכל אחד מחלקי החברה, מאפשר בסופו של תהליך להניע תוכנית המביאה לשיפור תהליכים, שיפור במדדים הפיננסיים ופיתוח מוצרים בהתאם לצרכי השוק והמתחרים המשתנים.
 
 • העולם העסקי הפך "לכפר קטן אחד" – הפך לשוק גלובלי. משום כך אין גורם עסקי ולא משנה גודלו ומספר עובדיו שיכול להתעלם מהאתגרים שהשוק הגלובלי מציג. אין אף גורם שיכול לעצום עיניים ולהחליט כי אין הוא שם דגש למתחרים שלו מבנגלדש? או מהודו? מתחרים שמציפים את השווקים בסחורות זולות ופעמים איכותיות. לכם גם עסקים קטנים, נותני שירות ועסקים משפחתיים מושפעים מהשינוי במפת העסקים העולמית.
 
 • זאת ועוד, שינוי הרכישה והצריכה של מוצרים ושירותים באמצעות אתרי סחר ברשת האינטרנט, מחייבים את כול החברות לבנות אסטרטגיות שיווק ומכירות חדשות. הלקוחות הפכו לגורם הכי יקר בתהליכים העסקיים. שירות הלקוחות קיבל לידיו לטפל במשאב הכי יקר. כולם נאבקים לתת ללקוחות שירות יוצא מהכלל. לבנות מול מערכות יחסים ארוכות טווח.

מהו ייעוץ ארגוני אפקטיבי? ומתי נכון להשתמש בו?

מתי מומלץ ונכון להיעזר ביועץ ארגוני – פיתוח עסקי? הכיצד צריך להראות ייעוץ ארגוני אפקטיבי, המניעה שינוי וצמיחה? אנו ממליצים כי יהיה נכון להיעזר בשירותנו לא רק בתקופות משבר או קריסה עסקית וכלכלית. פעמים יותר נכון להיעזר בשירותי ייעוץ ארגוני – פיתוח עסקי דווקא בתקופות של צמיחה ושפע. אז בייתר נינוחות אפשר להוביל תהליכי חשיבה והערכות לגבי תהליכים ושינויים שהשוק עשוי לאתגר?

או חיפוש ללא לחץ של מנועי צמיחה חדשים, כך שתמיד נקדים את המתחרים. הגעה לשוק עם שירות או מוצר נדרש מביא את החברה להגדיל פלחי שוק ולחזק את המיתוג והבידול שלה כחברה חדשנית פורצת דרך ולא כאחת הדורכת במקום. אנו מבקשים לקבוע כי שינוי, הובלה וצמיחה עסקית תמיד מבוססת על הכרה מעמיקה של כל "השחקנים" הפועלים בשוק.

אסטרטגיה המניעה צמיחה

השלב השני והחשוב אף יותר מתבסס על עדכנות תמידית של התוכנית העסקית והתוכנית האסטרטגית. העולם העסקי התחרותי מחייב כל חברה או עסק להשתנות כל הזמן ולהתאים את עצמם לצרכים המשתנים והדינמיים של הלקוחות והשווקים. עליו להשקיע בפיתוח של שירותים ומוצרים חדשים. עליו לאתר ולפתח מנועי צמיחה וכניסה לשווקים חדשים. לבחון אפשרויות של מיזוגים ורכישות כחלק מאסטרטגיה של צמיחה עסקית. לבחון תמיד כניסה לשיתופי פעולה היוצרים סינרגיה עסקית מדידה. ולבסוף המטרה המרכזית מתמקדת ברצון ובצורך להגדיל את רמת הרווחים.

ייעוץ ארגוני המציע פתרונות אפקטיביים

אנו כיועצים ארגוניים יודעים הכיצד צריך להראות ייעוץ ארגוני אפקטיבי לחברה או עסק שאתה מנהל? אנו כחברה לייעוץ ארגוני- פיתוח עסקי והובלת תהליכי שינוי וצמיחה, מלווים את לקוחותינו ומסייעים להם למצוא את הפתרונות הכי אפקטיביים והכי מתאימים לכל אתגר ושינוי. בעיקר אנו מניעים יחד את תהליכי היישום וההטמעה של התוכנית לשינוי ולצמיחה.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


בשורה התחתונה, תפקידנו מתמקד בלתת לארגון אפשרות להפוך רווחי יותר בטווח הקצר והן להשקיע בפוטנציאל הלא ממומש שלו, על מנת לשמור על הרווחיות בטווח הארוך. אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום, על מנת לבחון כיצד ניתן להגדיל את רווחיות הארגון שלכם, בכלים מקצועיים ובתהליך ישים. צרו קשר עם משה גרימברג ישירות ב- Advance Business Consulting או צלצלו לנייד 0544-814332.

מה דעתך כי ניפגש עוד השבוע?

כיועץ ארגוני בעל ניסיון רב שנים, אני מאמין שלא נכון לבחור גורם מקצועי שמסתפק אך ורק במתן עצות. תמיד תחפשו את אותם יועצים ארגוניים המובילים תהליכים ומניעים שינוי וצמיחה שלא "בורחים" מהובלת תהליכי היישום והטמעה. תזכרו תמיד כי העצות, ולו המעולות ביותר, עשויות לא להספיק להצלחת תהליכי הייעוץ הארגוני ופיתוח עסקי. אנו לא אוהבים לתת עצות. אנו אוהבים תמיד לקחת אחריות על היישום בשטח. כחברה לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה משה גרימברג ישמח להיפגש ולהכיר. צורו קשר עם משה וצלצלו לתיאום פגישת הכרות ללא מחויבות 0544-814332.