הרבה מנהלים בארץ ובעולם היו שמחים לקחת קצת מהידע המקצועי והניהולי של פפ גווארדיולה. לא בושה ללמוד מתחומים אחרים. עולמות לא פחות תחרותיים וקשים מעולמות העסקים והניהול. בואו ונכיר מקצת מהסודות של מאמן העל העולמי. ננסה לקחת את תובנותיו ולהשליך לעולם העסקי והניהולי. בהבנתי יש הלימה לא קטנה והיה נכון כי נאמץ כמה רעיונות. נשאלת השאלה - מהי הדרך ליצור קבוצה מנצחת? מה הדרך לשפר עוד ועוד קבוצת מנהלים מצטיינת? הכיצד מונעים מהם לנוח על זרי הדפנה? למנוע מהם להתפתות ולחפש אתגרים חדשים?

כמו בעולם העסקים גם בעולם הכדור רגל אפשר לזהות סוגים שונים של מנהלים - מאמנים. כאלה שמסתמכים אך ורק על גאונותם ועל הובלת תהליכים כמעט באופן עצמאי ולעומתם כאלה שהם מקיפים את עצמם בצוות ניהולי מסייע ברמות גבוהות. פפ גווארדיולה מתאפיין בדברים הבאים. פפ תמיד שואל את עצמו איך משפרים קבוצה מושלמת? זה אתגר שפפ גווארדיולה לקח על עצמו ובינתיים הוא מצליח. השיטות שלו יכולות לסייע לכל מנהל או איש חינוך בעולם

ניהול ומנהיגות בסביבה משתנה- לקחת את תורת הכאוס ולהפוך אותה כתרבות ניהולית.

הכל קשור בהכל. הכאוס קיים גם במגרשי העסקים והניהול כמו גם במגרש הכדורגל. כמנהיג וכמאמן עליו ללמד את שחקניו לנתח בזמן אמת ולפרש מה קורה על המגרש? בשדה העסקי? אצל המתחרים, להיות מסוגלים לעשות התאמות קטנות בנוגע למצב הקיים. מבחוץ זה נראה כי במהלך המשחקים מתבצע תהליכים של סיעור מוחות בינו לבין שחקניו.

אמנו כל אחד מהקבוצה עבדו בצורה יחידנית- רק כך הקבוצה תשתפר.

פפ מאמן בעבודה יחידנית מול כל אחד בקבוצה. הוא משפר אצל הבודד את נקודות החולשה. כדרך חיים מאמן את החלקים להיות חלק מהשלם. זאת ועוד בשלב השני דואג פפ להנחיל לשחקניו תמיד להסתכל על התמונה הרחבה במגרש. להיות חלק מהשלם כי רק כך מנצחים/ פפ לומד גם מוולפגנג שולהורן, ראש הפקולטה למדעי האימון במיינץ, שפיתח את שיטת "הלימוד הדיפרנציאלי" - כלומר, שינוי שיטת האימון כך שתתאים לכל שחקן בנפרד. לפפ אין שיטה אחת. שיטת האימון שלו הרבה יותר מופשטת, אבל גם מותאמת לכל שחקן בצורה ספציפית.

חדשנות כדרך חיים

לפי צ'אבייר סאלה־אי־מרטין, פרופסור לכלכלה ורואה החשבון לשעבר של ברצלונה, גווארדיולה מזכיר את זארה, רשת האופנה הספרדית, שחרתה על דגלה את עניין "החדשנות המתמשכת". לזארה יש קולקציות יקרות (ואיכותיות) יותר מאשר רשתות הביגוד היריבות, אבל הן משתנות באופן תכוף יותר. כך זארה מתאימה את עצמה לטרנדים ומיקרו־טרנדים בצורה יעילה יותר וגם מוכרת אחוזים יותר גבוהים מכל קולקציה. כך פפ מנצל לאורך הקריירה שלו את תיאוריית החדשנות והעסקים של זארה גם למגרש הכדור רגל.

תמיכה פיתוח העצמה וחוכמה

בשביל להצליח בעולמות הכדור רגל ובעולמות העסקיים עלינו לבנות קבוצה חכמה ומקצועית. לא פחות חשוב לבנות קבוצה של פרטים "רעבים" להצלחה. הוא לא פחד אף פעם לתת לשחקניו אפשרויות לחידוש, ראה המקרה של השוער נואיר בבאירן מינכן שברוב הזמן היה מחוץ לרחבה וגרם ללחץ להגנה שלו לנוע קדימה ולתמוך בקישור ובחלוצים.  דבר נוסף ואופייני לפפ מתמקד בהחלטה שלו לא להיות במקום אחד יותר מ- 3 עד 4 שנים.  ככלל הוא מעדיף קדנציות מספיק ארוכות בכדי ליצור שינוי ולהשאיר חותם - אך לא ארוכות מידי שיוצרות נוחות יתר וסטגנציה מחשבית המונעת יצירה חדשנות ורעב להצלחות. היה נכון כי מנהלים ישחררו את קרנות המזבח הן לטובתם העצמית והן לטובת החברה שהם ניהלו. אחרי 3 וקצת שנים פפ החליט כי אולי נכון להתחיל לחפש את האתגר הבא מחוץ למנצ'סטר סיטי שאותה הביא להישגים מדהימים.

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


להתחבר תרבותית וללמוד שפה

גווארדיולה מאמין גדול באימוץ תרבויות. הוא מבין כי היה וברצונו להצליח עליו ללמוד ולהכיר את התרבות המקומית, את השפה, את המנהגים והניואנסים הקטנים. כמו אנצלוטי גם פאפ ידע "שהכדורגל הוא משחק של רעיונות", שהיה בעברו  מאמן ריאל מדריד. לדבריו כדי שרעיונות יקבלו חיים ויובנו על ידי הצד השני -  צריך להסביר אותו לאנשים אחרים שאמורים לבצע את הרעיונות שלך. בשביל זה צריך לדעת מה להגיד לשחקנים ולתקשר איתם ברמה גבוהה ופשוטה ובעיקר בשפה שלהם. פפ למד את השפה הגרמנית כי היא כלי עבודה חשוב שלו וכך גם עשה עם המעבר למנצ'סטר סיטי.

בלי עבודה קשה – לא מתקדמים

הצלחה לא מגיעה ללא עבודה קשה, תכנון ולימוד היריבים. את זה קיבל פפ מהבית. אביו היה פועל בניין שבנה ופרנס את משפחתו בעשר אצבעות. לא היו בעבורו קיצורי דרך. את זה ינק פפ ולקח זאת כדרך חיים. האמת שמאחורי ההילה של מאמן העל – מסתתר אדם המבקש לא להיכשל. מתחת לחליפת הארמני יש תרבות, ערכים של צניעות, נימוסים ובעיקר עבודה קשה. אצל פפ כמו גם אצל מנהלים מצוינים אחרים – אין רגע דל. כל אימון או החלטה עסקית דורשים הכנה ועבודה. סוד ההצלחה הכי גדול שלו מתמקד ביכולתו לנתח נקודות חולשה אצל היריבים ולתקוף. לסיכום, הכיצד אנו לקוחים זאת לעולמות הניהול והעסקים? הכיצד אנו יכולים ללמוד מכל אחד ממאמני העל האלה – ממוריניו, מקלופ ובעיקר מפפ גווארדיולה שעל פי הבנתי הוא הגדול מכולם.

וזו  "מתנה קטנה" שלי אליך!

אם מצאת כי קיימים תחומים שמעניינים אותך בתחום עיסוקיי, ויש לך צורך לייעוץ וחשיבה משותפת וראשונית, אשמח לעשות בפגישה מקצועית ומתוכננת מראש וזאת ללא כל התחייבות. קבע פגישה ואשמח שנכיר. נשמח לבחון יחד האם יש באפשרותנו להיות בעבורכם שותף להתלבטויות ולהוביל יחד איתכם תהליכי שינוי וצמיחה אישיים וארגוניים. צורו קשר ישיר עם משה גרימברג. abc@nihul4u.co.il או צלצלו ישירות לנייד: 054-4814332. מוזמנים לסייר ולהתרשם איכות העבודה שלנו לאורך השנים .https://www.nihul4u.co.il/success-stories/