מתי אתם אמורים לפגוש את הצורך להזדקק למיומנויותיו של יועץ אסטרטגי מקצועי? מתי תתמודדו עם הדילמה ניהולית לבחור בין יועץ אסטרטגי עצמאי? לבין שימוש בשירותים של חברת ייעוץ אסטרטגי גדולה? קיימים 2 מצבים עיקריים: ראשון בתהליך בניה או הקמה של חברה חדשה, עסק קטן, או לחילופין חברת הזנק המתכננת לכבוש את השוק העולמי. המצב השני עשוי להיות כאשר אתם חברה או עסק וותיק שמבקשים לבחון תהליכים אסטרטגיים בשני היבטים מרכזיים:

 1. הובלת תהליכי הבראה שינו וצמיחה ב מצבים שבו החברה נקלעה לקשיים ומבקשת לחזור לצמיחה.
 2. במצבי שגשוג ושפע שהחברה מבקשת לצמוח באמצעות רכישות ומיזוגים, או באמצעות איתור מנועי צמיחה חדשים.

בשני המצבים יזמים צעירים או מנכ"לים והנהלות וותיקים מבקשים לבחון עזרה מקצועית חיצונית הנקייה מדעות קדומות. הם מבקשים להתייעץ לגבי הצעד הנכון הבא? זה בדיוק השלב שבו כדאי לכם להמשיך לקרוא את המדריך שלי. מה נכון יותר בעבורך? יועץ אסטרטגי או חברת ייעוץ אסטרטגי? – המדריך לבחירה ונכונה!

מה עושה חברה לייעוץ אסטרטגי – יועץ אסטרטגי מנוסה?

שירותי ייעוץ אסטרטגי, ייעוץ עסקי ניתנים על ידי חברות מתמחות או יועצים עצמאיים בעלי ניסיון ניהולי מוכח וניסיון ייעוצי רב שנים גם כן. בשני המקרים ייעוץ אסטרטגי הינו שירות מקצועי רב ערך, הניתן לחברות ולעסקים בינוניים וקטנים הבא לסייע להנהלות מנכ"לים ובעלים, לבנות ולעצב תוכנית אסטרטגית עדכנית לטווחים שבין 2-4-6 שנים קדימה. הכוונה כי החברה העסקית תתארגן אל מול סביבה ותנאי שוק משתנים בעולם התחרותי שמאפיין כיום את כל תחומי הפעילות העסקית, התעשייה והמסחר. חברה לייעוץ אסטרטגי או כל יועץ אסטרטגי מקצועי יתייחס בתהליך לסביבה הפנימית והחיצונית של החברה או הארגון המבקש להוביל תהליך של בניה או עדכון אסטרטגיה עסקית. בתהליך הוליסטי של ייעוץ אסטרטגי תמיד נבחן את המצב המצוי בעזרת מחקרים ייעודיים, ננתח ונמפה מצב קיים שוק ומתחרים.

השאלות המרכזיות של כל תהליך הייעוץ האסטרטגי

דעו כי בכל מצב כל חברה לייעוץ אסטרטגי או יועצים אסטרטגיים עצמאיים, מתמקדים בקבלת תשובות ראשוניות לשאלות הבאות, כמו למשל:

 1. מהו החזון – החלום המניע אותך?
 2. למי אתם מכוונים את המוצר או השירות? בשפה פשוטה יותר - מי קהל היעד שלכם?
 3. מי הם המתחרים המרכזיים שלכם? מה היתרונות שלהם?
 4. במה אתם חזקים? היכן אתם מתקשים?
 5. האם יש לכם מותג שלו "סיפור מרגש"? באם הוא מבודל מהמתחרים?
 6. מהי הצעת הערך שלכם בהשוואה למתחרים? מה מאפיין את המותג?

אלו הן רק חלק מהשאלות, בתחילתו של כל תהליך ייעוץ אסטרטגי. יש חובה לדעת לתת תשובות מדויקות לשאלות המפתח האלה. היה ויש לכם תשובות בוררות ונכונות אזי יהיה לכם הרבה יותר קל להתקדם לעבר השגת היעדים. לסיכום, דעו כי ייעוץ אסטרטגי הינו תהליך שבו נבנית תכנית פעולה להשגת המטרות, היעדים והחזון של הארגון. באמצעות חברה לייעוץ אסטרטגי או באמצעות יועץ אסטרטגי מקצועי עצמאי.

התועלות של עולם הייעוץ האסטרטגי – האם זה עשוי להתאים גם לך?

במשך שנים רבות, ייעוץ אסטרטגי היה מקובל אך ורק בחברות גדולות ומבוססות. בשנים האחרונות, עולם הייעוץ האסטרטגי פרץ גבולות והוא בתודעה של בעלי עסקים וחברות מכל הסוגים והגדלים. עסקים פרטיים, חברות משפחתיות וחברות קטנות הבינו כי נכון גם להם להיעזר באנשי מקצוע מתחום הייעוץ האסטרטגי. במסגרת הפעילויות השוטפות של החברה שלנו תחום הייעוץ האסטרטגי הוא אחד מהתחומים המרכזיים. אנו מעניקים תועלות לחברות ועסקים הנדרשים לעדכן או לבנות אסטרטגיה חדשה, מובילים יחד איתם תהליכי הבראה שינוי וצמיחה. מעדכנים פעמים אסטרטגיות עסקיות ובונים אסטרטגיות חדירה ופיתוח מוצרים בשווקים חדשים. יש לנו מענה מקצועי ייעוצי הוליסטי המשלב התמחויות גם מהתחום של הייעוץ הארגוני, ייעוץ עסקי ושיפור מערכי מכירות ושירות ללקוחות.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


היתרונות שלנו כחברה לייעוץ אסטרטגי

כחברה לייעוץ אסטרטגי מאז 2006 – אנו מעניקים מעטפת שירות מקצועית, מיועדת לחברות בינוניות וקטנות. לעסקים משפחתיים ולנותני שרות גדולים המעסיקים בין 10-20 עובדים ומנהלים. אנו מקפידים להעניק שירות ברמה גבוה למגוון רחב של לקוחות וסגמנטים. החלטנו לשמור על פורמט "החברה קטנה והמקצועית" בתחום הייעוץ האסטרטגי המעניקה שירות ברמת "בוטיק" לכל לקוח ולקוח. 24/7 זאת לא קלישאה. זאת דרך חיים שאנו אימצנו אל מול הלקוחות. למידע נוסף על היתרונות לבחור בנו שווה כי תצלצלו ישירות למשה גרימברג: 0544814332.

יועץ אסטרטגי, או חברה לייעוץ אסטרטגי? מה נכון יותר לך?

חברות ועסקים בינוניים וקטנים חוששים לפנות לקבלת עזרה מקצועית מיועצים אסטרטגיים? מיועצים עסקיים וארגוניים? רבים מהם חוששים כי המחיר עשוי להיות גבוה מידי, ולא יהיה ביכולתם לעמוד בו. אחרים מאמינים כי הם יודעים טוב יותר את כל התשובות לכל השאלות.. פעמים כאלה נאלצים מאוחר מידי להודות בטעות. כיום השירות המקצועי של ייעוץ אסטרטגי זמין לכל מנהל או בעלים שפתוחים דיים לשקול עזרה מקצועית חיצונית. כאלה שפחות מפחדים משינוי ומוכנים לאמץ גישות פעולה עסקיות יעילות יותר המתאימות לעולם עסקים תחרותי. יועץ אסטרטגי מקצועי, סביר כי יהיה אטרקטיבי יותר לעסקים וחברות קטנות? חברת ייעוץ ארגוני עשויות להתאים לחברות מבוססות וגדולות יותר. הבחירה היא אישית וחייבת לעבור התאמה לצרכים הייחודיים שלך.

 • לפרטים ומידע נוסף בנושא אימון אישי ואסטרטגי למנהלים בכירים – לחץ כאן.
 • לפרטים נוספים בנושא ייעוץ ארגוני – יעוץ אסטרטגי לבעלים ומנכ"לים של חברות SMB – לחץ כאן!
 • למידע נוסף על היתרונות והתועלות שתוכלו לקבל מקורס מנהלים פנים ארגוני – לחץ כאן!
 • לפרטים נוספים בנושא ייעוץ עסקי – ייעוץ אסטרטגי – לחץ כאן!
 • ליצירת קשר עם משה גרימברג מנכ"ל חברת Advanced Business Consulting – לחץ כאן! או צלצלי/י עכשיו: 0544-814332 או 03-9032222

מתי נכון וצריך לשקול לפנות לקבלת עזרה מיועץ אסטרטגי? מחברת ייעוץ אסטרטגי?

בואו ונזכר בסיפור מהילדות, הסיפור על הסנאי והצרצר. בעונת האביב והקיץ הסנאי עבד מבוקר עד ליל באיסוף בלוטים ושאר מטעמים ששמר במחסנים לעונת החורף הקשה. בבקרים ראה הסנאי את הצרצר משתזף על ענף שר ומצרצר. פעם אחת, שאל הצרצר את הסנאי: "תגיד מה אתה עובד כל כך קשה כל היום? אולי תנוח קצת".. הסנאי, עצר לרגע ואמר.. אני חייב לאגור מזון לעונת החורף, כך אני עושה שנה אחר שנה".. נדמה לי כי הנמשל לא זקוק לפירושים. בעולם העסקים כיום נכון ורצוי להתניע תהליכי ייעוץ אסטרטגי דווקא בתקופות של שגשוג ושפע. זה הזמן הנכון לבחון צמיחה באמצעות מיזוגים ורכישות? לבחון כניסה לשווקים בחו"ל? ולבנות תוכנית להגדלת פלח שוק ורווחיות. כיועצים אסטרטגיים אנו מבקשים לקבוע כי סיכויי ההצלחה של תהליכים אסטרטגיים תמיד יהיו נמוכים יותר בתקופות של משבר ואי יציבות.

הנושאים והתחומים ששווה לבדוק לפני חתימת הסכם ייעוץ אסטרטגי?

אנו מתקרבים לקראת סיום המדריך. השתדלתי להציג לכם מגוון רחב של נתונים היכולים לתת לכם כלים הרבה יותר טובים בתהליך לבחירה מושכלת ונכונה של חברת ייעוץ אסטרטגי – או לבחור ביועץ אסטרטגי מקצועי שמולו אתם מרגישים מספיק בטוחים בהצלחת התהליך. המדריך לבחירה מושכלת ונכונה זה הציג מספר נקודות וטיעונים, אשר נועדו לכוון אתכם אל בחירת יועץ אסטרטגי או חברת ייעוץ אסטרטגי המתאימה ביותר לארגונכם. אנו מבקשים לציין כי בסופו של דבר מדובר בהליך סובייקטיבי ואישי שעליך כמנכ"ל להיות משוכנע שיש ביכולתך לעבוד בצמידות לחברה או ליועץ האסטרטגי. אין כאן פתרונות מושלמים? זה לא מדע מדויק או נוסחה פיסיקאלית חד ערכית.

להלן ברמת הכותרות את הנושאים היותר חשובים שעליך לבחון לפני קבלת ההחלטה:

 • בדקו כי לחברה או ליועץ האסטרטגי יש "קבלות" וניסיון מוכח בעולם העשייה שלכם.
 • המלצתי כי נכון לבדוק באם לגורם המלווה יש גם ניסיון מקצועי וניהולי מוכח גם מחוץ לעולמות הייעוץ?
 • חפשו לקבל המלצות.
 • היו נכונים להתחבר עם חברה ליעוץ אסטרטגי שלה מגוון רחב של יועצים המגיעים מעולמות עסקיים תחרותיים.
 • תנו העדפה לכאלה שהצליחו להוביל תהליכי הבראה שינוי וצמיחה. כאלה שהוכיחו חשיבה יצירתית וחדשנות פורצת דרך בעבר.
 • ניסיון וידע מוכח ביותר מתחום עסקי – ייעוצי אחד. להתנסות ולידע המצטבר של היועץ האסטרטגי במגוון תחומים וסגמנטים עשוי להביא לך ערך רב.
 • היו מודעים לחפש ולבחור יועץ אסטרטגי שיש לו יכולת בינאישית גבוהה ויכולת הנעת צוותים ומשימות. יועץ או חברת ייעוץ אסטרטגי שמדברים ופועלים "בגובה העיניים".

נכון לבחור בחברה או ביועץ אסטרטגי שלוקח אחריות אישית על התהליך

תהליך מקצועי של ייעוץ אסטרטגי, תמיד מחייב את הגורם הייעוצי הבא מתוך חברה ייעוץ אסטרטגית מובילה, או כיועץ אסטרטגי עצמאי להיות פעיל מול מנהלים הנהלה ועובדים. פעמים שווה לבדוק את התאמתו למרקם התרבותי של הארגון? פעמים שווה לבדוק את הכימיה שנוצרת במסגרת מפגש ראשוני של היכרות ברמת ההנהלה הבכירה, טרום סגירת התהליך. היה נכון כי תוגדר תחולת העבודה בהיבט היקף השעות של חברת הייעוץ, או היועץ האסטרטגי בשטח. חברות ייעוץ אסטרטגי עמוסות בעבודה בדרך כלל מניעות יועצים ממקום למקום. פעמים מצוותים יועצים ויועצות בתחילת דרכם בכדי להתמודד עם העומס. היה ואתם שואלים לדעתי, ברוב המקרים נכון לבחור בחברה או ביועץ אסטרטגי שלוקח אחריות אישית על התהליך מהתחלה ועד לשלבי ההטמעה היישום והבקרה. אנו כחברת ייעוץ אסטרטגי מקצועית מיומנים מספיק מצד אחד ומצד שני אין אנו מעסיקים יועצים ארגוניים ויועצים אסטרטגיים שרק סיימו את לימודיהם מול לקוחות.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


יועץ אסטרטגי מקצועי ואישי יחד עם גיבוי שותפים מומחים בחברת ייעוץ אסטרטגי

דעו כי המודל שלנו מחזיק מעמד מאז 2006. שותפי היועצים המקצועיים לדרך מביאים איתם ארסנל כלים ומיומנויות רב ערך. כחברה לייעוץ ארגוני – ייעוץ אסטרטגי ופיתוח מערכי הדרכה. כל אחד מהשותפים לדרך חווה את "העולם האמיתי" את עולמות הניהול בפועל. כל אחד ואחת מאיתנו יכול להישיר מבט אל כל מנכ"ל או מול כל הנהלה של חברה או ארגון ולהגיד את המשפט הבא: "אני מבין את התחושות שלך … ישבתי לא אחת בצד השני של השולחן ואני מכיר את תחושות הבטן הכי אינטימיות"..  דעו כי אין רבים בשוק הייעוץ האסטרטגי שמסוגלים לעמוד אחרי אמירה נוקבת כזאת. כחברה לייעוץ אסטרטגי וכיועצים אסטרטגיים יש ביכולתנו לספק גם בעבורך את "הערך המוסף" המרכזי והחשוב הזה. אנו מתמקדים בתהליכים ומביאים לתוצאות מדידות.

לפניה ישירה למשה גרימברג לשם הובלת תהליך של ייעוץ אסטרטגי המניע שינוי וצמיחה.