אנו ננסה כאן להציג בפניכם מדריך מלא ומקיף עד כמה שנוכל בכל מה שקשור לתהליכי שינוי ארגוני וצמיחה עסקית ואישית. בתהליכי הייעוץ האירגוני, פיתוח עסקי ועדכון אסטרטגיות שוק מנצחות אנו מובלים תהליכי שינוי הבראה וצמיחה באמצעות עדכון התוכנית האסטרטגית והתוכנית העסקית. הדרכה העצמה ופיתוח מנהלים ועובדים והתאמתם לאתגרים החדשים. להלן הנושאים המרכזיים שאותם אנו מבקשים לשתף איתכם.

סמנו היטב את המטרות – חתרו להשיגן

אנו משתדלים להביא אותך כמנכ"ל וכבעלים להצלחות מדידות בעולם העסקים התחרותי. אנו משתדלים בתהליכי הייעוץ הארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה לא להביא אותך למצב שבו אתם מגיעים "קרוב למטרה"? או רק רואים אותה מקרוב.. קרוב וליד לא מספיק בכדי להצליח בעולם העסקי. העולם מלא בעסקים וחברות שניסו וכמעט הגיעו... אך נעלמו בגלל שלא כבשו את פסגת ההר והדיחו משם מתחרה או מתחרים שהפריעו להם לצמוח. נשתדל להביא בפניכם את המדריך המלא לתהליכי שינוי ארגוני וצמיחה אפקטיביים.

שינוי יוצר התנגדות – התנגדות מבוקרת טובה לתהליכים

התהליכים של שינוי ארגוני, הבראה וצמיחה המנוהלים באמצעות חברה לייעוץ ארגוני מקצועית וותיקה עשויים לכלול תהליכים שיוצרים התנגדות קשה בקרב עובדים ומנהלים. שינוי ארגוני הינו תהליך ממוקד, דינמי ומשתנה בעבור כל חברה עסק או ארגון שנותן שירות או מוכר מוצרים. תהליכי השינוי מבוצעים על פי מאפייני הלקוח העסקי והסביבה בה הוא פועל. תפקידנו כמובילי תהליכי הבראה שינוי וצמיחה בשלבים הראשונים נתמקד להבין לעומק את המפה.

נתעמק להבין את תהליכי הייצור / פיתוח ותהליכי קבלת ההחלטות בארגון כפי שהם כיום. להציע מגוון של דרכים להתייעלות ארגונית בהיבטים מגוונים: כמו למשל, ניהול רזה הרבה יותר, חיסכון בעלויות כוח האדם, זאת ועוד, אנו מתמודדים באיתור פרדיגמות מעכבות ואימוץ חדשות אשר מניעות את הארגון ומנהליו אל מחוץ לאזורי הנוחות שלהם.

מנתצים פרדיגמות מעכבות - בתהליכי השינוי הארגוני

כיועצים ארגוניים המנהלים תהליכי שינוי וצמיחה בקרב חברות ועסקים אנו מתמקדים בעבודה מול הנהלות מנכ"לים ומנהלים, ליצור פרדיגמות והרגלי עבודה חדשים, אפקטיביים ויעילים יותר. אנו מניעים תהליכי נטישה, של פרדיגמות והרגלי עבודה ישנים ומגבילים זאת באמצעות הדרכה פיתוח ואימון עובדים ומנהלים.

הדבר מביא לבסוף לשיפור ביצועים ולהקניית מיומנויות ניהול חדשניות ומתקדמות המביאות לשיפור חד בתוצאות. ניתן להגיע להצלחות משותפות אך ורק באמצעות התגייסות משותפת כבר מהיום הראשון, של כלל ההנהלה, המנכ"ל, המנהלים והעובדים בחברה. אנו מבטיחים כי הצלחת התהליך תסייע לארגון הן בטווח המידי, והן בטווח הארוך.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


  שינוי יוצר התנגדות

שינוי ארגוני מביא להתאמה ולשיפור כוח האדם הניהולי

התייעלות ארגונית המובילה כפועל יוצא של תהליכי שינוי ארגוני פעמים מחייב להתמודד עם הצורך לפטר עובדים ומנהלים אשר פחות מתאימים לשינוי הארגוני והעסקי. יתכן כי חלקם, עייף מידי? חלקם פחות מחויב לשינוי ומעטים הגיעו לתקרת הזכוכית ותרומתם לארגון הולכת ופוחתת.

אנו בתהליכי השינוי הארגוני רוצים להגיע למצב בו החברה או העסק יתכונן להתמודד עם האתגרים של השוק והמתחרים ללא "משקל עודף". אנו מונעים מהרצון ליצור חברה או עסק בפורמט של "סיירת מובחרת" שמגיבה מהר לכל אתגר שינוי או הזדמנות. אנו מחפשים להוריד את כל שכבות השומן המיותרות ולייצר ארגון רזה ויעיל.

הכיצד להתמודד עם אנטגוניזם והתנגדויות

הדרך הנכונה להתמודד עם התנגדויות ואנטגוניזם היא פשוטה. אין מה לפחד כלל. זה צפוי וזה דווקא עשוי להועיל בתהליכים של השינוי הארגוני. יועצים ארגוניים מיומנים יודעים היטב לנהל ולהתמודד עם "מתנגדי השינוי". נכון כי נזהה אותם בתחילה ונבצע הליכים מהירים של הערכה ומשוב האם נכון להשקיע בהם מאמצים ולהפוך אותם למנהלי שינוים.

כאלה המתנגדים בתחילה, עשויים להתגלות כמנהיגים היותר חשובים להצלחת השינוי בתנאי שמעניקים להם אתגר ניהולי, אחריות וסמכות. בתהליכי השינוי והפיכת החברה והעסק לזריזים, יעילים ורזים, פעמים נצטרך לגיוס כוח אדם מקצועי וניהולי איכותי בכדי לעמוד בצרכים של השינוי העסקי והאסטרטגי שדורש סוג חדש של התמקצעות. היה וזה המצב היה נכון, לעשות זאת בשלבים ולא בבום אחד. יש חשיבות לקליטה ולהדרכה שלהם.

לא מתניעים תהליכי שינו וצמיחה מבלי להגן על משימות הזהב

בשנתיים האחרונות הובלתי מספר תהליכים של הבראה שינוי וצמיחה. הבעלים והמנכ"ל היו מאד מחוברים לתהליך. מחוברים מידי שהיה הצורך להסביר ולמנוע מהם להסיר אחריות על ניהול המשימות בשוטף. בכל אותם מצבים נאלצתי להכניס בסדר היום הניהולי "משימות זהב" שאותם חייבים לעשות ללא כל קשר לעומס, ללחץ, או למשברים. אחרי שלב האפיון ומיפוי צרכים ויכולות אנו מקפידים לבנות "סדר יום ניהולי" קשיח.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


כל זאת לפני כל התנעה של תהליכי שינוי וצמיחה. הקפדנו לבצע הגדרת תפקידים משימות אחריות וסמכות למנהלים בחברה, קבענו לכל אחד מהם משימות על שעליהם לבצע ללא כל קשר לתהליכי השינוי. השיווק יקצה מספיק שעות ומשאבים לעמוד ביעדיו, המכירות כנ"ל. דאגנו שהפעילויות בשוטף לא יפגעו ויאיצו את השחיקה והמשבר? דאגנו קודם כל שהארגון במצבו ימשיך לייצר לקוחות והכנסות.

150 אחוז גידול במכירות ברבעון הראשון.

העבודה התהליכית ללא הרס המצב הקיים מביא לתוצאות כבר בטווח הקצר והבינוני. עוד לפני תהליכי ההבראה השינוי והצמיחה ורק כהחלטה להקצות למנהלים ולעובדים המרכזיים בארגון "חלונות זמן" שיועדו אך ורק לביצוע והשגת המטרות והיעדים של כל תפקיד ותפקיד. למנכ"ל הגדרנו ולבעלים יצרנו מרחב ניהולי מוגדר. שעתים ביום אחריות על השיווק. שלוש שעות טיפול במכירות המחייבות את התערבותו של המנכ"ל והבעלים.

את היתרה חילקנו בין משימות הניהול האחרות שעומדות לפתחו של כל בעלים ומנכ"ל של חברה בינונית או קטנה. לאורך כל תהליכי השינוי והצמיחה לא הזנחנו את הפעולות הגבוהות תגמול שהיו אחראיות להמשך המכירות ולגידול ברווחיות. ההצלחות בשוטף – גידול של 150% במכירות, אפשרו לנו לגייס עוד 2 אנשי מכירות שהצטרפו לחברה והמשיכו יחד עם כולם לייצר ערך שחייב היה להיות בכדי לממן את המשך עלויות השינוי והצמיחה.

ניהול עסקי מתחיל ביכולת לניהול עצמי

הטיפ המרכזי שאנו יכולים לתת לכל מנכ"ל או בעל חברה או עסק משפחתי מתמקד בתובנה הבאה: "מנהלים מצטיינים קודם כל מצטיינים ביכולתם לנהל את עצמם ברמה האישית ורק אחר כך הם מצטיינים גם בניהול משימות הנעת עובדים ועמידה ביעדים". מי שלא יודע לנהל את עצמו – עשוי להיכשל גם בניהול אחרים. עסקים וחברות ביסודן מצליחות כאשר מי שעומד בראשן יודע להנהיג ולנהל מנהלים ועובדים.

תשאפו תמיד להיות מומחים בניהול הזמן הניהולי שלכם. חפשו לאמץ את מודל הפרטו של הפרטו. בנוסף, תמיד תקפידו להגדיר ולהתאים את המבנה הארגוני שלכם לשינויים שהשוק מכתיב. הקפידו לבצע הגדרות תפקיד ניתוח עיסוקים וקביעת מדדי הבקרה לכל אחד ואחת בארגון. אנו מבטיחים כי כך תצליחו לנהל את עצמכם ואת העסק שלכם הרבה יותר טוב.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


התרומה שלנו לתהליכי השינוי הארגוני

השתדלו להימנע בכל מחיר לזנוח תהליך של שינוי ארגוני במחצית הדרך. הנזקים הרבה יותר גדולים מאשר הייתם מקבלים החלטה לא להתחיל כלל בתהליכי השינוי והצמיחה. לנו מתברר כי פעמים רבות ארגונים נאלצים לנטוש את התהליך באמצע בגלל מחסור במשאבים כלכליים ובעיקר במשאבי זמן של הבעלים והמנכ"ל שנכנס לסחרור ונאלץ ככבאי מיומן לקפוץ משרפה לשרפה ולנסות להמשיך להשאיר את הראש מעל המים. אנו נעשה ככל שיידרש בכדי למנוע מכם להרים ידיים. נלווה את חברתכם באופן מקצועי ואישי, תוך מתן הכלים הנכונים המותאמים לאופי החברה מנהליה ועובדיה.

שינוי ארגוני אפקטיביים

בהובלה של תהליכי שינוי אפקטיביים אותם אנו מובילים כיועצים ארגוניים וכמומחים לעדכון התוכניות העסקיות והאסטרטגיות תוך התאמתן לשינויים ולתחרות הגוברת בשווקים. בתוך תהליכי הליווי של שינוי ארגוני אפקטיבי יש לציין כי אנו נעזרים בכלים ניהוליים עדכניים בהם אנו מתמחים: נעזרים בהכשרה, הדרכה ובליווי מנהלים, הנעת מנהלים ועובדים, פיתוח מנהיגות, גיוס וטיוב כוח אדם ניהולי, בניית צוות מנצח, ניהול אפקטיבי של משאב הזמן ותקשורת פנים ארגונית אפקטיבית.

יחד נגבש את מטרת העל של השינוי, שהיא המטרה העיקרית לצד מטרות משניות אותן נרצה להשיג. שיתוף פעולה מלא נדרש ביישום תהליך שינוי ארגוני אפקטיבי. אנו נחושים לסייע ולתמוך תמיד בכל מנהל ומנהלת, תוך עבודה בצמידות עם ההנהלה והמנכ"ל מתוך ידיעה שכאן טמון המפתח להצלחה של השינוי הארגוני.

התרומה שלנו כחברה לייעוץ ארגוני המובילה שינוי וצמיחה?

אנו מובילים בהצלחה רבה תהליכי שינוי וצמיחה בעשרות רבות של חברות ועסקים. התהליכים של הבראה שנוי וצמיחה  נעשים על ידנו באמצעות בכלים עדכניים של ייעוץ ארגוני- פיתוח עסקי אפקטיבי. בתהליכים אנו מעדכנים את התוכנית האסטרטגית, משפרים את מערכות המכירה והשיווק, מציבים יעדים ומטרות עסקיות ובעיקר בונים תוכניות עבודה עדכניות.

הן מאפשרת לארגון למנהליו ועובדיו לעמוד ביעדים החדשים שיקבעו אחרי יישום תוכנית השינוי. כל חברה בינונית או קטנה, חברה משפחתית ואו נותני שירותים המבקשים להמשיך ולהתפתח ולשרוד ולהוביל תהליכי הבראה, שינוי וצמיחה – נכון יהיה להיעזר בחברות לייעוץ ארגוני המתמחה בהובלת תהליכי שינוי וצמיחה, ולה רקורד מוכח של הצלחות.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


מניעים שינוי - מובילים לצמיחה

תהליכי השינוי תמיד נוגעים במגוון רחב של תחומים: נוגע בהיבטים הכלכליים, הארגוניים, השיווקיים, הטכניים ואחרים של ניהול כלל הפעילות העסקית. בתהליכים שלנו בתחום ניהול שינוי אירגוני וצמיחה המבוצע על ידנו כיועצים ארגוניים - אנו מעניקים לבעלי החברה ולמנכ"ל מערך כולל של תהליכים ומתודות ליישום המטפלים בייעול ושיפור מערכי העבודה. התנעת תהליך של שינוי ארגוני יוצרת בתחילה "גלים קטנים" – שינויים קטנים.

"הגלים ילכו ויגדלו" והם יניעו בהמשך שינויים הרבה יותר גדולים המניעים את שלב הצמיחה בארגון. שינוי ארגוני מוצלח מתאפיין תמיד בשינויים קטנים כגדולים בתהליכי הניהול של ההון האנושי, ניהול השיווק והמכירות, ובעיקר ניהול ושיפור בכל מה שקשור לרמת השירות ללקוחות יוצרים אווירה ארגונית חדשה המניעה את השינוי והצמיחה ובעיקר רותם לתהליך את כולם.

נראה כי נכון שניפגש השבוע?

כיועץ ארגוני בעל ניסיון רב שנים המתמחה בהובלת תהליכי שינוי וצמיחה, אני מאמין שלא נכון לבחור גורם מקצועי שמסתפק אך ורק במתן עצות. תמיד תחפשו את אותם יועצים ארגוניים המובילים תהליכי שינוי וצמיחה שלא "בורחים" מהובלת תהליכי היישום והטמעה ברמת הארגון והשטח. תזכרו תמיד כי העצות ולו המעולות ביותר עשויות לא להספיק להצלחת השינוי הארגוני.

אנו מאד לא אוהבים לתת עצות. כיועצים ארגוניים -  המובילים תהליכי הבראה שינוי וצמיחה - אנו אוהבים תמיד לקחת אחריות על היישום בשטח. כחברה לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה משה גרימברג ישמח להיפגש ולהכיר. צרו קשר עם משה וצלצלו לתיאום פגישת הכרות ללא מחויבות 0544-814332.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים