בוא ונחשוב הכיצד מייצרים הלקוחות יחד איתנו תהליך נכון של ייעוץ ארגוני מקצועי קצר ואפקטיבי? איך אנחנו יחד ב- Advanced Business Consulting בונים תהליך יעוץ ארגוני שיהיה נכון ומתאים לארגון שאתם מנהלים? ננסה כאן להציג מתווה הכולל את השלבים המרכזיים בשיפור דפוסי הניהול הכוללים גם תהליכים לשיפור וייעול מערכתי יחד עם התייעלות במחלקות השונות.

ייעוץ ארגוני מביא לשיפור מערכי הניהול השרות והמכירות

הייעוץ הארגוני האפקטיבי הינו תהליך שמביא למיצוי מלוא הפוטנציאל הלא ממומש גם אצלכם בארגון. התהליכים המרכזיים של הייעוץ הארגוני יביאו גם לשיפור תהליכי העבודה, שיפור מערכי הניהול והנעת צוותים, שיפור במערכי המכירות והשירות ובכל יביאו להגדלת האפקטיביות ולהגדלת מרווחי הרווח.

מי עשוי להידרש לתהליכי ייעוץ ארגוני?

הלקוחות שלנו לאורך השנים היו חברות ועסקים בגדלים שונים שהגיעו לצומת דרכים עסקית וניהולית. עסקים וחברות יציבות ורווחיות שהבינו שהגיע הזמן לבצע תהליך לעדכון ובחינת האסטרטגיה העסקית והניהולית. התחרות השווקים הולכת וגוברת, נאמנות הלקוחות יורדת. מפת המתחרים משתנה והגיע הזמן לבחון את כל הנחות היסוד. בשפה שלנו אנו מציעים בתהליכי הייעוץ הארגוני לבחון האם הסולמות עדיין נשענים על הקירות הנכונים?

מהן המטרות של יעוץ ארגוני אפקטיבי?

מנכ"לים ובעלי חברות ועסקים מבינים כיום כי עליהם לפנות לייעוץ חיצוני. ייעוץ הנקי מדעות קדומות ונקי מפרדיגמות ובעיקר ייעוץ ארגוני המסוגל לשקף את תמונת המציאות דרך עיניים אובייקטיביות. המשימה הראשונה שלנו כחברה לייעוץ ארגוני מנוסה היא לשקף תמונת מציאות עדכנית למה שורה בשוק ואצל המתחרים מצד אחד ומנגד לשקף את תמונת המציאות הניהולית ותפעולית המתרחשת בתוך החברה. כולנו מבינים שבעשייה השוטפת, פעמים אנו לא שמים לב לפרטים שבתחילה נראים לא מספיק חשובים?  מנהלים כמו כולנו חיים בתחום אזורי הנוחות, ושבויים בתמונת מציאות שגורמת להם ולנו לא להניע תהליכי שינוי היוצרים צמיחה.

השלב הראשון והחשוב בתהליך הייעוץ הארגוני

לכן אנו בכל תהליך של עבודה מול חברות ועסקים מבצעים בתחילה תהליך של מיפוי מצב קיים של הארגון ושל השוק והמתחרים. תפקידנו בשלב הראשוני להיות בעבור המנכ"ל הבעלים וההנהלה, תיבת תהודה ומראה המשקפים את המציאות נקייה מעיוותים ופרדיגמות. התהליך משקף תקשורת פתוחה בינינו כחברה לייעוץ ארגוני לבין ההנהלה. יחד ננתח את הממצאים, נבחן את החוזקות והחולשות שלכם. נתמקד באיתור "החוליות החלשות" ונחליט לטפל בתהליכים הארגוניים הזקוקים לשיפור ולייעול.  רק בתום השלב הראשוני נוכל לבנות ולהציג תכנית עבודה פרטנית הדואגת להשיג את היעדים בסדר העדיפויות שאושר בניינו.

ייעוץ ארגוני אפקטיבי משפר ומייעל תהליכים

כחברת ייעוץ ארגוני אנו משפרים ומייעלים תהליכים ניהוליים, שיווקיים בתוך הארגון? אנו משפרים תשתיות ניהול מכירות ושירות ללקוחות כחלק מתהליך המכין את החברה לאתגרים התחרותיים בשנים הבאות.  מתברר כי תהליך ייעוץ ארגוני מקצועי ממוקד ולא ארוך במיוחד, עשוי ויכול לסייע גם לכם.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


מצ"ב מספר נושאים העשויים לגרום גם לכם לשקול להיעזר ביועצים ארגוניים בעלי ניסיון מוכח והצלחות.

  1. החברה שלך עברה בשנים האחרונות תהליכים מואצים של צמיחה וגידול. סביר להניח כי נכון להתאים את תשתיות הניהול למצב החדש.
  2. הגעתם לצומת עסקית המחייבת אותכם לאור השינויים בשווקים לחשב מסלול מחדש? לבדוק האם נכון אולי לעדכן את האסטרטגיה העסקית? לוודא כי נכון להיכנס לשווקים חדשים פחות תחרותיים שבהם יש לכם יתרון מהותי על פני המתחרים?
  3. בחרתם לעדכן את המבנה הארגוני ואת מוטת הניהול והשליטה באמצעות בניית פורום הנהלה מורחב. הכיצד עושים זאת נכון? הכיצד בונים הגדרות תפקיד, נותנים אחריות וסמכות? ובעיקר מאמצים תרבות של האצלת סמכויות והשקעה בפיתוח והדרכה של מנהלים ועובדים כדרך חיים גם אצלך בחברה.

אמצו תרבות של למידה ויצירתיות

תהליכי ייעוץ ארגוני – פיתוח עסקי ממוקדים ומקצועיים יוכלו לאפשר גם לכם להפוך לארגון יצירתי שלא קופא על שמריו. להפוך לארגון לומד ומתעדכן בכל הקשור למתודולוגיות ניהול, שיווק והנעת עובדים וצוותים יעילה יותר. להפוך לחברה לומדת צומחת וגודלת על חשבון המתחרים. תהליך יעוץ ופיתוח ארגוני איתנו, מאפשר גם לך להניע את התהליך.

עצרו את השחיקה שלכם – את השחיקה של האחרים בארגון

בעבודתנו כיועצים ארגוניים אנו נתקלים לא מעט  במנהלים ועובדים שמגלים סממנים של שחיקה היוצרת רפיון ובמצב החמור יותר, יוצרת אפטיה. פעמים לתסמינים הנ"ל יש שם שנראה שגם אתה כמנכ"ל ואו כבעלים מכיר. "מחלת מנהלים" זאת ההגדרה לתופעות של ניהול שגוי של משאבים, אי שימוש בהאצלת סמכויות, מוטת ניהול צנטרליסטית מידי המביאים לירידה בביצועים. היה נכון להפסיק את השחירה כאן ועכשיו. הרעיון המרכזי בתהליכי הייעוץ הארגוני  שלנו מולך היא להחדיר בקרב המנהלים והעובדים את חשיבותו של "חוק הפרטו". להתמקד בחשוב ובלא דחוף. לאתר את אותם 20% מהמשימות שאחראיות ל- 80% מהתוצאות. נלמד להגדיל את רמת שביעות הרצון של העובדים והמנהלים בארגון. הדבר יביא להקטנת אחוזי הנטישה של עובדים ומנהלים טובים שנשחקו כתוצאה מתהליכי עבודה וניהול לא מספיק איכותיים.

בתהליכי הייעוץ הארגוני לא בונים ארגון מחדש.

אנו לא ממליצים לבצע מהפכות במבנה הארגוני ואו בתהליכים הקיימים. בטוח כי גם אצלך יש דברים ותהליכים העובדים מצוין. בהם אנו לא נוגעים כלל. אנו מאמינים כי אין צורך לתקן תהליכים ונהלים שעובדים מעולה. סביר להניח כי רובו של הארגון המנוהל על ידך עובד בצורה מיטבית כפי שתכננת ורצית כי זה יפעל. פעמים עלינו להביא לשיפור במקומות שזקוקים לכך. נחשפנו למצבים שבו הארגון ואו החברה הייתה מאד רווחית, כולם בחברה היו "בהיי".

מנהלים מצטיינים – חרדים כל הזמן

ההנהלה הבעלים והמנכ"ל הרגישו על גג העולם – פעמים רבות זאת הייתה הרגשה שגויה אל מול המציאות העסקית המשתנה. הרווחים קטנו ב- 10% אבל עדיין הארגון נשאר שאנן? המכירות קטנו והסבירו זאת בעונות השנה? דווקא במצבים כאלה יש חשיבות עצומה להתנעת תהליכים של ייעוץ ארגוני ופיתוח עסקי. רגע לפני שהמציאות עשויה להשתנות. אין כל צורך לחכות למשבר בכדי להתניע תהליכים של שיפור וייעול ארגוני. זה הזמן לקחת הובלה ולגרום למתחרים שלכם לגלות כי אתם חזרתם להוביל את השווקים. כהנהלה וכמנכ"ל אתם חייבים להיות במוד חרדתי המונע הירדמות בשמירה.

יחד מתניעים שינוי ארגוני – חוזרים לצמיחה

תהליכים הוליסטים של ייעוץ ארגוני עוסקים גם בשיפור התוכנית השיווקית, בשיפור המיתוג והבידול של החברה. זאת ועוד, מערכי המכירות והשרות לקוחות זוכים לתשומת לב מרכזית כחלק מההבנה שהם בפועל מהווים את מנוע הצמיחה העתידי של החברה. אנו נדאג לשפר ולהשביח את מערכי השרות ללקוחות ומוקדי המכירות און ליין. לסיכום, כיום יותר ויותר חברות בינוניות, קטנות וחברות משפחתיות מבינות עד כמה חשוב להיעזר בחברות ייעוץ ארגוני מקצועיות ובעלות ניסיון, כחלק מתוכנית רב שנתית המניעה שינוי וצמיחה.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


מאמרים מקצועיים בתחומי הייעוץ הארגוני – פיתוח עסקי וצמיחה

היה והייתם רוצים לקרוא וללמוד יותר על החשיבות של ייעוץ ארגוני אנו שמחים להציע לכם להיכנס לבלוג שלנו. שם באמצעות מנוע החיפוש שבבלוג תוכלו לאתר מאמרים ופוסטים שיוכלו לתת לכם עוד לא מעט מידע על חשיבות השימוש בחברה לייעוץ ארגוני בעבור תהליכים שעשויים להיות חשובים גם לך כמנכ"ל ואו כבעלים. נכון להניע הבראה שינוי וצמיחה באמצעותנו כחברה לייעוץ ארגוני. יש באפשרותכם לבדוק היתכנות לקבל מגוון רחב של שירותים מקצועיים מתחומי הייעוץ הארגוני, הדרכת מנהלים ואנשי מכירות, מערכות שרות לקוחות באמצעות "מיקור חוץ". תרגישו חופשי לצלצל: 03-9032222 או פנו ישירות אלי 0544814332 או שלחו מייל: abc@nihul4u.co.il