בואו נהפוך את 2020 לשנה פרודוקטיבית יותר. נכון להיום שנת 2020 מסתמנת כשנה לא פשוטה. בחירות באופק, חוסר יציבות ביטחונית, עוד בחירות מיותרות בשטח, יכולים להפוך אותה לשנה המתאפיינת בהאטה ומשבר כלכלי. דווקא בזמנים של גאות כלכלית, של שפע וצמיחה ולא רק בזמנים של משבר והאטה כלכלית הדרישה ממנהלים להיות פרודוקטיביים עולה. זהו חלק חשוב מניהול עסקי אפקטיבי, הדבר נכון הן בתהליכים המתלווים לכלכלה השועטת קדימה במהירות שיא או לחלופין בזמנים שסימני האטה צצים באופק. מנהלים שלא יהיו מנהלים פרודוקטיביים מספיק יישארו מאחר ואף ימצאו את עצמם לא אחת מחוץ למעגלי העשייה בשני המצבים. לשם כך אתם זקוקים לייעוץ עסקי מיומן.

איך תראה 2022 מבחינה כלכלית?

לא אחת "הבועה" הכלכלית המרמה, ימים אלה ממש חורף 2021, ימים מעטים לאחר חגיגות השנה האזרחית החדשה, סימני מיתון והאטה מופיעים באופק הכלכלה הישראלית. פועל יוצא של המשברים העולמים וחוסר היציבות הביטחונית באזור. בזמנים כאלה ודווקא כאן המנהלים בכל הדרגים ובכל ענפי המשק, נדרשים להתייעלות וחסכון חייבים להיערך עם חלופות למצב משברי כמו גם לחלופה ששנת 2021 תעבור ללא זעזועים מהותיים. כיועץ עסקי ומוביל תהליכי שינוי וצמיחה אני קובע כי בשני הצדדים של הסקלה, ארגונים וחברות מצטיינים המבקשים לא רק לשרוד בתקופות של שפל או גאות אלא להצליח על חשבון המתחרים - מחויבים לניהול חכם, תגובות מהירות והסתגלות טובה לשינויים התכופים.

לקבל החלטות יותר נכונות בתקופות משבר

המירוץ המטורף שלנו המנהלים לספק - תוצאות בשני קצוות הקיצון של הכלכלה, בהם התחרות גוברת. דווקא אז, לנו כמנהלים מחויבים בהגברת הפרודוקטיביות הניהולית והאישית. בניהול יעיל של משאב הזמן המוגבל והמשאב האנושי ובקבלת החלטות נכונות בזמן הנכון. היעד דווקא בתקופות קיצון כאלה למנהלים פרודוקטיביים הוא להגדיל רווחיות ופלח שוק על חשבון המתחרים הפרודוקטיביים פחות.

משום כך יש צורך בהשקעה מסיבית במנהלים ובעובדים להמשך הכשרתם ופיתוחם - כל זאת בכדי להגיע למיקסום היכולות המקצועיות בכדי שהחברה שלכם תצליח להתמודד אף עם מצבים וזמנים קשים בעתיד. הערכות נכונה באמצעות השקעה בקורסים הדרכות ותוכניות למנהלים ולצוותי מכירות תביא לתוצאות, תצליחו להיערך נכון ולהגיע לתקופות הקיצון עם מספיק עודפי מזומנים ולקוחות שיאפשרו לה לעבור את התקופה הקשה.

מה מאפיין את המנהלים המצטיינים?

מה גורם לכך שמנהל אחד יהיה מאוד הישגי ופרודוקטיבי, בעוד שהאחר אינו יודע להביא תוצאות ולמצות בצורה יעילה את כישוריו וזמנו? מה מניע עובדים ומנהלים בארגון להצלחה בזמן שאחרים מפגרים בהישגיהם ונשארים מאחור? כישורים מולדים, ניסיון, עמדות חיים מעצבות, דימוי עצמי, מודעות, ערכים וכיוון בחיים. לכל אלה יש השפעה על אופן ניהולו של העובד בארגון ועל אופן התנהלותו של המנהל. כיועץ עסקי ומוביל תהליכי שינוי וצמיחה וכאחד שליווה עשרות רבות של חברות ארגונים ועסקים פרטיים לאורך השנים, אני מבקש לשתף אותכם בתובנות מהעולם של הייעוץ העסקי האפקטיבי.

להלן עשרת הדיברות שיסיעו לכולנו להיות פרודוקטיביים יותר, הן ברמה האישית והן העסקית:

  • עלינו ללמוד לנהל תחילה את עצמנו ורק לאחר מכן לנהל אחרים.
  • כמנהל או מנכ"ל או בעל חברה - מצא את הדרך להפוך "לתיבת התהודה" של הארגון. קבע לעצמך מטרות, וקבע כיצד ניתן למדוד את השגתן , חבר את האחרים אליהן, רשום אותן ופתח תוכנית פעולה למימושן, קבע חזון ושתף אחרים שישיגו יחד איתך את מטרותיהם גם כן.
  • כמנהל, או מנכ"ל או בעל חברה - באחריותך להשביח עד כמה שניתן את מאגר הכישרונות בארגון. זכור שידע, אינטלקט ויוזמה הם הערכים הכי חשובים בעולם המודרני.
  • זכור ושנן תמיד. זמן לא ניתן לאגור. מה שלא נוצל לא יחזור. למד להפיק מכל דקה ושעה את המיטב. נצל את משאב הזמן בצורה חכמה.
  • איזון ומידתיות, זוהי כל התורה על רגל אחת. שימורו על איזון וחילקו את זמנכם בהתאם לסדרי העדיפויות שאתה קובעים, השתדלו לא לפספס את המחויבויות הנוספות שלכם כמנהלים וכבני אדם בקהילות השונות: כמנהל, כבן זוג, כהורה, כחבר בקהילה וכו'.

תשקיעו יותר ללמוד לשכפל את הצלחות שלכם

  • כמנהל, או מנכ"ל או בעל חברה - תתמקד בתחומים שיש לכם יתרון יחסי בהם. השקיעו ושפרו אותו עוד ועוד. את תחומי העשייה האחרים העבר לאחריותם של אחרים או בטל אותם.
  • דע לקבוע סדרי עדיפויות וללמוד להגיד "לא". קשה גם למנהלים נהדרים להספיק את הכול כל הזמן.
  • כמנהל, או מנכ"ל או בעל חברה - תעצים תמיד את יכולות עובדיך באמצעות האצלת סמכויות, כך גם תשתחרר מפעילויות שאינן בתחומים שבהם אתה מצטיין, ובו בזמן תחזק את יכולתם של עובדיך למימוש עצמי ולהגברת רמת שביעות רצונם מהעבודה.
  • כמנהל, או מנכ"ל או בעל חברה – בנה אמון. אמון זה כל הסיפור. בנה וטפח מערכת יחסי אמון וכבוד הדדי עם העובדים, הלקוחות והספקים. צרו סינרגיות בכל הזדמנות. הדבר יאיץ את הפרודוקטיביות באופן מופלא.
  • כמנהל, או מנכ"ל או בעל חברה – חתור תמיד לתוצאות ולא לשלמות. שמור על אווירת למידה וחדשנות בארגון ובעיקר האמן שתצליח להביא תוצאות. מי שלא מאמין בעצמו גורם גם לאחרים לפקפק ביכולותיו.

לסיכום, אני מבקש לחזור על המסר המרכזי:

האנשים שלא יהיו מנהלים פרודוקטיביים די הצורך יפגרו בהישגיהם ויישארו מאחור. נדמה לי שהתקופה של 2020-2025 תחייב את הארגונים והמנהלים לדפוסי פעולה אגרסיביים יותר. עליהם להיערך לכל אפשרות. בזמנים של גאות כלכלית, של שפע וצמיחה או בזמנים של משבר והאטה כלכלית הדרישה ממנהלים להיות פרודוקטיביים גוברת. יש להשקיע בעובדים ובהכשרתם בכדי להגיע למיקסום התמורות שניתן לקבל מכל אחד ואחת. זהו חלק מהותי במתווה העשייה של חברה המבקשת להצליח להתמודד אף עם מצבים וזמנים קשים בהווה ובעתיד. בזמנים כאלה ודווקא כאן המנהלים בכל הדרגים ובכל ענפי המשק, נדרשים להתייעלות וחסכון.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


פרודוקטיביות והתייעלות כדרך חיים ניהולית

ארגונים וחברות מצטיינים, המבקשים לא רק לשרוד בתקופות של שפל או גאות, מחויבים גם לניהול חכם, תגובות מהירות והסתגלות טובה לשינויים התכופים. כל אלה מתבטאים במרוץ המטורף לספק תוצאות בשני קצוות הקיצון של הכלכלה, בהם התחרות גוברת, דווקא אז המנהלים מחויבים בהגברת הפרודוקטיביות, בניהול יעיל של משאב הזמן המוגבל והמשאב האנושי ובקבלת החלטות נכונות בזמן הנכון. היעד דווקא בתקופות קיצון כאלה למנהלים פרודוקטיביים הוא להגדיל רווחיות ופלח שוק על חשבון המתחרים הפרודוקטיביים פחות. מנהלים שלא יהיו מנהלים פרודוקטיביים מספיק יפגרו בהישגים שלהן ויישארו מאחר. לא אחת ימצאו את עצמם מחוץ למעגלי העשייה.

לגדול על חשבון המתחרים

משה גרימברג, ושותפיו הבכירים לדרך, עוסקים בתחומי ליווי מנהלים וארגונים, פיתוח מנהלים וכוחות מכירה. רכשנו ניסיון רב עם חברות מוסדות וארגונים מהמובילים במשק הישראלי, בתהליך ייחודי המותאם מראש לכל ארגון. התוכניות שלנו מניבות תוצאות בארבעה תחומים עיקריים שיפור מיומנויות ניהול ומנהיגות, שיפור עבודת הצוות הניהולי, שיפור התקשורת הבין אישית והארגונית, שיפור הפרודוקטיביות.

אנו מעבירים גם תוכנית מכירות ייחודית, למנהלי מכירות ובה אנו מתמקדים בשיפור המיומנויות ובפיתוח והגדלת אחוזי הסגירה ומכירות ההמשך. אנו מצליחים להגיע לאחוזי שיפור גבוהים. כידוע, מכירות הינו מקצוע מבוקש שלא פעם סובל מיחסי ציבור רעים. כחברה המתמחה בתחום של ליווי ופיתוח כוחות מכירה ומנהלים אנו חושבים שארגונים המבקשים לגדול ולצמוח חייבים להקדיש משאבים לשיפור מתמיד של כוחות המכירה וניהול המכירות אצלם. המכירות הינו לב ליבו של הארגון העסקי. חייבים לשמר אותו חד ומלא אנרגיות.

בואו ונתחיל לעבוד

אז איפה אתם כבעלים, כמנכ"לים פוגשים את השינויים האלה? את הנושאים החשובים שמתמקדים בשיפור הסיכויים להתכונן נכון לאירועי משבר? בוא ונהיה פרודוקטיביים ויצירתיים גם בנושאים החשובים האלה. הכיצד בונים תוכנית העשרה והעצמה לארגון בתחום מיומנויות הניהול והמנהיגות. בתחום שיפור רמת השרות ללקוחות ובעיקר בתחום המכירות. הכיצד אנו מגדילים מכירות.

מקטינים אחוזי נטישה ובעיקר מגדילים את אחוזי הסגירה. היה והנושא "כיצד להפוך את שנת 2020 לשנה פרודוקטיבית יותר ברמה העסקית" נמצא על סדר היום הניהולי אצלכם בחברה ומבקשים לשמוע עוד... בואו נשוחח על כוס קפה.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


כעת, זהו המקום להציע לכם להתקשר ישירות למשה גרימברג 054-4814332 ולקבוע פגישת היכרות ראשונית - להזמנת שירותי הדרכה לשיפור מערכי שירות ומכירות ב- 2020. פנו ישירות למייל של משה גרימברג- abc@nihul4u.co.il כתבו בכמה מילים מה אתם מצפים מתהליך משותף ונקבע פגישה ראשונית להיכרות וללא כל עלות.