יועץ אירגוני מיומן ובעל ניסיון וידע בתחומי הפעילות שלך יכול בוודאות לעזור לך כמנכ"ל וכבעלים לקדם משמעותית את העסק שלך. בתהליכים נכונים בו היועץ הארגוני לוקח אחריות על הובלת הארגון שאותו אתה מנהל לשינוי ארגוני ולצמיחה עסקית, יש צורך בעבודה משולבת ותהליכית. בשלב הראשון היועץ הארגוני נכנס ראשית לשלב מיפוי ואפיון מצב החברה או העסק. אני כיועץ ארגוני תחילה בוחן את התנהלות הניהולית והתפעולית של החברה כצופה מן הצד. אני נפגש עם חתך מנהלים ועובדים ומבצע מולם ראיונות עומק ושיחות חתך בכדי להבין לעומק את התחומים החזקים והן את התחומים שיש לשפר.

מקדמים את הפעילות העסקית שלך

כיועץ אירגוני אני לוקח את המשימה המקצועית להיות יחד איתך בחזית ולהוביל תהליכים אסטרטגיים שיביאו לכך שהחברה או העסק יבצעו קפיצת מדרגה עסקית וניהולית. השלב הראשון של מיפוי מצב קיים וביצוע סריקת MRI חשובים ביותר להצלחה לאורך הזמן. אחרי ההכרות המעמיקה של המבנה הארגוני, הכרה מעמיקה של מערכי הניהול והתפעול וניתוח הממצאים של תהליכי המיפוי והאפיון נבצע תוכנית פעולה לביצוע. כיועצים ארגוניים המובילים תהליכי שינוי וצמיחה אנו עובדים אך ורק על פי תוכנית סדורה הכוללת לוחות זמנים ויעדים להשגה.

שינוי ארגוני ללא מעורבות ההנהלה עשוי להיכשל

כיועצים ארגוניים אנו מקפידים כי המנכ"ל או הבעלים וההנהלה יהיו חלק מרכזי בהובלת התהליכים. שינוי ארגוני ללא הנהגה של המנהלים והבעלים נועדה לכישלון. אנו ממליצים להקים צוותי שינוי ברמת החטיבות ואו האגפים. ימונה פורום מנהלים מצומצם ברמת מנכ"ל וסמנכ"לים שיהיו צוות ההיגוי לתהליך. ליועצים הארגוניים שלנו בכל אחת מהחטיבות ימונה מנהלי פרויקט שיהיה יד ימינו של היועץ הארגוני בכל מה שקשור לעבודה המנהלית אשר באחריותו לסייע בתיאומי הפגישות והשגה וטיוב החומרים הנדרשים לתהליך.

המלצות ורעיונות ליישום מול יועץ אירגוני מקצועי

אנו כחברה לייעוץ אירגוני- פיתוח עסקי המובילה תהליכי שינוי וצמיחה יכולים לקבוע ללא כל ספק כי תהליך נכון וראוי של עבודה עם יועץ אירגוני מקצועי תמיד יוכל לקדם את הפעילות העסקית שלך כמנכ"ל או כבעלים של חברה או עסק משפחתי. יעוץ ארגוני בא לקחת חברות טובות ולהפוך אותן לעוד יותר טובות. ייעוץ ארגוני מיועד לקדם שיפור ושינוי ארגוני בהיבטים של התפעול המכירות והרווח. תהליך נכון עשוי להיות חשוב מאד להמשך הצמיחה בחברה או בעסק שלך. שמחים לתת לכם כמה טיפים להצלחת תהליכי השינוי והצמיחה.

"שגר ושלח" לא עובד בתהליכי ייעוץ ושינוי ארגוני

תהליכים שבם ההנהלה או הבעלים והמנכ"ל משאירים העבודה ליועץ הארגוני "כקבלן ביצוע חיצוני" נועדה לכישלון. ככל שההנהלה תשתף פעולה ותהיה פעילה ומעורבת בכל  תהליכי הייעוץ הארגוני, כך התוצאות תהיינה לא רק טובות יותר. הם חייבים להיות "המגדלור" שמסמן לכולם את המטרות להשגה ובמעורבותם מקטינים עד למינימום את הפחד והחשש מתהליכי השינוי. ההשקעה של ההנהלה חוסכת כסף ומביאה לתהליך הרבה יותר הדוק ומוצלח.

שינוי ארגוני פעמים "כואב" ומחייב לקבל החלטות לא פשוטות

כל שינוי אינו קל לעיכול ולביצוע. כבני אדם אנו אוהבים מאד יציבות. שונאים ופוחדים מתהליכים המשנים לנו את ההרגלים. כולנו מאמינים שאזורי הנוחות המוכרים לנו יכולים להימשך לנצח. אין הדבר נכון בעולמות העסקיים. שם השינויים הם חלק מרכזי מצמיחה והתפתחות. שינוי מחייב פעמים לקבל החלטות כואבות. מחייב פעמים לא להיות נחמד לכולם. יש לקבל את ההחלטות הנכונות שהן החשובות והקריטיות להשגת יעדי השינוי.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


שינוי ארגוני מוצלח – זקוק לתקשורת פתוחה ולשקיפות

הצלחתו של כל שינוי ארגוני המבוצע ומנוהל על ידי יועץ ארגוני מנוסה או חברה לייעוץ ארגוני מחייבת תקשורת פתוחה ורב ערוצית מול כל הגורמים בתהליך. ככל שהתקשורת פתוחה, שקופה ואמינה יותר כך תקטן רמת החרדה וההתנגדות לשינוי. חוסר בתקשורת או תקשורת ממודרת עשוי לגרום לכשלים בתהליכי הייעוץ הארגוני המוביל לשינוי וצמיחה.

הימנעו מניפולציות ומשחקי כוח פוליטיים 

אחת מהטעויות הכי גרועות שהנהלות מנכ"לים ובעלים עשויים לעשות בתהליך, מתמקד בחשיבה שיש ביכולתם להסתיר או להדוף ביקורת על התוצאות ועל רמת הניהול שלהם בכך שיבצעו מניפולציות ומשחקי כוח בתוך הארגון. הם עשויים בטעות להניע מבלי משים, מאבקי כוח בין המנהלים הבכירים ובינם לבין ההנהלה ובכך להכניס את כל הארגון למאבקי כוח פוליטיים מיותרים. כל אחד מתחיל להאשים את השני וכולם עסוקים בהטלת האשמות. התהליך נעצר ונשחק. הימנעו להגיע למצב כזה

בנו קואליציות וקדמו "נאמני שינוי" המאמינים בצורך וביעדי השינוי

בכל תהליך מוצלח של שינוי אירגוני המלווה על ידי יועץ ארגוני מיומן יש חשיבות עליונה לאלה המקבלים מינוי של "סוכן שינוי". הם קריטיים להצלחה העסקית שלך לעתיד. חפשו אותם תנו להם אחריות וסמכות ותשמחו לגלות עד כמה הם כסוכני שינוי חשובים לתהליכים. הם הופכים לגורמים החשובים והנאמנים ביותר להטמעת תהליכי השינוי והצמיחה הארגונית אותה מוביל בדרך כלל יועץ אירגוני מנוסה ומקצועי – שלוקח אחריות לקדם את הפעילות העסקית שלך ושל מנהליך. יצירת קואליציות של תומכים בכל החטיבות והמחלקות ברחבי הארגון עשויים לתת ערך מוסף להצלחת התהליך. כשאנשי מפתח ודמויות מוערכות בתוך הארגון נרתמות לתהליך כך יורד משמעותית מקדם ההתנגדות והפחד לשינוי הנדרש.

הקצו משאבים ניהוליים וכספיים לסיום מוצלח של התהליך

אי אפשר לצפות להניע תהליך נכון ומורכב ללא הקצאת משאבים ניהוליים ומשאבים כספיים הנדרשים לביצוע הדרכות, סדנאות וקורסים להעצמה ופיתוח מיומנויות. ללא מעורבות ניהולית של מקבלי ההחלטות והבעלים החייבים להקדיש לתהליך זמן אנרגיה ובעיקר להיות "מנהיג השינוי" ההולך לפני המחנה ואחריו באמונה הולכים המנהלים והעובדים. כפי שאמרתי קודם. אין תהליכי קסם או נוסחה פשוטה להניע שינוי וצמיחה. כולם בשלב הראשון מחויבים לעבוד עוד יותר קשה ולהשקיע בתהליכים זמן אנרגיה ופעמים עצבים בכדי שתהליך הייעוץ הארגוני  לא ירד לטמיון.

השקיעו לאורך כל התהליך בהדרכה העצמה ופתוח מנהלים ועובדים

אין שינוי ארגוני ללא השקעה בתהליכי לימוד ושיפור מיומנויות. לפיכך אנו כיועצים ארגוניים המניעים פעילויות לקידום וצמיחה עסקית אמלך בחברה או בעסק המשפחתי קובעים בוודאות שתהליך לא יהיה משולם ללא התאמת יכולות העובדים והמנהלים לשינוי. במקביל לתהליכי הייעוץ הארגוני והשינויים המבניים שידרשו, נבצע תהליכי הדרכה וליווי מנהלים בדרגים שונים. אנו נספק כלים שישרתו את הארגון ומנהליו לתקופה ארוכה. התוכניות והסדנאות פיתוח מנהלים שלנו באות לתת מענה לצורך של העצמה הדרכה וליווי תהליכי צמיחה מקצועית ואישית לדור מנהלים ועובדים הנמצא בתוך תהליכי שינוי ההבראה וצמיחה עסקית.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


"המתנגדים לתהליכי השינוי" יכולים להיות המנהיגים החשובים להצלחת השינוי.

כיועצים ארגוניים לא פעם אנו נתקלים בתחילתו של כל תהליך שינוי וצמיחה במספר קטן של מנהלים או עובדים בכירים שתמיד מגלים התנגדות לתהליך. זאת ועוד, פעמים הם במודע מנסים לחבל בתהליך. הם חוששים, מפוחדים, ופעמים יודעים כי הביצועים שלהם לא מספיק גבוהים.. פעמים הפחדים מיותרים. עשו כל מאמץ להעביר את המתנגדים לצד של התומכים בתהליכי השינוי. כל הצלחה שלכם כמנהלים, ושלנו כיועצים ארגוניים תרתום להמשך התהליכים הרבה מאד עובדים ומנהלים ספקנים. פעמים היה נכון "להרים ידיים" ולהבין כי הגיע הזמן להיפרד מהם. עשו זאת ברגישות ואחרי בדיקה מעמיקה.

אין מישהו המכיר טוב יותר את העסק שלך

לסיכום, לכל מנכ"ל, בעלים או לכל אחד מאיתנו העוסק בניהול יש תמיד שאיפה להתקדמות וצמיחה. ברמה האישית אנו מבינים "שדריכה במקום" לא ראויה ברמה העסקית והן ברמה האישית. כיועץ ארגוני, אין לי כל ספק, כי אתה כמנכ"ל או כבעלים של חברה או עסק משפחתי מכיר את העסק שאותה יצרת ב- 10 אצבעותיך טוב מכל אדם אחר. למרות זאת כאדם המכיר היטב את העולמות העסקיים התחרותיים גם אתה מבין עד כמה רצוי ונכון כי תהיה פתוח לחשיבה יצירתית ולביקורת בונה בכדי שתמשיך להרחיב את עסקיך. אתה מבין ונכון ברמה האישית והניהולית, לערוך שינויים ארגוניים על מנת להוביל את החברה שאתה מוביל להמשך צמיחה והצלחה ארוכת שנים.

תפקידו החשוב של יועץ ארגוני מיומן

מנגד, כולנו נופלים להגדרה האומרת עד כמה נוח ומוכר לנו "אזור הנוחות" הישן והטוב? אנו פועלים מתוך קיבעון מחשבתי, פועלים על פי "הטייס האוטומטי" המביא אותנו להיות במקום שאנו נמצאים. בכדי לשנות ולהתקדם אנו חייבים לשבור הרגלים ופרדיגמות. כאן נכנס לתמונה יועץ ארגוני המתמחה בפיתוח עסקי והובלת תהליכי שינוי וצמיחה. זאת אחת מהסיבות בגורם מקצועי אובייקטיבי, שיש באפשרותו לאבחן הרבה יותר טוב בעבורנו המנהלים והמנכ"לים את תמונת המציאות שבה אנו חיים. לזהות ללא כל פילטרים מיותרים את החוליות החלשות שפעמים אנו נמנעים מלראות. זהו תפקידו החשוב של יועץ ארגוני המוביל תהליכי שינוי וצמיחה.

התחומים שבהם אנו מקדמים את העסק שלך

כיועץ ארגוני, אנו ממקדים את העבודה שלנו מול מספר תחומים מרכזיים. הראשון מתמקד בטיוב כוח האדם המקצועי והניהולי באמצעות הדרכה קורסים וסדנאות ייעודיות. תחום חשוב נוסף מתמקד בעבודה צמודה למערכי המכירות והשירות ומובילים מולם תהליכים המביאים לגידול משמעותי בנפחי המכירות והקטנת אחוזי הנטישה. אנו מתאימים את התוכנית העסקית והאסטרטגיה לשינויים שחלו בשוק ומול המתחרים. משפרים את מערכי התקשורת הפנים וחוץ אירגונית ברמת הנהלה מנכ"ל ומנהלים.  אנו אף מתמקדים בהתאמת המבנה הארגוני ומערך כוח האדם הניהולי והמקצועי לשינוי המוצע. זאת אנו עושים במקביל להובלת תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית והפיכת הארגון למוטה טכנולוגיה ששם את הלקוחות במקום הראשון.

יוצרים ומאתרים מנועי צמיחה חדשים

הנושא החשוב הבא ואולי החשוב מכולם מתמקד בייעוץ ארגוני ואסטרטגי הבא לאתר את מנועי הצמיחה החדשים ובהתאמת הארגון לשינויים בשווקים ואל מול צרכי הלקוחות המתעדכנים. כיועצים ארגוניים מיומנים אנו נתמקד בבניית תוכנית צמיחה, בודקים אפשרויות לגדול ולהתרחב באמצעות מיזוגים ורכישות ובעיקר משפרים את מדדי הרווח. אנו השמחה יכולים לבשר לך כי חברות בינוניות וקטנות, ולעוסקים במקצועות חופשיים שלהם 10-50 עובדים נכון להיעזר בייעוץ ארגוני יעיל ואפקטיבי. אנו שמחים לקבוע כי ליווי ועבודה עם חברה לייעוץ ארגוני בעלת ניסיון תמיד מביאה לתוצאות. העבודה המשותפת עוזרת בהשגת מירב השיפורים הנדרשים ובונה תוכנית ודרך להטמיע את התובנות החדשות בשווקים תחרותיים ואתגריים.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


נכון כי ניפגש השבוע?

כיועץ ארגוני בעל ניסיון רב שנים אני מאמין כי יועצים ארגוניים המסתפקים אך ורק במתן עצות והמלצות ללא הובלת תהליכי היישום והטמעה ברמת הארגון והשטח עשויות בדרך כלל לא להספיק להצלחת השינוי. אנו מאד לא אוהבים לתת עצות. כיועצים ארגוניים - אנו אוהבים תמיד לקחת אחריות על היישום בשטח. רק כך מבטיחים הצלחה. למשה גרימברג ולצוותו יש ניסיון רב של עשרות שנים בתפקידי ניהול שיווק מכירות ופיתוח עסקי בחברות מהגדולות בשוק הישראלי. כחברה לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה משה גרימברג ישמח להיפגש ולהכיר. צורו קשר עם משה וצלצלו לתיאום פגישת הכרות ללא מחויבות 0544-814332.