דמינו לכם כי ייעוץ אסטרטגי אפקטיבי מדמה תהליכים המוכרים לשפים יצירתיים אשר פעם אחר פעם "בונים תוכנית" ממציאים טעמים ובונים מנות חדשות המענגות כל פעם מחדש את החך שנמצא במרוץ מטורף לטעום עוד ועוד טעמים מחדשים. מי מהם שלא מעדכן את "התוכנית האסטרטגית" – הקולינרית נעלם מהמפה. בדיוק כמו בעולם העסקי. הלקוחות חברי נאמנות וזקוקים לריגושים חדשים. בעולם הקולינריה כולם עסוקים בהעלאת תמונות לאינסטגרם ולהשוויץ כי הם אכלו אצל הסלב הזה ואצל הסלב האחר.. ייעוץ אסטרטגי אפקטיבי הינו רקיחת תוכנית המותאמת לשינויים והאתגרים שהשוק העסקי מציב מול חברות ומנכ"לים. ייעוץ אסטרטגי מתבסס על איסוף מידע ניתוח וביצוע תהליכי חשיבה פתוחים ברמת הנהלה ומנכ"ל שמחייבים פתיחות ויצירתיות לשם בניית תוכנית עדכנית להתמודדות עם אתגרים ומשברים עסקיים. אז מי באמת אחראי אצלכם על התחום החשוב הזה?

אסטרטגיה שיווקית

מתמקדת בעדכון הדרך בה בוחר הארגון לנוע אל מול מציאות משתנה וזאת בכדי לשפר את הסיכוי להשיג את מטרותיו העסקיות העדכניות. ייעוץ אסטרטגי ובניית האסטרטגיה השיווקית הנכונה אמורים לספק החלטות וכיוונים עדכניים ונכונים, בהתייחס לשינויים והאיומים בשוק. לביצוע פילוח שוק עדכני יותר, זיהוי קהלי מטרה חדשים, מיצוב ותמהיל שיווק ותקציב, על מנת ליצור שילוב ייחודי של "יצירת ערך" עדכני ללקוח ובידול בולט מול המתחרים. התוכנית האסטרטגית- התוכנית העסקית בעיקר חייבת לתת מענה לחיזוק הנאמנות של הלקוחות. באמצעות בניית מערכות יחסים ארוכות טווח המקדשות רעננות ועדכנות כדרך חיים. אחרת יש סיכוי שהלקוחות יחפשו ריגושים במקומות אחרים. ייעוץ אסטרטגי בא לעדכן את התוכנית העסקית- האסטרטגית שאמורה להיות "מפת הדרכים" להגשמה והשגת היעדים של העסק ומימוש החזון העסקי שלו. כל זאת באמצעות העצמה של יתרונות קיימים ואיתור ופיתוח יתרונות חדשים על פני המתחרים בשוק בכדי שתמיד הארגון יהיה "צעד וחצי" לפני האחרים.

מיפוי שוק ומתחרים – זיהוי מגמות שינוים והזדמנויות

כשמנהלים ומנכ"לים חווים תקופות משבר, פעמים הם מאבדים את היכולת לראות את המציאות בצורה אובייקטיבית ובהירה. מנגנוני ההגנה המוכרים לכולנו גורמים פעם אחר פעם להישאר תקועים באותו מקום. להיות תחת ההשפעה של הפרדיגמות המגבילות מבלי יכולת לסנן את תמונת המציאות. היתרון של יועץ אסטרטגי מיומן מתבטא ביכולת שלו להביא תמונת מציאות נקייה מדעות קדומות והטעיות. כשלב ראשון בכל התנעת תהליך אנו מובילים תהליך קצר של  "אפיון מצב קיים – תמונת רנטגן מהירה. פיתחנו מתודולוגיה של ביצוע סריקת MRI מהירה לעסקים באמצעות סקר מנהלים "אחד על אחד".  מבט מהיר וחד ללא הפילטרים המעוותים את תמונת המציאות. ראיונות העומק האישיים עם המנהלים והעובדים ובעיקר עם הלקוחות. נקשיב לכולם נאבד את הממצאים ונציג זאת כחלק מקדים לעדכון האסטרטגיה החדשה. נזהה שינויים בשוק, נזהה צרכים, חלומות, ותסכולים? אצל לקוחות ומנהלים? נכיר כעסים פנימיים ונעשה זאת ללא כל מיני פילטרים והגנות בכדי להיות עד כמה שניתן  קרובים למציאות ולאתגרים החדשים.

ייעוץ אסטרטגי לתהליכי הבראה וצמיחה

בתהליך של מיפוי חוזקות ותחומים לשיפור כחלק המקדים לביצוע תהליך מלא של ייעוץ האסטרטגי אפקטיבי - נאתר את חוזקות של הארגון ומנהליו? נזהה תחומים הדורשים שיפור? נאתר חולשות מול השוק והלקוחות? נאתר את "הזרמים התת קרקעיים" ומאבקי הכוח הפנים ארגוניים שפוגעים בעבודה השוטפת. ובעיקר ננסה למפות את השינויים שחלו בשוק בארץ ונאתר מגמות של שינוי בעולם. נעשה זאת באמצעות ראיונות "אחד על אחד" עם עובדים ומנהלים בחברה שיבחרו בצורה "חכמה" לתהליך. נקדיש מאמץ רב בביצוע ראיונות עומק גם עם לקוחות ספקים וכאלה שלא לקוחות של החברה או לקוחות כועסים. המידע החשוב שייאסף יהיה הבסיס לביצוע ההתאמות בעדכון התוכנית האסטרטגית. ככל שהמידע יהיה עדכני ונכון כך יגדל במהירות הסיכוי להחזר השקעה ROI   באופן מיידי. תוכנית אסטרטגית המתאימה לצרכים במדויק תהיה יישומית ותיצור רווחים כבר מהחודשים הראשונים ליישומה.

כשאומרים יועץ אסטרטגי למה מתכוונים?

ב- Advanced Business Consulting אנו מבינים כי כל חברה או ארגון או עסק משפחתי בינוני או קטן נדרשת שיהיה לה תוכנית אסטרטגית עדכנית. אסטרטגיה עדכנית המעודכנת עם התוכנית העסקית מהווה נדבך חשוב ומרכזי להמשך ההצלחה של כל חברה או עסק. פורמט הניהול המציג חברות ומנהלים אשר פועלים על בסיס התאוריה האומרת.. קודם נעשה ועל פי התוצאות נעדכן את היעדים.. לא ראויה כלל. קודם קובעים את המטרות הראויות והנכונות, מקצים משאבים בונים תוכנית ורק אחר כך יורים את החצים אל עבר המטרות.

זה מאד לא מקצועי לירות ולרוץ ולשים את המטרה בקרבת מקום נפילת החצים! אנו מובילים תהליכים המתמקדים בהתאמת התוכנית האסטרטגית והתוכנית השיווקית לשינויים ולאתגרים של השוק והמתחרים. ייעוץ אסטרטגי עדכני הנמצא בידיים נכונות אצלך בארגון עשוי לעשות את ההבדל בין הצלחה לכישלון. מיהו איש המפתח שאחראי על התחום החשוב הזה אצלך בארגון? אנו יכולים להיות הגורם המקצועי שילווה אותך בתהליך. נציע לך 2 חלופות ליישום. ליווי קצר מועד ואפקטיבי או חלופה של קבלת ייעוץ אסטרטגי ארוך טווח במסגרת מיקור חוץ.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


קחו יוזמה – עדכנו את התוכנית האסטרטגית.

מה דעתכם מוזמנים להיחשף כבר היום, לכלים של אימון מנהלים אותם אנו מעניקים. כלים ומיומנויות שתשמחו לאמץ ולהוסיף לארגז הכלים הניהולי שלכם. קחו יוזמה – קבעו פגישה ראשונה ללא עלות לבדיקת המוכנות שלך לקחת צעד קדימה ולהשקיע הפעם בעצמך. להשקיע בשיפור מיומנויות הניהול והמנהיגות שלך ובעיקר לשפר את יכולותיך להשגת תוצאות עוד יותר טובות, מה באמת הערך האמיתי של ייעוץ אסטרטגי אפקטיבי? האם שווה להוציא לא מעט כסף? אולי יש לו יעוד טוב יותר מייעוץ אסטרטגי? כמנהלים אנו אוהבים לכמת כל דבר. לבחון כדאיות.

אני מבקש לציין שוב: "כי בתחום הייעוץ האסטרטגי, פעמים אנו מתמקדים בכל אותם הדברים שלא נכון ולא כדאי לעשות. לעצור עשייה של דברים שלא תורמים למימוש היעדים העסקיים, דברים הגורמים להפסדים ונזקים. פעמים ההחלטה האסטרטגית לעצור או לא לבצע מהלך חשובה הרבה יותר מעצם העשייה".

משוכנע כי עדכון האסטרטגיה אצלכם, נמצא על סדר היום הניהולי אצלכם

בואו נשוחח על כוס קפה. כעת, זהו המקום להציע לכם להתקשר ישירות למשה גרימברג 054-4814332 ולקבוע פגישת היכרות ראשונית – להזמנת .מפגש היכרות לבחינת היתכנות להתחיל בתהליך של ייעוץ אסטרטגי ועסקי אצלך בארגון.  פנו ישירות למייל של משה גרימברג- abc@nihul4u.ci.il  כתבו בכמה מילים מה אתם מצפים מתהליך משותף הבא לעדכן את התוכנית האסטרטגית אצלך. בוא ונקבע פגישה ראשונית להיכרות וללא כל עלות.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים