לא צריך להיות חברה רב לאומית או חברה בסדר גודל של תנובה? שופרסל או טבע בכדי ליהנות מהיתרונות הרבים שאתם כמנכ"לים וכבעלי החברות יכולים לקבל מתהליכים ממוקדים ואפקטיביים של ייעוץ ארגוני, פיתוח עסקי ועדכון אסטרטגיות. הייעוץ הארגוני כבר מזמן לא נחלתם הבלעדית של החברות הגדולות בלבד. כל חברה או נותני שירות, שלהם יותר מעובדים בודדים זקוקים ונעזרים בייעוץ וחשיבה מקצועית משותפת בתחומים המרכזיים של הניהול, השיווק והמכירות שהם חלקים מרכזיים מתהליכי הייעוץ הארגוני הקלאסי. למשל באיתור ויישום מבנה ארגוני יעיל ומותאם יותר לצרכים, תזרים נכון של פעולות ותהליכים, הנעה של עובדים וצוותים הם רק חלק מהתחומים המרכזיים בעבודתו של יועץ ארגוני.

למה צריך חברות ייעוץ ארגוני?

בואו ונשבור תובנה ישנה ולא מעודכנת!! עסקים משפחתיים קטנים ואפילו בינוניים נוטים לחשוב בטעות כי השירות של חברות לייעוץ ארגוני הינו שירות המיועד רק לחברות ועסקים גדולים? המציאות לגמרי שונה. הגדולים מסתדרים. הקטנים והבינוניים חייבים למנוע מעצמם לעשות טעויות מיותרות. בעבורם ללא גב כלכלי- כל טעות עשויה לחרוץ גורלות. לכן החברות הקטנות הבינוניות ובעיקר העסקים המשפחתיים מבינים שעליהם להקטין עד למינימום את מרווחי הטעות. הטובות והמצטיינות בוחרות לנוע יד ביד עם חברות לייעוץ אירגוני איכותיות ובעלות ניסיון.

מדוע עסקים קטנים קורסים?

כולנו חיים במדינה. לכולנו חברים ומכרים שמתאמצים לשרוד כבעלי עסקים וחברות קטנות ובינוניות. כשאנו נפגשים ושואלים אותם לשלומם.. בדרך כלל התשובה שנקבל מתמקדת במשפטים הבאים: " אני לא יכול יותר.. הלחץ הורג אותי... אני לא מספיק לנשום.. אני קופץ מנושא לנושא.. ומכבה כל היום שרפות"... במצבים אחרים יגידו החברים שלכם כי הם לא זוכרים מתי יצאו לחופשה של שבוע עם האישה והילדים?

התרומה של חברות ייעוץ ארגוני לעסקים בינוניים ומשפחתיים?

הם כבעלי עסקים וכמנכ"לים, חיים בחרדה תמידית לקיומו של העסק. האם הסיפור מוכר לכם? מניח כי אתם מכירים כמה וכמה חברים או בעלי עסקים המתאימים לתיאור כאן. מה קורה פה? האם גם חברות בינוניות וגדולות מביאות את המנכ"ל או הבעלים להיות כמעט על סף קריסה? או שהם מאמצים דרכי פעולה ניהוליות אחרות. דרכים אפקטיביות הרבה יותר מהמנהלים שתיארתי קודם.

עסקים קטנים זקוקים לייעוץ ארגוני אפקטיבי  

בכדי ליצור שינוי וצמיחה לא תמיד הארגון והמנהל בעסק הקטן והבינוני זקוק להון? או לגיוס כוח אדם נוסף? או אפילו גיוס של עוד לקוחות? רוב רובם של המנהלים הקורסים מאמינים כי הכסף יפתור את הבעיות שלהם. התשובה היא ברורה – לא תמיד הבעיה נעוצה במחסור במזומנים? בדרך כלל הם זקוקים לארגון מחדש של המשאבים. אנו חייבים להבין כי חברה או עסק דומה מאד לתזמורת. בתזמורת יש נגנים, יש כלים, ויש הוראות הפעלה- התווים.

היה וכולם עובדים על פי התוכנית יש סיכוי סביר כי המוסיקה תהיה ערבה לאוזן. התזמורת חייבת לעבוד ביעילות ולהימנע מבזבוז מיותר של אנרגיות. על כולם אחראי המנצח – המנכ"ל.  בעולם העסקים החברות חייבות לעבוד ביעילות תפעולית גבוהה במיוחד. כאן נכנס לפעולה היועץ הארגוני שבא לבחון הכיצד מונעים איבוד משאבים מיותר? ובונים תהליכים אשר מביאים למבנה ארגוני ותפעולי הרבה יותר שפוי ורווחי.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


השלבים הראשונים בתהליכי הייעוץ הארגוני?

מפו את הפונקציות המרכזיות אצלכם בעסק, או בארגון. אין כל משמעות לגודל העסק ולכמות העובדים. חפשו את המבנה הארגוני שבו אתם מרגישים הכי טוב ונוח בעבודה היומיומית. צרו תחומי אחריות והגדירו בפירוט מה תפקידו של כל אחד ואחת בחברה או בעסק. קבעו את מסגרות האחריות והסמכות לכל אחד מהתפקידים. ציינו מה יהיו התוצרים המדידים שכל בעל תפקיד חייב לייצר בעבודתו השוטפת. הגדירו מדדי הצלחה וחלונות זמן לביצוע המשימות.

רק כך תוכלו להתחיל ולנהל את העסק הקטן או הבינוני שלכם על פי אמות מידה ניהוליות ומקצועיות עדכניות. קבעו מדדי הצלחה והציבו לעובדים ולמנהלים יעדים להשגה. בעיקר כבעלים וכמנכ"לים נכון כי תמיד תשאלו את העובדים והמנהלים שלידכם האם יש להם את כל הכלים והמשאבים להצליח במילוי תפקידם לשם השגת היעדים שהוטלו עליהם על ידך? עצם ההקשבה לתשובות עשויה לתת לכם מידע רב לגבי מה שיש לשנות בתהליך.

לפעמים הבעיה טמונה בבעלי הבית?

חשוב כי נבין כולנו שיש לכל אחד מחליף. ברמת העסק הבינוני והקטן, ברמת החברה המשפחתית יש פעמים שהבעלים ואו המנכ"לים מרגישים שבלעדיהם החברה עשויה לקרוס. אין כל ויכוח שמעורבותם חשובה והם היו אלה אשר הביאו את החברה או העסק למצב שבו הוא נמצא, אבל יחד עם זאת הם גם אחראיים למצב של "הסטגנציה הניהולית" שמונעת התחדשות וצמיחה ברמת המנהלים והעובדים שמתחתיו. בהבנתם אין להם תחליף. הם חייבים להיות בעסק כמעט 24/7 365 יום בשנה.. אחרת בהבנתם העסק יקרוס. מנהלים ובעלים כאלה בטוחים שאין להם תחליף.

ייעוץ ארגוני - מניע אימוץ תהליכי עבודה נכונים יותר

הם לא מבינים כי בתי הקברות מלאים בכאלה שחשבו שאין להם מחליפים ראויים? ייעוץ ארגוני לחברות ולעסקים קטנים ומשפחתיים בא לנתץ את התובנה האומרת – "בלעדי הארגון יתמוטט". אנו מובילים תהליכים של שינוי וצמיחה הבאים לשפר את התנהלותה ותפקודה של העסק המשפחתי או החברה הקטנה. במסגרת ייעוץ ארגוני אנו מתמקדים בתהליכי עבודה ובתוצאות הסופיות הדרושות לבעלים, לחברה, בכדי לבצע קפיצה ניהולית ועסקית אל עבר מערכות ניהול שיווק ומכירות מתקדמות המותאמות לאתגרים של 2020 והשנים הבאות עלינו לטובה.

מדוע הייעוץ הארגוני חשוב לעסקים קטנים ומשפחתיים

ככלל אנו מסייעים ומלווים בעלי חברות ועסקים משפחתיים, מנהלים בכל הדרגות, ואנשי עסקים ובעלי מקצועות חופשיים, ועוזרים להם לממש את חזונם ומטרותיהם באמצעות ייעוץ ארגוני אפקטיבי ופשוט ליישום. אנו מאמינים כי רק לאחר אימוץ פרדיגמות אישיות וארגוניות חדשות ומקדמות במקום אלה המגבילות ומעכבות יש סיכוי טוב הרבה יותר להניע תהליכי צמיחה עסקית ואישית בו בזמן. הייעוץ הארגוני מאפשר לארגון הקטן, לעסק המשפחתי ולנותני שירות המתקיימים בסביבה מאד תחרותית ומשתנה לשרוד ולהתפתח. בתהליכי הייעוץ הארגוני אנו מקפידים לשמור על יצירתיות מחשבתית להוביל תהליכים של התייעלות תפעולית, הקטנת עלויות ושיפור מערכי מכירות בכדי להגדיל רווחים בשווקים קיימים ובעיקר לפרוץ ולהיכנס לשווקים חדשים ולקיחת פלחי שוק מהמתחרים.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


הכיצד בוחרים בחברת ייעוץ אירגוני ראויה?

גם בקרב עסקים בינוניים קטנים ועסקים משפחתיים, מי שדורך במקום. ולא מתקדם במהרה נעלם. אנו מקפידים כי התהליכים המרכזיים בתחום הייעוץ הארגוני- פיתוח עסקי ועדכון אסטרטגיה שיווקית יהיו ממוקדים, ויותאמו עבור כל עסק וחברה על פי על פי מאפייניו והסביבה בה הוא פועל, ובעיקר על פי המטרות אותם מבקשים להשיג. אנו בתהליכי הייעוץ הארגוני מניעים את המנהלים הבעלים והעובדים לפרוץ את "אזורי הנוחות" הישנים והמוכרים כחלק מאימוץ תרבות של שינוי חדשנות וצמיחה.

כבעלי עסק בינוני או קטן, תמיד יש לנו הרגשה שאף אחד לא יוכל ללמד אותנו דבר? יש לנו תמיד את כל התשובות לכל השאלות.. ובו זמנית אנו עומדים לא פעם בפני קריסה. קריסה עסקית, קריסה אישית שמלווה בחרדות ולחצים שלא פעם פוגעות בבריאות? כיום שוב ושוב מתברר כי הייעוץ הארגוני והשימוש בחברות לייעוץ ארגוני ואפילו השימוש ביועצים ארגוניים מנוסים, הופך לתחום הזוכה להכרה ואימוץ גם מחוץ לחברות הגדולות והתאגידים.

מדוע צריכים חברות לייעוץ ארגוני?

החברות והתאגידים הגדולים, מזמן הבינו את הערך הרב שבשימוש באנשי מקצוע מתחום הייעוץ הארגוני. חברות קטנות, חברות משפחתיות ונותני שרות הבינו לאחרונה עד כמה נחוץ מגע ידו של מומחה בתחום הייעוץ הארגוני- פיתוח עסקי. רבים מהם מבינים גם באם קצת באיחור, שיש לפעמים צורך להיעזר במומחים חיצוניים בעלי ידע וניסיון. הם מבינים כי עליהם לאמץ מודלים חדשים בתחום הניהול המכירות והשיווק ובעיקר להיעזר בגורמים מקצועיים מעולם הייעוץ הארגוני נקיים מדעות קדומות בפוליטיקות ארגוניות אשר תורמים רבות לאימוץ דפוסי עבודה ותובנות ניהוליות עדכניות. זאת ועוד, חשוב מאד כי תהליכי ייעוץ ארגוני, ממוקדי תוצאות יבוצעו על ידי אנשי מקצוע איכותיים, יועצים ארגונים שלהם ניסיון ניהולי ישיר מהשטח ולא רק כאלה שכל החיים רק התמקדו בלתת העצות בלבד.

התחומים המרכזיים שאנו משפרים ומקדמים בתהליכים מול חברות קטנות ומשפחתיות:

  • תהליכי ייעוץ אירגוני בתחומי הליבה של העסקים הבינוניים והעסקים המשפחתיים בעיקר בשיפור מערכי הניהול, המכירות והשיווק.
  • ליווי וייעוץ אירגוני בכל מה שקשור למבנה והיררכיה של החברה ועובדיה בהיבטים של הגדרות תפקיד ואחריות וסמכות
  • ייעוץ אירגוני לחברות ועסקים משפחתיים בכל מה שקשור בהדרכה והעצמה של מנהלים וכוחות מכירה.
  • טיוב שדרת הניהול. הכנסת מנהלים מקצועיים מחוץ למערכת המשפחתית של הבעלים ואו המשפחה. ייעוץ ארגוני בתחום טיפוח המשאב האנושי – הנעת עובדים, פיתוח מנהיגות בניהול והעצמה.
  • ייעוץ ארגוני המתמקד בשיפור ומיקוד החזון והמטרות לחברה הקטנה, לעסק המשפחתי - לטווח הקצר הבינוני והארוך.
  • ליווי וייעוץ אירגוני בתחום בניית אסטרטגיה עסקית ושיווקית עדכנית. תוך התמקדות בתוצאות
  • פיתוח עסקי וייעוץ ארגוני הבאים לשיפור את האפקטיביות הארגונית, התמקדות בשיפור תוצאת הרווח ובעיקר יוצרים תהליכי שינוי וצמיחה.
  • הובלת תהליכי ייעוץ ארגוני באיתור "צווארי הבקבוק", טיפול בתשומות ובתפוקות, מיפוי תהליכי קבלת ההחלטות בארגון והצעות לייעול ושיפור.

קבלו החלטה – קבעו פגישת היכרות בנושא

גם לחברות בינוניות וקטנות, לחברות משפחתיות ולעוסקים במקצועות חופשיים שלהם 2-8 עובדים נכון להיעזר בייעוץ ארגוני יעיל ואפקטיבי. ליווי ועבודה עם חברה לייעוץ ארגוני בעלת ניסיון תמיד מביאה לתוצאות. העבודה המשותפת עוזרת בהשגת מירב השיפורים הנדרשים ובונה תוכנית ודרך להטמיע את התובנות החדשות בשווקים תחרותיים ואתגריים. אנו תמיד ממליצים כי יהיה נכון לבחור בחברת ייעוץ אירגוני שלה ידע וניסיון מוכח גם בעשייה ניהולית בשטח בתפקידי ניהול ופיתוח עסקי ולא רק בעלת ידע ומתודולוגיה מהאקדמיה בלבד שלא מלווה בניסיון ניהולי ישיר ואישי מהשטח.

למשה גרימברג ולצוותו יש ניסיון רב של עשרות שנים בתפקידי ניהול שיווק מכירות ופיתוח עסקי בחברות מהגדולות בשוק הישראלי. כחברה לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה משה גרימברג ישמח להיפגש ולהכיר. צורו קשר עם משה וצלצלו לתיאום פגישת הכרות ללא מחויבות 0544814332.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים