רבים מההנהלות והמנכ"לים שאיתם אני נפגש טרום התנעת תהליכי ייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה שואלים אותי בצדק - האם יש ביכולתי לתת להם סיכום קצר על התועלות והתמורות שיקבלו בסיומו של תהליך ייעוץ ארגוני כולל? כאן נכנס לתמונה המדריך למיפוי התועלות והתמורות מתהליך ייעוץ ארגוני מקצועי. רבים מהלקוחות הפוטנציאלים חוו בעברם חוויות לא מספיק טובות מ- יועצים ארגוניים שפעמים לא ידעו לייצר ערך וליצור שינוי. רבים מהיועצים הארגוניים, מסתפקים במתן עצות בלבד, ונמנעים מסיבות שונות לקחת אחריות על הטמעה יישום ובקרת התהליכים עד להשגתם. אחרים, נמנעים לקבוע מדדי הצלחה.

ייעוץ ארגוני – פיתוח עסקי

כל מנכ"ל ואו בעלים של חברה בינונית או חברה משפחתית מבינים שכיום הם מחויבים להיות בתהליך של התקדמות צמיחה והן אף מבינים שעליהם להניע תהליכים לשיפור מתמיד בכל המחלקות בעסק. עליהם לאמץ תרבות של יצירתיות וחדשנות ובעיקר לבצע התאמות במבנה הארגוני, הבא לייעל ולהוזיל עלויות. ייעוץ ארגוני אפקטיבי המשולב עם תהליכי פיתוח עסקי והעצמה של מנהלים ועובדים הינו תהליך חשוב שבו החברה או הארגון העסקי מחליטים לשלב בתהליכי השיפור גורם מקצועי בעל ניסיון וידע מתחום הייעוץ הארגוני. כשמקבלת ההחלטה להתנעת תהליכי שיפור באמצעות שימוש בחברת ייעוץ ארגוני? או יועץ ארגוני המכיר גם את עולמות השיווק הפיתוח העסקי וכן את נושא הצורך בעדכון אסטרטגיות עסקיות תוך התאמתן לשינויים ולתחרות בשווקים.

תוכנית עבודה כוללת לתהליכי ייעוץ ארגוני מקצועי

הרעיון המרכזי מביא לכך שחברה או מנכ"ל חייבים לבחור יועץ ארגוני שמסוגל להביא לתהליך יכולות אובייקטיביות לניתוח ומיפוי מצב קיים בכל מה שקשור לשוק למתחרים וחגבי ההתנהלות השוטפת של החברה בהיבטים של המכירות ומתן השרות ללקוחות. בתהליכי הייעוץ הארגוני אנו מנתחים את תהליכי העבודה והנהלים, את דרך קבלת ההחלטות ואת המחויבות של העובדים והמנהלים לארגון. התוצרים הראשוניים של תהליכי הייעוץ הארגוני, חושפים בפני ההנהלה את "החוליות החלשות", את התחומים הנדרשים לתיקון ולשינוי ורק לאחר מכן ניתן להציג תוכנית עבודה כוללת שתבוא לייצר שינוי.

המטרה המרכזית של תהליך ייעוץ ארגוני מוצלח

המטרה המרכזית של כל תהליך ייעוץ ארגוני אפקטיבי מתמקדת בצורך ולגרום לחברה ומנהלים ולעובדים למקסם את כלל היכולות והכישורים הטמונים בהם. בשורה התחתונה אנו מתמקדים להפוך ארגונים ומנהלים טובים לטובים הרבה יותר. מקטינים הוצאות. מניעים תהליכי עבודה יעילים יותר ומגדילים את שורת הרווח תוך התאמת המערכת לאתגרים של השווקים התחרותיים.

כיצד יעוץ ארגוני יכול לקדם את העסק שלך?

דעו כי נכון להשתמש בגורם מקצועי חיצוני להתנעת תהליכים בתחום הייעוץ הארגוני. ננסה בהמשך לענות על השאלה מדוע חברה או עסק נדרש לעזרה מקצועית חיצונית? מדוע יועץ ארגוני יכול להביא ערך? הלחץ על מקבלי ההחלטות, על המנכ"ל והבעלים הולך וגובר. הם עסוקים בעבודה השוטפת ופעמים הם שבויים בפרדיגמות מעכבות. הקיבעון המחשבתי יחד עם תחושת גאווה האומרת: : אני יודע הכול... אני יודע לעשות מה שצריך" מביאה רבים מהארגונים לדרוך במקום ואף לאבד פלחי שוק לטובת המתחרים. זאת הסיבה המרכזית שנכון לבחור להיעזר ביועץ ארגוני חיצוני שיביא לתהליכים רעננות מקצועית יחד עם ידע ונסיון. תפקידיו לגרום לבחינה אובייקטיבית של הארגון ותהליכיו בכדי שיכול להציג תוכנית לשינוי ולצמיחה. אנו כחברה לייעוץ ארגוני בטחים כי כל מנכ"ל או בעלים, בנקודת הפתיחה מכיר טוב יותר את העסק שלו. עדיין אנו בטוחים כי כל מנכ"ל ובעלים מבין שעליו לשקול החלטה להניע תהליכי שינוי הבראה וצמיחה כחלק מהמדיניות העסקית היה וברצונו להמשיך לצמוח.

השלב הראשון והחשוב בתהליך הייעוץ הארגוני?

מיפוי מצב קיים, ראיונות עומק וביצוע תהליך של MRI לארגון ולדמויות המפתח שבו הם חשובים לכל התנעה של תהליך ייעוץ ארגוני מקצועי. אנו בשלב הראשון נבחן כצופים את ההתנהלות השוטפת של הארגון, את עבודתם של מנהלים ועובדים, ניקח חלק בישיבות הנהלה בכדי שנוכל לבחון את התנהלות החברה כצופים מן הצד. אנו ממליצים כיועצים ארגוניים לפגוש מקבץ של עובדים ומנהלים בקצוות השונים של סרגל המצוינות. נציע לבצע חקר שביעות רצון של גורמי חוץ, ספקים, לקוחות בכדי להבין הכיצד החברה נתפסת בעיניהם. התהליך החשוב והמקדמי הזה יביא לכך שאנו כיועצים ארגוניים נכיר היטב את הארגון, את רמת המנהלים והעובדים. נחוש את "הפוליטיקה הארגונית" שבדרך כלל מוסתרת. נכיר את הארגון, מבנהו, את התהליכים ארגוניים וננסה לאתר את מאפייני התרבות והחזון הארגוני. נקודת המפתח להצלחתו של כל תהליך ייעוץ ארגוני מתמקדת בהבנה של המנכ"ל והבעלים שהוא אישית צריך לקחת חלק פעיל בתהליכים ולגלות מחויבות להצלחתו.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


כיצד בוחרים יועץ ארגוני מתאים לחברה שלך?

כמו שאתם מבינים, ישנם סוגים רבים של יועצים ארגונים, חברות לייעוץ ארגוני, מנטורים עסקיים, מאמנים וכולם מתהדרים באין סוף הצלחות ומתודות. רבים מהם בחיים, לא היו מהצד השני של המתרס. לא מכירים את התחושות והלחצים של מנהל או מנכ"ל? רבים מהם הגיעו לתחום אחרי סיום הלימודים ללא כל ניסיון מוכח בתחומי הניהול, המכירות והשיווק בעולמות העסקיים. רבים מהם מעדיפים לתת אל ורק עצות ולא לקחת חלק בתהליכי היישום והבקרה בשטח. היה נכון כי תלמדו לזהות אותם ולבחון טוב טוב את התאמתם לצרכים שלכם. אין זה סוד כי קיימות בארסנל ים של גישות ושיטות להתנעת תהליכי שינוי וצמיחה, מתודות להתנעת תהליכי ייעוץ ארגוני, הדרכה למנהלים, צוותי מכירות ושיפור מערכי השרות ללקוחות. האמת אין גישה נכונה או פתרון ביה"ס המתאים לכל ארגון או חברה. לכן עליכם להתאמץ ולבדוק האם היועץ הארגוני שפגשתם אכן מתאים לצרכים שלך.

השאלות שיש לשאול את עצמכם טרום התנעת תהליך של ייעוץ אירגוני

צר לי אבל גם אני לא מסוגל לתת לכם מתווה מושלם בכדי למנוע טעויות בבחירת חברת ייעוץ ארגוני? או יועץ אירגוני מקצועי וראוי? מתברר כי גם בעולמות הייעוץ הארגוני אין נוסחה המבטיחה הצלחה בתהליך הבחירה. אנו למרות הניסיון המקצועי הרחב לא מכירים מודל בחירה נכון? או מודל שגוי לבחירה? אנו רק ממליצים כי טרום התקשרות תבצעו ראיונות עומק עם מספר יועצים ארגוניים. תשאלו אותם על הניסיון המקצועי, בקשו לקבל המלצות ובעיקר תבחנו את החיבור הבינאישי ביניכם. זאת ועוד, נכון כי תקדישו זמן למספר שאלות שאתם חייבים לשאול את עצמכם.

