הפוסט החודשי, עוסק הפעם בנקודה רגישה לנו כמנהלים. והוא מתחבר היטב למציאות המשברית אותה כולנו עוברים. הכיצד אנו מגדירים את שיטות הניהול שלנו בתוך המשבר הכלכלי? האם אנו יורים לכול כיוון ורק אחר כך מסמנים את המטרות או פועלים מתוך ניתוח מעמיק של התהליכים לשלב המיידי לשלב הביניים ולטווחים הארוכים? מה צריך ונכון לעשות בתקופות משבר? הפעם אני כעוסק בתחום הייעוץ הארגוני וליווי מנהלים, מבקש לשתף אותכם ב- 2 משפטי המפתח - הציטוטים שהשאירו בי חותם:

משברים עשויים ליצור צמיחה

הראשון מדמה במדויק את המצב ואולי את הפאניקה שכמנהלים לא אחת אנו נמצאים ואולי שלא בצדק....והוא-  • "צל שלפעמים מפחיד אותנו ..... הוא בסך הכול תקווה למציאתו של מקור אור קרוב". מקור לא ידוע. השני עוסק בתובנה מדהימה של מרטין לותר קינג שאמר- • "רק בחשכה... ניתן לראות את הכוכבים" .- מרטין לותר קינג.  חפשו בתקופות המשבר תקופות החשכה את אותם "כוכבים", עובדים ומנהלים המצויים לידכם והמסוגלים לזהור ולהוביל יחד איתכם את החברה אל חוף מבטחים באחריותנו כמנהלים לגלותם דווקא בתקופות משבר

למה מנהלים בשיטת הסלמי ?

לא אחת מנהלים בשעת משבר פועלים כמו מפעילי המאצ'טות ביערות הגשם בברזיל. רבים מגיבים באופן נמהר מידי באמצעות קיצוץ ההוצאות לכל רוחב הארגון. שיקול הדעת לא תמיד פועל ולא אחת התגובה ההיסטרית גובה מחיר יקר מהחברה, משום שהיא אינה מבחינה בין פעילויות קצרות טווח לתוכניות אסטרטגיות לטווח הארוך שחובה לשמר ולטפח.

משבר מהווה הזדמנות צמיחה

חברות מופת ומנהלים מיומנים מבינים כי בשעת משבר ובמקרים שבהם ההאטה אינה מאיימת על עצם קיומה של החברה, הם צריכים להתמקד בטיפול שורש בחוסר היעילות והבזבוז התפעולי, ולא בשינוי או הקרבה של יוזמות אסטרטגיות ותוכניות ארוכות טווח התורמות לשמירת והגדלת היתרונות מול המתחרים והשוק גם בתקופות המשבר ובעיקר בתקופות הראשונות שלאחר המשבר.

משבר הקורונה במהלך 22 - 2020 נראה כי לימד את כולם הכיצד להיערך יותר נכון ליום שאחרי. התקופה של היציאה מהמשבר מתאפיינת בצמיחה מואצת בעיקר על חשבונם של המתחרים שכתוצאה מפאניקה חתכו ללא רחם ללא כל מחשבה עם המצ'טה בכל רובדי הארגון.

לא לוותר על התכנון לטווח הארוך

ארגונים ומנהלים המקריבים את הטווח הארוך ואת התכנון האסטרטגי על מזבח הקיצוצים ללא הבחנה, בדרך כלל משלמים מחיר כבד. אישי וארגוני כאחד. מהי הדרך הנכונה להתמודד עם הצרכים בתקופות האטה? הכיצד ניתן לסייע לחברות לשמר את נקודות החוזק שלהן ואת התוכניות האסטרטגיות בד בבד עם קיצוץ והתייעלות?

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


התרומה שלנו לכם

בתהליכי יעוץ ארגוני ופיתוח עסקי פיתחנו מתודולוגיה ותהליכים המסוגלים לשפר תוצאות ולהגן על תהליכים אסטרטגיים שלא יפגעו. אנו מובילים תהליכי חשיבה, סיעור מוחות להובלת  תהליכי לשינוי וצמיחה יחד עם יעוץ עסקי כחלק מתהליך רב מערכתי הבא לתת כלים לארגונים המבקשים לשרוד ולצמוח דווקא בתוך המשבר ודקה אחרי היציאה מימנו.

אשמח לבחון יחד האם גם אצלך ניתן למנוע פגיעה בתוכניות האסטרטגיות בתקופות משבר והאטה? לתיאום פגישה בהקדם : אנא בקש ממזכירתך לתאם פגישה באמצעות הטלפון 0544814332 או באמצעות הדוא"ל.