מיקור חוץ לתהליכי ייעוץ אירגוני- פיתוח עסקי והובלת תהליכי הבראה שינוי וצמיחה הרבה יותר יעיל ואפקטיבי כאשר הוא מבוצע בשיתוף המנכ"ל או הבעלים וההנהלה בחברה. זאת ועוד, היה נכון תמיד להצמיד לאנשי המקצועי החיצוניים דמות מפתח בכירה ומקצועית מתוך החברה שיה חלק מרכזי בתהליכים. איש המפתח הפנים ארגוני שמצורף לצוות ההיגוי החיצוני אמור לעזור בתהליכי העבודה ובהקטנה משמעותית של העלויות הישירות והנלוות. שילוב מנצח מביא לאחוזי הצלחה הרבה יותר גדולים ובעיקר להוזלה משמעותית של עלויות תהליכי הייעוץ הארגוני בטווח הבינוני והארוך.

מנכ"ל ובעלים מעורבים - יוצרים תהליכי ייעוץ אירגוני אפקטיביים יותר

כבעל ידע וניסיון, אני חושב שבחברות בינוניות המבקשות לעבור ייעוץ אירגוני אפקטיבי, ולהן יחידה המרכזת את תחום הייעוץ והפיתוח הארגוני, חובה כי יהיה חלק מרכזי מצוותי היגוי והניהול של התהליכים. לתוך הצוות חובה לצרף את המנכ"ל ואו הבעלים שחייב לקחת חלק פעיל ולתת דוגמה לאחרים שמהסתכלות עליו מבינים האם גם הפעם... רק עושים רעש.. ולא מתכוונים באמת לבצע את השינויים הנדרשים.

רק ברתימה של כלל הכוחות בארגון יש סיכוי גדול יותר, להגיע לשלבי היישום וההטמעה. רבים מהתהליכים "מתמוססים" ולא מגיעים לידי יישום בשטח. בכדי להוביל תהליכי ייעוץ ארגוני אפקטיבי לחברות ועסקים בינוניים, נכון לבצע תהליכי בחירה נכונים של החברה או היועץ שאמורים לעבוד מולכם בתהליך.

"סוכני שינוי" חשובים להצלחת תהליכי הייעוץ הארגוני

יש להבין כי בתקופות שחברת הייעוץ הארגוני החיצונית, אינה מגיעה לחברה, יהיה גורם מקצועי פנימי שיתפקד "כסוכן השינוי" זהו התפקיד החשוב של מנהל/ת יחידה הייעוץ הארגוני וההדרכה הפנים אירגוני בתהליך. "סוכן השינוי" כאיש מקצוע וחלק מצוות ההיגוי  לאורך אחראי לסנכרון בין הממשקים השונים. אחראי על שיפור מערכי התקשורת והעברת המידע בין המחלקות השונות.

אחריות נוספת מתמקדת בצורך לבדוק כי מערכי ההדרכה והעצמה בתהליך מבוצעים על פי התוכנית. ובעיקר לוודא כי התהליך עומד ומשיג את היעדים. בכל תהליך יש לדאוג לתנועה רציפה קדימה. למנוע מצב של פעילויות המתאפיינות "בפיקים" ובתקופות רגיעה ארוכות מידי. חייבים לשמור על רצף ובעיקר לעשות זאת במסגרת ראיה מערכתית הוליסטית.

מטפלים בהתנגדויות – בונים אמון

ארגונים בינוניים וקטנים ועסקים משפחתיים שלא מעסיקים גורמי מקצוע בתחום חייבים לבנות צוות מקצועי קטן שייקח אחריות עם חברת הייעוץ הארגוני- אסטרטגי להובלת כלל התהליכים. שום יועץ ארגוני, חברת ייעוץ ופיתוח עסקי מיומנת ככל שאפשר לא תוכל לבצע את התהליכים ללא מעורבות ישירה ועמוקה של דרגי הניהול הבכירים ביותר בארגון. שינויים יוצרים בדרך כלל התנגדויות חזקות.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


כבני אדם אנו מאד לא אוהבים שינויים. נוח לנו באזור הנוחות, ואין לנו כל אינסנטיב לשנות הרגלים. ומי משלם את המחיר היקר? מניח כי אתם מבינים זאת לא פחות ממני? החברה, הבעלים, וגם הלקוחות שמתוסכלים לא פעם מרמת השרות ואיכות המוצרים. בתהליכי ייעוץ ארגוני אפקטיבי לעסקים קטנים ובינוניים, רמת ההתנגדות לשינוי יכולה להיות גדולה יותר.

שינוי ארגוני מוצלח – זקוק ליחסי ציבור

מהניסיון שצברנו מול תאגידים וחברות גדולות ובינוניות התברר כי ככל זכינו לשיתוף פעולה הדוק וישיר מול רמת המנהלים הבכירה ביותר – כך השקיע הארגון ואנחנו פחות אנרגיות בהתנעת התהליכים. זאת ועוד, עבודה משותפת תוך הירתמות של הבעלים ואו המנכ"ל לתהליכים הביאה ליישום השינויים וההצלחות נשמרו לפרקי זמן ארוכים במיוחד.

שינוי אירגוני, זקוק לתמיכה ובעיקר ליחסי ציבור מצד ההנהלה והבעלים פנימה אל תוך הארגון. יחסי ציבור טובים, דחיפת התהליכים ואמונה בהצלחתם יוצרים בטווח המיידי את תופעת "העדר", כולם נרתמים לתהליך ומבינים את הערך, שעשוי הוא להביא לארגון ולעצמם. ברגע שההתנגדויות פוחתות – סיכוי ההצלחה גדלים משמעותית.

אנשים לא אוהבים שינויים.

שינוי עוסק בניהול משימות ובאנשים. לא מספיק לבנות סכמות מרשימות, לבנות תרשימי זרימה צבעוניים, ואף למקם אנשים ועובדים בתפקידים חדשים בכדי ליצור את השינוי הנדרש. התהליכים הרבה יותר מורכבים וכוללים תהליכים פנים ארגוניים המתמקדים במיפוי יכולות וכישורים של מנהלים ועובדים, בחינת עלויות שכר מול תועלות ומדדי ביצוע. בכל שלב ושלב בתהליך של ייעוץ ארגוני- פיתוח עסקי והובלת תהליכי שינוי וצמיחה יש לעבוד ברגישות ולשמור מכל משמר את המנהלים והעובדים האיכותיים שבלעדיהם אף חברה או ארגון לא יכולים להתקיים.

רעיונות והמלצות לשיפור התהליכים מול חברה לייעוץ אירגוני בתהליכי שינוי

תהליכים בתחום הייעוץ הארגוני, הובלת תהליכי הבראה וצמיחה עשויים להיות תהליכים מורכבים ולא פשוטים כלל למרבית העובדים והמנהלים שמפחדים משינויים. יחד עם זאת אנו קובעים בפסקנות כי תהליכים מתחום הייעוץ הארגוני, הייעוץ האסטרטגי הבאים לבצע התאמות לשם שיפור ושינוי בארגון עשוי להיות חשוב מאד לעסק או לחברה שלכם.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


בעבודה נכונה, תהליכית הכוללת תיאום ציפיות והגדרת מטרות, אל מול חברת הייעוץ הארגוני שחשבתם שעשויה להיות הכי נכונה להוביל יחד איתכם את התהליך. כל זאת בשיתוף פעולה אמיתי ושקוף לאורך הדרך. בתהליך אנו מקימים צוותי היגוי מקרב המנהלים והעובדים ומשתפים אותם בתהליכים העסקיים. הדבר יביא לכך שרמת החרדה תקטן אצלם ואצל האחרים – והסיכוי להצלחת התהליכים תגבר.

רשימת המלצות למנכ"לים, בעלי חברות ועסקים משפחתיים

  • חברו את חברת הייעוץ הארגוני, לפורום המנהלים שלכם. בנו כבר מהשלב הראשון תהליכים הבונים תקשורת פתוחה ובעיקר יכולת ליצור תהליכי "סיעור מוחות" משותפים לאורך כל התהליכים.
  • בנו מערכות יחסים פתוחות ואמינות מול חברת הייעוץ הארגוני והיועצים, שמלווים את התהליך. אני מאמין כי לאף חברת ייעוץ אירגוני איכותית, יש פתרונות קסם מוסתרים בשרוול? ההצלחה נוצרת מעבודה משותפת ובעיקר מהיכולת ליצור "סינרגיה" לאורך התהליך.
  • היו צנועים לאורך התהליך. שתפו עד כמה שניתן את המנהלים והעובדים שלכם. שתפו חברים ועמיתים, בטוחו כי תוכלו לקבל לא מעט מידע ורעיונות שאולי עשויים לעזור. בכל מקרה תפנימו שלאף אחד בתהליך.. אין "פתרון ביה"ס" מושלם.
  • הימנעו מלגרור את חברת הייעוץ הארגוני, לתוך קלחת של מלחמות "אגו" ופוליטיקה פנים ארגונית מיותרת.
  • כמנכ"לים ובעלי החברה – הקצו זמן ניהולי אישי לליווי ולקיחת אחריות משותפת בתהליכים של הייעוץ הארגוני. בדרך כלל שיטת "קבלני המשנה" לא עובדת בתהליכי ייעוץ ארגוני לאורך זמן.
  • השתדלו לא לפחד לקבל החלטות. לשבור הרגלים ולנתץ פרדיגמות. המשפט הבא מסמל טוב יותר את הצורך לקבל החלטות פעמים גם החלטות קשות: "היה ונמשיך לעשות את מה שאנו עושים.. סביר שנישאר באותו המקום שאנו נמצאים"..
  • אל תפחדו ממשברים. פעמים משבר הוא מבורך. משבר עסקי פעמים מחייב אותנו לתכנן מסלול מחדש. פעמים זה מציל חברות ועסקים מקריסה טוטלית. להמציא את עצמנו מחדש בשווקים תחרותיים ומשתנים – זה סם החיים.

המטרה- להוביל תהליכי שינוי והנעה לצמיחה

המטרה המרכזית בתהליכי ייעוץ ארגוני אפקטיבי היא לגרום לחברה או לעסק לבצע שינוי מערכתי בהיבטים של מערכי השיווק המכירות ועדכון האסטרטגיה העסקית - התאמת המערכת לאתגרים החדשים בשוק ומול המתחרים. שיתוף פעולה עם היועץ הארגוני לאורך כל שלבי התהליכים - הוא קריטי להצלחת התהליך של הייעוץ הארגוני. בעלי חברות ומנכ"לים שמצפים שהתהליכים יקרו ללא מעורבותם הצמודה, יופתעו לגלות כי התהליכים יכשלו. יש חובה וצורך כי ההנהלה, הבעלים והמנכ"ל לאורך כל התהליכים, יהיו "סוכני השינוי" יחד עם היועץ הארגוני וצוותי ההיגוי הפנים ארגוניים.

שלב יישום ההמלצות הוא קריטי להצלחה.

השתדלו לא להתקדם עם חברות ייעוץ ארגוני או יועצים אשר מעדיפים להסתפק רק במתן עצות, ונעלמים לאחר השלב הזה משאירות מאחור מנהלים הנהלות וחברות אשר לא מצליחות לעבור לשלב הבא – לשלב היישום שהוא החשוב ביותר. לא פשוט כלל לזהות חברות ויועצים כאלה, אבל נכון להיזהר. לדבר זה קל. לעשות זה כבר הרבה יותר קשה. כולנו יודעים שההמלצות "עפות ברוח" ובעיקר המלצות בתחום של הייעוץ הארגוני – הייעוץ האסטרטגי. הן נעלמות כלא היו אחרי זמן קצר. אנו מובילים את יישום ההמלצות בשטח.

לא לוותר- קבלו תשובות לכל השאלות

אנו כאן לשירותך במענה לעוד לא מעט שאלות שמטרידות אותך? לנסות לתת לך מענה אמיתי והגיוני לכל השאלות והספקות. זה לא בגלל שאנו יותר מנוסים או חכמים ממך? אנו פשוט חווינו עשרות רבות של מנכ"לים ובעלי חברות ועסקים במצבך. כחברה לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה משה גרימברג ישמח להיפגש ולהכיר. צורו קשר עם משה וצלצלו לתיאום פגישת הכרות ללא מחויבות 0544814332.

ייעוץ ארגוני לחברות ועסקים SMB ולחברות משפחתיות.

גם לחברות בינוניות וקטנות, לחברות משפחתיות ולעוסקים במקצועות חופשיים, נכון להיעזר בייעוץ ארגוני יעיל ואפקטיבי. תהליכי הייעוץ האירגוני – ייעוץ אסטרטגי והליווי המקצועי עם חברה לייעוץ ארגוני בעלת ניסיון תמיד מביאה לתוצאות. נכון לבחור בחברת ייעוץ אירגוני שלה ידע וניסיון מוכח גם בעשייה ניהולית בשטח בתפקידי ניהול ופיתוח עסקי ולא רק בעלת ידע ומתודולוגיה מהאקדמיה בלבד שלא מלווה בניסיון ניהולי ישיר ואישי מהשטח. שוב אני מבקש לקבוע כי המלצות ללא הובלת תהליכי יישום והטמעה ברמת הארגון והשטח עשויות בדרך כלל לא להספיק להצלחת השינוי.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


שינוי אירגוני ואסטרטגי – יוצר צמיחה.

אנו עוסקים בהצלחה בתהליכי ייעוץ ארגוני, פיתוח עסקי והתאמת האסטרטגיה העסקית לשווקים משתנים. מאמינים כי שינוי אירגוני ואסטרטגי – יוצר צמיחה. אנו עושים זאת בהצלחה רבה שנת 2006. ככלל, אנו אוהבים לקחת אחריות על היישום בשטח. רק כך אנו מבטיחים לך הצלחה. למשה גרימברג ולצוותו, יש ניסיון רב של עשרות שנים בתפקידי ניהול שיווק מכירות ופיתוח עסקי בחברות מהגדולות בשוק הישראלי. כחברה לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה משה גרימברג ישמח להיפגש ולהכיר. צורו קשר עם משה וצלצלו לתיאום פגישת הכרות ללא מחויבות 0544814332.