 •  אתרו את המטרות המרכזיות שאתם מבקשים להשיג בתהליך הייעוץ הארגוני- פיתוח עסקי
 • בדקו האם הגורם המקצועי, חברת הייעוץ הארגוני ואו היועץ מסוגלים להעניק לכם גם ייעוץ ומנטורינג עסקי ואישי?
 • בדוק מה פורמט העבודה הכי נכון בעבורכם? האם תהליך קצר? או ליווי במסגרת מיקור חוץ? האם בתהליך יהיה צורך בהעצמה ושיפור מיומנויות של עובדים ומנהלים?
 • בדקו את התאמת החברה או היועץ הארגוני לתרבות ולערכים של החברה שלכם. מניח כי אין צורך להרחיב?
 • היה וברצונך לבצע שיפור והעצמה של עובדים בתהליך נכון כי תבחר חברה לייעוץ ארגוני המתמחה גם בביצוע סדנאות קורסים ותוכניות מנהלים ועובדים כחלק מתהליכי הייעוץ הארגוני.
 • בנו תוכנית ומטרות להשגה ובעיקר קבעו מסגרת תקציבית לתהליך. חשוב כי תדעו שלא תמיד "שם גדול" של חברה מבטיחה הצלחה לתהליכים? דעו לכם כי לא כל מה שיקר וממותג הוא בהכרח הכי טוב גם בעבורכם? מתברר כי הצעות של חברות גדולות פעמים יקרות ללא כל הגיון מכל הצעה אחרת. לא כל מה שמאד יקר איכותי יותר בהיבט של תהליכי ייעוץ ארגוני אפקטיבי.

ייעוץ ארגוני מקצועי – שלב הבחירה

היה והגעתם עד כאן, זהו השלב החשוב ביותר בתהליך בחירת חברת הייעוץ הארגוני? או היועץ הארגוני שייקח על עצמו יחד איתך את התנעת תהליכי השינוי והצמיחה. זה הזמן לבצע מפגש היכרות להתרשמות בין אישית. דעו לכם כי אנו מעניקים כחלק מהמדיניות שלנו מפגשי היכרות וסיעור מוחות במתנה כחלק מהאידיאולוגיה העסקית שאימצנו מזה שנים. מפגש חשיבה ותיאום ציפיות שלאחריו תוכלו להיות בטוחים כי אנו מסוגלים להתחבר אליך ולהציג תוכנית שינוי מסודרת ולוחות לוחות זמנים ויעדים להשגה. בהתאם להיכרות ולמקצועיות שהיועץ הארגוני השאיר בכם, תוכלו לקבל החלטה נכונה הרבה יותר. בדקו גם את ההתאמה שלו לאופי הארגון, לתרבות ולערכים המאפיינים אותך כבעלים וכמנכ"ל ואף את הארגון שאותו אתה מנהל.

היו חכמים לבחור בין מספר חלופות. בקשו המלצות.

היה ונסתכל יחד על כף היד שלנו נזהה כי לא כל האצבעות זהות באורכן. לכל אחת מהן תפקיד חשוב וחיוני, אבל לפתיחת הדלת עם המפתח לא מתאימה הזרת יחד עם האמה? כך הדבר דומה בעולם הייעוץ הארגוני, חובה לבצע התאמה לצרכים שלך. אנו מבקשים להעניק לך מספר רעיונות וטיפים ליישום בכדי להניע בהצלחה תהליכי ייעוץ ארגוני- פיתוח עסקי אפקטיביים במיוחד.

 • צרו סינרגיה ובנו מערך עבודה ותקשורת פתוחה לאורך כל התהליך.
 • קחו בחשבון שיועץ ארגוני פעמים משמש כפסיכולוג, וכפרטנר להתלבטות, לכן תמיד תשאפו לשתף פעולה ולפעול בשקיפות ובכנות מול היועץ הארגוני. חוסר שקיפות וחוסר אמון מבטיחים בדרך כלל כישלון לתהליך החשוב של הייעוץ הארגוני. 
 • אתם חייבים לפנות משאבים וזמן להצלחת התהליך. לא עומדת לכם הזכות לא לקחת חלק פעיל בהנהגת התהליכים. העובדים והמנהלים שלכם יהיו מחויבים לתהליך מהסתכלות על המחויבות שלך.
 • שינוי הבראה וצמיחה, פעמים מחייבים לקבל החלטות קשות ולא פופולריות? לפעמים צמצום בכוח אדם? פעמים סגירת מחלקות מפסידות וכיוצא באלה.
 • צרו יחד עם חברת הייעוץ הארגוני "סוכני שינוי". השקיעו בתהליך משאבים להדרכה העצמה ושיפור מיומנויות בקרב מנהלים ועובדים כחלק מהתהליך.
 • דעו לכם כי עבודה סינרגטית המביאה לשיתוף עובדים ומנהלים בתהליך מביאה להצלחות מרשימות. דע כי "החוכמה" פעמים נמצאת אצל מנהלים ועובדים שחווים את המציאות ביום יום. להם עשוי להיות רעיונות ופתרונות חכמים לשינוי.

חשוב לזכור:

אנו מבקשים לקבוע כי תהליך מקצועי של ייעוץ ארגוני הבא לקדם ייעול, יחד עם שיפור ושינוי ארגוני, עשוי להיות גם בעבורך מאד מתאים. פעמים תהליכים נכונים מביאים לביצוע "קפיצת מדרגה" ניהולית ועסקית. תכנון נכון המשלב הגדרת מטרות ויעדים להשגה, אחורי שלב בחירת היועץ הארגוני הכי מתאים לאופי הארגון עשוי להביא אותך כמנכ"ל ואת החברה שלך לשיאים חדשים.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


מהי מטרת העל שלנו כחברה לייעוץ ארגוני איכותית?

היתרון המרכזי שלנו בתהליכי הייעוץ הארגוני, מתמקד בהבנה שהמשימה המרכזית שלנו לייצר ערך מדיד בעבור הלקוח. לכן המטרה המרכזית שלנו כחברה לייעוץ ארגוני מתמקדת אך ורק בך ובעסק שאותו אתה מנהל. את "האגו" השארנו מזמן בבית. שמנו לעצמנו כמטרה לעזור גם לחברה שלך, להצליח ולחזור לצמיחה באמצעות תהליכים ממוקדים מתחום הייעוץ הארגוני – פיתוח עסקי. בתהליכים, נתמקד בהכשרה, עצמה והדרכה של מנהלים ועובדים כחלק מהתהליכים. פעמים היה ונדרש אנו מסייעים להנהלה ולמנכ"ל לעדכן את התוכנית העסקית היה ונדרש.

מביאים לשינוי חוזרים לצמיחה

חלק מהתהליכים ההוליסטים בתחום הייעוץ הארגוני שלנו מתמקד היה ונדרש בכל מה שקשור לשיפור המיתוג ושיפור מערכי השיווק והמכירות. כיום אחד ממנועי הצמיחה החשובים ביותר הוא מערך השרות ללקוחות והמוקדים האקטיביים המייצרים מכירות המשך. אנו נדאג לשפר ולהשביח את מערכי השרות ללקוחות ומוקדי המכירות און ליין. לסיכום, כיום יותר ויותר חברות בינוניות, קטנות וחברות משפחתיות מבינות עד כמה חשוב להיעזר בחברות ייעוץ ארגוני מקצועיות ובעלות ניסיון, כחלק מתוכנית רב שנתית המניעה שינוי וצמיחה.

מאמרים ופוסטים מקצועיים בתחומי הייעוץ הארגוני – פיתוח עסקי וצמיחה

היה והייתם רוצים לקרוא וללמוד יותר על החשיבות של ייעוץ ארגוני אנו שמחים להציע לכם להיכנס לבלוג שלנו. שם באמצעות מנוע החיפוש שבבלוג תוכלו לאתר מאמרים ופוסטים שיוכלו לתת לכם עוד לא מעט מידע על חשיבות השימוש בחברה לייעוץ ארגוני בעבור תהליכים שעשויים להיות חשובים גם לך כמנכ"ל ואו כבעלים. נכון להניע הבראה שינוי וצמיחה באמצעותנו כחברה לייעוץ ארגוני. יש באפשרותכם לבדוק היתכנות לקבל מגוון רחב של שירותים מקצועיים מתחומי הייעוץ הארגוני, הדרכת מנהלים ואנשי מכירות, מערכות שרות לקוחות באמצעות "מיקור חוץ". תרגישו חופשי לצלצל: 03-9032222 או פנו ישירות אלי 0544814332 או שלחו מייל: abc@nihul4u.co.il

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים