כעוסקים בייעוץ אסטרטגי והובלת תהליכי צמיחה באמצעות פיתוח עסקי שבבסיסו מתבסס על בניית אסטרטגיית צמיחה חשוב מאד לכל חברה או עסק. לחברות גדולות, חברות בינוניות, חברות משפחתיות ולעסקים פרטיים קטנים. כיום בשוק התחרותי של המאה ה- 21 ללא צמיחה עסקים וחברות עשויות להיעלם. בכל תחום וסגמנט נכון כי חברות ועסקים ישקלו לבצע תהליכי פיתוח עסקי המניע לצמיחה  

פיתוח עסקי - צמיחה

בעולם העסקים "צמיחה ופיתוח עסקי" הן מטרות העל של כל הנהלה, בעלים או מנכ"ל. כולם מחויבים לבצע תהליכי תכנון אסטרטגי, עדכון מערכי הניהול, השיווק, המכירות ושרות הלקוחות. תחום הפיתוח העסקי וניהול אסטרטגיית צמיחה הפך בשנים האחרונות לברירת מחדל חשובה ביותר בקרב חברות ועסקים המבקשים להבטיח צמיחה והישרדות לשנים ארוכות קדימה..

המשימה הראשונה של הפיתוח העסקי – להגדיל את המחזור והרווח:

ישנם עסקים רבים שהם עסקים טובים, עסקים וחברות שמייצרים רווחים לא רעים אך הם לא מממשים את מלוא הפוטנציאל שלהם. רבים מהבעלים המנכ"לים וההנהלות מתוסכלים מהמצב. הם מבינים שבחלק גדול מהזמן הם "משאירים כסף ברצפה" למתחרים. הם מבקשים להגדיל מחזור ורווחים

המשימה השנייה בתהליך נכון של פיתוח עסקי וצמיחה הוא לגרום למימוש מלוא הפוטנציאל העסקי הקיים:

הכוונה לגרום ליותר הכנסות, יותר לקוחות ולהגדיל את מרווחי הרווח. עושים זאת באמצעות ייעול תהליכים, שיפור מערכי התפעול, הייצור, השרות והמכירות. אנו מבקשים לציין כי חלק מרכזי בתהליכי פיתוח עסקי וצמיחה משנים מנגנוני עבודה ומייצרים יעילות תפעולית וניהולית בכדי להעניק ללקוחות החדשים והישנים מוצר או שרות איכותי ובמחיר תחרותי. התוצאה יותר לקוחות ובמקביל היה ועושים זאת נכון יש חיסכון בעלויות המביא להגדלת הרווחיות.

המשימה השלישית מתמקדת בבניית מארג ניהולי מקצועי:

עוברים מפורמט ניהול של אדם אחד, בדרך כלל הבעלים לפורמט ניהול שמבוצע על ידי מנהלים שלהם מוגדרים משימות תחומי אחריות ומדדי הצלחה. מחברה שתלויה באדם אחד בדרך כלל בבעלים ואו היזם שאחראי כמעט בלעדית על יצירת הרווח לחברה או עסק שפועלת ומייצרת רווחים גם כאשר אתה כבעלים או מנכ"ל מנתב ומנהל את הארגון ואת המנהלים מלמעלה.

המשימה הרביעית – לשבור פרדיגמות מעכבות לצאת מאזור הנוחות:

שינויים לא קלים כלל לאף אחד. אנו כמנהלים וכיזמים לא פעם נתקלים ב"קיר" אשר מונע מאיתנו לחשוב אחרת ואו להחליט ליצור פעילויות חדשות. הפחד פעמים משתק אותנו. אי הוודאות לא מוסיפה בריאות. הכוונה בעיקר להיות מסוגלים לנפץ את "תקרת הזכוכית" הניהולית והאישית שלכם. כאשר אתם מסתכלים במראה ומסביב אתם מצד אחד מרוצים מהתוצאות מנגד אתם מבינים שדריכה במקום בעולם העסקי – דינה שחיקה ברווחיות ואף העלמות בטווח הבינוני מהשוק. עליכם להתאמץ ולפרוץ גבולות בכדי להצליח בתהליכי פיתוח עסקי וצמיחה.

המשימה החמישית והאחרונה לחזק את הבידול והצעת הערך שלך:

עסקים חייבים להיות עם מוצרים ושירותים שלהם הצעת ערך מבודלת על פני המתחרים. תהליך נכון של פיתוח עסקי מחייב אותכם להמשיך ולחזק את הבידול והייחודיות שלכם. עליכם להמשיך ולהציג את היתרונות והחוזקות שלכם על פני המתחרים. לוודא כי תמיד אתם משפרים את הערך הנתפס של המוצרים והשירותים שלכם.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


מהו בסיס האסטרטגיה לפיתוח עסקי מקצועי

דעו לכם כי קיימות לא מעט דיסציפלינות ומגוון רחב של דרכים להגיע למטרה של תהליך פיתוח עסקי מקצועי ונכון.  בשלב הראשוני בעזרתנו נבצע מיפוי שוק ומתחרים ונצטרך לנתח את הממצאים ולשלב בחירה מושכלת בין מספר חלופות להתנעת תהליך של צמיחה. מצ"ב החלופות המרכזיות שאחת מהן או שילוב של כמה מהן יכולות הבסיס האסטרטגי להתנעת הליך של פיתוח עסקי.

 • הרחבת פלחי שוק קיימים על חשבון מתחרים
 • בניית תוכנית להגדלת הפעילות בשירותים ומוצרים קיימים.
 • כניסה לעולם החדשנות המתבטא בפיתוח מוצרים או שירותים חדשים.
 • כניסה לשווקים משניים - הרחבת העסק וכניסה לפעילויות בתחומים משיקים.
 • בניית אסטרטגיה להגדלת המכירות ללקוחות קיימים.
 • איתור שווקים חדשים – "אוקיאנוסים כחולים".
 • כניסה לעולמות המסחר באמצעות חנויות און ליין ומכירות ישירות.
 • צמיחה באמצעות מיזוגים ורכישות של מתחרים

פיתוח עסקי - הסכנות

פעמים אנו כבעלי חברות ועסקים משפחתיים, כמנכ"לים מבקשים לממש חלום. מבקשים לצמוח ולגדול בצורה מהירה מידי? מבלי לבצע מחקרי שוק ומבלי להיות מודעים להשקעות הנדרשות ולסגנות האחרות. אתם נמצאים בצומת דרכים עסקית וניהולית לא פשוטה כלל. האם בשלו התנאים הניהוליים, הכלכליים לקחת החלטה להיכנס לצמיחה מהירה, צמיחה לא מבוקרת? האם נכון לעבור לעולם הזכיינות? האם השקעה בפתיחת סניפים ונקודות מכירה יחזירו את ההשקעה העצומה?

בתהליכי פיתוח עסקי תמיד נכון להיעזר ביועץ עסקי

כיועצים עסקיים, המניעים תהליכי הבראה שינוי וצמיחה לא פעם נפגשנו עם חברות ועסקים טובים וותיקים שהחליטו לצמוח בצורה מהירה ובלתי מבוקרת. הם החליטו מהר מידי וללא הכנות נדרשות להרחיב את הפריסה הארצית, הגדילו את מגוון המוצרים והשירותים, ניסו לחדור לשווקים חדשים ופעמים איבדו בדרך מיקוד ואת הצעת הערך הייחודית שלהם. המציאות פעמים טפחה להם מהר בפרצוף. במבט לאחור וניתוח מדדי הצלחה הם הבינו שהצמיחה המואצת הייתה שגויה ואף מיותרת שצרכה לא מעט משאבי מערכת וכספים. פעמים הפגיעה הייתה אנושה, בעסק ובחברה המצליחה שלהם. לכן אנו כיועצים עסקיים תמיד מדגישים שנכון לבצע את התהליך רק אחרי מיפוי שוק ומתחרים. בחינת ההזדמנויות והסכנות. נכון לעשות זאת לפני "שמשתוללים" ויורים לכל הכיוונים ובעיקר מבזבזים כספים.

הנושאים שחשוב לקחת בחשבון לפני כל התנעה של תהליך צמיחה ופיתוח עסקי

טרום התנעת התהליך עליכם כבעלים וכמנכ"לים להיות מסוגלים בצורה כנה לענות על השאלות החשובות מטה המאפיינות תהליכים מורכבים של פיתוח עסקי והנעת תהליכי שינוי וצמיחה. אתם מחויבים להכיר ולהתכונן לכל תרחיש אפשרי באמצעות תוכניות מגירה לתגובות המחייבות כתוצאה ממפגש עם מצבים לא מתוכננים.

 • האם קיימים המשאבים הנדרשים בעיקר פיננסים וניהוליים ותפעוליים להצלחת התהליך?
 • האם נבנתה תוכנית אסטרטגית לניהול תהליכי הצמיחה?
 • האם לארגון היכולות הניהוליות לבצע שינויים חוצי ארגון בכדי להתאים את החברה לצרכים המשתנים?
 • מהי המטרה הסופית? האם הגדלת פלחי שוק על חשבון המתחרים? או שיפור חד ברווחיות?

פיתוח עסקי אפקטיבי – השאלות החשובות באמת

 • האם יש לתהליך כדאיות כלכלית ועסקית ובסופו של דבר זה ייצר רווח גדול יותר לבעלים?
 • האם ההנהלה, הבעלים והמנכ"ל מאופיינים כ- "רצי מרתון"? ולהם הכוחות הנפשיים לחוות כישלונות בדרך אל ההצלחה?
 • האם יהיה ניתן להקטין את מרווחי אי ההצלחה? לוודא כי העסק הקיים לא ייפגע קשות מאי הצלחת התהליך?
 • האם אתם נעזרים באנשי מקצוע חיצוניים? ביועצים אסטרטגיים המכירים תהליכים של פיתוח עסקי וצמיחה?

קיימת סבירות גבוהה כי בשלב הראשון לא תהיו מסוגלים לענות על כל השאלות המופיעות מעלה. לכן בשלב הראשוני רצוי לבנות אסטרטגיית שינוי וצמיחה המתאימה לחברה או לעסק שלכם, ולוקחת בחשבון את כל התרחישים האפשריים בדרך אל ההצלחה.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


התרומה שלנו לתהליכי פיתוח עסקי

מהי התרומה שלנו כ- כחברה לייעוץ ארגוניייעוץ עסקי והובלת תהליכי שינוי וצמיחה, אנו מבקשים להציג גם לכם בקצרה, את הנושאים שיכולים להיות חלק בלתי נפרד מתהליכים מקצועיים בנושא ייעוץ עסקי, הבראה שינוי וצמיחה. מוזמנים לפנות ישירות למייל של משה גרימברג - abc@nihul4u.co.il כתבו בכמה מילים מה אתם מצפים לקבל מביצוע הליך של פיתוח עסקי וצמיחה ובתהליכים בתחום שיפור הביצועים העסקיים בארגון. בשיפור המיומנויות בכל הקשור להתמודדות עסקית טובה יותר עם הבראה שינוי וצמיחה.

ROI גבוה בעדכון התוכנית העסקית לשם התנעה והובלת שינוי וצמיחה באמצעות פיתוח עסקי.

פיתוח עסקי חשוב לכל תהליך של צמיחה. כמנהלים וברמה העסקית, אנו משוכנעים כי גם אתם כמנכ"לים או כבעלי חברות ועסקים מבינים ומאשרים את התובנה האומרת: "שככל שאנו נערכים ומשפרים ביצועים עסקיים ברמה הארגונית והניהולית למצבי משבר ותחרות התוצאה בסופו של יום עשויה להיות מאד חשובה ליכולת ההישרדות והצמיחה". אנו משוכנעים כי כולנו מבינים עד כמה חשוב בתהליכי צמיחה לבצע הדרכות  ולהשקיע בפיתוח עובדים ומנהלים שעשויים להצטרך להתמודד טוב עם שינוי וצמיחה. להתמודד טוב יותר עם אתגרים עסקיים, משברים ומצבי קיצון תמיד חשובה וכדאית. חשוב כי תדעו שבתהליכים שאנו מובילים כיועצים עסקיים, אנו תמיד מבקשים לשפר את התרבות הניהולית ואת היכולות העסקיות והשיווקיות להתמודדות עתידית עם שינוי וצמיחה.

נשמח להעניק גם לכם "מפגש סיעור מוחות" במתנה

אנו מציעים גם לכם "מפגש סיעור מוחות וחשיבה" משותפת ללא עלות. מפגש משותף שיעסוק באיתור כלים עדכניים לביצוע שיפורים בביצועים העסקיים. היה והנושא החשוב הזה נמצא על סדר היום הניהולי גם אצלכם בחברה ומבקשים לשמוע עוד... על היתרונות שאתם עשויים לקבל משימוש בנו כיועצים ארגוניים – יועצים עסקיים. היה נכון כי ניפגש ונרחיב הנושא על כוס קפה. יש סיכוי רב כי גם אתה תהיה מעונין לשמוע עוד על תהליכים ייעודיים המניעים פיתוח עסקי וצמיחה. בטח תרצה להתעדכן גם על אפשרויות לשיפור הביצועים העסקיים של מנהליך באמצעות מגוון רחב של סדנאות ותוכניות מנהלים העוסקות בשיפור יכולות ניהול ומנהיגות . תרגישו  חופשי לצלצל ישירות אלי 0544814332 או שלחו מייל ישירות אלי abc@nihul4u.co.il

מתמקדים בפיתוח עסקי והנעת תהליכי צמיחה

יש לנו קבלות וניסיון מקצועי ולכן כחברה לייעוץ ארגוני – ייעוץ עסקי והובלת תהליכי שינוי וצמיחה, אנו מבקשים להציג גם לכם בקצרה, את הנושאים שיכולים להיות חלק בלתי נפרד מתהליכים מקצועיים בנושא ייעוץ עסקי, הבראה שינוי וצמיחה. מבקש לחשוף בפניכם מספר תהליכי העצמה וההדרכה  הקשורים לתחום. מוזמנים לפנות ישירות למייל של משה גרימברג - abc@nihul4u.co.il כתבו בכמה מילים מה אתם מצפים לקבל מביצוע התהליכים בתחום הפיתוח העסקי - שיפור הביצועים העסקיים בארגון. בשיפור המיומנויות בכל מה שקשור להגדלת פלח שוק וכניסה לשווקים חדשים כחלק מהתמודדות עסקית טובה יותר עם הבראה שינוי וצמיחה ורצון להגדיל פלחי שוק ורווחיות.

למידע נוסף והרחבות בנושא פיתוח עסקי וצמיחה

הפתרון שאנו מציעים גם לכם ללא עלות ומחויבות הוא "מפגש סיעור מוחות וחשיבה" משותף. מפגש חשיבה שיעסוק באיתור כלים עדכניים לביצוע שיפורים בביצועים העסקיים גם אצלכם. מפגש חשיבה וסיעור מוחות שיעסוק בפיתוח עסקי וצמיחה בשווקי המטרה שלך. היה והנושא נמצא על סדר היום הניהולי גם אצלכם בחברה ומבקשים לשמוע עוד... על היתרונות שאתם עשויים לקבל משימוש בנו כיועצים ארגוניים – יועצים עסקיים המתמחים בניהול שינוי וצמיחה.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


שווה כי נכיר בעולם האמיתי

בואו ניפגש ונרחיב הנושא על כוס קפה. יש סיכוי רב כי גם אתה תהיה מעונין לשמוע עוד על תהליכים ייעודיים בנושא פיתוח עסקי - שיפור הביצועים העסקיים. בנוסף נוכל לתת לך מידע על מגוון רחב של סדנאות ותוכניות מנהלים העוסקות בשיפור יכולות ניהול ומנהיגות הנדרשות בקרב מנהלים ועובדים החווים תהליכי שינוי וצמיחה. תרגישו  חופשי לצלצל ישירות אלי 0544814332 או שלחו מייל ישירות אלי abc@nihul4u.co.il