אנו כחברה המובילה תהליכי ייעוץ אירגוני בחברות תאגידים ובעסקים משפחתיים, סולדים מכניסה "למלחמות אגו" ולתוך הקלחת השל משחקי הכוח הפוליטיים בארגון. הדרך שלי להימנע משאיבה בלתי מבוקרת לתהליכים מתמקדת בהתנעת תהליכי מיפוי וראיונות עומק עם מגוון של מנהלים ועובדים שנבחרו ככאלה שיכולים לתת לי תמונה מהימנה על מצבו של הארגון ויכולות המנהלים וההנהלה להניע תהליכי שינוי וצמיחה.

לאורך השנים אני נמנע ככל שניתן, להיות במצב שבו אני מושפע על ידי מנהלים עובדים ובעלים שיש להם לפעמים אינטרסים אישיים שלא בהכרח תואמים את הצורך הניהולי והעסקי הטהור. ראיונות העומק, והמתודולוגיה שלי בדרך כלל מעניקה תמונת מציאות עדכנית. לא תמונה שפעמים אחדים מבקשים להציג לי כתמונת המציאות.

מתי ארגונים נעזרים בייעוץ ארגוני? בחברה לייעוץ ארגוני ופיתוח עסקי?

בתקופות משבר. בתקופות שהשוק עובר מטכנולוגיה ישנה למוצרים עדכניים זולים ובעלי עדכנות טכנולוגית המחייבת שינוי במערכי השירות והתמיכה? בתקופות של קיצוצים או התרחבות עסקית? בעת הקמה של שותפות חדשה באמצעות מיזוג ואו רכישה? או לחילופין עם התפרקות שותפות קיימת ויציאה של כל אחד מהבעלים לדרך חדשה? כל אלה הן רק חלק קטן מהסיבות שבו ארגון, חברה או הנהלה מבינות שעליהן לעבור תהליכים בכל התחומים הנושקים לייעוץ ארגוני, עדכון אסטרטגית שוק, פיתוח עסקי והתאמת המבנה הארגוני לשינויים בשוק. פעמים רבות, ארגונים בתקופות משבר, לא משכילים להבין עד כמה חשוב ונחוץ להוביל תהליך מסודר והוליסטי.

לבנות אמון ולרתום את כולם לתהליך.

חברות ועסקים מתקשים להבין את החשיבות של הובלת תהליך ייעוץ ארגוני והובלת שינוי וצמיחה מהתחלה ועד לשלבי היישום והבקרה. לא פשוט לנהל תהליך מקצועי של שינוי וצמיחה ובעיקר לרתום את הארגון עובדיו ומנהליו להאמין כי ביכולתם להצליח בתהליכים. מהניסיון המקצועי שלנו אנו קובעים בפסקנות כי ניתן ואפשרי להוביל תהליכים הוליסטיים בתחום הייעוץ והשינוי הארגוני. זאת באם נאמץ כמה כלים ותובנות ניהוליות לא מסובכות ובעיקר נצליח להניע את האמון של המנהלים והעובדים בהצלחת התהליך.

ייעוץ אירגוני- יעוץ אסטרטגי – מתי הם נחוצים?

כאשר חברות ועסקים מבקשים לבצע התאמות בכל מה שקשור למבנה הארגוני, עדכון התוכנית העסקית, ובחינה מחודשת של התאמת התוכנית האסטרטגית והתוכנית השיווקית לשינויים הקורים בשווקים נעזרים בחברות ייעוץ ארגוני, חברות לייעוץ אסטרטגי שלהם ידע רב וניסיון בהובלת תהליכי שינוי וצמיחה. ייעוץ ארגוני - ייעוץ אסטרטגי  משמש תאגידים, חברות ועסקים משפחתיים אשר מבקשים בתקופות של שפע נטולות משברים וזעזועים להרחיב ולמקסם רווחים.

