משפט המפורסמים שהחלטתי החודש לשלוח עוסק בתובנה כי העולם ובסוף בניגוד לאמרה האומרת כי הר והר לא נפגשים אף פעם.. הרי בקרבנו בני האנוש הדבר אינו נכון ולפיכך המשפט שהשאיר עלי חותם השבוע הוא: "לעולם אל תשרוף גשרים. עוד תתפלא להיווכח כמה פעמים במהלך חייך, יהיה עליך לחצות את אותו הנהר". גרג אנדרסון.  הטיפ הניהולי האפקטיבי, עוסק החודש בהיערכות הנכונה שלנו כמנהלים ובעלי חברות מול האתגרים שהתקופה הקרובה מעמידה לפתחנו. הטיפ עוסק בדרכים לשרוד ואף לצמוח דווקא ברגעי משבר וקשיים.

תפוס נתח גדול יותר בגל הצמיחה הבא.. 

בימים הקשים יש חברות ועסקים שפועלים נכון, משקיעים ויזמים המחפשים הזדמנויות, חברות שמגייסות עובדים ומרחיבות את פעילותן על חשבון אותן חברות אשר בחרו בשיתוק, מגננה ופאניקה מוגזמת. התמונה לא אחת, היא פחות שחורה לכאלה המבקשים לראות בכול קושי דווקא הזדמנות. לצד הארגונים המפטרים עובדים כתוצאה מ"המצב", קיימים ארגונים לא מעטים הגדלים ומתרחבים באופן מוצלח, חכם ואפקטיבי למרות ההאטה, וחלקם אף דווקא בזכותה.

כיום, חודשים בתוך המשבר, חברות לא מעטות המתפקדות בצורה מושכלת והעובדות על פי תוכניות רב שנתיות ממשיכות בקליטת עובדים, תוך היצמדות לתכוניותיהן ארוכות הטווח המקוריות. זה לא סוד שכאשר המצב הכלכלי טוב והאווירה בשוק שגרתית ורגילה, שרוב רובם של המנכ"לים והחברות לא חושבים שתהליכי ליווי וייעוץ אסטרטגי נחוצים בשוטף. אולם, כשמתחיל המשבר והקשיים צצים לפתע משום מקום, רבים מהמנהלים סוברים בטעות כי יש לקצץ בשירותי הליווי והתמיכה האסטרטגיים. רבים מהמנהלים מסבירים לעצמם בטעות, כי הדבר מהווה מותרות ולוקסוס.

ייעוץ ארגוני אפקטיבי בתקופות משבר

לאחרונה אני דווקא עד לתופעה חדשה. מנכ"לים הצורכים שירותי ליווי עסקיים וייעוץ ותמיכה מקצועיים דווקא בתקופה קשה שכזו.  אין זה סוד כי הבדידות בחוד הפירמידה מעיקה. ומעיקה כפליים בתקופת משבר. האם לפטר, ואיך לעשות את זה? איך אפשר להתייעל בדרכים אחרות? איך להקטין את החששות בקרב העובדים? מנהיג\מנהל לא אחת חש את צינת הבדידות שבצמרת. פעמים לא מעטות אני מגלה כי מנהיגים ומנהלים היו מעדיפים למצוא לצידם אנשים מקצועיים שביכולתם לתת בהם אמון מוחלט. על מנת לשתף אותם במחשבות ותהיות ולהתלבט איתם ביחד לגבי ההחלטות הנכונות להמשך הדרך העסקית הרצויה.

ממשבר צומחים או נעלמים.

מניסיוני לאורך השנים, אני מאמין כי כל משבר מהווה הזדמנות מצוינת לצמיחה. לא אחת גיליתי כי יש תחומים ופעילויות עסקיות הזוכים ליהנות ממנוע צמיחה משמעותי ואנרגטי מוצלח, דווקא בימי משבר קשים. אז, באותם ימים, המציבים לכאורה קושי, המערכת והמנהיגות העסקית דווקא מתפקדות טוב יותר בהשוואה לשאר המתחרים. נתקלתי לא אחת בלקוחות וחברות שליוויתי, אשר בתקופות משבר פעלו "במרץ " רב ומיוחד על מנת להגדיל פלחי שוק ושירותים, לייצר נישות חדשות שיתאימו למשבר, שיוציאו אותם מחוזקים ממנו בהרבה בהשוואה למתחרים. מי שמצליח לשרוד את המשבר, ופועל נכון תוך כדי, יתפוס נתח ופלח שוק גדול יותר בגל הצמיחה הבא. המצטיינים שבארגונים מבינים זאת היטב!

שווה שנכיר

אשמח לבחון יחד האם גם אצלך ניתן להגיע לתוצאות דווקא בתקופות משבר והאטה לתיאום פגישה בהקדם : אנא בקש ממזכירתך לתאם טלפונית או באמצעות המייל.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים