לחנך ולהדריך מנהלים ועובדים לתת כבוד למשאב היחיד שלא ניתן לאגור ולשמור - לניהול הזמן - הוא משימה לא פשוטה. הזמן הינו משאב מתכלה שיש לנהוג בו בחוכמה. מנהלים - נהלו את עצמכם.. ולא את הזמן. כאחד העוסק בייעוץ ארגוני- פיתוח עסקי שמלווה ארגונים הנהלות ומנהלים בכירים ובדרגי הביניים, לא אחת התמודדתי מול קשיים שלהם להתמודד עם ניהול זמן האישי והניהולי. תקציר המנהלים, הטיפ החודשי הקצר והאפקטיבי, עוסק בחשיבותה של היכולת שלנו כמנהלים להגן על הזמן הניהולי המוגבל שלנו. העולם העסקי חווה טרנספורמציה דיגיטלית, גם בכל מה שקשור לניהול זמן ומשימות. זה אחד מהנושאים היותר חשובים ב-תוכניות הדרכה למנהלים שלנו.

לבנות מודלים חדשים

כמנהלים אנו אמורים לחשוב מחוץ "לקופסה" ולקרוא תיגר לדפוסי פעילות השולטים ביכולת שלנו לשפר ביצועים. הגיע הזמן לבנות מודלים חדשים בתחום ניהול הזמן האישי שלנו ובתחום של הניהול העצמי שלנו. עלינו לא לפחד לקבל החלטות ניהוליות אשר מתחייבות מהרצון שלנו למנוע בזבוז מיותר של משאב הזמן היקר. לפיכך משפטי המפרסמים החודש נוגעים בנושא: הציטוט הראשון הוא של סר אייזק פיטמן: • "בטח בעצמך. זמן מאורגן היטב הוא הסימן המובהק של תודעה מאורגנת היטב" סר אייזק פיטמן . הציטוט השני שייך גיליאן בטלר שכבר אמר בעבר: • "לא הזמן צריך להיות מנוהל, אלא האדם." גיליאן בטלר. תובנות ניהוליות אותן אני ממליץ כי נאמץ כולנו כמנהלים וכעובדים.

מהניסיון שצברנו בתחום ניהול זמן ניהולי ואישי אנו מבקשים לתת לכם אחת עשרה דיברות, לכאלה המבקשים לשפר את המיומנויות בתחום :

עשרת הדיברות לניהול אפקטיבי

 • זמן לא מוצאים – זמן מקצים.
 • זמן הוא משאב מתכלה שלא ניתן לאגור לחסוך לשחזר אותו.
 • לגבי הזמן יש לשנות הרגלים בזבזניים ולרכוש במהירות הרגלים ודרכי מחשבה נכונים לגבי היבטיי ניהול אפקטיבי של הזמן.
 • קצצו בחצי את זמן הפגישות הכי חשובות שלכם. לא תפסידו דבר.
 • נטרל הפרעות בכדי לשמור על זמן איכות שהקצאת לתכנון.
 • תקדישו מאמץ לאתר משמידי זמן כרוניים בקרבתכם- אל תסתובבו עם אנשים שאין להם כבוד לזמן שלכם. ניהול זמן נכון מזוהה עם מנהלים מצטיינים.

נהלו את הזמן שלכם ביעילות

 • נטרלו מנהלים ועובדים שלכם שיש להם מנהג "לדבר עד כלות" ו"לזיין את השכל" הרבה מידי ובלי כל פרופורציה. בפועל שולטים על הזמן הניהולי שלכם.
 • מנהלים כפיפים מנופחי אגו שמרוכזים בעצמם נוטים לבזבז את הזמן שלכם יותר.
 • הקטינו את נפח התעבורה במייל הארגוני- הקצו זמן מוגדר בטיפול בדואר, על תחרגו מימנו ועל תעבדו אוטומטית מול כל הודעת דואר המגיעה למחשב.
 • ניהול זמן ביעילות היא משימה ניהולית ממדרגה ראשונה בחשיבותה. היא נמדדת ביכולת להשיג יעדים ראויים על פי תכנון מוקדם. למי שאין תוכנית אין יכולת לבדוק האם הוא מנהל יעיל את משאב הזמן שלו הקריטי להצלחה.
 • ניהול זמן ניהולי אפקטיבי עוסק גם בהקצאת חלונות זמן ליצירת קשרים עם אנשים ובניית מערכות יחסים כחלק מרכזי לא פחות בהצלחות הניהוליות.

ליווי שטח למנהלי מכירות

אנו המגיעים מהעולם העסקי, ומכירים היטב את עולמות הניהול, השיווק והמכירות ואת התהליכים התפעוליים הנדרשים לבניית ארגונים ומנהלים מצטיינים כחלק מתהליכי ניהול ממוקדי לקוחות בארגונים המבקשים להצטיין ולהגדיל את פלח השוק שלהם על חשבון המתחרים. פיתחנו מתודולוגיה המציעה תהליכי יעוץ ארגוני- פיתוח עסקי וליווי שטח למנהלים ולצוותי מכירות המספקת כלים להגדלת הנוכחות בשוק ומול המתחרים. אשמח לתת לך מידע נוסף ואף לבדוק קיומו של מפגש עבודה ראשוני שיעסוק בניתוח ההזדמנויות והאיומים של שוק המטרה המרכזי שלכם. לחץ כאן לפניה ישירה למשה גרימברג.

מכשירים את דור המנהלים הבא במכירות ובשירות הלקוחות

חברתנו Advanced Business Consulting פעילה מתחילת 2006 בהדרכה והכשרה של מנהלים בחברות ועסקים במגוון סגמנטים בתעשייה הישראלית. תכניות – סדנאות - וקורסים למנהלים העוסקים במכירות ובשירות לקוחות, מוקדים. המטרה ששמנו לעצמנו מתמקדת ברצון לפתח יכולות ומיומנויות בקרב דור המנהלים הבא. אנו מקדישים מאמץ להתאים את תכניות  סדנאות - וקורסים לעולמות התוכן של המשתתפים כאשר התוצרים מותאמים לפערים הנדרשים לשפר בכל מה שקשור למיומנויות ניהול, מנהיגות, הנעת צוותים ועבודה על פי יעדים בתחום מערכי השרות והמוקדים.

שוו כי נשוחח וניפגש

ארגונים איכותיים ומצטיינים בתחום השרות ללקוחות נבדלים זה מזה ברמת העובדים והמנהלים ולכן גם ברמת התוצאות העסקיות. ההמלצה שלנו - השקיעו בהם והתוצאות יגיעו כפועל יוצא מכך. תודה, שאתם בחרתם להשקיע בפיתוח ההון הניהולי בקרב נציגים של מערכי המכירות והשרות ללקוחות גם אצלכם בחברה. ההשקעה הטובה ביותר לחברות והנהלות המבקשות להמשיך ולהצטיין ולהפוך את מערכי השרות למערכים היוצרים מכירות המשך ובעיקר משמרים לקוחות נאמנים. להזמנת שירותי הדרכה קורסים וסדנאות למנהלים, בתחומי שרות לקוחות מוקדים ומכירות, המותאמים אישית לך כמנכ"ל או כבעלים. פנו ישירות למייל של משה גרימברג- abc@nihul4u.co.il כתבו בכמה מילים מה אתה מצפה מתהליך משותף ונקבע פגישה ראשונית להיכרות וללא כל עלות.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים