שאלת המפתח בקרב הנהלות, בעלי חברות ועסקים ומנכ"לים מתמקדת בחיפוש ואיתור הדרך היותר נכונה ליישם תהליך ייעוץ ארגוני אפקטיבי. נושא היישום והבקרה בתהליכי השינוי ההבראה והצמיחה לא פשוטים כלל. אנו חושבים כי תהליך נכון ואפקטיבי של ייעוץ ארגוני תמיד יהיה חייב לכלול תחילה את האפשרות של היועץ הארגוני ללמוד את אופיו ודפוסי פעולתו של הארגון.

ייעוץ ארגוני- השלב הראשון מיפוי מצב קיים

השלב הראשון של תהליך הייעוץ הארגוני מתבצע על ידי למידה באמצעות תצפית חקירה וראיונות עומק בתוך רבדים שונים הם מההיבטים התפעוליים והעסקיים והן מההיבטים של דפוסי הפעילות והתקשורת בין עובדים למנהלים ובין הארגון כלפי לקוחותיו. תפקידו של היועץ הארגוני המקצועי להתמקד בכל התהליכים בארגון אשר זקוקים לשיפור. הסביבה העסקית משתנה תדיר, התחרות גוברת המתחרים נוגסים בפלחי שוק ולכן יש צורך וחובה להתאים את החברה או הארגון העסקי למצבים משתנים ודינמיים כחלק מאימוץ תרבות של שינוי וצמיחה.

משברים מניעים צמיחה

כיום במציאות העסקית האתגרית, בשנים שלאחר משבר הקורונה, או עדיין בתוכו, על חברות וארגונים להתאים את עצמם למצבי קיצון מבחינה ניהולית ועסקית. מציאות משברית מכל סוג שהיא מחייבת אותכם המנכ"לים וההנהלות לאמץ תרבות של שינוי והתחדשות. תהליכים אלה נדרשים ונחוצים בכל ארגון הנדרשים להמציא את עצמם מחדש? חברות ועסקים נדרשים בעת הזאת להגביר את יכולותיהם הניהוליות, ואת יכולות הניהול והתאמת האסטרטגיות העסקיות למצבים משתנים.

צולחים טוב יותר משברים באמצעות ייעוץ ארגוני אפקטיבי

אנו כעוסקים בייעוץ ארגוני מבקשים לקבוע כי מטרת הייעוץ הארגוני האפקטיבי הינה להיות בעבור ההנהלה והמנכ"ל גורם מסייע להתנעת תהליכי שיפור וייעול. תפקידינו כיועצים ארגוניים לסייע להנהלות, לבעלי חברות ועסקים ולמנכ"לים להביא את החברה או הארגון שלהם למצב בו הוא יתפקד בצורה אופטימלית לאורך זמן. זאת באמצעות התאמת המבנה הארגוני, הדרכה ופיתוח עובדים ומנהלים, שיפור מערכי מכירות ושרות ללקוחות. התוצאות אמורות לגרום לחברות ולארגונים לשפר את יכולותיהם בתחום הניהולי של מנהלים ועובדים, לשפר את יכולותיהם לצלוח מצבי משבר ואו שינויים מהותיים בשווקים כל זאת כחלק מתהליכי הבראה שינוי וצמיחה.

תפקידו של היועץ הארגוני בתהליכים?

מבחינה מקצועית חשיבותו של יועץ ארגוני מקצועי חשובה וקריטית להצלחתם של תהליכי שינוי הבראה וצמיחה. על פי ההבנה שלנו כחברה לייעוץ ארגוני, העוסקת מאז 2006 בתהליכי הבראה שינוי וצמיחה בקרב מגוון רחב של חברות ועסקים אנו מבקשים לקבוע כי: היועץ הארגוני המקצועי חייב להיות בעל יכול הנהגה שדמותו המקצועית מאפשרת להנהלה למנכ"ל ולמנהלים לנוע באמונה אחריו. יועץ ארגוני מקצועי מסייע בתהליכים להפוך ארגון או חברה המתקשה להתאים את עצמה לשינויים – לחברה המסוגלת להפוך ליצירתית, גמישה ומגיבה לשינויים החלים בשוק המטרה שלה.

בין תפקידיו המרכזיים של היועץ הארגוני ניתן לציין את הדברים החשובים הבאים:

 • להוביל בהצלחה שינוי תרבות ארגונית ממצב של קיפאון ו-"דריכה במקום" לארגון שלא מפחד להשתנות ולהפיכת הארגון לגמיש, בעל יכולת הסתגלות, יכולת התאוששות מהירה ויכולת התמודדות ומתן תגובה מהירה לשינויים שמכתיבה הסביבה העסקית.
 • כיועצים ארגוניים, אנו מסייעים לחברות ולארגונים לעדכן את האסטרטגיה העסקית והשיווקית.
 • מסייע במידת הצורך להגדיר מחדש את החזון ואת מטרות העל של החברה לשנים הבאות.
 • לוקח חלק בבניית תוכנית שינוי וצמיחה ומבצעים התאמות נדרשות לשיפור הביצועים של מערכי המכירות והשירות ללקוחות. זאת כחלק מהשגת היעדים לצמיחה כלכלית ועסקית
 • היועץ מסייע לארגון להגדיר את מטרותיה ואף לבנות תכנית מתאימה למימוש מטרותיו לצמיחה והצלחה עתידית.

מי עשוי ליהנות מתהליכי ייעוץ ארגוני אפקטיבי?

למי מתאים ייעוץ ארגוני? מיהו היועץ הארגוני הכי נכון לחברה שלך? מהו הפרופיל המקצועי והאישיותי שעשויים להבטיח גל הצלחה? התובנה נכון להיום מאד פשוטה. ייעוץ ארגוני מתאים ברוב המקרים לחברות ועסקים הנמצאות בתהליכי שינוי, צמיחה, או חוות משברים. לאחרונה מתבררת העובדה כי חברות ועסקים שלהם הנהלות בעלות תודעה ניהולית מתקדמת, לא מחכים לחוות משבר בכדי להתניע תהליכי שינוי וצמיחה. כיום, הם משלבים פעילויות של העצמה, פיתוח וייעוץ ארגוני כחלק אינטגרלי בתוך מערך הניהול בשוטף. הם מבינים כי עולם העסקים כיום החי בסביבה מאד תחרותית ומשתנה מחייב הנהלות וחברות לאמץ תרבות ארגונית המאפשרת יכולות הסתגלות ותמרון גבוהות כחלק מהתאמת מוטת הניהול והתפעול לשינויים ולתחרות ההולכת וגוברת.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


פרואקטיביות חשובה גם בתחומי הייעוץ הארגוני

 "לא צריך לחכות שהשרפה תפרוץ בתוך הבית"? אפשר להתכונן קודם ולמנוע מצב שבו היא פורצת ומכלה כל חלקה טובה בחברה. גם בעולמות הייעוץ הארגוני לפרואקטיביות יתרונות גדולים. אנו חברת Advanced Business Consulting  העוסקת בתחומי הייעוץ הארגוני ומלווה חברות ותאגידים, חברות בינוניות ועסקים משפחתיים במגוון תחומים הכוללים מצד אחד טיפוח ושיפור מערכי ההון האנושי בתחומי ניהול מכירות ושירות לקוחות. משפרים מערכי תקשורת בינאישית ומשפרים את יכולות הארגון לעבוד על פי יעדים. מהצד השני אנו פרטנרים לעבודה מול הנהלות ומנכ"לים בכל מה שקשור לעדכון ואו גיבוש תרבות ארגונית, חזון ואסטרטגיה המותאמים לשינוי בשווקים. אנו לוקחים חלק בהתנעת תהליכי צמיחה באמצעות מיזוגים ורכישות ואו באמצעות שיפור מערכי הפיתוח העסקי.

היתרונות של ייעוץ ארגוני אפקטיבי?

 • היועץ הארגוני תמיד מביא נקודת מבט חיצונית ומקצועית, נקייה מהטעיות  על החברה, מנהליה ועל פלו התהליכים שקורים בו בעבודה השוטפת.
 • יועץ ארגוני מבצע מיפוי שוק ומתחרים תוך ניתוח הארגון והסביבה. לאחר מכן מנתחים את הממצאים ומציגים נושאים לשיפור תוך בניית תוכנית והגדרת מטרות ויעדים לשיפור ולהתייעלות בחברה.
 • פרטנר לחשיבה ולהתלבטות ברמת ההנהלה והמנכ"ל. בתהליכים היועץ הארגוני, מביא עמו ניסיון מקצועי רב ורלוונטי ובתהליכים מניע את ההנהלה המנהלים והארגון לבצע תהליכי שיפור ואותן חוליות חלשות ותחומים הזקוקים לשינוי.
 • שינוי והתאמת המבנה הארגוני והניהולי תוך יצירת תשתית מובנת להתנהלות ניהולית נכונה יותר.
 • אימוץ מתודולוגיות ניהוליות עדכניות ואפקטיביות יותר. שיפור ופיתוח של פורמט הניהול ויכולות הנעת צוותים ועובדים כחלק משיפור תהליכי עבודה.
 • שיפור יכולת הניתוח והתגובה של הארגון לאתגרים של השווקים התחרותיים. חיפוש מנועי צמיחה חדשים ומתן פתרונות לבעיות ואתגרים שהמתחרים והשווקים מציגים.
 • טיוב כוח האדם הניהולי והמקצועי. שיפור יכולות והעצמה לשדרת המנהלים הצעירה תוך שיפור מערכי התקשורת הפנים ארגונית.
 • שיפור מערכי מכירות ושרות לקוחות באמצעות קורסים הדרכות וסדנאות ייחודיות.

תהליכי היישום וההטמעה – קריטיים להצלחת תהליך ייעוץ ארגוני אפקטיבי

ההמלצה שלנו כעוסקים בתהליכי ייעוץ ארגוני ומובילים תהליכי שינוי וצמיחה היא להקפיד לבחור בחברה או ביועץ ארגוני שיש לו ניסיון והתמחות גם בתהליכי היישום שהם החשובים ביותר להצלחת התהליך. שלבי היישום וההטמעה הינם קריטיים להצלחתו של כל תהליך ייעוץ ארגוני. שלב היישום וההטמעה מיועד לוודא כי ההמלצות והתוכניות ימומשו בתוך תהליכי השינוי ויכללו בתוך תוכניות העבודה והמטרות להשגה. פעמים רבות אתם עשויים לפגוש יועצים ארגוניים שמעדיפים לדלג על השלב הזה. הם עשויים להסתפק בשלב של מתן העצות בלבד? תשתדלו לבחור כאלה שמתמחים גם בהטמעת תרבות ארגונית עדכנית חדשה ומתקדמת שכוללים מנגנוני ניהול חדשים.

התהליכים המרכזיים בתהליכי היישום וההטמעה של תהליך ייעוץ ארגוני אפקטיבי:

 • בניית תוכנית ליישום ההמלצות שאותרו בתהליכי האבחון ומיפוי מצב קיים.
 • שיפור מערכי הארגון, התאמתם לשינויים הנדרשים תוך עדכון ובניית הגדרות תפקיד, ניתוח אחריות ומדדי הצלחה ובקרה.
 • הדרכה וליווי עובדים ומנהלים במחלקות השונות בתהליכי היישום וההטמעה של ההמלצות לשיפור.
 • בניית נהלי עבודה ודיווח עדכניים ויעילים יותר. אחריות לליווי הארגון בעדכון הוראות עבודה ונהלים בהתאם לצרכים החדשים.
 • הדרכות פיתוח מיומנויות למנהלים ועובדים בתחומים הבאים: ניהול זמן אפקטיבי, ניהול ישיבות, ניהול תהליכים, פיתוח מנהלים וצוותי מכירות. עושים זאת אחרי זיהוי התחומים הדורשים שיפור.
 • השלב האחרון והחשוב ביותר הוא מעקב, בקרה ותיקונים הנדרשים לביצוע במהלך תוכנית היישום המניעה את החברה אל עבר יעדי התוכנית לשיפור הביצועים.

ייעוץ ארגוני - שינוי ארגוני – מניעים צמיחה

תהליך נכון ומקצועי של ייעוץ ארגוני המניע הבראה שינוי וצמיחה מחייב בניית תוכנית עבודה הוליסטית. תוכנית הכוללת ייעוץ ארגוני העוסק גם בשיפור התוכנית השיווקית, בשיפור המיתוג והבידול של החברה. זאת ועוד, מערכי המכירות והשרות לקוחות זוכים לתשומת לב מרכזית כחלק מההבנה שהם בפועל מהווים את מנוע הצמיחה העתידי של החברה. כיועצים ארגוניים המתמחים בשיפור מערכי השרות והפעלה טובה יותר של מוקדי מכירות אנו נדאג לשפר ולהשביח אותם, כך שיהפכו למערכות עוד יותר מקצועיות. לסיכום, כיום יותר ויותר חברות בינוניות, קטנות וחברות משפחתיות מבינות שאין הגיון לחוות משבר קשה בכדי להחליט להיעזר בחברות ייעוץ ארגוני מקצועיות ובעלות ניסיון, כחלק מתוכנית רב שנתית המניעה שינוי וצמיחה.

ללמוד יותר על יתרונות הייעוץ הארגוני האפקטיבי

אנו שמחים להציג לכם את הבלוג הניהולי המקצועי שלנו. היה וגם אתם תרצו לקרוא וללמוד יותר על החשיבות של ייעוץ ארגוני, פיתוח עסקי, דעו כי הגיתם למקום הנכון.  אנו שמחים להציע לכם להיכנס לבלוג שלנו. שם באמצעות מנוע החיפוש שבבלוג תוכלו לאתר מאמרים ופוסטים שיוכלו לתת לכם עוד לא מעט מידע על חשיבות השימוש בחברה לייעוץ ארגוני בעבור תהליכים שעשויים להיות חשובים גם לך כמנכ"ל ואו כבעלים. נכון להניע הבראה שינוי וצמיחה באמצעותנו כחברה לייעוץ ארגוני. יש באפשרותכם לבדוק היתכנות לקבל מגוון רחב של שירותים מקצועיים מתחומי הייעוץ הארגוני, הדרכת מנהלים ואנשי מכירות, מערכות שרות לקוחות באמצעות "מיקור חוץ". תרגישו חופשי לצלצל: 03-9032222 או פנו ישירות אלי 0544814332 או שלחו מייל: abc@nihul4u.co.il

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים