הידעתם כי שווי ידע של למעלה מ- 50 מיליארד ₪ מתבזבזים בעולם המערבי ובישראל, מאי העסקת כוח אדם מקצועי וניהולי שעברו את גיל ה- 50? הסיוט הכי גדול של אוכלוסיית העולם המערבי המפותח בגילאים 50 עד 55 הוא לעבור חוויה של יציאה ממעגל העבודה. עובדים ומנהלים מקצועיים ואיכותיים ידעו לתת ערך והתקדמו בסולם הדרגות, בנו קריירה, השיגו הישגים וברגע אחד מוצאים את עצמם ללא עבודה. ללא יכולת תרומה. ללא מקור פרנסה. מעסיקים ומנכ"לים נכון כי תכירו את היתרונות הרבים של עובדים ומנהלים מעל גיל 50+.

דעו כי כיום גיל 50+ הוא ה- 30 החדש.

ההמלצה שלנו היא שתמצאו אומץ לגייס אותם, וליהנות מהניסיון הבגרות והמקצועיות. כיום המשק הישראלי מפסיד כוח אדם ניהולי ומקצועי שמחפש להמשיך ולתרום. כיום גיל 50+ הוא ה- 30 החדש. העולם המערבי הופך לשוק מאד בעייתי לגילאי ה- 50 +. הם לא פעם צעירים מידי בכדי לפרוש משוק העבודה אך מנגד מבוגרים ומפוחדים מידי בכדי להתחיל מחדשמתברר כי זה סיוטם של עשרות מיליוני אנשים ונשים בעולם המערבי המתועש והמתקדם. בואו ונבחן את המשפט הבא? אל תשליכני לעת זקנה. האם לתופעה יש נזקים מדידים בעולם העבודה והניהול?

הקביעות תעסוקתית נעלמה

במדינות מתועשות ומלאות באתגרים ובאי יציבות תעסוקתיתעבודה נוחה עם משכורת טובה נהפכת למצרך מאד נדיר. עולם המעסיקים המעניקים קביעות וביטחון תעסוקתי הולך ונעלם. חברת חשמל, נמלי ישראל, הבנקים, ועוד מתי מעט הולכים ומשנים את מודל התעסוקה באמצעות "עובדי קבלן" קליטת "דור ב" שימוש בחוזים אישיים. הנירוונה התעסוקתית הולכת ונעלמת אט.  כיצד מתמודדים עם השינוי? כיצד מתמודדים עם המשבר ויוצרים צמיחה מעמדה של משבר עמוקידע מקצועי, ניסיון ולימודים אקדמיים הולכים לא פעם לאיבוד, ללא כל אפשרות למנוע את הבזבוז. כמעט בין לילה, מיומנויות ידע מקצועי ולימודים אקדמיים שנצברו במשך חיים שלמים נראים כאילו איבדו מערכם ולא שווים כלום. אנשים בגילאים ה- 45-50 זקוקים לחלופות חירום. חלופות שאמורות להתבצע ביום בו הם נפלטים מחוץ לעולם התעסוקה.

היתרונות של עובדים ומנהלים מעל גיל 50+

החודש משפטי המופת עוסקים בנושא. הציטוטים שהשאירו בי חותם קשורים בצורך להמציא את עצמנו מחדש ביום שמערכות התעסוקה פולטות אנשים ומנהלים מיומנים בהגיעם לגיל 45 – 50+. הקושי הרב של מנהלים בכירים לעבור את תקופת המשבר פוגע אנושות בדימוי העצמי. דחיות חוזרות ונשנות מצד מעסיקים וחברות השמה לא מוסיפות להם "בריאות".  ד'ישראלי, מתמקד בתובנה האומרת כי בכל מצב ולו הקשה ביותר על האדם לקחת את גורלו בידיו " אין האדם יצור של תנאי חייו, אלא תנאי חייו הם יצורי האדם." בנג'מין ד'ישראלי.  

המשפט הבא של סטיבן הופר מתוך ספרו – "החלום" מסביר היטב עד כמה מערכת העבודה במאה ה- 21 מפסידה באי יכולתה להמשיך ולהעסיק את האנשים והמנהלים בעלי הידע והניסיון הרב. •  "ככל שהידע רב כך הסיכון קטן". סטיבן הרפר . היה נכון אולי, כי בכל פעם שאתם כמנהלים עומדים בפני דילמה, לשחרר עובד או מנהל/ת וותיקים, תחשבו פעמים, הן  על ההפסד מאיבוד הידע והן על הגדלת הסיכונים עם עובדים חדשים.

לעבור תקופות משבר בגילאי 45+

עבור עשרות מיליונים רבים של עובדים ומנהלים משני המגדרים בגיל 45-55, בארה"ב, באירופה ובאזורים מפותחים ומתקדמים בשאר העולם, מצב בו הם מאבדים ברגע את מקום עבודתם – הינו סיוט חייהם. זאת מציאות עגומה של אי יציבות כלכלית ותעסוקתית המאפיינת את המשברים בעולם המערבי בעשור האחרון בייתר שאת. "לנפלטים" החדשים מעולם התעסוקה בגילאים הקריטיים קשה יותר למצוא עבודה חדשה בימים אלה. תחושת דחייה וכישלון צורב מאפיינת לא פעם את הציבור הזה. הם מתחבטים בשאלה האם האשמה בהם? תעסוקה בעולם המערבי מזמן איבדה את "פוליסת הביטוח" הנקראת קביעות תעסוקתית לכל החיים.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


אל תשליכני לעת זקנה: להתחיל קריירה אחרי גיל 45

לא פעם, אני מתמודד עם הקושי של מנהלים בכירים לעבור את תקופת המשבר. החלטתי להתמקד עם רבים מהם באיתור ההזדמנויות שעשויות לנבוע מהמצב של הפיטורין. אני יכול לקבוע בוודאות כי לא מעט מנהלים ועובדים בכירים, שעברו תהליכים אישיים אתנו, צלחו את תקופת המשבר ואף יצאו לקריירה חדשה, לא פעם בפורמט של עצמאי – שכיר המוכר ידע מקצועיות וניסיוןמתברר על פי דוגמאות מהעבר שלנו  כי עם כישורים ייחודיים, פרו אקטיביות, נחישות וקצת מזל, פיטורים מעבודה לא חייבים להיות סוף העולם. החלטה לבחון הקמת מיזמים אישיים שבהם יש לך יכולת השפעה על הארכת האופק התעסוקתי בהנחה כי באמת יש ביכולתך לייצר "ערך" - תאפשר לך הנאה, תעסוקה ומקור הכנסה לתקופת חיים נוספת. שינוי של משרה, או קריירה, יכול להיות דבר טוב בשלב מאוחר של החיים, למרות הסיכונים הרבים. באו נבחן יחד הכיצד אפשר להניע קריירה שניה כעצמאיים?

תמציאו את עצמכם מחדש

הסיכויים לחזור למעגל התעסוקה בגיל חמישים+ לא גדולים. תהליכי החיפוש לא פעם מיגעים וגורמים לאיבוד הביטחון העצמי ולתחושה כי במיטב שנותיך את/ה כבר מתחיל/ה להיות מיותר/ת? רבים וטובים מגיעים לתובנה שאולי זה הזמן הנכון להפוך ליזם? לבעל עסק עצמאי וקטן האחראי על יצירת ערך ותזרים. זהו השלב שבו אולי מצליחים לממש חלום ולהפוך "לבוס" של עצמך. לא לכולם זה מתאים – אני מקפיד להגיד לכאלה העוברים איתי תהליכי עבודה "באחד על אחד". לא כולנו עשויים מהחומרים שמאפשרים להיות עצמאיים. כיועץ ארגוני הנוגע רבות בניהול וטיפוח המשאב האנושי, אני מקפיד, לאורך כל הדרך, להדגיש עד כמה קשה העבודה כעצמאי. הקפיצה למים כרוכה בפחדים נוראיים, אבל בעיקר בעבודה סביב השעון תוך התמודדות מתמשכת בדחיות ובכישלונות. לאמון ולנכונות להשקיע יש משמעות מרכזית בהצלחה.

היו גמישים צרו שינויים גלו נחישות ויצירתיות

מתברר כי המצליחים לבצע את השינוי מעולם האבטלה לעולם העצמאות הם בעלי באמונה יוקדת ובנחישות. אלה הם הדברים המרכזיים המניעים את היכולת לבצע שינוי להצליח להתמודד עם קשיים לא מוכרים. רוב רובם של המצליחנים אומרים:" מימשתי חלום... עבדתי קשה והתגברתי על הפחדים... ואני ניהנה כל רגע...יצרתי לעצמי אופק תעסוקתי שאין לאף אחד היכולת למנוע ממני". אנו משתדלים להביא ערך מדיד ותועלות מוחשיות למנכ"לים, מנהלים ועובדים בכירים הנמצאים בצמתים קריטיים בחייהם המקצועיים. אנו שמחים להציג חלק מסיפורי ההצלחה שלנו. שואפים תמיד ופועלים בכל מצב ליצור מודל של win - win ארוך טווח. היה ואתם בנקודת מפנה בקריירה או מחפשים פרטנר לחשיבה ולהתלבטות לגבי הדרך הנכונה לבחור בצומת?   צורו קשר ישיר למשה גרימברג או צלצל : 054-4814332

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים