בואו וננסה להתחיל מהתחלה. להבין מה תפקידו של יועץ ארגוני מנוסה? לכן על פי המקובל יועץ ארגוני הוא איש מקצוע שחשיבותו הולכת וגוברת בשנים האחרונות בעולם העסקים והתאגידים. יועץ ארגוני, מוביל תהליכי שינוי ובמסגרת תפקידיו מסייע לחברות הנהלות ומנכ"לים  להשיג ולשפר את היעדים והתפוקות הנדרשות על פי התוכנית העסקית ויעדי החברה. במסגרת תהליכי העבודה אותם מניע יועץ ארגוני מנוסה ניתן לציין נדבך חשוב ביותר העוסק בשיפור מערכות הניהול והתקשורת בין מנהלים לעובדים? בין הנהלה למנהלים ועובדים תוך שיפור האינטראקציה הארגונית בתוך המערכות והאגפים השונים לבין התהליכים והנהלים.

כיצד נכון לבחור יועץ ארגוני מקצועי המתאים לצרכים שלכם?

אנו תמיד ממליצים כי תהליך הבחירה הנכון של כל יועץ ארגוני תתבצע על פי 2 אלמנטים מרכזיים. הראשון התאמה ונסיון מקצועי, השני התאמה בינאישית בין היועץ להנהלה או למנכ"ל. מנכ"לים שמונעים יותר על פי תחושותיהם יתקשו לפעול ולשתף פעולה עם יועץ ארגוני, קר, מנוכר ואנליטי. לכן חשוב להשתמש בתהליך הבחירה בשני הצדדים של המוח. הצד הרגשי והצד האנליטי מקצועי. לכן אנו חושבים כי עליכם להכיר את הדרך הנכונה לבחור יועץ ארגוני מנוסה. מידע ותובנות נוספות בהמשך הפוסט.

מהי הדרך לאתר ולבחור יועץ ארגוני המתאים לצרכים שלך כמנכ"ל או כבעלים של חברה?

לאורך השנים יצא לי לפגוש לא מעט חברות עסקים ומנכ"לים שמאד נפגעו ואו נכוו או חוו תהליכי עבודה לא מספיק מקצועיים ואיכותיים עם יועצים ארגוניים. חלקם חוו תהליכים קשים במיוחד. הדבר נובע על פי הבנתי וניסיוני המקצועי הרב כיועץ ארגוני מכך שלא בוצע תהליך מקצועי של ביצוע תיאום ציפיות ראוי בין צרכי הלקוח ורצונותיו, לבין היכולת של היועץ הארגוני לספק ערך. פעמים הכשל נובע מאי התאמה מקצועית, או מכך שהיועץ לא ידע להניע את התהליכים לשלבים של היישום ההטמעה והבקרה.

תמיד בדקו את החיבור הבינאישי ביניכם לבין היועץ הארגוני

פעמים חוסר ההצלחה בחיבור בים חברה ליועץ ארגוני עשוי לנבוע בגלל חוסר התאמה וחוסר בתקשורת ואמון שבין הלקוח ליועץ הארגוני. בשנים האחרונות תחומי הייעוץ לסוגיו השונים עבר "אביוז" מצד אחד ומנגד הלכו והתפתחו בתודעה הניהולית כתחום נדרש להתמודדות עם משברים ועם רצון להניע שינוי וצמיחה. שוק היועצים הארגוניים הוצף בשנים האחרונות בלא מעט כאלה המגדירים את עצמם כיועצים ארגוניים? יועצים אסטרטגיים ויועצי מכירות ושרות? רבים מהם ללא כל ניסיון מקצועי ונסיון כמנהלים בתפקידים מגדיר ומכתיר  מכתיר את עצמו כיועץ אסטרטגי? כיועץ ארגוני? או יועץ לשיווק ולמכירות.

ייעוץ ארגוני אפקטיבי – מחייב ניסיון ניהולי  

לאור הכרות רבת שנים עם חברות הנהלות ומנכ"לים לאורך עבודתי כיועץ ארגוני, כמוביל תהליכי שינוי הבראה וצמיחה, נחשפתי לא אחת למצבים שבהם הנהלות ומנכ"לים שגו בבחירת אנשי המקצוע שהיו אמורים להוביל יחד איתם תהליכי הברה שינוי והתאמת המבנה הארגוני לשינויים בשווקים. גילית לא פעם, חוסר התאמה מוחלטת בין ארגונים, מנכ"לים ובעלים לחברות יעוץ שונות, ליועצים ומאמנים ולא פעם למומחים מטעם עצמם שבאו לתת מענה לצרכים בעולמות העסקיים והשיווקיים. לרוב הם נבחרו משיקולי חיסכון? פעמים התברר כי החיסכון גרם בסופו של תהליך להרבה יותר הוצאות. כאן, אנו  מנסים להציג גם לך את הדרך נכונה והמומלצת לאתר יועץ עסקי – יועץ ארגוני המתאים בדיוק לצרכים שלך.

יועץ ארגוני – יוצר שינוי – מניע צמיחה

תהליך נכון ומקצועי של יועץ ארגוני המניע הבראה שינוי וצמיחה מחייב תמיד כבר בשלבים הראשונים אחרי תהליכי מיפוי מצב קיים שוק ומתחרים לבנות בניית תוכנית עבודה הוליסטית. באחריותו של היועץ הארגוני לבנות תוכנית עבודה הכוללת את הנושאים הבאים:

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


  • התאמת המבנה הארגוני לשינוים הנדרשים
  • שיפור התוכנית העסקית והתאמתה לשינויים
  • עדכון התוכנית האסטרטגית והתוכנית השיווקית
  • שיפור מיתוג והגדלת הצעת הערך והבידול
  • בניית תוכנית לשיפור הביצועים של מערכי המכירות והשרות ללקוחות

לסיכום, כיום יותר ויותר מכל התחומים והגדלים, חברות בינוניות, קטנות וחברות משפחתיות מבינות שנכון להיעזר בשירותים מקצועיים של יועצים ארגוניים מקצועיים ובעלי ניסיון. הן בתקופות של שגשוג ופריחה והן בתקופות משבר. זאת ועוד, רבים הבינו שאין הגיון לחוות משבר קשה בכדי להחליט להיעזר בחברות ייעוץ ארגוני מקצועיות ובעלות ניסיון, כחלק מתוכנית רב שנתית המניעה הבראה שינוי וצמיחה בקרב העובדים המנהלים ומערכות הניהול והתפעול.

היתרונות של יועץ ארגוני מקצועי גם בעבורכם

בואו ליהנות מעשרות רבות של מאמרים בתחום הייעוץ הארגוני, פיתוח עסקי והובלת תהליכי שינוי וצמיחה. אנו שמחים להציג לכם את הבלוג הניהולי המקצועי שלנו. היה וגם אתם תרצו לקרוא וללמוד יותר על החשיבות של ייעוץ ארגוני, פיתוח עסקי, דעו כי הגעתם למקום הנכון.  כנסו לבלוג הניהולי שלנו, שם באמצעות מנוע החיפוש שבבלוג תוכלו לאתר מאמרים ופוסטים שיוכלו לתת לכם עוד לא מעט מידע על חשיבות השימוש בחברה לייעוץ ארגוני בעבור תהליכים שעשויים להיות חשובים גם לך. מדוע נכון להניע הבראה שינוי וצמיחה באמצעותנו כחברה לייעוץ ארגוני? שווה כי ניפגש ותיהנו גם אתם ממפגש "סיעור מוחות במתנה". במפגש יהיה באפשרותכם לבדוק היתכנות לקבל מגוון רחב של שירותים מקצועיים מתחומי הייעוץ הארגוני, הדרכת מנהלים ואנשי מכירות, מערכות שרות לקוחות באמצעות "מיקור חוץ". תרגישו חופשי לצלצל: 03-9032222 או פנו ישירות אלי 0544814332 או שלחו מייל: abc@nihul4u.co.il