לדאוג לעמידה ביעדים – לחזק תשתיות ניהול

זאת תוך מימוש המטרות והיעדים העסקיים כחלק מתהליכי הניהול המתמשך של הפירמה. כאן החברות מבקשות מהיועצים לחזק את התשתיות הניהוליות, תשתיות המכירה והשירות כך שההצלחה תימשך גם בטווח הבינוני והארוך.  תפקידו של יועץ הארגוני המוביל תהליכים אסטרטגיים ברמת הנהלה, בעלים ומול צוותי הניהול והמכירות הבכירים מתמקד באחריות להוביל את החברה ומנהליה אל היעד שאותו הם מבקשים להשיג.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


בוא ונבנה מפת מציאות עדכנית?

השלב הראשוני בתהליך הוא השלב החשוב ביותר. הוא שלב מיפוי מצב קיים. בו אנו מבצעים מיפוי שוק, ונאסוף מודיעין עסקי בכדי לזהות מה עלינו לעשות בכדי להביא את החברה לעמוד ביעדיה העסקיים. בתחילה נתמקד בתהליכי מיפוי המתחרים, מיפוי הלקוחות השונים ונבצע סגמנטציה ופרסונליזציה של הלקוחות. אנו ממליצים לבנות מפת -waze אישית לחברה בפורמט הצגת החוזקות והחולשות שלה מול המתחרים בארץ ואף בעולם. נאפיין את פרופיל וסוגי הלקוחות בארגון. נאתר ונגדיר את הנקודות החלשות העיקריות במפגש שבין הלקוח לארגון וכיצד ניתן למנוע אותן?

משתתפים בתהליכי קבלת ההחלטות

בנוסף לאורך כל תהליכי הייעוץ האסטרטגי, החברה ומנהליה יספקו לנו גישה אל המבנה הארגוני, המבנה הניהולי, והשתתפות בפורום הנהלה וישיבות. בנוסף נחשף לכלל תהליכי הפיתוח, רצפת הייצור, מערכי השיווק והמכירות באמצעות דוחות ומדדים. כל זה יתווסף למידע שאספנו עצמאית במסגרת ראיונות העומק ויחד יוכלו לשפר מהותית את יכולתנו כיועצים ארגוניים לבנות מפת מציאות עדכנית ונטולת הטעיות. כך נתניע את השלב הראשון והחשוב להגדלת הסיכוי של החברה לעמוד ולהשיג את כלל המטרות שלה בטווח הקצר הבינוני ובטווח הארוך.

לבחור נכון חברה לייעוץ ארגוני – פיתוח עסקי? ביועץ ארגוני ואסטרטגי?

ישנם עשרות רבות של התמחויות וישנם סוגים רבים של יועצים ארגונים מכל גווני הקשת. אתם תחשפו ללא מעט "מנטרות" גישות ומתודולוגיות בתחום הייעוץ הארגוני, פיתוח עסקי, אסטרטגיה ועדכון תוכניות שיווק. תיחשפו ללא מעט גורמים וחברות אשר מציגים שלל פיתוחים ותוכניות "קסם"? כאלה שיש להם מדריכים שאותם תוכלו לרכוש מהאינטרנט, או לחילופין לקחת חלק בקורס דיגיטלי לשיפור מיומנויות ניהול מכירות ומנהיגות?

ההמלצה הראשונית שלי מתמקדת בבחירה של חברה או יועץ שבעברה היו במקומות של ניהול מכירות, פיתוח עסקי כמנהלים בפועל. כאלה שחוו מה באמת מרגישים בעלי חברות ומנהלים? לא להסתפק בחברות ויועצים שאין בעברם ניסיון מהשטח כלל. למרות כל האמור כאן, אני קובע נחרצות כי לא מכון לחפש את  השיטה “הנכונה” או את המתודולוגיה “השגויה”.

בכדי להקטין עד למינימום את מרווחי "הטעות" היה נכון כי תדעו לענות על השאלות הבאות:

  • ציינו בפירוט את 3 המטרות המרכזיות שאתם מבקשים להשיג באמצעות הייעוץ הארגוני- האסטרטגי? למשל, שיפור מערכי המכירות והשירות, למשל כניסה לשווקים חדשים, או למשל, עדכון המבנה הארגוני והתאמתו לשינויים בשוק? רק אחר כך כשאתם בטוחים שאלה המטרות המרכזיות - עברו לשלבים הבאים.
  • האם התהליכים יכללו עבודה אישית מול הנהלה? בעלים ופורום מנהלים ועובדים בכירים? היה והכיוון להוביל תהליכי טרנספורמציה ניהולית כוללת היה נכון כי תגייסו חברה לייעוץ ארגוני שלה מיומנויות בהובלת תהליכי הדרכה העצמה ופיתוח מנהלים.
  • קבעו מסגרות תקציב וזמן? האם ברצונכם להוביל תהליך קצר ולקבל את הפתרונות והאחריות על ההטמעה והיישום עליכם? או שאתם מעדיפים יעוץ ארגוני ואסטרטגי ארוך טווח במסגרת ריטיינר חודשי ארוך?
  • תבחנו היטב את סט הערכים והתרבות הניהולית של חברת הייעוץ? ואו היועץ הארגוני כך שתתאים לתרבות והערכים של הארגון ומנהליו. חפשו גורמים שמכירים היטב את שוק המטרה ואת עולמות התוכן שלהם.
  • בדקו באם התהליכים הם חוצי חברה? או ממוקדים אך ורק ברמת ההנהלה והבעלים? האם בתהליכים מתקיימות סדנאות קורסים ותוכניות העשרה והעצמה למנהלים ולעובדים בארגון?

בקשו תמיד המלצות - הימנעו מטעויות.

ההמלצה שלנו כי לאחר שעניתם לעצמכם בפירוט ואחרי מחשבה מעמיקה, היה נכון לעבור לשלב הבא- שלב הראיונות וביצוע מודיעין על ההצלחות ההתמחות המקצועית, הניסיון והידע של חברות הייעוץ הארגוני בתחומים הקרובים לשוק המטרה שבו אתם פועלים. רק אחרי שתחקרו לעומק תבקשו המלצות ותפגשו את החברות ואו היועצים לפגישת היכרות ארוכה תוכלו לעבור לשלב הבחירה. שלב התגמול ואורך זמן התהליכים המשותפים.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


היה נכון כי תבחרו את היועץ הארגוני - אסטרטגי ככזה שהתמודד עם אתגרים ניהוליים דומים, בסביבות שוק דומות ובעיקר ככזה שאופיו וערכיו מתאימים לתרבות ולערכים שלך כמנכ"ל או כבעלים של הארגון ובעיקר מתאים לעזור לך להשיג את היעדים שנקבעו בתהליכי הייעוץ האסטרטגי – הייעוץ הארגוני.

ייעוץ אסטרטגי - ייעוץ ארגוני דווקא בתקופות שפע

אנו ממליצים בחום כי לא נכון ולא ראוי להשתמש בייעוץ ארגוני- פיתוח עסקי ובייעוץ אסטרטגי רק בתקופות שפל ומשבר. ההמלצה הנכונה שלנו אומרת כי הערך גבוה הרבה יותר לחברות ולעסקים אשר דווקא מחליטים להיעזר בנו כמקצוענים בתחומי הייעוץ הארגוני והייעוץ האסטרטגי דווקא בתקופות של צמיחה. כידוע, צמיחה עסקית ושגשוג מתבסס על הכרת כלל הגורמים השונים הפועלים בשוק. בעיקר מתבסס על עדכון תדיר של התוכנית העסקית בכדי להתאימה לשוק הדינמי והמשתנה. חברות המשתמשות ביועצים אסטרטגיים בתקופות של צמיחה מצליחות לבחור נכון את הכיוון של ההשקעות בפיתוח מוצרים ואימוץ טכנולוגיות חדשות, מצליחים לאתר מנועי צמיחה חדשים וכניסה לשווקים משיקים.

כיצד חברות ייעוץ ארגוני מניעות צמיחה

זאת ועוד שימוש מושכל יכול להביא להגברת הצמיחה באמצעות ביצוע תהליכים של מיזוג ורכישה כחלק מהרחבת שיתופי הפעולה המניעים לבסוף את הגדלת  שורת הרווח. משה גרימברג וחבריו מעניקים ייעוץ ארגוני וייעוץ אסטרטגי מתקדם לחברות במגוון תחומים וסגמנטים. אנו מלווים באופן צמוד את החברות והמנהלים ומסייעים להביא את הפתרונות הכי יעילים ועדכניים לכל אתגר ושינוי בעולם העסקים הישראלי. אין זה סוד, כי ניהול, זה מקצוע מורכב. אנו בתהליכים מתמקדים לא מתמקדים אך ורק במתן העצות.. וממשיכים ללקוח הבא. אנו נשארים ומבצעיים את ההטמעה והיישום. אלה השלבים הכי קריטיים בהצלחה.

מבצעים יישום והטמעה - מובילים שינוי וצמיחה

בדרך כלל חברות ויועצים האוהבים להסתפק רק במתן עצות, ונעלמים לאחר השלב הזה משאירות מאחור מנהלים הנהלות וחברות אשר לא מצליחות לעבור לשלב הבא – לשלב היישום שהוא החשוב ביותר. התוצאה שההמלצות "עפות ברוח" ובעיקר אף התוצאות של הייעוץ הארגוני- אסטרטגי, נעלמות כלא היו אחרי זמן קצר. אנו כאן לתת לך מענה אמיתי והגיוני לכל השאלות.

זה לא בגלל שאנו יותר מנוסים או חכמים ממך. אנו פשוט חווינו עשרות רבות של מנכ"לים ובעלי חברות ועסקים במצבך. כחברה לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה משה גרימברג ישמח להיפגש ולהכיר. צורו קשר עם משה וצלצלו לתיאום פגישת הכרות ללא מחויבות 0544814332.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


בוא ונקבע פגישה בנושא

גם לחברות בינוניות וקטנות, לחברות משפחתיות ולעוסקים במקצועות חופשיים שלהם יותר 20 עובדים נכון להיעזר בייעוץ ארגוני יעיל ואפקטיבי. תהליכי הייעוץ הארגוני – ייעוץ אסטרטגי והליווי המקצועי עם חברה לייעוץ ארגוני בעלת ניסיון תמיד מביאה לתוצאות. בהבנתנו תמיד מומלץ ונכון לבחור בחברת ייעוץ אירגוני שלה ידע וניסיון מוכח גם בעשייה ניהולית בשטח בתפקידי ניהול ופיתוח עסקי ולא רק בעלת ידע ומתודולוגיה מהאקדמיה בלבד שלא מלווה בניסיון ניהולי ישיר ואישי מהשטח. שוב אני מבקש לקבוע כי המלצות ללא הובלת תהליכי יישום והטמעה ברמת הארגון והשטח עשויות בדרך כלל לא להספיק להצלחת השינוי.

בוא ונוביל יחד שינוי אסטרטגי

אנו עוסקים בהצלחה בתהליכי ייעוץ ארגוני, פיתוח עסקי והתאמת האסטרטגיה העסקית לשווקים משתנים. אנו עושים זאת בהצלחה רבה שנת 2006. כלל אנו פחות אוהבים את אלה שרק מסתפקים, במתן עצות, ונעלמים. כיועצים אסטרטגיים - אנו אוהבים לקחת אחריות על היישום בשטח. רק כך אנו מבטיחים לך הצלחה. למשה גרימברג ולצוותו יש ניסיון רב של עשרות שנים בתפקידי ניהול שיווק מכירות ופיתוח עסקי בחברות מהגדולות בשוק הישראלי. כחברה לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה משה גרימברג ישמח להיפגש ולהכיר. צורו קשר עם משה וצלצלו לתיאום פגישת הכרות ללא מחויבות 0544814332.

 

 

 

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים