החודש החלטתי באמצעות סיפור קטן וממצה, לקשור את תקציר המנהלים לנושא הדן בקיבעון האישי שלנו כאנשים ומנהלים. מתברר כי אנחנו מאד אוהבים "לרמות" את עצמנו? הסיפור מטה מזמין אותנו לקחת חלק בהלוויה של אדם יקר האחראי לאי הקידום של כל אחד מאתנו בעבודה ובעולמות הקריירה או ברמה האישית. מתברר כי כולנו אוהבים את "אזורי הנוחות" כולנו לא אחת ואפילו בעולמות העסקיים מעלים על נס את השמרנות ואת הפחד משינויים.

כמו בכל חודש, משפטי המפתח - הציטוטים שהשאירו בי חותם קשורים לנושא המדבר על היכולת המופלאה שלנו כאנשים – לרמות. לרמות את עצמנו באופן קבועיש לנו את היכולת לראות במראה האישית שלנו דברים התלושים מהמציאות? המשפט הראשון הוא של גורם בלתי מזוהה שאמר: • "צל שלפעמים מפחיד אותנו.. הוא בסך הכול תקווה למציאתו של מקור אור קרוב". מקור בלתי ידוע. ואני אומר כי מי לרוב אנו מפחדים מלהביט במראה?

הכל מתחיל בראש

מתברר כי מהניסיון שצברנו בעשרות תהליכי ייעוץ ארגוני ובניית אסטרטגיות מול חברות ארגונים ותאגידים – הכול מתחיל בראשם של האנשים. פיטר דרוקר האגדי כבר אמר: It is All About People. המשפט השני העוסק ביכולת שלנו "להישאר תקועים במקום" הוא של הנשיא האמריקאי שאמר: • "בני אדם אינם שבויים של גורלם, אלא רק של דמיונם". פרנקלין רוזוולט . כמנהלים אתם חייבים לדעת כי טמון בכם המון כישרון ללא ממומש.

את מי אנחנו הכי אוהבים לשקר?

הייתי ממליץ לך כמנהל\ת להשקיע עד כמה שניתן באימוץ תוכנית פעולה היכולה למנוע את המצב שבו תיקחו חלק בהלוויה של האדם שמונעת את התקדמותכם. היה ותחליטו להישאר באזור הנוחות חשוב כי תדעו את המחיר אותו אתם משלמים? גילוי נאות: את הסיפור הנ"ל קיבלתי מחבר. הסיפור אינו חדש ומסתובב ברשת מזה שנים. לא הצלחתי למצוא למי מגיע הקרדיט, אבל החלטתי להשתמש בו בכדי להעביר מסר מאד חשוב.

יום אחד הגיעו העובדים למשרד ונדהמו לגלות שלט גדול, שהיה תלוי על אחת הדלתות ,ועליו נכתב: "אתמול נפטר האדם שמנע את התקדמותכם בחברה". אנו מזמינים אתכם להשתתף בהלוויה שתתקיים בחדר הכושר שהוסב זמנית לחדר התייחדות. רעש והמולה בחברה, בהתחלה, כולם נעצבו מכך שחברם לעבודה נפטר, אבל לאחר מספר דקות כולם נהיו סקרנים ורצו לדעת מיהו אותו אדם שמנע את התקדמותם בחברה. ההתרגשות בחדר הכושר התאגידי הייתה גדולה. אנשי בטחון הובאו לאירוע על מנת לשלוט בכמות האנשים ולהשליט סדר בחדר הישיבות המרווח.

רק אנו יכולים לשנות את מצבנו?

ככל שהגיעו יותר אנשים לקומת ההנהלה, כך גאתה ההתרגשות. כל אחד חשב לעצמו: "מיהו אותו אדם שמנע את ההתקדמות שליטוב, לפחות הוא מת ". אחד אחרי השני נגשו העובדים המתוחים אל ארון הקבורה, וכשהביטו פנימה הם נאלמו דום. הם עמדו ליד ארון הקבורה, המומים, כאילו מישהו נגע בנקודה הכי רגישה בנשמתם.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


בתוך ארון הקבורה הייתה מראה: כל אחד שהסתכל פנימה ראה את עצמו. ליד המראה..... הונח דף A-4 בו היה כתוב:

•   מיהו האדם היחיד שמסוגל להגביל את ההתפתחות שלך ? •   מיהו האדם היחיד שיכול לבצע מהפיכה בחיים שלך? •   מיהו האדם היחיד שיכול להשפיע על האושר, ההבנה וההצלחה שלך? •   ומיהו הוא האדם היחיד שיכול לעזור לך?

לא פעם, מתברר לנו וגם באיחור כי חיים שלנו לא משתנים כשהחברים, ההורים והחברה שלך משתנים. קשה לנו לקלוט כי קיימת רק דרך אחת להתפתחות וצמיחה. אנו מבינים לא פעם מאוחר מידי כי החיים שלנו משתנים כשאנחנו משנים אותם. בכדי שזה יקרה אנו מחויבים לחצות ולשבור את הפרדיגמות הישנות שלנו. לחצות קווים וגשרים שמעולם לא עברנו. הדרך לשינוי מתחילה עם ההבנה הבסיסית האומרת שהגיע הזמן להבין שאנחנו האחראים הבלעדיים לחיים של עצמנו - להצלחות ולכישלונות. מתברר כי היה נכון שההשקעה במערכות היחסיים תתבסס על השקעה איכותית במערכת היחסים החשובה ביותר - מערכת יחסים שיש לנו עם עצמנו.

זה הזמן להוביל שינוי

הגיע הזמן להיות גם כאן פרואקטיביים. אקטיביות לפעמים לא מספיקה. בחנו את עצמכם באופן קבוע, צפו על עצמכם מנקודה וירטואלית בחלל, השתדלו למנוע מצב בו אתם מיפים את התמונה המביטה אליכם מהמראה. אל תפחדו מכישלונות. קשיים ומהמורות קיימים בכדי להתגבר ולדלג עליהם, אחרת החיים פשוטים מידי ומשעממים. קחו את האחריות על ההצלחה שלכם. יש לנו כבני אנוש היכולת ליצור את המציאות העדכנית הכי אפקטיבית.

לסיכום, הדרך בה אנחנו מתמודד עם החיים עושה את ההבדל. ממליץ כי נשאף תמיד להתמודד עם אותה בבואה הניבטת אלינו מהמראה ומגבילה אותנו. אני שמח לקבוע כי אחרי לא מעט שנים של ניהול, שיווק ופיתוח עסקי ובעבודה כיועץ ארגוני בכיר מול ארגונים מנהלים והנהלות – השתדלתי והצלחתי פעמים רבות למנוע מצב בו מנהלים ועובדים בכירים נופלים קורבן לאי יכולתם לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם.

השארנו חותם במנהלים רבים

הצלחתי בקרב עשרות רבות של מנהלים ועובדים לתת להם כיוון ודרך למיצוי הפוטנציאל היצירתי הלא ממומש. נראה כי השארתי ברבים מהם חותם. תפקידי המרכזי בתהליכי ייעוץ ארגוני, ליווי ופיתוח עסקי הוא לעזור לך כמנכ"ל למצות את הפוטנציאל הנסתר שלך ושל מנהליך. כך יחד נביא להגדלת התפוקות ולנאמנות העובדים והמנהלים לארגון לאורך זמן. הכיצד עושים זאת נכון? לפגישה אישית עם משה להרחבה בנושא – לחץ כאן.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים