האם ידעתם כי בממוצע מעל 39,000 חברות עסקים קטנים ובינוניים נסגרים מדי שנה בישראל? האם אתם מבינים שבממוצע שבועי מדובר על כ- 750 חברות ועסקים שנסגרים בכל שבוע? האם אתם מבינים שבתכנון נכון ובעבודת ליווי מקצועית של יועץ עסקי מיומן ובעל ניסיון, לאורך כל תקופת ההקמה וההרצה היה ניתן להקטין משמעותית את כמות העסקים הכושלים.  האם אתם יודעים כי למעלה מ- 70% מהעסקים ששרדו את השנה הראשונה לא שורדים אחרי 5 שנים? מה זה אומר על היכולות המקצועיות של היזמים השונים? משה גרימברג – כיועץ עסקי מיומן והצוות שלו יכולים להגדיל בעבורכם את סיכויי השרידות העסקית.

ה- ROI של יועץ עסקי מיומן

פעמים כחברה לייעוץ אירגוני, אנו מגיעים למסקנות שישנם עסקים מיזמים וחברות שלא היו צריכים לקום כלל. כאלה שהקדימו את זמנם ונפתחו 10 שנים מוקדם מידי.. ולא שרדו. אחרים החליטו לקפוץ למים הקרים של העולם העסקי ללא כל הון ראשוני? החליטו להניע מהלך ממומן על ידי הבנקים ולא עמדו בהחזרי הריבית וההלוואות. אחרים חולמים על עסק ומתניעים מהלך ללא כל ידע הכשרה ואו תוכנית עסקית מינימלית. ישראלים כמו ישראלים אומרים: "בוא ונתחיל ונתגלגל ונבצע שינויים בדרך.. פרי סטייל שבעולמות העסקיים פחות עובד". 

ייעוץ עסקי – מונע משברים

התוצאה הלא כל כך מפתיעה לאנשי מקצוע, ליועצים עסקיים בעלי ידע וניסיון באה ליזמים ביום בהיר וללא כל הודעה ראש, בדרך כלל לאחר שנים רבות של עבודה אינטנסיבית וקשה – זה קורה. העסק עומד בפני קריסה. היזמים בדרך כלל היו מודעים לסכנה ואף הבינו כי החברה ואו העסק שלהם מדשדש. אט אט ההבנה והתחושה מתגברת והם מבינים שהעסק בצרות קשות. צ'קים חוזרים, קשיים בגביה, עצירת מכירות, מצטרפים לשיחת הטלפון מהבנק ועכשיו בדרך כלל כבר כולם מבינים את המצב לאשורו! אין מקום לספק. הסוף של המיזם קרוב מתמיד

למה עסקים קורסים?

מתברר כי פעמים יש לא מעט סיבות נוספות שגורמות לכניסת עסקים למצב שבו הם נמצאים במשבר או על סף קריסה. אירועים וסיבות עשויים להוביל למצב שכזה. חלקם קשורים לאירועים חיצוניים, עולמיים שאינם בשליטת היזם כמו למשל, כניסת שחקן מוביל לארץ? כמו למשל התייקרות התשומות וחומרי הגלם? כמו למשל עליה דרסטית בעלויות שכר כתוצאה משינויים רגולטוריים – עליה בשכר המינימום. אבל לא נעים לציין כי ברוב המקרים של עסקים וחברות שמגיעות למצבי משבר קיצוניים – זה נובע בעיקר וכתוצאה ישירה של ניהול לא מספיק מקצועי. של ניהול המבוצע בצורה רשלנית מבלי לעבוד על פי תוכנית עסקית ומדדים. בגלל המסקנה הזאת נכון להשתמש ביועץ עסקי מיומן לאורך כל חיי הארגון. ניתוח נכון של מצב החברה או העסק בשוטף נותן בדרך כלל מספיק מרווח נשימה להצליח ולהוביל תוכנית הראה שינוי וצמיחה.

משבר עסקי פעמים מוביל לצמיחה 

לא רק הטלפון מהבנק מהווה "רמזור אדום" בדרך כלל כשהוא מגיע אולי זה מאוחר מידי! היה והחברה או העסק היה מנוהל בכלים מקצועיים סביר מאד כי היה ניתן לחוש את הסכנות והמצוקות בעסק – חודשים רבים לפני הטלפון מהבנק. ככלל אנו אומרים ומציינים שבאם בעלי החברה היו ערים למצב האמיתי שלהם, היו מסוגלים לנתח ולזהות את השינויים שחלו בשוק באופן שוטף. לזהות ולמפות את הסיכונים ואת שינויי המגמות – היו יכולים להיערך מבעוד מועד, לבצע שינויים והתאמות עסקיות, לקצץ בעלויות ובכוח אדם ובכך היה יכול למנוע אולי קריסה עסקית וכלכלית שהיה ותקרה תשפיע עליהם ועל המשפחות שלהם לעתיד. חלומות מתנפצים. עסקים קורסים. ניתן להגדיל את סיכויי ההצלחה באמצעות ייעוץ עסקי איכותי.

ייעוץ עסקי ואירגוני - זה הפתרון

לכאלה שחסרי ניסיון ניהולי והם בתחילת דרכם העסקית נראה כי ניתוח וקריאת מצב העסק בשוטף ובעיקר בתקופות משבר היא עסק מסובך. לאנשי מקצוע, יועצים עסקיים ומומחים להובלת תהליכי הבראה שינוי וצמיחה התחום אינו סבוך כלל. בתוך זמן קצר ואחרי תהליך ממוקד של ניתוח מצב קיים אנשי מקצוע מיומנים יכולים  לנתח ולהבין את מצב החברה - עסק ואת כלל הסיכונים שלהם להגיע למצב של קריסה. בתהליכים שאנו מובילים באמצעות תוכנית מיפוי וראיונות עומק שפיתחנו, אנו מזהים את מירב הכשלים והבעיות שטיפול בהם עשוי להציל את החברה או העסק מקריסה. עשוי להתניע תהליכים לשינוי המגמה ומעבר לרווחיות. לכן מומלץ להיעזר בשירותי חברת ייעוץ עסקי. למותר לציין כי משה גרימברג – כיועץ עסקי מיומן והצוות שלו יכולים להגדיל בעבורכם את סיכויי השרידות העסקית.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

לאורך השנים שתי לב לנתונים הבאים: חברות ועסקים שהוקמו וכבר מהתחלה נעזרו בייעוץ עסקי – יעוץ ארגוני וחוו תהליכי מנטורינג עסקי לאורך זמן – שרדו ושגשגו ברמה העסקית והניהולית. אני קובע כי במסגרת המומחים המקצועיים שכדאי להתייעץ איתם בשלב הקמת העסק, נכללים יועצים עסקיים או חברת ייעוץ לעסקים קטנים ובינוניים שתרומתם רבה לאורך כל תהליכי ההקמה וההתבססות. יזמים שהופכים לחברות קטנות לארגונים המעניקים שירות ולבעלי עסקים יש כיום מודעות הולכת וגוברת לגבי החשיבות בשימוש ביועצים עסקיים כבר משלב התכנון והיזום. כיום, קיימת מודעות עולה לחשיבותו של ליווי צמוד של מאמן עסקי בשלב ההקמה.

מהי התרומה שלנו לתהליך יעוץ עסקי ומנטורינג?

אנו לאורך השנים ליווינו ארגונים חברות ויזמים במספר כובעים. כובע היועץ העסקי כחלק מרכזי בכל תהליכי היזום וההשקה של המיזם העסקי החדש? כובע אחר ולא פחות חשוב כמנטור עסקי, כמאמן עסקי למנכ"ל ליזם ולבעלים. הקונספט של פעילותם ותרומתם המקצועית שונה במקצת. בעוד שיועץ העסקי מכוון את היזמים ובעלי העסקים בחשיבה ובגיבוש הרעיון העסקי, תוך למידה ומחקר על השוק והמתחרים, מלווה תהליכים המתמקדים בבניית תוכנית עסקית מבנה ארגוני, גיוס מנהלים ועובדים וכתיבת נהלי עבודה ובקרה. מנגד התהליכים של המאמן העסקי – המנטור, שונים במקצת. תהליך המנטורינג העסקי האימון האישי מקצועי מבוסס על ההנחה שבעל העסק היזם? או המנכ"ל? הינם ראויים ובעלי יכולות להקמת חברה או עסק אבל נזקקים לפרטנר מקצועי בתהליכים אשר יעזור להם בפיתוח הכישורים האישיים ובלימוד ואימוץ יכולות ניהוליות נוספות ואפקטיביות יותר.

נחישות מוטיבציה וברק בעיניים לא תמיד מספיקים?

אנו עושים זאת באמצעות פגישות עבודה שבועיות "אחד על אחד" ומתמקדים בפיתוח יכולותיו האישיות ומימוש הפוטנציאל, במיוחד במצב בו אין עדיין אין כיוון ממשי או ידיעה ברורה היכן לנעוץ את הדגל? למותר לציין כי ללא נחישות ברק בעיניים ורצון להשאיר חותם גם רעיון עסקי מוצלח בעל פוטנציאל גבוה אינם ערובה להצלחה. המוטיבציה להצלחה והברק בעיניים, הנכונות לשלם מחירים לא פשוטים כיזם, ביחד עם מוסר עבודה גבוה ויוזמה, מגדילים את הסיכוי להצליח. אבל לכל אלה חייבים לצרף כבר מהתחלה "ארגז כלים ניהולי עדכני". ללא הכנה מוקדמת ווידוא כי ליזם יש את הכלים הניהוליים המינימליים הסיכוי להצלחה קטן משמעותית. ארגז כלים ניהולי מקצועי ועדכני חובה שימצא בכל שלב ושלב בחיי עסק או חברה כבר משלב היזום ולאורך כל חיי העסק לצורך מינופו והתרחבותו.

ייעוץ עסקי מקצועי – בחיפה וצפון הארץ

חיפה והצפון נמצאים מחוץ למעגל העסקי המרכזי במדינה. המשפט האומר כי אחרי חדרה אנו מגיעים לדרום לבנון מבטא התייחסות של אלה החיים במדינת תל אביב. האמת למעלה מ- 80% מכלל הפעילות העסקית מתבצעת במרכז, למרות זאת אין כל סיבה שיזמים חיפאיים וצפוניים לא יוכלו ליהנות משירותים מקצועיים איכותיים בתחום הייעוץ העסקי והמנטורינג. לכן מומלץ להיעזר בשירותי חברת ייעוץ עסקי הממוקמת בחיפה. למותר לציין כי משה גרימברג – כיועץ עסקי מיומן והצוות שלו יכולים להגדיל בעבורכם את סיכויי השרידות העסקית.

בואו ונכיר בעולם האמיתי?

כיועץ עסקי וכיועץ ארגוני מומלץ ומנוסה שליווה עסקים רבים לאורך ה- 15 השנים האחרונות. עשה זאת באמינות, יושרה, מקצועיות וחדשנות והוביל אותם להצלחות עסקיות מוכחות אותם תוכלו לחקור באתר שלנו. כעת, זהו המקום להציע לכם להתקשר ישירות למשה גרימברג 054-4814332 ולקבוע פגישת היכרות ראשונית. להזמנת שירותי יועץ עסקי, ייעוץ ארגוני והובלת תהליכי הבראה שינוי וצמיחה המומלץ על ידי מנכ"לים ובעלים ולה ידע כלים וניסיון מוכח להוביל תהליכים מוצלחים פנו ישירות למייל של משה גרימברג- abc@nihul4u.co.il כתבו בכמה מילים מה אתם מצפים מתהליך משותף ונקבע פגישה ראשונית להיכרות וללא כל עלות. 

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים