היה ואתם בעלי עסק או חברה קטנה או בינונית שפעילה כמה שנים ומבקשים לדעת באם אתם מצליחים לממש את מלוא הפוטנציאל שגלום בשוק ובחברה? היה והייתם רוצים לבדוק באם ניתן לגרום לעסק להיות יותר רווחי? להיות מוטה צמיחה והרחבת בסיס הלקוחות? מענה לשאלות האלה יכולים להביא אותכם למסקנה עסקית וניהולית חד משמעית. אתם זקוקים לשירותיו של יועץ עסקי אפקטיבי ובעל ידע וניסיון.

מיקוד והתמקצעות – זה כל הסיפור

בואו ונחשוב ביחד וננסה לפשט את התהליכים. האם במצב של בעיה רפואית אתם תנסו למצוא רפואה מבלי ללכת לרופא מומחה? האם כשתרצו לבנות בית על מגרש שקניתם – תתחילו בבניה ללא שימוש בתוכניות של אדריכל או קונסטרוקטור? מניח כי הבנתם את הפרינציפ. לכל אחד בעולם המודרני עיסוק והתמחות מקצועית ייחודית. כולם נותנים שירותים ותורמים כל אחד בתחומו למבקש השירות. אז מדוע פעמים בעולם העסקים הקטנים עדיין בעלי חברות ונותני שירות נמנעים מלהיעזר ביועץ עסקי? ביועץ אירגוני המניע תהליכי הבראה שינוי וצמיחה? היה ויש לכם עסק קיים, חברה משפחתית בינונית או קטנה, או לחילופין אתם נמצאים לפני החלטה להקים עסק חדש? זה הזמן הנכון לפנות לקבל סיוע מיועץ עסקי מיומן.

מדוע נמנעים להשתמש בייעוץ עסקי? או להיעזר ביועץ עסקי מקצועי

עסקים בינוניים וקטנים נמנעים מלפנות ליועצים עסקיים, יועצים ארגוניים מהחשש שאין ביכולתם לשלם את העלויות. הם חוששים כי עלות השירות הרבה מעל ליכולתם הפיננסית. טעות גדולה בתובנות של עלויות ותמורות. מתברר כי השימוש ביועץ עסקי – יועץ ארגוני המניעים תהליכי הבראה שינוי וצמיחה מביא להחזר השקעה ל- ROI גבוה במיוחד. השימוש באנשי מקצוע שלהם ניסיון מוכח בתחומי הפיתוח העסקי, הדרכת עובדים ומנהלים, שיפור מערכי מכירות ושירות חשוב אף יותר בתקופות משבר. זה לחלוטין לא שירות בלעדי לחברות בינוניות וגדולות.

יועצים עסקיים – מביאים לשינוי ולצמיחה

כבעלי חברות קטנות ומשפחתיות, כבעלי עסקים ונתוני שירות, אתם בוודאי מחפשים כל דרך לגרום לחיסכון בעליות, לצמצם הוצאות שוטפות ולהקטין עלויות של ההוצאות הקבועות. המחשבה לפנות לגורם חיצוני מקצועי שעשוי לעלות כסף נוסף – לא נתפסת אצלכם כהגיונית בכלל. אתם חוששים כי השימוש ביועץ עסקי מיומן, או ביועץ ארגוני המניע תהליכים של שינוי אסטרטגי ועדכון התוכנית העסקית - תביא רק להוצאות נוספות! רבים מהם ופעמים ללא כל הגיון הם פשוט לא מאמינים כי תהליכי ליווי של יועץ עסקי מיומן עשוי ליצור שינוי ולהגדיל הכנסות ופלח שוק.

יועץ עסקי מניע תהליכי הבראה שינוי וצמיחה

ניסיון העבר לימד אותם להימנע מבחירה של יועצים עסקיים חסרי ניסיון. רוב העסקים הקטנים, הבעלים והמנכ"לים, חוו חוויות "רעות" עם יועצים עסקיים, עם יועצים אסטרטגיים וארגוניים. רבים מהם החליט החלטה גורפת ושגויה להימנע מבחינה מעמיקה של אותם היועצים העסקיים שעשויים להביא להם הרבה מאד ערך ותמורה. העסק נמצא במשבר? אתם מבקשים להגדיל מכירות, רווחיות ופלח שוק מול המתחרים? רוצים להוביל תהליכי הבראה שינוי וצמיחה? היה וכן ננסה במאמר הזה לתת מידע רלוונטי לגבי הדרך שבו יועץ עסקי מיומן יכול לסייע לבית העסק שלכם לצמוח, לצמצם הוצאות, לחשוב מחוץ לקופסה ולהגדיל את התוצאות של מחלקת המכירות, להגדיל את כמות הלקוחות ולהניע תהליכי שינוי וצמיחה. ולהגדיל את הרווחיות.

המשימות המרכזיות שבתחום אחריותו של יועץ עסקי – יועץ ארגוני:

מיפוי שוק ומתחרים

בתהליכים שלנו כיועצים עסקיים בעלי ידע וניסיון נוכל לעזור ולסייע לכם למפות טוב יותר את השינויים שחלו בשוק בלקוחות ומול המתחרים. יועץ עסקי בעל ניסיון תמיד יסייע לחברה המשפחתית או לעסק הבינוני שאתם מנהלים להבין היכן עשוי להימצא קהל לקוחות חדש? יזהה מגמות שינויים וטרנדיים שעשויים להיות מאד בעייתיים להמשך השרידות והצמיחה. יועץ עסקי מיומן יבצע תהליך מהיר של מיפוי שוק ומתחרים, ינתח את פעילויות השיווק והאסטרטגיה העסקית הקיימת המבוצעת בכדי להבין מה צריך לשנות ולשפר בכדי להגדיל מכירות ופלח שוק ובעיקר את הרווחיות. אשמח להגיע לפגישת עבודה ראשונית ללא עלות ויחד נבדוק היתכנות להגדלת מכירות ולצמיחה. חייגו ישירות למשה גרימברג: 0544-814332 או מלא את טופס - צור קשר

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


שיפור מערכי הניהול והתפעול להגדלת הרווחיות

אנו מגלים לא אחת כי עסקים קטנים וחברות משפחתיות מתקשים לחשב את רמת הרווחיות שהם מבקשים להשיג ממכירות של המוצרים ואו השירותים שלהם. יש בהם לא פעם פחד וחשש כי בתחשיב אגרסיבי יותר, הם יאבדו לקוחות ושוק. מנגד הם פעמים לא מבינים מדוע אין הם מצליחים לקבל רווחים מהעסק ופעמים אף נאלצים להזרים כספים פרטיים להמשך התפעול של החברה או העסק. אנו כיועצים עסקיים ממליצים לבצע מיפוי חדש ועדכני של כלל ההוצאות הקבועות והמשתנות. מהניסיון המקצועי שלנו כיועצים עסקיים, המובילים תהליכי הבראה שינוי וצמיחה אנו קובעים כי הסיבה המרכזית לטעויות בנושא התמחור נובע מכך שלא כל ההוצאות אכן משתקפות בתוכנית העסקית.

עדכון התוכנית העסקית

אנו מניעים תהליכי הבראה שינוי וצמיחה בעולמות של עסקים וחברות קטנות ומשפחתיות בהצלחה רבה מזה שנים ארוכות. יועץ עסקי מיומן ידע למצוא את הפערים במודל הרווחיות שפיתח בעל העסק או המנכ"ל, ולהוביל לשינוי ועדכון התוכנית העסקית ורמת הרווחיות הנדרשת. מציע כי נקיים מפגש ראשון של סיעור מוחות בנושא של שיפור הרווחיות אצלך בחברה. הייתי שמח לו הייתי מצליח לשכנע אותך כי ייעוץ עסקי וייעוץ ארגוני הינם מסוג אותן ההוצאות וההשקעות, היותר חכמות שבעלי חברות ועסקים קטנים מקבלים בתקופות רגיעה ובעיקר בתקופות משבר. השימוש ביועץ עסקי או יועץ אירגוני מנוסה לא רק מוכיח את עצמו כל פעם מחדש.

חיפוש ואיתור מערכי הספקה חדשים וזולים

מעבר לתרומתו של יועץ עסקי בכל מה שקשור לעדכון האסטרטגיה והתוכנית העסקית לשינויים בשוק יכול הוא להביא לתרומה גדולה בכל מה שקשור לטיוב ושיפור מערך הספקים והוזלת תשומות. חפשו תמיד יועצים עסקיים שיש להם היכרות עם שוק המטרה שבו אתם פועלים. היה ותמצאו אחד כזה? וודאי תוכלו ליהנות מקשריו ויכולותיו עם ספקים ויבואנים איכותיים ואמינים ואפילו זולים יותר משלכם. פעמים ריענון מאגר הספקים עשוי להוביל לחיסכון כספי לא מבוטל. פעמים החיסכון עולה על 20-25 אחוז בממוצע שנתי. כיועץ עסקי המניע תהליכי שינוי וצמיחה נבצע עדכון של דרישות הסף והוזלת עליות בקרב הספקים שלך. בדרך כלל תהליכים המנוהלים היטב מביאים לתוצאות.

חיזוק המיתוג והבידול של העסק והצגת הערך

מיתוג ובידול ויצירת ערך ייחודי מהווים כיום כמו גם בעבר אבני דרך להצלחה עסקית ארוכת טווח. כיועץ עסקי אני חייב לשפר יחד איתך כבעלים וכמנכ"ל, את הצעת הערך ללקוחות הפוטנציאליים. כמנכ"ל וכבעלים ואו כיזם הנמצא רגע לפני הקמת חברה או עסק חדש, אתה חייב להבין כי ההצלחה שלך תלויה בערך המוסף האמיתי שאתה מבקש להעניק ללקוחות ביחס למתחרים שבשוק. אתה חייב להבין באם המוצר או השירות שלך מביא ליתרון וערך ממשי ומדיד דרך עיני הלקוחות בהשוואה למתחרים?

אין אנו ממליצים "להשתגע" אבל נכון כי מראש נתמודד עם הדרישה ונדע לארוז את השירות ואו המוצר בעטיפה הנכונה. אנו חייבים למצוא את נקודות ההשפעה הכי משמעותיות אצל הלקוחות. או מוצר ואותו שירות עשויים להימכר על ידי לא מעט עסקים? הם עשויים למכור במחיר שונה, בזמן אספקה שונה, באיכות תמיכה שונה, בתקופת אחריות שנבדלת מזו שמציעים העסקים המתחרים ועוד.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


מחיר או שירות?

הכי נכון למצוא בידול שישפיע הכי הרבה על מערך ההחלטות של הלקוחות לבחור דווקא בך.  הבידול והערך המוסף האמיתי מהווים את הסיבה שלקוחות יעדיפו דווקא אותך על פני המתחרים. זהו תחום מקצועי מאד מורכב ונדרש ולכן, חשוב שיועץ עסקי מנוסה ומקצוען ינסה למפות צרכים של לקוחות ובעיקר לבצע מחקר שוק על העדפות של הלקוחות: לנסות להבין מה באמת הלקוחות מחפשים? מה חשוב להם? האם מחיר זול יותר? או מהירות בזמן האספקה? האם רמת השירות לקוחות חשובה להם? תקופת האחריות והאפשרות לקניה בתשלומים? פעמים קניות מתבצעות על פי החלטות שאין חברות ועסקים מודעות להן? למשל תיקון מזגן בקיץ הלוהט – שם הלקוחות יעדיפו זמן תגובה מהיר על חשבון מחיר אולי?

מכירות כדרך חיים וכמנוע צמיחה

יועצים עסקיים כמונו מתמקדים גם בשיפור מערכי המכירות ושירות הלקוחות. כיועץ עסקי אני מסייע לחברות ולעסקים קטנים ובינוניים להגדיל מכירות ולהרחיב את פלחי השוק ובעיקר להגדיל את הרווחיות מהלקוחות הקיימים. אנו בונים מערכי מכירות המשך ללקוחות הקיימים ומובילים בהצלחה תהליכי Up Sale הן במכירות פרונטליות והן במכירות באמצעות מוקדנים ייעודיים שעברו הכשרה לשיפור מיומנויות מכירה ושירות. יועץ עסקי שמיומן בהדרכה ובשיפור מערכות ניהול ומכירות בקלות יוכל לזהות את הפוטנציאל הלא ממומש בכל מה שקשור להגדלת רכישות של לקוחות קיימים ובכך להגדיל את מרווחי הרווח מכל לקוח קיים. אנו כיועצים עסקיים מבצעים הדרכה ואימון למערכי המכירות הקיימים ומגיעים להגדלת אחוזי הסגירה והקטנת נטישה.

שיפור מערכי התפעול וצמצום עלויות קבועות ומשתנות

היה ותדעו לבחור יועץ עסקי מיומן ובעל ניסיון תוכלו מהר מאד ליהנות מתרומתו לחברה. פעמים אנו כיועצים עסקיים מתחילים דווקא באיתור החוליות החלשות בחברה או בעסק. איתור וטיפול בחוליות החלשות עשוי במהרה להביא לערך מדיד ומהיר. בנוסף אנו נאתר עלויות חריגות הן בתחום ההוצאות הקבועות, הוצאות שכ"ע וההוצאות המשתנות כמו תקשורת, כיבוד, נסיעות דלק וכיו"ב. כבעלים וכמנכ"ל בדרך כלל אתם עסוקים בשוטף. עסוקים במלחמת הקיום, ופעמים לא מספיקים להגיע לטפל בנושאים האחרים, החשובים לא פחות להצלחה. יועץ עסקי – יועץ אירגוני יבחן גם את תהליכי העבודה, יבדוק יעילות ניהולית ותפעולית וימליץ לבצע שינויים נדרשים בכדי להתאים את הארגון לאתגרים של המאה ה- 21.

עדכן אסטרטגיה עסקית ושיווקית

השוק העסקי משתנה. הזדמנויות צצות, משברים מגיעים ולכל אלה אתה כבעלים או כמנכ"ל חייב להגיב נכון. חברות בינוניות וקטנות, עסקים משפחתיים ואף נותני שירות לא פועלים בחלל ריק. לכולם יש מתחרים שמבקשים לצמוח לגדול ולהתפתח בדרך כלל על חשבונכם. לכל אחד מהם יש אסטרטגיית צמיחה ותוכנית עסקית שמציגה גידול בנפחי הפעילות, הגדלת רווחים וגידול מהיר בכמות הלקוחות. כאן אנו נכנסים בעבורך לתמונה. כיועצים עסקיים מנוסים אנו נציע מערכות תגובה הולמות לשינויים בשוק ולמתחרים.

בו בזמן נוביל תהליכי עדכון האסטרטגיה השיווקית, העסקית בכדי לחזור ולצמוח על חשבון המתחרים. נבחן יחד האם אנו צרכים להעתיק את המתחרים? או לקחת יוזמה? נוצרות לא מעט דילמות ניהוליות בהקשר של הדרך להתמודד עם טקטיקות שיווקיות בהן נוקטים המתחרים שלך? ייעוץ עסקי מקצועי לך כבעלים וכמנכ"ל עשוי לעזור בגיבוש ועדכון אסטרטגיות השוק לחזרה מהירה לצמיחה.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


הגדלת מכירות והקטנת אחוזי נטישה של הלקוחות

כיועצים עסקיים המניעים תהליכים לשיפור מערכי המכירות והשירות אנו מתמקדים ביצירת ערך רב יותר מהלקוחות הקיימים. לקוחות קיימים ואו לקוחות חוזרים, מתאפיינים באחוז גבוה יותר של סגירת עסקאות. זאת ועוד הם מתאפיינים ברכישות גבוהות יותר מהממוצע של לקוח חדש לחלוטין. במילים פשוטות – קל יותר למכור ללקוחות וותיקים וחוזרים. הם גם לקוחות הרבה יותר רווחיים לכם כחברה. יועץ עסקי מקצועי כמונו, ידע להמליץ לך כבעלים או כמנכ"ל, על שיטות ודרכים עדכניות תוכלו להגדיל את אחוזי הקניה בקרב לקוחות קיימים ולקוחות חוזרים. קל הרבה יותר למכור מוצר או שירות נוסף ללקוחות קיימים או לקוחות חוזרים. הם מכירים את דרך ההתקשרות עם החברה, את איכות השירות, את טיב המוצרים או השירותים שלו ואת האמינות בכל מה שקשור לעמידה בהתחייבויות. אין צורך להשקיע בהם משאבים מיותרים. להשקיע תהליך השכנוע הפנימי שמאפיין לקוח חדש.

בקרה מדידה ומשוב לבעלי העסק ולמנהלים

היה מומלץ כי תקפידו לגייס לעזרתכם יועץ עסקי שלא רק מומחה בלתת עצות? הוא חייב להיות כזה שגם יודע להוביל תהליכים ולבצע. חשוב כי תבנה תוכנית עבודה שבה יוצגו המשימות והיעדים לשיפור. יוגדרו מדדי ההצלחה ויקבע לוחות זמנים. כיועץ עסקי, אני לא מתניע כל תהליך לפני שמבוצע הליך מסוגר של מיפוי שוק ומתחרים הכולל גם מיפוי חוזקות וחולשות של החברה או העסק המבקש לשכור את שירותיי כיועץ עסקי. זאת ועוד, נסכים על התהליכים, נקצה משאבים ותשומות ובעיקר נבנה תוכנית עבודה תהליכית. בכל שלב ניתן למדוד את התוצאה ולבצע התאמות נדרשות. חייבים להסכים על תמונת המציאות טרם יציאה לתהליכים העסקיים הנדרשים.

ייעוץ עסקי וייעוץ ארגוני אפקטיביים 

הייתי שמח לו הייתי מצליח לשכנע אותך כי ייעוץ עסקי וייעוץ ארגוני הינם מסוג אותן ההוצאות וההשקעות, היותר חכמות שבעלי חברות ועסקים קטנים מקבלים בתקופות רגיעה ובעיקר בתקופות משבר. השימוש ביועץ עסקי או יועץ אירגוני מנוסה לא רק מוכיח את עצמו כל פעם מחדש. בתהליכים מקצועיים העבודה איתם מביאה לשיפור ביצועים בלא מעט תחומים. בתחום המכירות, הפיתוח העסקי והשיווק וכן בתחום של אימוץ מערכות ניהול ותפעול הרבה יותר מתקדמות. הם בעבודת הליווי העסקי שלהם מביאים לייעול העבודה, חוסכים לכם זמן ותשומות ניהול שבהן אתם פחות דומיננטיים – כך שבפועל אתם מתמקדים באותם התחומים שבהם יש לכם יתרון מהותי. בפועל השימוש ביועצים עסקיים מיומנים מביאים לחיסכון שניתן למדוד אותו בכסף. בהרבה מאד כסף.

תתמקדו בדברים שמביאים הכי הרבה ערך

אין זה סוד, כי למרות שכולנו מוצלחים ומדהימים כמנהלים? הרי גם לכם ברור כי לא ניתן לנהל את כל האופרציה כתזמורת של איש אחד. קשה מאד לנהל גם וגם.. קשה עוד יותר לבזבז אנרגיות ומשאבים בתחומים שמביאים ערך מועט יותר. היה נכון כי תתמקדו בתחומים הכי חשובים. במכירות, פיתוח עסקי, שיווק ואת שאר התחומים כמו כוח אדם, כספים, תפעול וייצור, מכירות ולקוחות, תשאירו לעובדים ומנהלים איכותיים. כאלה שעברו הכשרה הדרכה ואימון. כיועץ עסקי, אני תמיד ממליץ כי בעלי חברה או מנכ"לים יתמקדו בדברים שבהם יש להם יתרון מובהק. תנו לאנשי מקצוע כמו יועץ עסקי, יועץ ארגוני להתעסק בתחומים שבהם אתה פחות מוצלח. מומלץ כי תמיד תשקיעו 100 אחוז מהזמן בדברים שאתם הכי טובים – בשירות? במוצר? בפיתוח מוצרים? או במכירות. תנו לאחרים לבנות בעבורכם את התשתיות החשובות הנוספות.

מציע כי נקבע פגישה

כיום, כל החברות הבינוניות והקטנות מבינות כי עליהן להיערך נכון יותר אל מול האתגרים והשינויים בשווקים. עליהן לשפר את הצעת הערך ללקוחות. לשפר את רמת השירות ללקוחות ובעיקר להיות תמיד "צעד וחצי" לפני המתחרים. משה גרימברג כיועץ עסקי, מעניק לחברות ולעסקים הדרכה ויעוץ בתחום עדכון האסטרטגיה העסקית וחתירה לכיוון של טיפול בלקוחות פרימיום. אנו עושים זאת במגוון רחב של סדנאות קורסים ותוכניות הדרכה לשיפור מיומנויות ניהול, מכירות ושירות למנהלים ולעובדים. ככלל, עושים זאת בהתאמה כמעט כירורגית, לאופי הארגון וצרכיו ובעיקר בהתאמה ליעדים שיקבעו להשגה.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


בואו נוביל יחד צמיחה

אנו מאמינים כי ייעוץ עסקי מומלץ גם לחברות בינוניות וקטנות, לחברות משפחתיות ולעוסקים במקצועות חופשיים שלהם יותר מחמישה עובדים. תמיד נכון להיעזר בייעוץ ארגוני יעיל ואפקטיבי בכל מה שקשור להדרכה ושיפור ביצועים בתחום שרות הלקוחות. אנו עוסקים בהצלחה בתהליכי ייעוץ ארגוני, פיתוח עסקי ועבודה מול מערכי שירות ומכירות. כלל, אנו פחות אוהבים את אלה שרק מסתפקים, במתן עצות, ונעלמים. אנו אוהבים לקחת אחריות על היישום בשטח.

מפגש סיעור מוחות במתנה

רק כך אנו מבטיחים הצלחה ארוכת טווח בהדרכות בסדנאות ובקורסים שאנו מעבירים עובדים ומנהלים בתחומי השירות והמכירות. יש לנו ניסיון רב בתפקידי ניהול שיווק מכירות ופיתוח עסקי בחברות מהגדולות בשוק הישראלי. כחברה לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה אנו מאמינים שנושא שיפור מערכי השירות לקוחות קריטי להמשך הצמיחה. אשמח להיפגש ולהכיר. צורו קשר עם משה וצלצלו לתיאום מפגש סיעור מוחות במתנה ללא מחויבות 0544814332.

 

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים