בתחילתה של השנה החדשה ובערבו של יום הכיפורים אני מבקש לחשוב, האם מנהיגות וניהול מוצלח הן תכונות מולדות. האם מנהיגות היא תכונה מולדת? כמנהלים – מנהיגים הינו מאד רוצים לחשוב שנולדנו כך. המציאות קצת שונה. מחקרים מוכחים כי המיתוס הזה אינו עומד במבחן המציאות. מנהיגות אינה תכונה גנטית – מולדת ! מנהיגות מורכבת ממיומנויות, גישות והתנהגויות, שאת כולן אפשר ללמוד לשפר ולרכוש .

אפשר ללמוד ניהול!

לא נולדים מנהלים מבטן ולידה. אנו מבקשים לקבוע כי ניתן ללמוד ולשפר מיומנויות וכישורי ניהול. בראיון מפורט שנתן לאחרונה מרטי לינסקי, מרצה בהרווארד על הנושא הוא מציין: "אחד הרעיונות המזיקים ביותר הוא הרעיון שלפיו מנהיגות היא מעין כוח מסתורי שנפל רק בחלקם של בני המזל ". לינסקי ,מפריך את המיתוס ומספר על מה נדרש מכל אחד לבצע בכדי לשפר את מיומנויות הניהול והמנהיגות שלו. כל אחד לטענתו יכול לנקוט בתהליך למידה כדי להיהפך למנהיג ולמנהל טוב יותר. אנו מוכחים זאת במסגרת אימון מנהלים, פיתוח עסקי לארגונים וחברות המקבלות מאיתנו יעוץ ארגוני ממוקד תוצאות.  רוצים להיות מנהלים ומנהיגים טובים יותר ?

היו אופטימיים ותקשורתיים

שפרו את יכולת ההסתגלות והגמישות, גלו יצירתיות אמצו קור רוח, יחד עם ראייה חדה ואנליטית. היו אופטימיים. תרגלו מיומנויות חברתיות – שפרו את יכולת ההקשבה והאמפתיה ובעיקר שפרו את מיומנות האצלת סמכויות לאחרים. ניהול ומנהיגות הן תכונות ברות שיפור. אנו עוסקים בהצלחה בתחום פיתוח מנהלים והדרכה של אנשי מכירות המבקשים לשפר מיומנויות בתחום ניהול משא ומתן ובתחום ניהול מכירות מתקדם. שנה טובה , חתימה טובה ומועדים לשמחה

נפלה בידי הזכות להכירך ולהוקירך, ואני תקווה שהשארתי חותם ולו הקטן ביותר בהכרות בנינו כפי שהשארנו טביעות יד בלקוחות ומנהלים לאורך השנים.