חברות של ייעוץ ארגוני או חברות המתמחות בפיתוח והובלת תהליכי שינוי וצמיחה בארגונים חברות ועסקים משפחתיים מתמקדות בשלבים הראשוניים במיפוי מצב קיים ובחינת דפוסי העבודה בארגון. אנו נפגשים עם הבעלים והמנהלים בעבודתם השוטפת וממפים את דפוסי העבודה והתקשורת של העובדים תוך איתור וזיהוי של כלל השיטות והתהליכים החשובים בתהליכים של העבודה והניהול בארגון. חברות ייעוץ ארגוני ויועצים ארגוניים מנוסים מטרתם היא אחת- להביא שינוי ושיפור מהותי של המצב הקיים ובעיקר לגרום לארגון ולמנהליו לאמץ דפוסי עבודה יעילים ועדכניים יותר כך שיגדילו את סיכוי הצמיחה וההישרדות בשווקים המאד תחרותיים של תחילת העשור השלישי במאה ה- 21 .

השימוש בחברות ייעוץ ארגוני הולך וגובר

תסתכלו ימינה תסתכלו שמאלה, בצעו סריקה מהירה בקרב החברים שלכם שלהם עסקים פרטיים? לכאלה הנמצאים בתפקידי ניהול בכירים בחברות בינוניות ובתאגידים ותחשבו האם הם כאלה שכבר חוו ונהנו מתהליכים של ייעוץ ארגוני, פיתוח עסקי והעצמה? הן ברמה העסקית והארגונית, והן ברמה האישית והמקצועית. ייתכן כי תופתעו לגלות שאולי אתם מאלה, שעדיין נשארתם מאחור? חשבתם כמנהלים וכבעלי עסקים, כי זה אולי מיותר? אולי לא נחוץ? בשנים האחרונות השימוש ביועצים ארגוניים, חברות לייעוץ ארגוני ופיתוח עסקי הולך וגובר. העלות תועלת התבררה ככדאית מאד. מציע כי תמשיך לקרוא את המשכו של המאמר ותגלה מידע רב ערך לגבי יכולתן של החברות לייעוץ אירגוני להוביל תהליכי הבראה שינוי וצמיחה.

חברות ייעוץ ארגוני- פיתוח ארגוני מביאות ערך רב

כלל, ייעוץ ארגוני או בשמו הנוסף פיתוח ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה, הינו תחום מקצועי צומח שבמסגרת העבודה עם חברות לייעוץ אירגוני, או יועצים ארגוניים - נבחנים העסקים והחברות בהיבטים של היעילות התפעולית, השיטות התהליכים וזרימת המידע בהתנהלות השוטפת. אנו מאמינים כי המטרה הראשונית של הייעוץ הארגוני הטהור – מתמקדת באבחון מצב קיים כשלב ראשוני וחשוב בתהליך, הבא להניע שינוי ושיפור המצב הקיים. הוא מתמקד בייעול תהליכים, התאמת מבנה ארגוני עדכני כשלבים חשובים ליצירת תשתיות עדכניות להתנעת תהליכי צמיחה ושיפור במדדים הכלכליים. הדרך הנכונה להניע תהליכים בתחומים של הייעוץ הארגוני – פיתוח עסקי מתמקדת בגיוס יועצים ארגוניים מנוסים שלהם ידע והיכרות של השווקים שבהם אתם כבעלים או כמנכ"לים פועלים.

ייעוץ ארגוני - מתי נכון להניע תהליך?

רבים כיום ברמת המנהלים הבכירים, יגידו כי כל ארגון או מנהל, זקוק לגורם מקצועי שילווה אותו בתהליכים המורכבים של ניהול שיווק פיתוח עסקי ומכירות. רבים מהם, כבר חוו עבודה משותפת עם יועצים ארגוניים שיחד איתם הצליחו להניע תהליכים של שיפור שינוי וצמיחה. ככלל, חברות לייעוץ ארגוני - או יועצים ארגוניים מנוסים מצליחים לעזור ולסייע להנהלות, בעלי חברות ועסקים ולמנכ"לים להוביל תהליכי הבראה, שינוי וצמיחה כחלק אורגני בהתפתחות העסקית שמתחייבת להתאים את עצמם לאתגרים ולמגמות הרווחות בשווקים התחרותיים. אנו כולנו מבינים שאנחנו כבני אדם וכמנהלים בפרט פחות "אוהבים" שינויים. העולם משתנה, השווקים והמתחרים מתקדמים ולכן חובת ההתאמה נדרשת. אי אפשר לברוח מהצורך להשתנות פעם אחר פעם בעולמות העסקיים התחרותיים.

ייעוץ ארגוני לשינוי וצמיחה

השימוש באנשי מקצוע מנוסים מעולמות הייעוץ הארגוני והפיתוח העסקי עשויים לגרום לתהליכים להיות הרבה יותר קלים ליישום ובעיקר שליווי וייעוץ ארגוני, נכון ומתאים עשוי להפוך שינויים אלו לתהליכים של שינוי, צמיחה, התפתחות כדרך חיים וכתרבות ארגונית המקדשת התחדשות מתמדת. שינויים בכל תחום או נושא ובעיקר שינויים בעולמות העסקיים והניהוליים בחברות ובארגונים לא פשוטים כלל. חובה להיערך להתנעת התהליכים בכדי למנוע נזקים מיותרים בקרב המנהלים והעובדים שפעמים בשלב הראשוני לא ששים לקחת חלק בתהליכי השינוי.

בתהליכים של הייעוץ הארגוני הכללי בארגון נטפל במגוון רחב של נושאים ובין היתר נעסוק:

  • בשיפור וביטול תחושות השחיקה של מנהלים, עובדים ובעלי החברה.
  • נטפל בשיפור מערכות תקשורת בעייתיות, נקטין את הסיבות ליצירת מאבקי כוח וסכסוכים בתוך הארגון.
  • נוביל תהליכים של התאמת המבנה הארגוני לשינויים הנדרשים.
  • נשפר את מערכי התקשורת הפנים ארגוניים בין המחלקות והאגפים השונים.
  • נבצע עדכון לתוכנית האסטרטגית ונאתר מנועי צמיחה חדשים.

כחברה מנוסה וותיקה, לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה מתמקדים בארבע תחומים מרכזיים:

התחום הראשון מתמקד בכל מה שקשור להון האנושי בחברה. מתמקדים בפיתוח העצמה והדרכה למנהלים בדרגות השונות, למנהלי ואנשי מכירות ושרות ובעיקר מתמקדים בשיפור מערכי התקשורת והעבודה ברמת הנהלה בכירה ודירקטוריון. התחום השני מתמקד בכל מה שקשור למבנה הארגוני ולתהליכי העבודה. התחום השלישי מתמקד בהובלת תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית והפיכת הארגון למוטה טכנולוגיה ששם את הלקוחות במקום הראשון. התחום הרביעי והאחרון מתמקד בייעוץ ארגוני שבא לאתר את מנועי הצמיחה החדשים ובהתאמת הארגון לשינויים בשווקים ואל מול צרכי הלקוחות המתעדכנים. כאן אנו מתמקדים בבניית תוכנית צמיחה, בודקים אפשרויות לגדול ולהתרחב באמצעות מיזוגים ורכישות ובעיקר משפרים את מדדי הרווח.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


חברות לייעוץ אירגוני - מובילות שינוי. יוצרות צמיחה!

גם לחברות בינוניות וקטנות, לחברות משפחתיות ולעוסקים במקצועות חופשיים שלהם 10-50 עובדים נכון להיעזר בייעוץ ארגוני יעיל ואפקטיבי. ליווי ועבודה עם חברה לייעוץ ארגוני בעלת ניסיון תמיד מביאה לתוצאות. העבודה המשותפת עוזרת בהשגת מירב השיפורים הנדרשים ובונה תוכנית ודרך להטמיע את התובנות החדשות בשווקים תחרותיים ואתגריים. אנו תמיד ממליצים כי יהיה נכון לבחור בחברת ייעוץ אירגוני שלה ידע וניסיון מוכח גם בעשייה ניהולית בשטח בתפקידי ניהול ופיתוח עסקי ולא רק בעלת ידע ומתודולוגיה מהאקדמיה בלבד שלא מלווה בניסיון ניהולי ישיר ואישי מהשטח.

בוא ונקבע פגישת היכרות בנושא

אנו מאמינים כי המלצות ללא הובלת תהליכי יישום והטמעה ברמת הארגון והשטח עשויות בדרך כלל לא להספיק להצלחת השינוי. אנו לא אוהבים לתת עצות. אנו אוהבים לקחת אחריות על היישום בשטח. רק כך מבטיחים הצלחה. למשה גרימברג ולצוותו יש ניסיון רב של עשרות שנים בתפקידי ניהול שיווק מכירות ופיתוח עסקי בחברות מהגדולות בשוק הישראלי. כחברה לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה משה גרימברג ישמח להיפגש ולהכיר. צורו קשר עם משה וצלצלו לתיאום פגישת הכרות ללא מחויבות 0544814332.