לאורך השנים יצא לי לפגוש לא מעט חברות עסקים ומנכ"לים שמאד נפגעו ואו נכוו או חוו תהליכי עבודה לא מספיק מקצועיים ואיכותיים עם יועצים כאלה ואחרים לאורך הקריירה שלהם. פעמים לוקח לי לא מעט זמן ואנרגיות להסביר כי החוויה הפרטית שלהם לא מצביעה כלל על עשרות ומאות יועצים ארגוניים ויועצים עסקיים איכותיים. הכשל בחוויה האישית והמקצועית פעמים רבות היא פועל יוצא של אי ביצוע תיאום ציפיות ראוי בין צרכי הלקוח ורצונותיו, לבין היכולת של היועץ לספק ערך. בואו ללמוד את השיטה ואת הדרך  לאתר יועץ עסקי – יועץ ארגוני המתאים בדיוק לצרכים שלך.

חפשו ראשית חיבור בינאישי? עוד לפני הניסיון המקצועי?

החוויות השליליות נובעות בעיקר בכלל חוסר התאמה וחוסר בתקשורת והאמון שחייב להתקיים באופן הדוק ושקוף בין הלקוח ליועץ. כיום ובעיקר ב- 10 השנים האחרונות תחומי הייעוץ השונים בעולם העסקי איבדו מההילה המקצועית ופעמים אף חוו חוסר אמון מצד הלקוחות. כיום רבים ללא כל ניסיון מקצועי ואמיתי מגדיר ומכתיר את עצמו כיועץ אסטרטגי? כיועץ ארגוני? או יועץ לשיווק ולמכירות.

סטודנטים שמסיימים תואר ראשון בתקשורת או בייעוץ ארגוני, או חמור מכך, מאמנים אישיים ואו מאמנים עסקיים שהגיעו מתחומי עבודה סוציאלית? חינוך ומתחומים רבים אחרים. רבים מהם אחרי קורס של כ-  40 - 80 שעות, המתהדר בכיסוי מקצועי, מציגים תעודה ובטוחים שבאפשרותם להעניק שירותי ייעוץ עסקי? ייעוץ ארגוני?

מדדים וקריטריונים לבחירה נכונה

הם מציגים את עצמם כמומחים וכיועצים עסקיים. פעמים רבות הם מצליחים להרשים את המנכ"ל ואו בעל העסק ומניעים תהליך שמהר מאד נתקע ויוצר תחושת אכזבה. הדבר דומה במקצת לעולם עריכת הדין שחווה בשנים האחרונות הצפה של בוגרי משפטים שרמתם רחוקה מלהספיק לתת שירות איכותי וראוי. היה והייתם רוצים להבין מהם המדדים והקריטריונים לבדיקה טרום קבלת ההחלטה לנוע עם יועץ עסקי זה או אחר, היה חשוב ומומלץ שתמשיכו לקרוא את המאמר עד הסוף.

אני אנסה בפוסט זה להציף ולהציג את המדדים והקריטריונים היותר חשובים לבדיקה לבחירה נכונה של יועץ עסקי – יועץ ארגוני שבדיוק יתאים לצרכים שלך. אנו נציג בהמשך את המדדים שעשויים לעזור גם לך בואו ללמוד את השיטה ואת הדרך  לאתר יועץ עסקי – יועץ ארגוני המתאים בדיוק לצרכים שלך. לבחור ביועץ עסקי – יועץ אסטרטגי איכותי ומקצועי. 

תקשורת פתוחה חשובה מהמחיר?

במסגרת עבודתי בעבר המאד רחוק, כמנכ"ל בתחום העיתונות המקומית נחשפתי אז כמנהל שכיר, למקרים רבים של חוסר התאמה וחווית שירות גרועה בין יועצים עסקיים כאלה ואחרים לבין חברות ועסקים מתחום התקשורת שביקשו להיעזר במומחים מתחומי הייעוץ העסקי והייעוץ הארגוני. לפעמים הסיבה לכישלון ולחוסר ההתאמה עשוי לנבוע משיקולי תקציב וחיסכון? פעמים זה עשוי לקרות כתוצאה מהפניה והמלצה שהתבררה כלא נכונה?

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


יש מצב כי פעמים לא מעטות זה ענין של "חיבור בינאישי" חיבור כימי לא מספיק חזק שיוצר תקשורת לא מספיק טובה ולחוסר אמון הדדי שהוא קריטי להצלחה. חברים יקרים, אל תחפשו אשמים. היה ואתם מרגישים כי משהו לא "עובד נכון" בתהליך הייעוץ המשותף – היה נכון כי תעצרו תשתפו את הצד השני ונסו לתקן ולהמשיך. היה והגעתם למסקנה אחרת – היפרדו כידידים.

לא מהמרים על העתיד העסקי שלכם?

עסקים זה לא תהליכים המתבססים על כדורי בדולח? לא על תפילות וברכה להצלחה בעסקים, למרות שפעמים היא כלל לא מזיקה. חברות עסקים הנהלות בעלים ומנכ"לים לא נכון כי יהמרו על עתידם העסקי. גם אתם כמנכ"לים ובעלי חברות ועסקים מבינים שכלל לא נכון להמר בבחירה של הייעוץ הארגוני, הייעוץ האסטרטגי הכי מקצועי ואיכותי שעשוי להביא לכם הכי הרבה ערך. פעמים חברים מעולם העסקים שואלים אותי ברמת החברות המקצועית והאישית בניינו- כיצד נכון להתחיל תהליך של בחירת יועץ מקצועי איכותי? הכיצד נכון להתחיל תהליכי ליווי וייעוץ עסקי תהליכי? פעמים הם מבקשים לדעת – איך וכיצד בוחרים את היועץ הארגוני, את היועץ העסקי הנכון?

החזר ההשקעה ביועצים עסקיים טובים גבוה במיוחד

האמת שההשוואה הנכונה שאותה אני מבקש להציג כאן לקוחה מעולם הרכב. אפשר לבחור מכונית על במחיר 300 או אפילו 800 אלף ₪ ויותר או לבחור מכונית איכותית טובה ואמינה שעושה את אותה העבודה במחיר של 130 אלף ₪. נכון לנושא של האגו והתדמית גם בתחום הרכב וגם בתחום בחירת היועץ העסקי והיועץ הארגוני יש פעמים משמעות רבה מעבר להשוואה בתוצאות. חברות פעמים מוכנות לבחור יועץ עסקי או חברה לייעוץ ארגוני שהשם שלה מאד מפורסם וידוע כי ברצונם להשתמש בשמם בכדי לקדם תהליכים כמו למשל, גיוסי הון, הנפקות ואו רכישות ומיזוגים.

להלן מספר מדדים לבחירה ראויה של יועץ עסקי – יועץ ארגוני מקצועי

מדד המומחיות וההתמחות המקצועית

חפשו תמיד את אותם יועצים עסקיים ואו יועצים ארגוניים ויועצים אסטרטגיים שמביאים לתהליך ידע וניסיון מוכח ואין הם מציגים את עצמם כמומחים לכל נושא ועניין. חפשו תמיד את אותם אנשי מקצועי אשר בעברם היו בתפקידי ניהול בכירים, תפקידי מכירות פיתוח עסקי ושיווק. כאלה המכירים את "סודות" העולם העסקי מהצד שלך ולא רק מהצד של נותני עצות. ככלל אין אנו מציגים את עצמנו כמומחים לתחום הפיננסי, לתחום של ניהול רצפת הייצור ואו התחומים הטכנולוגיים. אנו מתמקדים בייעוץ עסקי ויעוץ ארגוני ברמת הבעלים, ההנהלה והמנכ"ל. ברוב המקרים אנו מכירים את כל אותן התחושות שאיתן מתמודד מנכ"ל ובעלים בתקופות משבר או בצמתים עסקיים חשובים.

מדד הניסיון והיכרות עם סגמנטים ותעשיות דומות

המלצת הזהב שאני יכול להעניק לכם מתמקדת בדבר הבא: "חפשו תמיד לגייס לצידכם יועץ עסקי – יועץ ארגוני שהפורטפוליו של לקוחותיו מהעבר דומה מאד לפרופיל העסקי שלכם". מעבר לכך בדקו התאמה בן דורית. תרגישו הרבה יותר טוב לעבוד עם יועץ בגילכם, מאשר עם יועץ שבגיל של הבן הצעיר שלכם? וגם הפוך זה מאד נכון. יזם צעיר אולי פחות יתחבר ליועץ עסקי שעבר את גיל ה- 50 ובעיני היזם עשוי להיות לא רלוונטי מבחינה טכנולוגית?

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


פעמים זאת שגיאה גדולה כי לניסיון לידע ולשיער הלבן יש לא מעט יתרונות גם לסטארטפיסטים. המלצה חשובה נוספת שלי מתמקדת בדרך לאתר את אותם יועצים עסקיים שפחות "עפים" על עצמם ועל הצלחותיהם!! חפשו את אלה שמסוגלים להציג תמונה אמיתית ולא וורודה מידי לגבי התהליכים הקשיים והכישלונות שהם חלק מהתהליכים.

מדד האקדמיה מול עבודת השטח – היתרונות של ההשכלה הפורמלית עם ניסיון ניהולי בכיר.

היה ואתם מחפשים יועץ עסקי "רוחני" אשר ממתג את עצמו כגורו ניהולי, היה נכון כי לא תמשיך לקרוא את המשכו של המאמר הזה. אני בחיים לא התחברתי לכאלה המבקשים לאמץ לעצמם כסות של "גורואים" שכולם נוהרים אחרי מוצא פיהם? חפשו את השילוב הנכון בין השכלה פורמלית, ניסיון מקצועי מוכח כמנהלים בתפקידים בכירים ובעיקר חפשו כאלה שלא יודעים את כל התשובות לכל השאלות. חפשו כאלה שמעודכנים בכל החידושים והטרנדים שבתחום עיסוקם, כאלה שלא מפסיקים ללמוד ולהתעשר בידע ובעיקר תנו לכאלה שמוכנים תמיד ללמד להאציל ולהעביר ידע מבלי לנהל פנקסנות ופחד שיוותרו מיותרים דקה אחרי. 

מדד האינטליגנציה הרגשית  – יכולת תקשורתית והקשבה ובעיקר אמפתיה

אתם חייבים להיות מיומנים לבחור ולזהות יועצים עסקיים ויועצים ארגוניים שלהם כישורי אינטליגנציה רגשית ותקשורת מפותחים. כאלה שנחנו בתכונות החשובות הללו יתחברו אליך ואל צרכי הארגון שלך בצורה הרבה יותר טובה. הם יהיו קודם כל קשובים אליך, יבינו לעומק את הפחדים והחששות ויקבלו אמפתיה למצבים והפחדים שאתה כמנכ"ל וכבעלים חווים. חפשו תמיד את היועצים שבתחילה מתעניינים בך כאדם. שואלים לרגשותיכם?

מתעניינים במצב בבית ומול הילדים עוד לפני שנתעניין בביצועים העסקיים. חפשו את היועצים העסקיים שבהם תוכלו לתת אמון מוחלט ושהם יוכלו להוות בעבורכם פרטנר לחשיבה ולהתלבטות מבלי לחשוש כי היועץ יתמרן את המידע לטובתו. הוא יהיה מיומן לדעת מתי לגרום לך להתאמץ יותר, ומתי לשחרר.

מדד היישום הבקרה והמשוב – ביקורתיות שקולה ומדודה

אנו כעוסקים בייעוץ עסקי – ייעוץ ארגוני והנעת תהליכי הבראה שינוי וצמיחה לא מסתפקים במתן עצות בלבד. אני מניעים תהליכים ומתמקדים ביישום בשטח ובתהליכי בקרה ומשוב לאורך כל התהליך. תמיד, חפשו כאלה המקפידים לשקף את עולם המציעות ללא מסננים וורודים. כאלה שלא חוששים להעניק ביקורות במקומות הנדרשים. כאלה שלא נמנעים לתת מחמאות וחיזוקים למנהלים ועובדים שמבצעים תהליכים בצורה יוצאת מהכלל. חפשו יועצים עסקיים המובילים משוב וביקרות בדרכי נועם שדווקא בונה את הביטחון להמשיך לצמוח ולהתפתח למרות הצורך בשינוי. חפשו כאלה שלא מעניקים תמיד ביקורות הרסניות ושליליות שמכבות כל סיכוי להמשיך בתהליכים אצל מנהלים ועובדים.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


מדד האושר האישי של היועץ העסקי- היועץ הארגוני

האמת המלצה מוזרה. אבל במחשבה שנייה המלצה נכונה שכל אחד מאיתנו מאמץ בלי משים, בחיי היום יום. את מי תעדיפו שייתן לכם שירות במוסך? את המכונאי שמאוהב בעבודה שלו שמרגיש כי יש ביכולתו לתת שירות מקצועי איכותי ובעיקר מאוהב בעבודה שבחר לעשות. או במכונאי אחר שכל הזמן "מקטר"? פעמים הראשון מרגיש כמנתח מוח שמבצע את עבודתו באהבה ולו סיפוק עצום מהמקצוע שבחר.

חפשו תמיד יועץ עסקי – יועץ ארגוני שמאוהב בעשייה שלו. מאוהב במקצוע שבחר ומאוהב בלקוחות שלו. חפשו לאתר יועצים עסקיים ויועצים ארגוניים שכל פעם מתרגשים מהיכרות חברה או עסק חדש? מתרגש מהיכרות עם יזמים ואו הנהלות ומנכ"לים אשר עשויים להיעזר בניסיון המקצועי והידע שלו בתחומי הייעוץ העסקי והשיווקי. מתברר כי האהבה לעיסוק שלנו מדבקת.

פעמים חייבים לבחור בשמות גדולים

"השם" פעמים קריטי בבחירה של היועץ הארגוני או היועץ העסקי. רבים הפעמים שכולם יודעים שאיכות העבודה לא פעם זהה לעבודתו של יועץ עסקי פחות סלבריטאי. המחיר משמעותית זול ונמוך יותר, אבל לפעמים אין לארגון בריריה והוא חייב לגייס "שם גדול" סלבריטאי לתהליכים.  לסיכום, אין כל ויכוח כי ייעוץ עסקי וייעוץ ארגוני טוב ומקצועי תמיד מחזיר את עצמו פי כמה וכמה. יועצים אמינים ומקצועיים חייבים לדעת לתמחר את השירות שלהם כך שיתאים לפרופיל הלקוחות שלהם. אחרת יהיו מובטלים. השימוש ביועצים עסקיים חייבת להיות מושתת על ההבנה כי זאת השקעה חשובה בהתפתחות העסקית של החברה והעסק. אתם חייבים להחליט מהו גובה התקציב ומהן המטרות שאתם מבקשים להשיג מהתהליך.

לא "מהמרים" על ייעוץ עסקי וייעוץ ארגוני איכותי

אנו כעוסקים בייעוץ עסקי, עדכון אסטרטגיות ובייעוץ ארגוני והדרכת מנהלים וכוחות מכירה אומרים כבר בפגישה הראשונה את המשפט הבא: "היה ואת/ה מחפש מילת קסם? או מתכון מהיר להצלחה, היה נכון כי לא תתחיל בתהליכים". אנו מציגים עמדה בהירה וממוקדת האומרת כי תחומי הייעוץ השונים וביניהם התחום של הייעוץ עסקי לא דומה כלל למשחקי מזל? או להימור ברולטה בקזינו?

אנו עוסקים בהובלת תהליכי שינוי הבראה וצמיחה וככאלה בחלק גדול מהמקרים בתהליכי ייעוץ תהליכי הנמשך מספר חודשים אנו יודעים להשיג יעדים, להביא לתוצאות ובעיקר להחזיר לשלש ואף לרבע את ההשקעה שהחלטתם להשקיע בנו כיועצים עסקיים מקצועיים ואיכותיים. אנו מובילים תהליכים. משיגים תוצאות מדידות ויוצרים שינוי וצמיחה.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


התמורות והתוצאות מבחירה נכונה של יועץ עסקי?

כיועץ עסקי מיומן ומקצועי שעבר במהלך השנים האחרונות עשרות רבות של חברות עסקים ומנכ"לים, אני מבקש לקבוע בצורה חד משמעית כי ייעוץ עסקי מקצועי היא ההשקעה בעלת התשואה הגדולה ביותר שתוכל לבצע כמנכ"ל או כבעלים בחברה או בעסק שלך. אנו גאים ושמחים לשתף את  "סיפורי הצלחה" בהן עזרנו לעשרות חברות הנהלות ומנכ"לים לשפר את הביצועיים העסקיים. זאת ועוד, שיפרנו מבנה ארגוני, התאמנו את כוח האדם הניהולי והמקצועי לאתגרים החדשים ועסקנו רבות בפיתוח והדרכה לצוותי הניהול והמכירות. למדנו כי במצבים קשים של משבר עסקי – ניתן לבצע תהליכי הבראה וצמיחה.

משפרים יכולות ניהוליות ללא הגדלת עלויות שכר

בואו ונבחן יחד באם השירות המקצועי שלנו בתחום הייעוץ העסקי – הייעוץ הארגוני עשוי להתאים גם לכם? בוא נקבע פגישת עבודה והיכרות ללא כל עלות ומחויבות אצלך בעסק. בוא וצלצל ישירות אלי: 0544-814332 או שלח מייל ישירות למשה גרימברג : abc@nihul4u.co.il יתכן כי גם אתה תופתע להבין אחרי פגישה היכרות לא מחייבת, שלא בהכרח השירות שלנו מתאים אך רק לעסקים במשבר? אצליח לשכנע אותך בקלות כי גם עסקים טובים ובריאים כמו העסק שלך, יכולים ליהנות מייעוץ עסקי אפקטיבי.

מתי נכון כי ניפגש.

רצינו לעדכנך, כי רבים מהלקוחות שלנו הנעזרים בנו בצורה קבועה, במסגרת שירותי מיקור חוץ לייעוץ עסקי, הם חברות ועסקים ומנהלים שעומדים בראש חברה או עסק בריא לחלוטין. הם מודעים ומבינים שבעולם העסקים חייבים להתקדם ולהשתפר. הם מבינים היטב כי ייעוץ עסקי, ייעוץ ארגוני ועדכון אסטרטגיה באמצעות מומחים היא הדרך היעילה והזולה ביותר בעבורם לקבל את הידע המקצועי והעדכני הנדרש, מבלי להגדיל את צוות העובדים והמנהלים הבכיר ובמקביל להגדיל משמעותית את עלויות השכר. בואו ונקבע פגישת עבודה כבר השבוע.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים