דע כי אולי אחת למספר שנים חברות ועסקים קטנים כתוצאה משינויים כלכליים. משינויים ביטחוניים או כתוצאה משינוי רגולטורי חווים משבר הנובע מאיבוד לקוחות. אובדן הכנסות ואיבוד פלחי שוק. שינוי בהרגלי הצריכה של הלקוחות ועקב תחרות הולכת וגוברת מצד המתחרים. משה גרימברג, יועץ עסקי – יועץ ארגוני מומחה להתמודד על חברות ועסקים הנמצאים במצבי משבר. חברות ועסקים הנזקקים לתהליכי הבראה שינוי וחזרה לצמיחה.

אפשר להתמודד עם משבר עסקי ולשרוד

משה גרימברג עוסק מאז 2006 בתחום של אימון וליווי עסקי להנהלות בעלי חברות ומנכ"לים המבקשים לשפר ביצועים. כיועץ עסקי וכמנטור המתמחה בניהול משברים עסקיים, מבקש משה גרימברג להסביר איך וכיצד נכון להתמודד עם מציאות משברית. מה נכון וצריך לעשות יזם או בעל חברה בכדי להציל את העסק שלו מקריסה. בעולמות תחרותיים כמו בישראל ובמצבים של אי בהירות כלכלית, ממשלתית וביטחונית. יש להיערך בהתאם, זאת מעצם היותנו מוקפים באויבים. במזרח התיכון יכולות ההישרדות של חברה או לא קלה כלל. בתקופות של מלחמה או אי יציבות כלכלית המשימה לשרוד היא פעמים לא קלה כלל. היא משימה מאתגרת שלעיתים רבים לא מצליחים לשרוד.

בנו תוכנית אסטרטגית לשעת משבר עסקי

בישראל כמו בישראל, אנו יכולים להיקרא למילואים. העסק או החברה תושבת. מנגד, המשק עשוי להיעצר כתוצאה מאיום של טילים או כתוצאה ממשבר בינלאומי כלשהו. פעמים המשברים הם כלל עולמיים, אסונות טבע למיניהם. משברים רפואיים כלל עולמיים כמו משבר הקורונה שהשבית את המשק ואת העולם ליותר משנה וחצי. חברות קטנות ועסקים שילמו את המחיר. רבות מהם לא שרדו. לכן משה גרימברג, כיועץ עסקי וכיועץ אסטרטגי מבקש לקבוע שנכון שלעסקים ולחברות תהיה תוכנית אסטרטגית ועסקית למצבי חירום ומשבר קיצוניים.

חברות ועסקים על סף קריסה – דעו כי ניתן לעצור ולצאת מהמשבר

בואו ונתחיל אומר משה גרימברג מהבשורה הפחות קשה: "כל משבר הוא גם הזדמנות לצמיחה". היה ואתם מנהלים חברה בינונית או עסק משפחתי? ואתם חווים משבר קשה כתוצאה משינוי שפעמים אינו תלוי בכם – דעו כי משבר הוא תהליך שיש לו התחלה אמצע וסוף. משבר תמיד יהיה זמני ובדרך כלל ניתן להתמודד איתו ולשרוד אחריו. משבר עסקי כמו גם משבר בחיים שמחוץ לעולם העסקים מהווה תמיד הזדמנות לשינוי. כזה שמאפר אימוץ דפוסי פעילות חדשים וחזרה לצמיחה.

ההמלצות שלי כיועץ עסקי לניהול נכון יותר של מצבי משבר

דיברנו עם משה גרימברג, המנכ"ל והמייסד של nihul4u.co.il חברה המתמחה בייעוץ עסקי – ייעוץ ארגוני ובפיתוח ההון האנושי. כיועץ עסקי וארגוני עתיר ידע וניסיון, משה מלווה כיועץ ארגוני וכמנטור עסקי בעלי חברות. יזמים ומנכ"לים בתהליכי התפתחות מקצועית ואישית. ביקשנו ממנו לקבל מספר תובנות ורעיונות לניהול יעיל יותר של משברים עסקיים וניהוליים. כאלה הצצים ומאתגרים מנהלים במצבי חירום וקיצון. קבלו המלצות ורעיונות מקצועיים להתמודדות עם מצבי משבר בחברות ועסקים בינוניים וקטנים. משה גרימברג, יועץ עסקי – יועץ ארגוני מומחה בניהול תהליכי הבראה שינוי וצמיחה מציע את התובנות הבאות:.

  1. להימנע משיתוק ניהולי והרמת ידיים

ההמלצה של משה אומרת שלך כיזם או כבעלים אסור לך להיכנס למוד של שיתוק. עליך לגלות נחשיות וגמישות מחשבתית עסקית וניהולית בכדי להתמודד עם המשבר. בעולם שורדים לא הגדולים ביותר, לא החזקים ביותר, שורדים רק אלה שיודעים להתאים את עצמם למציאות משתנה. נוקיה דוגמה מעולה לכך, הדינוזאורים גם כן. בכדי לשרוד אומר משה גרימברג, נכון להיעזר ביועצים מקצועיים חיצוניים. יועצים עסקיים שעשויים להביא לערך רב.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


  1. שיפור הניהול הפיננסי וקיצוץ חד בהוצאות מיותרות

זה הזמן והמקום לחשוב על מה ניתן לוותר? על איזה סממני סטאטוס מיותרים אפשר לוותר? אולי על המשרדים המפוארים? יתכן אולי על רכבי ליסינג יוקרתיים? לשפר מאד את מערך הגבייה ולנסות להגדיל מכירות בקרב לקוחות קיימים. גיליתי כי לא אחת בעלי חברות ועסקים מתקשים להתמודד מול מציאות עסקית חדשה. הם ממשיכים לתפקד כאילו הכל ממשיך כרגיל ולא שמים לב שהם נמצאים על שפת התהום.

  1. נכון כי בתקופות משבר תטפחו ותשמרו את הלקוחות הנאמנים שלכם.

ההמלצה שלי כי בתקופות של אי יציבות ומשבר לקוחות נאמנים ועובדים ומנהלים מקצועיים ומסורים מהווים את הפוליסה היחידה לחזרה לצמיחה. לכן המלצתי כי דווקא בתקופות משבר עשו כל מאמץ לשמר ולטפל הן את הלקוחות והן את העובדים והמנהלים שלכם. פנקו אותם עזרו להם לעבור את המשבר. ודאו כי אתם יודעים להתאים את המוצרים או השירותים שלכם לצרכי הלקוחות המשתנים. גלו רגישות והימנעו משימוש בכאב או בדברים ציניים אחרים בכדי להשיג רווח לטווח הקצר. לקוחות מענישים חברות כאלה.

  1. הכינו תוכניות מגירה להתמודדות עם מצבי משבר קיצוניים

תכירו את המושגים של תחזוקת שבר או תחזוקה מונעת מעולם הייצור והתפעול, אומר משה גרימברג. לדבריו נכון כי לכל חברה, הנהלה או מנכ"ל יהיה במגירה תוכנית פעולה היודעת להתמודד עם מצבי משבר. היה נכון כי יהיו מספר חלופות למספר מצבים עתידיים. בתוכניות מגירה נכון כי תהיה התייחסות לפעילויות שיווק, תפעול, מכירות ופיננסיות. דעו כי תכניות מוכנות למצבי קיצון המוכנות מראש יביאו את הארגון לביצועים טובים יותר. תגרום לעובדים ולמנהלים להרגיש בטוחים ביכולתם לשרוד את המשבר ולחזור למוד של צמיחה.

  1. אמצו מוד של תקשורת פתוחה אמינה ומשתפת

ההמלצה שלי אומרת כי נכון שתשמרו על תקשורת יעילה, תקשורת בינאישית פתוחה ואמינה פנים ארגונית ותקשורת החוצה מול כלל הגורמים השותפים לפעילות של החברה: מנהלים ועובדים, קבלני משנה וספקים, מול הלקוחות ואחרים. תקשורת אפקטיבית בתקופות משבר מהווה מרכיב חשוב בהצלחה לעבור את המשבר. דע כי תקשורת פתוחה אמינה ומשתפת הכוללת תמיכה רגשית, הקשבה, כלה ואמפתיה למנהלים ולעובדים נדרשת וחשובה. זאת ועוד, תקשורת בינאישית פתוחה ואמינה מול לקוחות, קבלני משנה וספקים, עשויה לסייע לחברה תוך כדי המשבר ומיד לאחריו.

ייעוץ עסקי – יועץ עסקי להתמודדות עם משברים עסקיים

אנו ב- nihul4u.co.il מתמחים בייעוץ עסקי – ייעוץ ארגוני ובפיתוח ההון הניהולי לחברות ולעסקים המתמודדים עם משברים עסקיים וניהוליים. אנו פועלים באזור חיפה קריות והצפון ונותנים מענה ושירותים לשיפור מערכי ניהול שיווק פיתוח עסקי ומכירות בפריסה ארצית מאז 2006. מתמחים בליווי תהליכי הבראה שינוי וחזרה לצמיחה. אין זה סוד שהשימוש באנשי מקצוע מיומנים – יועצים עסקיים המעניקים שירות באזור חיפה והצפון יכולים להביא גם לך לא מעט תועלות בתחומים רבים ומגוונים. המערכת הניהולית שלך תצליח לאמץ מתודולוגיות ניהול ותפעול עדכניות ובכך אתה והם תצליחו להגיע למטרות ולשדרג ביצועים.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים