בפשטות, אנו מבקשים לקבוע כי כל עדכון או תוכנית אסטרטגית בכל אחד מהתחומים מהווה חלק ממפת החזון בכל אחד מהתחומים וכולם יחד, מהווים את חזון הארגון- החברה לעתיד. תוכניות אסטרטגיות בתחומים השונים מהווה את הבסיס לפעולה לשם השגת יעדים ומימוש חזון. תוכנית אסטרטגית טובה חייבת וצריכה לכלול מטרות ויעדים להשגה. חייבת לכלול מדדי בקרה ויעדי משנה להשגה בדרך למטרה כך שהם יבטאו את ההתקדמות על פי לוחות זמנים, והעמידה בתקציבים שאושרו לביצוע המשימה.

מפת מציאות עדכנית

לעדכן את תפיסת המציאות באמצעות בדיקה מעמיקה נוספת של החוזקות והחולשות. בדיקה ואיתור החוליות החלשות. בעיקר לנסות ולהבין את מפת הסכנות וההזדמנויות שהמציאות מציבה בפניהם. אנו נדון לאחר תהליך מיפוי מצב קיים - בסוגיות הקריטיות היכולות להשפיע? או עשויות להיות קריטיות להמשך הצמיחה ואו ההישרדות. בתהליכים אנו מובלים חשיבה משותפת הבאה להביא למעורבותם של כל המנהלים בחברה. ללא שיתוף וחשיבה ופתיחות עשוי התכנון האסטרטגי להיות לא מספיק מקצועי.

עדכון תוכנית אסטרטגית לא מחויב בעבודה ארוכה ובתהליכים יקרים?

פעמים בחברות בינוניות ובעסקים משפחתיים אחרי השלב של מיפוי מצב קיים וביצוע מפגש סיעור מוחות לניתוח הממצאים יש מיד לעבור לשלב יישום התובנות והתאמה מינורית של האסטרטגיות בתחומים השונים: בשיווק, במכירות ובשירות לקוחות, בתחומי הפיתוח העסקי ומערכי הייצור והתפעול. פעמים רבות אנו מסתפקים בעדכון התוכניות האסטרטגיות ובהצגת תוכנית פעולה לכל אחד מהתחומים. אנו חונכים את ההנהלה והמנכ"ל ואחת לחודש מבצעים מפגשי העשרה ותמיכה ברמת מנהלי האגפים, מנהלי המחלקות בכדי לוודא כי התהליך מבוצע ואין הם חוזרים לאזורי הנוחות הישנים.

להיעזר במומחים? או להסתפק בידע הקיים?

כל צוות חייב להסכים כי נכון לבצע עדכון לתוכנית האסטרטגית שלו. הוא חייב להציג ראשית לעצמו מה השתנה במפת המציאות שמחייב שינוי? או עדכון? ובעיקר חייב הוא לקבל החלטות לגבי עדכון או בניית תוכנית אסטרטגית המחולקת על פי יעדים להשגה בחלוקה רב שנתית. זאת ועוד, היה נכון כי הם יקבלו החלטה עצמאית באם בכוחם לבצע את העבודה לבד? או שהם מבינים שנכון להיעזר באנשי מקצוע חיצונים? להיעזר ביועצים אסטרטגיים שלהם ידע וניסיון רב. הדבר האחרון והחשוב בוא לקבוע לוחות זמנים לסיום תהליכי החשיבה והצגת תוכנית פעולה לרמת ההנהלה.

בנו תקציב – קבעו לוחות זמנים

לאחר סיום תהליכי מיפוי מצב קיים הגיע הזמן לאסוף את התובנות ולחתור לקבל החלטות. אספנו יחד את המידע הדרוש בכדי לקבוע את מצבו הנוכחי של החברה והעסק שלך, ואת הניתוח של תוכניות הפעילות והאסטרטגיות הקיימות שיתכן כי זקוקות לעדכון. השלב הבא מתמקד בצורך לבנות תקציב שכולל לוחות זמנים ותיעדוף משימות. אנו עוסקים בייעוץ אסטרטגי ממוקד מטרות ולנו ניסיון רב שנים במגוון רחב של תחומים ותעשיות.

כיווני צמיחה חדשים

באחריות צוותי התכנון האסטרטגיים, בהתייעצות איתך כמנכ"ל ועם ההנהלה ואו הבעלים להציג כיוונים אסטרטגיים חדשים שלשם השגתם אנו מחויבים לזהות ולהציג יעדים חדשים. לקבוע אבני דרך להשגת סדרי עדיפויות אלה, ובעיקר לבנות תוכנית שתאפשר את השגת המטרות והיעדים. תוכנית מפורטת ומקצועית המשתתפת את כולם בתהליכים מבטיחים בסבירות גבוהה ביותר שיובילו לשינוי חיובי עבור החברה או העסק שאותו אתה מנהל.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


תיעדוף משימות – "פרה אחר פרה"

לאחר שסיימנו את השלבים הראשונים, וצוותי התכנון האסטרטגי הציגו המלצות על הנהלת החברה והמנכ"ל לקבוע תוכנית פעולה כוללת המחולקת לתחומים השונים בארגון כאשר בצורה פרטנית וממוקדת נקבעו סדרי העדיפויות האסטרטגיים. על הנהלת החברה לנסח תוכנית המתארת ​​סדרי עדיפויות והיעדים האלה. אנו נציג יחד תשומות הדרושות להשגת התוכנית, ואת התקציבים הנדרשים. כל זאת בכדי לתמוך במאמצים, ונציג את ציר זמן החשוב כל כך להפיכת החזון למציאות. תוכנית זאת חייבת להיות ברורה פשוטה ליישום ומועברת כל מנהל ועובד בארגון. לא לרוץ! כחברה לייעוץ אסטרטגי אנו מבקשים לקבוע כי סדרי עדיפויות ברמה האסטרטגית מחייבים חשיבה ועבודה תהליכית.

היישום – הבקרה והמשוב קריטיים להצלחה

מזל טוב לכולנו, יחד איתך כמנכ"ל ואו כבעלים סיימנו להכין את תוכנית השינוי האסטרטגית לחברה. פורום ההנהלה הבכיר נחשף לתוכנית, הציג הערות והצעות לשיפור וקיבלו החלטה שנכון לעבור לשלב החשוב ביותר בתהליך. שלב היישום. לא מעט פעמים נתקלתי בקשיים בקרב ארגונים ומנהלים שאחרי סיום השלב הראשון איבדו דרייב, הרגישו עייפות ולא המשיכו במלוא המרץ לשלב הבא:

דינה של תוכנית טובה להיות מיושמת

שלב היישום, הבקרה והמשוב לאורך התהליכים. חברות ועסקים שלא עוברים לשלב היישום בזבזו לחינם כסף זמן ומשאבים. איזה בזבוז משוע. אני מבקש לקבוע ואפילו לצעוק כי תוכנית אסטרטגית, לא משנה עד כמה היא מתוכננת בקפידה, שווה מעט מאוד אם היא לא מיושמת בקפדנות ברמת השטח בארגון. שוב אנו מבקשים לקבוע כי אנו עוסקים בייעוץ אסטרטגי ממוקד מטרות יש לנו ניסיון רב שנים במגוון רחב של תחומים וסגמנטים בתעשיות השונות בארץ.

מפגש במתנה!

לסיכום, היה ולאורך התהליך נדע לשמור על נחישות יצירתיות ורצון לחזור ולהוביל שוק יחד עם יעדים ראליים נדע לשמור על איזון עדין בן גאוותנות יתר לאמביציה עסקית וניהולית ראויה יהיה לכולנו סיכוי הצלחה גדול. הייתי שמח לו תמיד תמצאו בנו שותפים מקצועיים להתלבטות ולחשיבה בעל מה שקשור לתכנון אסטרטגי ולעדכון תוכניות אסטרטגיות ותוכניות עסקיות. אנו תמיד זמינים ושמחים לענות לך על כל שאלה מהתחום. החלטנו להעניק לך מפגש סיעור מוחות במתנה. מפגש שיוקדש לבחינת הצורך שלבצע עדכון לאסטרטגיות השיווקיות? העסקיות גם אצלך בארגון?

התרומה של יועץ אסטרטגי מקצועי

אנו כיועצים ארגוניים – יועצים אסטרטגיים מתמקדים בעשייה ניהולית ועסקית. מתמחים בייעוץ אסטרטגי ובליווי עסקים בתהליכי הבראה שינוי וצמיחה. באמצעות עדכון תוכניות אסטרטגיות ותוכניות עסקיות. אנו עושים  זאת גם בעזרת עדכון התוכניות העסקיות, עדכון תוכנית שיווק ואסטרטגיה, שיפור תהליכי העבודה ואימוץ ניהול על פי יעדים. בכל תהליכי הייעוץ העסקי- הייעוץ השיווקי והייעוץ הארגוני. אנו  תמיד מתמקדים ב- ליווי של הדרג הניהולי הבכיר ובהם כלל ההנהלה המצומצמת ברמת מנכ"ל וסמנכ"לים בשילוב חכם של שאר הדרגים בארגון לטובת הטמעת מהלכי השינוי והצמיחה.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


עדכון תוכניות אסטרטגיות

חברים בואו ונחשוב יחד בהגיון? האם לא הגיע הזמן למצוא את הדרך לאתר יועץ אסטרטגי - יועץ עסקי המתאים לצרכים הארגוניים שלך ? מתברר כי חלק הולך וגדל מקרב הלקוחות שלנו הנעזרים בנו בצורה קבועה, במסגרת שירותי מיקור חוץ לייעוץ עסקי.  הם מבינים כי נכון לא לחכות למשבר העסקי ומחליטים להיעזר ביועצים אסטרטגיים מנוסים דווקא בתקופות שפע ורגיעה. זה הזמן הכי נכון והכי מומלץ לבדוק באם נכון לעדכן את האסטרטגיות השונות בעסק גם אצלך? היה וכן, אז הם מחליטים ברוב המקרים להיעזר בנו במסגרת ליווי ארוך טווח באמצעות מיקור חוץ המביא לערך רב לחברות ולעסקים בינוניים וקטנים.

מתי נפגשים? יום ב בשעה 1100? או ד אחרי השעה 1600?

אנו משוכנעים כי הנהלות בעלים ומנכ"לים מבינים עד כמה חשוב להיערך מפעם לפעם ולבחון את הצורך בתכנון אסטרטגי עדכני? לא נכון ומומלץ לבצע זאת אחרי תחילת המשבר? לעשות זאת רגע לפני שהם נוחתים ללא התראה ובהפתעה. מנהלים מצטיינים, לא מחכים למשבר! בואו ונבחן יחד באם השירות של עדכון התוכניות האסטרטגיות יחד עם ייעוץ ארגוני ייעוץ עסקי – ייעוץ שיווקי עשוי להתאים גם לכם? בוא נקבע פגישת עבודה והיכרות ללא כל עלות ומחויבות אצלך בעסק. צלצל ישירות אלי: 0544-814332 או שלח מייל ישירות למשה גרימברג:  .abc@nihul4u.co.il