בואו וננסה למקד את ההגדרה לאיתור יועץ ארגוני מקצועי ואיכותי? בוא וננסה לבנות את המדריך הכולל לאיתור תהליכים מקצועיים בתחום הייעוץ הארגוני והובלת תהליכי שינוי הבראה וצמיחה. ככלל ייעוץ ארגוני המבוצע על ידי יועץ ארגוני מיומן לחברות הנהלות ומנהלים מיועד לבצע שינויים ושיפור וייעול המערכות הניהוליות בארגון. בין מטרותיו המרכזיות של יועץ ארגוני ניתן למצוא את הנושאים החשובים הבאים: בניית נהלי עבודה יעילים יותר. עדכון תוכנית עסקית ומטרות להשגה. זיהוי חוליות חלשות וטיפול בהן. שיפור מערכי התקשורת הארגונית פנימה אל תוך הארגון והחוצה מול לקוחות וספקים. שיפור מיומנויות בקרב מנהלים ועובדים. שיפור הביצועים של מערכי המכירות והשירות ללקוחות.

מאמרים נוספים בתחום החשוב של ייעוץ ארגוני אפקטיבי

לקריאת מאמרים ופוסטים מקצועיים בנושא איתור חברות ייעוץ ארגוני ואו יועצים ארגוניים ושלל נושאים ניהוליים הקשורים לנושא החשוב הזה תוכלו למצוא בבלוג הניהולי שלנו. שם תמצאו עשרות רבות של מאמרים מקצועיים בנושא ניהול מנהיגות, הנעת צוותים, הובלת תהליכי שינוי וצמיחה ועוד. כיום בעשור השלישי של המאה ה- 21 כל חברה לא משנה גודלה וכל עסק חייב להיעזר באנשי מקצוע איכותיים מתחומי הייעוץ הארגוני, פיתוח עסקי ואסטרטגיות. חברות ועסקים חייבים להתמודד כיום עם מרווחי טעות מאד קטנים. עליהם להיות מאד ממוקדים בהתנהלות הכלכלית והעסקית. עליהם להיות מקצוענים בתחומי הניהול המכירות והשירות ללקוחות. עליהם לעבוד על פי יעדים בכדי לעמוד במטרות העסקיות ובהשגת מרווחי הרווח הנדרשים להמשך הצמיחה.

יועץ ארגוני משפר את דפוסי העבודה על פי נהלים ויעדים

אין כל ויכוח כי כך חברה או ארגון עסקי מחויב להתנהל על פי תוכנית עבודה ראויה ויעדים עסקיים להשגה. זאת החובה והצורך של כל הנהלה ומנכ"ל המבקשים להוביל ארגון שבאחריות להישגים ולעמידה ביעדים. לצורך שיפור מערכות הניהול והעבודה ובעיקר מערכות הבקרה, לפעמים נכון וצריך להיעזר ביועץ ארגוני מקצועי שיש לו ידע וניסיון בשני התחומים. תחומי הניהול והפיתוח העסקי ועדיף מתוך עבודה והצלחות כמנהל בכיר עוד חפני ההסבה לעולמות הייעוץ הארגוני. מנגד חובה שיהיה יועץ ארגוני עם ניסיון מוכח כמלווה חברות הנהלות וארגונים בתהליכי שינוי שיפור וצמיחה. תחום נוסף ולא פחות חשוב מתמקד בייעוץ ארגוני וליווי עסקי להנהלות ולמנכ"לים המבקשים להיעזר באיש מקצוע חיצוני שיעזור בהשגת המטרות העסקיות.

יועץ ארגוני כפרטנר לחשיבה

הכוונה שיהיה פרטנר להתלבטות ולעשייה ברמת הנהלה ומנכ"ל כחלק מצוות החייב לתת מענה ופתרונות לקשיים ומכשולים בדרך אל השינוי והצמיחה. יועץ ארגוני למנהלים והנהלות לוקח חלק פעיל בתהליכי השגת היעדים החדשים שנקבעו על ידי ההנהלה. לפני כל התנעת תהליך של ייעוץ ארגוני יש חובה וצורך לבצע מיפוי מצב קיים ניתוח חוזקות וחולשות של הארגון וכן ניתוח והכרות השוק והמתחרים. רק לאחר מכן יש לבחון צורך בעדכון האסטרטגיה העסקית והשיווקית. חובה לבצע תיאום ציפיות לתוכנית השינוי ולוודא כי ההנהלה המנכ"ל והמנהלים הבכירים מחויבים להצלחתה. לפיכך אנו כיועצים ארגוניים קובעים בצורה פסקנית כי היעדים להשגה חייבים להיות ברורים כמותיים ומדידים. ככל שכולם יהיו מסונכרנים כך סיכויי ההצלחה גדלים.

ייעוץ ארגוני בהתאמה לארגונים השונים

כיועצים ארגוניים, אין אנו פועלים על פי המודל "העתק הדבק". כל ארגון מהווה ישות ייעודיות שלה צרכים ודפוסי ניהול ותפעול ייחודיים. ניתן לזהות מספר מבנים ארגוניים שפועלים בעולם העסקי. ארגון היררכי שמנוהל בצורה מאד צנטרליסטית ודומה לארגון צבאי בבסיסו. ישנם ארגונים מבוזרים שתרבות הניהול והתקשורת בו פתוחה ודרך קבלת ההחלטות ייחודית לו. ניתן לפגוש ארגונים המנוהלים על פי מבנה מטריציוני. אחרים  הפועלים בחלוקה גיאוגרפית שלהם מטה מרכזי אחד, ופעילות על פי מחוזות? קיימים ארגונים שפועלים על פי יחידות רווח ואו חטיבות  ועוד מספר רב של ואריאציות ארגוניות. ייעוץ ארגוני מקצועי עשוי לתת להנהלה ולמנכ"ל תובנות חשובות לגבי שיפור המבנה הארגוני הקיים ואו לסייע להם לאמץ מבנה ארגוני המתאים יותר לצרכים הניהוליים והעסקיים כאשר המטרה המרכזית לשפר את הביצועים העסקיים ואת תהליכי קבלת ההחלטות.

ייעוץ ארגוני למנהלים לזיהוי כשלים ותיקונם

אנו כעוסקים בייעוץ ארגוני ועדכון אסטרטגיות עסקיות ושיווקיות בשלב הראשון אנו מחויבים לנתח את החברה ואת דפוסי פעילותה. המטרה לאתר את החוליות החלשות, לזהות את התחומים הפחות יעילים, את הכשלים בכדי להבין מה דורש שיפור. תוכנית השינוי והשיפור שלנו כיועצים ארגוניים באה לתת מענה לצורך לשפר ולגשר על הפערים היוצרים כשלים בתהליכי השיווק, התפעול ואו המכירות. התוצאה להביא את החברה מנהליה ועובדיה לממש את מלוא הפוטנציאל האישי הניהולי והעסקי. המטרה שלנו כיועצים ארגוניים לשפר את מרווחי הרווח ולהגדיל פלחי שוק על חשבון המתחרים.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


השלב הראשון בעבודתו של יועץ ארגוני מקצועי

השלב הראשון של כל יועץ ארגוני מתמקד בהיכרות מעמיקה של היועץ הארגוני עם החברה, עם מנהליה, עם ההנהלה והבעלים בכדי שיוכל להכיר וללמוד את דרכי הפעולה של החברה. ללמוד את הנהלים ואת הביצועים העסקיים. אנו קוראים לתהליך חשוב זה MRI למיפוי מצב קיים וניתוח שוק ומתחרים. רק לאחר השלב החשוב והראשוני הזה ניתן להתקדם להוצאת תקציר מנהלים לדיון ראשוני מול מקבלי ההחלטות במסגרת מפגש חשיבה ותיאום ציפיות. חשוב לציין כי תרומתו של יועץ ארגוני מקצועי ובעל ניסיון קריטי להצלחת התהליך. זאת ועוד, יועץ ארגוני איכותי אמור להביא לתהליך היכרות וידע עם תחום הפעילות של החברה ובעיקר להביא ידע מקצועי בתפקידי ניהול בכירים שבוצעו מחוץ לעולמות הייעוץ השונים. מידע נוסף פוסטים, מאמרים מקצועיים על תחום הייעוץ הארגוני תוכלו למצוא בבלוג הניהולי שלנו. 

תרומתו של יועץ ארגוני איכותי לתהליכי שינוי וצמיחה

התרומה העיקרית של יועץ ארגוני באה לידי ביטוי בעבודה הצמודה מול מקבלי ההחלטות והבעלים של החברה. בחירה נכונה ומושכלת של יועץ ארגוני מקצועי ומנוסה עשויה לתרום לארגון ערכים ותועלות רבים. כאשר בוחרים יועץ ארגוני מקצועי המכיר את תחום הפעילות של החברה, יש ביכולתו לבחון את עולם המציאות דרך נקודת הסתכלות נקייה מדעות קדומות ופרדיגמות. יכולתו גורמת לנקודת מבט חדשה ורחבה על ההתנהלות בחברה, על השוק ועל המתחרים. הנעת תהליכים המבוצעים על פי תוכנית שיש לה יעדים ומטרות להשגה. ייעוץ ארגוני מקצועי שלא מסתפק במתן עצות בלבד. ייעוץ ארגוני שלוקח חלק חשוב בתהליכי ההטמעה והיישום.  בנוסף תחום חשוב נוסף בעבודתו של יועץ ארגוני מקצועי מתבטאת בשיפור מיומנויות ניהול והעצמה למנהלים ולעובדים בתחומי המכירות השיווק, והשרות ללקוחות. עושים זאת בכדי ליצור תשתית נכונה יותר  והרבה יותר יעילה בכדי לגרום להתנהלות העסקית והניהולית הרבה יותר טובה וממוקדת מטרות. עושים זאת באמצעות שיפור עבודת הצוות, בקרת תהליכים ושיפור מיומנויות.

יישום - הטמעה ובקרה החלק החשוב בעבודתו של יועץ ארגוני מקצועי

נכון שתדעו שיועץ ארגוני הנותן אך ורק עצות ולא לוקח חלק בשלבי היישון ההטמעה והבקרה של התהליכים ברמת השטח מול כל הגורמים עשוי להיות לא מספיק בכדי להביא את התהליך אל עבר ההצלחה. לתת עצות זה קל. לקחת חלק בתהליכי היישום והבקרה הרבה יותר קשה. יועץ ארגוני מקצועי חייב לקחת אחריות על שיפור מיומנויות של צוותי הניהול ואצל העובדים תוך הכנסת נהלי עבודה וניהול חדשים. זאת נעשה באמצעות הטמעת הכלים המקצועיים החדשים שבאים לשפר את אותן "חוליות חלשות" ובעיקר להניע את הארגון להשיג את המטרות והיעדים החדשים. הכיצד הדברים מתבצעים ברמה האופרטיבית? אנו כיועצים ארגוניים עושים זאת באמצעות תוכניות הדרכה ייעודיות, סדנאות מנהלים מקצועיות, הרצאות ופעילויות הגורמות יוצרים העצמה למנהלי החברה ולצוות העובדים. התוצאה והיעדים מושגים ותהליך הייעוץ מצליח ליצור את השינוי המיוחל.

ייעוץ ארגוני - פיתוח עסקי כמנוע צמיחה

בואו ונגיע לשלב הסיכומים. הכיצד יועץ ארגוני – יועץ מומחה לפיתוח עסקי עשוי לעזור לך כמנכ"ל ואו כבעלים להגדיל את פלח השוק על חשבון המתחרים? הכיצד אתה יחד עם שדרת הניהול הבכירה מצליחים לאמץ תרבות של שינו וצמיחה כדרך חיים? שוב אני כיועץ ארגוני מבקש לציין כי: תהליך נכון ומקצועי של ייעוץ ארגוני – פיתוח עסקי המניע הבראה שינוי וצמיחה מחייב בניית תוכנית מפורטת ומקיפה. ייעוץ ארגוני וייעוץ עסקי מתמקד גם בשיפור התוכנית השיווקית, בשיפור המיתוג והבידול של החברה. כיועצים ארגוניים המתמחים בהנעת תהליכי צמיחה ושינוי, אנו מבקשים לקבוע כי כיום יותר ויותר חברות בינוניות, קטנות וחברות משפחתיות מבינות שאין הגיון לחוות משבר קשה בכדי להחליט להיעזר ביועצים ארגוניים המתמחים בפיתוח עסקי כחלק מתוכנית רב שנתית המניעה שינוי וצמיחה.

ללמוד יותר על יתרונות הייעוץ הארגוני האפקטיבי

אנו שמחים להציג לכם את הבלוג הניהולי המקצועי שלנו. היה וגם אתם תרצו לקרוא וללמוד יותר על החשיבות של ייעוץ ארגוני, פיתוח עסקי, או לקבל מידע ומאמרים על דילמות ניהוליות, דעו כי הגעתם למקום הנכון. שמחים להציע גם לכם להיכנס לבלוג שלנו. שם באמצעות מנוע החיפוש שבבלוג תוכלו לאתר מאמרים ופוסטים שיוכלו לתת לכם עוד לא מעט מידע על חשיבות השימוש ביועצים ארגוניים, מומחים להתנעת תהליכי פיתוח עסקי מקצועי בעבור תהליכים שעשויים להיות חשובים גם לך כמנכ"ל ואו כבעלים. יש באפשרותכם לבדוק היתכנות לקבל מגוון רחב של שירותים מקצועיים נוספים בתחומי הניהול, הייעוץ הארגוני, הדרכת מנהלים ואנשי מכירות, מערכות שרות לקוחות באמצעות "מיקור חוץ". תרגישו חופשי לצלצל: 03-9032222 או פנו ישירות אלי 0544814332 או שלחו מייל: abc@nihul4u.co.il

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים