תקציר המנהלים החודש עוסק באיתור דרכים יעילות הגורמות לעובדים ולמנהלים שלכם להיות לצידכם לצמוח ולהתפתח במקביל אליכם לאורך שנים. אני כיועץ ארגוני, קובע כי לא תמיד הכסף מדבר? מהניסיון שרכשנו לאורך השנים ובעיקר לאורך שנות הניהול הארוכות שלנו, מתברר כי מאחורי נאמנות המנהלים והעובדים לשנים ארוכות עומד סוד פשוט מאוד, והוא כלל לא קשור למשכורת, אופציות ואו לכסף. הסוד על פי הבנתי עוסק ביכולת לתת למנהלים ולעובדים אפשרות למצות את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם. לתת להם תפקידים משמעותיים אחריות סמכות ואופק התפתחותי.

בנו לעובדים ולמנהלים אופק תעסוקתי

כמו בכל חודש, משפטי המפתח - הציטוטים שהשאירו בי חותם קשורים לנושא ומחזקים את התובנה עד כמה חשוב תמיד להיות מובילים בתחום איתור ופיתוח כישרונות בארגון. המשפט הראשון הוא של נפוליאון האומר: • "יכולת ללא הזדמנות אינה שווה דבר". נפוליאון בונפרטה. חשוב כי נבין עד כמה לפעמים אנו לא יודעים למצות את היכולות הטמונות באנשינו? במנהלנו? היה ולא ניתן להם ההזדמנות ההפסד כולו שלנו. המשפט השני מגיע ממקור לא ידוע אבל ממצה היטב את הנושא ומתחבר ככפפה ליד לנושא תקציר מנהלים זה: • "מוח שהגה רעיון חדש לעולם לא ישוב אל ממדיו המקוריים". לא ידוע.". הייתי ממליץ לך כמנהל\ת לתת עד כמה שיותר הזדמנויות למנהלים ולעובדים שלכם להגות רעיונות חדשים ולעזור להם ביישום.

תנו למנהלים הזדמנות להשאיר חותם.

מנהלים הנהלות וארגונים לא פעם שוכחים כי התנאי הבסיסי של ההתנהגות והפסיכולוגיה האנושית מתמקד ברצון להשאיר חותם: מנהלים עובדים וסתם אנשים מונעים על ידי תחושת ערך והשגיות פנימית באותה מידה שהם מונעים על ידי תגמולים חומריים. לא פעם אנו מביטים סביבנו ורואים שחלק מהחברים המבריקים ביותר שלנו עובדים במקומות שמשלמים הרבה פחות לעומת מה שהיו יכולים להרוויח במקום אחר ובמשרה יוקרתית יותר. הם עובדים במשרות האלה משום שהן מעניקות להם אפשרות להשאיר חותם. יש לבם שם תחושה של משמעות וסיפוק, מעבר לשגרה היומית ובעיקר מאפשרים להם למצות את מירב הפוטנציאל הטמון בהם.

כללי הזהב לשימור ופיתוח ההון האנושי

לאחר שנים של ניסיון בתחום של ייעוץ ארגוני וליווי ארגונים בתחום של שינוי וצמיחה, אנו יכולים לקבוע כי יש מה לעשות כמנהלים וכהנהלות בכדי להבטיח שעובדיכם והמנהלים לא ייאלצו לבחור בין אהבה לכסף, שיישארו שמחים ויעילים בארגון שלכם גם בשלבים הראשוניים ובעיקר בשלבים המתקדמים של הקריירה שלהם? שמח להציג בפניכם 7 דרכים לחיזוק הנאמנות והגדלת אורך החיים בארגון:

  • אתרו את הכישרונות החבויים של המנהלים והעובדים שלכם. עזרו להם לפתחם. הציבו אותם במקומות ותפקידים שבהם יש להם האפשרות למצות את מלא הכישורים לטובתם הם ולטובת הארגון.
  • בנו לעובדים ולמנהלים "אופק תעסוקתי" - עזרו לעובדיכם לייצור תפקיד משמעותי עבור עצמם. הזכירו למנהלים ולעובדים מדוע תפקידם חיוני וכיצד הוא משתלב בתוכניות של החברה לטווח הארוך. הראו להם כי הם נחוצים ויכולים לתרום למימוש החזון של החברה ל- 5 – 10 – 15 שנה קדימה זה השלב החיוני ביותר בניסיון לשמור עליהם גם בעתיד הרחוק.
  • העצימו לימדו ותבצעו חניכה ניהולית שוטפת. העניקו משוב לעובדים. עשו זאת על בסיס קבוע, ושלבו כנות ודאגה.
  • בנו תוכנית התמקצעות ולימוד אישי. בנו להם חזון תעסוקתי ארוך טווח. הציעו לעובדים הזמנות להתפתח מבחינה מקצועית. בנו להם נתיב קריירה מורחב – מנהלים ועובדים תמיד ישמחו לדעת לאן הם יכולים להתקדם, ושאתם כמנכ"לים וכהנהלות רוצים ויכולים לעזור להם להגיע לשם.

מנעו היווצרות פוליטיקה אירגונית ואינטריגות

  • אל תחסכו באמירת תודה והדגשת הערכה והוקרה. כמנהלים אני ממליץ כי לא תפחדו להגיד "תודה" לא תמיד העובדים מבקשים הכרה חומרית? הערכה והוקרה רגשית חשובה הרבה יותר למנהל ולעובד שלך. היו יצירתיים בדרכים לתקשר תודות והערכות. הביעו את הערכתכם לעבודתם באמצעות פתק בכתב יד או תודה בעל פה, שתפו אותם בהצלחות העסקיות ותמיד תדאגו לשלם להם תשלום הוגן.
  • הימנעו מחשבונאות אישית. דלגו על כל המכשולים של פוליטיקה ארגונית שלא אחת הורגת ומעלימה כישרונות של עובדים ומנהלים. עשו לכם מנהג לאתר אישית "כוכבים" שעדיין לא התגלו בארגון. תנו להם במה ותעניקו להם הגנה היה וצריך.
  • בנו מודלים של תגמול בגין הישגים והצלחות עסקיות. תגמלו גם על יצירתיות ועל ניסיונות איכות שכשלו – כך לא "תהרגו" את היצירתיות בארגון. תנו לאנשים לקחת קרדיט. העניקו לא פעם קרדיט משלכם לעובדים ומנהלים זוטרים. כך הם ירגישו מחויבים יותר לך ולארגון.

שימו את המנהלים והמנהלות שלכם במקום שיוכלו להגשים חלומות

לסיכום, אני שמח אחרי לא מעט שנים והצלחות בתחומי ניהול, שיווק ופיתוח עסקי ולאחר עבודה כיועץ ארגוני בכיר מול ארגונים מנהלים והנהלות לקבוע כי באנשים – עובדים ומנהלים מוסתר המון פוטנציאל לא ממומש. ארגונים מצטיינים שבראשם מנהלים איכותיים היודעים לאתר את אותם אנשים שפוטנציאלים שבהם לא התגלה ומומש – זוכים לתמורות רבות. תפקידי המרכזי בתהליכי ליווי ופיתוח עסקי הוא לעזור לך כמנכ"ל לגלותם ולהוציאם "מחשכה אל האור".

תשקיעו בהעצמת עובדים ומנהלים

לאורך השנים גיליתי מערכות ומנהלים שמפריעים למימוש הפוטנציאל המוסתר של העובדים והמנהלים. לעומתם זיהיתי מערכות ומנהלים והנהלות בודדות שידעו לשחרר ולגלות את מלוא הפוטנציאל הטמון בעובדים ובמנהלים שלהם. על פי הבנתי המקצועית תפקידו של מנכ"ל ואו הנהלה לעסוק מעבר להשגת היעדים השוטפים באיתור ושחרור פוטנציאל לא ממומש בקרב מנהלים ועובדים בארגון. הכיצד עושים זאת נכון? לפגישה אישית עם משה להרחבה בנושא – לחץ כאן.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


תנו להם הזדמנות לצמוח

בעולמות העסקיים ובתחומי התעשייה וההייטק ומול חברות הנהלות ומנהלים - אנו יוצרים פתרונות גדולים יותר לבעיות יסוד של הטיפול הלא מספיק יעיל "בהון האנושי" בארגונים. אנו יוצרים תועלות מוחשיות וערך ללקוחות ומנכ"לים הזקוקים להדרכה וליווי בתחום. ישנם רגעים בתוך תהליכי הייעוץ הארגוני, פיתוח עסקי והובלת תהליכי שינוי וצמיחה מול הנהלות ומנהלים בו אנו חייבים לגרום לכולם להבין כי נכון שנכיר היטב ומקרוב את גודל הבעיות בכדי להיות מסוגלים להביא ולהציע פתרונות אפקטיביים ויעילים יותר. לקבלת מידע נוסף על שמירה של המובילות וטיפוח "דור המנהלים הבא בארגון" - לחץ כאן.