מהי הדרך לאתר יועץ עסקי – יועץ ארגוני המתאים לצרכים שלך? לאורך השנים יצא לי לפגוש לא מעט חברות עסקים ומנכ"לים שמאד נפגעו ואו נכוו או חוו תהליכי עבודה לא מספיק מקצועיים ואיכותיים עם יועצים כאלה ואחרים לאורך הקריירה שלהם. פעמים לוקח לי לא מעט זמן ואנרגיות להסביר כי החוויה הפרטית שלהם לא מצביעה כלל על מאות ואלפים של יועצים ארגוניים ויועצים עסקיים איכותיים. הכשל בחוויה האישית והמקצועית פעמים רבות היא פועל יוצא של אי ביצוע תיאום ציפיות ראוי בין צרכי הלקוח ורצונותיו, לבין היכולת של היועץ הארגוני לספק ערך.

חפשו ראשית חיבור בינאישי? עוד לפני הניסיון המקצועי?

החוויות השליליות נובעות בעיקר בכלל חוסר התאמה וחוסר בתקשורת ואמון שבין הלקוח ליועץ העסקי. כיום ובעיקר ב- 10 השנים האחרונות תחומי הייעוץ עברו תהליכים של שחיקה. כיום רבים ללא כל ניסיון מקצועי ואמיתי מגדיר ומכתיר  מכתיר את עצמו כיועץ אסטרטגי? כיועץ ארגוני? או יועץ לשיווק ולמכירות. היה והייתם רוצים להבין מהם המדדים והקריטריונים לבדיקה טרום קבלת ההחלטה לנוע עם יועץ זה או אחר, הרי אני אנסה בפוסט זה להציף ולהציג את המדדים והקריטריונים היותר חשובים לבדיקה.

תקשורת פתוחה חשובה מהמחיר?

במסגרת עבודתי כמנהל וכמנכ"ל טרום תקופתי לעבור לעולם הייעוץ הארגוני ובמהלך ה- 16 השנים כמוביל תהליכי שינוי הבראה וצמיחה, נחשפתי לא אחת למצבים של חוסר התאמה מוחלטת בין ארגונים, מנכ"לים ובעלים לחברות יעוץ שונות, ליועצים ומאמנים ולא פעם למומחים מטעם עצמם שבאו לתת מענה לצרכים בעולמות העסקיים והשיווקיים. פעמים זה קורה משיקולי חיסכון? לכן אנו מנסים להציג כאן את הדרך הכי נכונה ומומלצת לאתר יועץ עסקי – יועץ ארגוני המתאים לצרכים שלך.

בדקו התאמה מקצועית?

פעמים זה קורה מבחירה שגויה ואי התאמה ברמה הבינאישית? ופעמים בגלל אי התאמה מקצועית. הנהלות, מנכ"לים ובעלי חברות ועסקים פעמים טועים בגלל שיקולי תקציב, או בגלל המלצה לא מספיק מהימנה ומקצועית שקיבלו. פעמים זה עניין של תזמון, היועץ או חברת הייעוץ שנבחרה הייתה בזמן הנכון, במקום הנכון ומכירה את הגורם הנכון.. והשאר היסטוריה. במצבים כאלה אין פלא שהעבודה לא מתבצעת ובעיקר לא מושגות המטרות והיעדים. בואו ונבחן שוב מהי הדרך לאתר יועץ עסקי – יועץ ארגוני המתאים לצרכים שלך.

לא מהמרים על העתיד העסקי שלכם?

עסקים זה לא תהליכים המתבססים על כדורי בדולח? לא על תפילות וברכה להצלחה בעסקים, למרות שפעמים היא כלל לא מזיקה. חברות עסקים הנהלות בעלים ומנכ"לים לא נכון כי יהמרו על עתידם העסקי. גם אתם כמנכ"לים ובעלי חברות ועסקים מבינים שכלל לא נכון להמר בבחירה של הייעוץ הארגוני, הייעוץ האסטרטגי הכי מקצועי ואיכותי שעשוי להביא לכם הכי הרבה ערך.

פעמים חברים מעולם העסקים שואלים אותי ברמת החברות המקצועית והאישית בניינו - כיצד נכון להתחיל תהליך של בחירת יועץ מקצועי איכותי? הכיצד נכון להתחיל תהליכי ליווי וייעוץ עסקי תהליכי? פעמים הם מבקשים לדעת – איך וכיצד בוחרים את היועץ הארגוני, את היועץ העסקי הנכון?

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


חפשו יועצים שאתם מצליחים להתחבר רגשית אליהם

גם בתחום הייעוץ העסקי – הייעוץ הארגוני לחיבור הבינאישי חשיבות עליונה להצלחה. פעמים רבות ההצלחה המשותפת מתחילה ביכולת של החיבור הרגשי והכימי בין הצדדים. חיבור תקשורתי עמוק היוצר אמון הדדי וקשב אקטיבי ואפקטיבי כבר מהדקות הראשונות. היה וזה לא המצב אין כל חשיבות מי מהצדדים אחראי לכשל. היה ואתם מניעים תהליך ייעוץ ארגוני, ייעוץ אסטרטגי וליווי עסקי ואחד משני הצדדים לא מרגיש מספיק טוב ופתוח עם העומדים מולו, היה נכון להפסיק את התהליכים ולהסכים כי הכי נכון לשני הצדדים להיפרד. חשוב כי תפנימו שאין כאן כל עניין של אשמה או אחריות ברמה המקצועית ואו האישית. יש כאן עניין של כימיה בין אנשים.

גייסו תמיד יועץ ארגוני – יועץ עסקי ראוי ומקצועי

אתם לא חייבים להמשיך ולקרוא את הפוסט החשוב הזה היה וכל מה שאתם מבקשים לדעת מתמקד במענה לשאלה "איך והיכן ראוי ונכון לחפש יועץ ארגוני? או יועץ עסקי"? אני מניח כי כולנו יודעים את יתרונותיו של ד"ר גוגל. שם בהינף מקלדת תקבלו עשרות שמות? תוכלו להיעזר בהמלצות של חברים מהעולם העסקי? להיעזר בחיפוש בלינקדאין ואו בפייסבוק או לחילופין תפנו לכל אותם גופים המרכזים תחת אותה קורת גג יועצים מכל הסוגים. לדוגמה "קרן שמש" לדוגמה מעוף? ויועצים המסונפים למערכת הבנקאית? או לאיגודי המסחר והתעשייה. לכן מאד חשוב להבין את הדרך הכי נכונה ומומלצת לאתר יועץ עסקי – יועץ ארגוני המתאים לצרכים שלך.

המחיר אינו פקטור החשוב בבחירת ייעוץ ארגוני איכותי?

מאמר זה בא להביא לכם את הניסיון שצברתי לאורך השנים הן כמנהל משתמש והן כיועץ מקצועי. אני מנסה כאן לתת לכם מידע ויכולת ניתוח להבין ולהקטין את מרווחי הטעות בבחירת היועץ הארגוני- היועץ העסקי הנכון בעבורך. בהמשך אציג מספר תחומים מרכזיים שנכון לבחון בכדי לקבל החלטות נכונות בבחירה של היועצים היותר נכונים.

עד כאן לא נכנסתי לנושא העלויות של רכישת ייעוץ אירגוני מקצועי ואיכותי. מהניסיון המקצועי שצברתי הן כמנהל והן כיועץ עסקי ויועץ ארגוני, והן כצרכן כמוך הבנתי מזמן כי כל מוצר טוב ואיכותי ברמת הממוצע הגבוה.. מחזיר את ההשקעה בו ופעמים הערך גבוה עשרות מונים מהעלות.

בחרו ביועץ הארגוני הראוי ולא ביועץ הזול ביותר?

ההשקעה בייעוץ מקצועי ראוי תמיד מוכחת כהשקעה חכמה. העלות בגין ייעוץ עסקי – ייעוץ ארגוני תמיד מחזירה את עצמה, פעמים פי עשרה ואפילו יותר. חפשו תמיד יועצים ארגוניים המוכנים להניע תהליך ראשוני של היכרות ובדיקת היתכנות מבלי לחייב אותכם להתקשרות ארוכה ויקרה. חפשו תמיד אנשי מקצוע היודעים לתמחר נכון את השירות שלהם. תמחור ייתר יביא אותם להישאר ללא לקוחות. חפשו פעמים חברות ייעוץ המעניקות שירותים מקצועיים באמצעות "מיקור חוץ". היה ולבסוף תגיעו למסקנה כי נושא המחיר הינו החשוב ביותר בעבורכם היה נכון כי תסתכלו על תהליכי הייעוץ הארגוני – הייעוץ העסקי כהשקעה בחברה ואו בעסקם.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


ייעוץ לסוגיו השונים לא עוסק בקסמים

אני וחברי ב- Advance Business Consulting כבר בשלב ההיכרות הראשונית אנו מציינים כי אין אנו עוסקים בקסמים. אין אנו יודעים לבצע תהליכים שתוך ימים יוצרים שינוי. ייעוץ ארגוני, ייעוץ עסקי המלווה בתהליכי שינוי הבראה וצמיחה לא נופל לקטגוריה של הימור בקזינו. אנו משתדלים מאד לא לזרוק קוביות ואו לגלגל את גלגל הרולטה ולהמליץ לכם לשים כסף על 13 אדום?

תהליכי ייעוץ אירגוני ראויים ומקצועיים יש להם התחלה אמצע וסוף. יש להם מטרות ויעדים להשגה. יש להם תהליכי בקרה ומשוב. חפשו תמיד יועצים שלא רק מומחים בלתת עצות ולהישאר ישובים על הגדר? חפשו כאלה המובילים תהליכים ולוקחים חלק פעיל בעשייה. לסיכום השלב הזה – זאת דעתי המקצועית והסובייקטיבית בלבד.

להלן התחומים המרכזיים בתהליך מושכל לבחירת יועץ ארגוני- יועץ עסקי ראוי ומקצועי

התחום הראשון –   It is All About People.

רגשות אהבה ותשוקה מה זה קשור לנושא של בחירה חכמה ביועץ ארגוני- יועץ עסקי איכותי? כמו כל דבר בחיים אתם חייבים להיות מסוגלים לזהות בקרב יועצים שעשויים להיות לידכם את התשוקה והאהבה שלהם למקצוע. היה נכון וראוי כי תבחרו באלה שבאמת אוהבים את עיסוקם. כאלה האוהבים לחלוק ידע ולהוביל תהליכים. ובעיקר כאלה האוהבים אנשים ורואים בכל קושי הזדמנות לצמיחה.

שוב פעם אני מבקש לציין כי בחירת יועץ עסקי או יועץ ארגוני מקצועי חייבת לבוא עם ההתאמה של התקשורת הבינאישית והכימיה שבין הצדדים. אנו מאמינים כי תהליך ייעוץ ארגוני נכון מחייב את שני הצדדים לעבוד בהרמוניה ובצמידות האחד לשני. הארגון, ההנהלה, הבעלים והמנכ"ל מחפשים שותף להתלבטויות, שותף לדרך. דעו תמיד כי עליכם לאתר יועץ ארגוני- יועץ עסקי שיש לו גם ארגז כלים מקצועי עדכני שעשוי לעזור לכם לעבור ממגננה להתקפה ממשבר לצמיחה.

התחום השני – ידע  מקצועי הכולל ניסיון מוכח

לפני קבלת החלטה היה נכון כי תבצעו מחקר מעמיק על היועץ יכולותיו וניסיונו המקצועי. חפשו האם היה להם ניסיון ניהולי בכיר כמנהלים ואו כמנכ"לים טרום הפיכתן ליועצים? אתרו את מגוון התחומים שבהם הוא עבד, או ייעץ לאורך השנים. יותר מכך היה נכון שתסתכלו ותחקרו את האתר של היועץ הארגוני, נסו להבין האם הוא באמת מבין בעסקים? מבין בשיווק? מבין במיתוג?

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


ראו באם השפה של האתר מדברת אליכם, האם אתם מתחברים לערכים ולמשפטי המפתח שהיועץ משתמש בהם. חפשו באם יש חיבור רגשי וכימי על פי התכנים והנראות עוד לפני הפגישה הראשונית. היה נכון כי תבחרו יועץ ארגוני- יועץ עסקי עם ניסיון רב בתחומי העשייה שלכם. ניסיון רב נוסף בשווקים משיקים ואו שווקים תחרותיים אף יותר משלכם עשויים להיות יתרון.

התחום השלישי - התמקצעות מיקוד והתמחות

חברים, לאורך כל שנותיי לא הכרתי מנכ"ל או יועץ בכיר ככל שיהיו שיודעים את כל התשובות לכל השאלות. יצא לי להכיר מנכ"לים מדהימים, עמיתים מעולמות הייעוץ השונים – מעולים, אבל לעולם לאורך כל חיי המקצועיים לא יצא לי להכיר כאלה שיודעים לעשות הכל בצורה מושלמת ללא כל צורך בעזרה מקצועית חיצונית. ככלל אני הייתי ממליץ להיזהר מיועצים ומנהלים אשר מציגים את עצמם "כמומחי על" היודעים את כל התשובות לכל השאלות.

הפורמט הנכון לבחור תמיד יועץ שיש לו התמחות ראשית מובהקת אבל בו בזמן יש לו ידע וניסיון רב גם בתחומי הניהול, השיווק, האסטרטגיה ומכירות. בתהליכי שינוי וצמיחה היה נכון כי היועץ הארגוני יהיה בעל ידע ונסיו גם בפיתוח עסקי, גם בייעוץ שיווקי ובניית אסטרטגיות מכירה מתקדמות. היה תמיד נכון כי תאתרו מקצוענים שמסוגלים להעניק לכם פתרון הוליסטי הכולל ראיית עומק רחבה לכל אותם אתגרים עסקיים שאתם מחויבים להתמודד איתם.

התחום הרביעי – אינטליגנציה רגשית ויכולת קשב ואמפתיה

כיום בעולמות הניהול והייעוץ ואפילו בחיים הרגילים של כל אחד ואחת מאיתנו, לאינטליגנציה הרגשית יש חשיבות רבה ביותר לרף ההצלחות שלנו. חפשו תמיד יועצים ארגוניים, יועצים עסקיים או מנהלים ועובדים שזיהיתם כי יש אצלם את רמת האינטליגנציה הרגשית הגבוה מהממוצע ולהם יכולת הקשבה פעילה ואמפתיה. לפני כל הצעה לשיפור ואו כל המלצה לשינוי עלינו כיועצים להיות מסוגלים להתחבר לעולם הפנימי שלכם. להתחבר ולהבין את הפחדים את החששות. עלינו להיות  מסוגלים להכיר את כל הניואנסים הקטנים.

להכיר כל ניע וזיז שלהם במסגרת הטיקים בפנים? לזהות את גווני הקול השונים במצבי לחץ וכעס? להיות מסוגלים להתחבר לאדם שממול לפני היותו מנכ"ל או בעלים. חפשו יועצים שלפני כל דבר באמת מבקשים להבין את כלל התחושות שמנכ"ל או בעלים חוו בתקופות משבר או אתגרים עסקיים גדולים. בתהליכים ייעוציים שונים, ליועצים ארגוניים שלהם יכולות גבוהות בתחום האינטליגנציה הרגשית יהיה יתרון רב. אנו כיועצים מיומנים נדע מתי ללחוץ יותר? מתי לשחרר? מתי להעצים ומתי להרפות.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


התחום החמישי – מוביל תהליכים מדריך מלמד ומעצים.

יועץ ארגוני, יועץ עסקי איכותי חייב להיות עשוי מאותו סוג המנהלים והאנשים שתמיד אוהבים לשתף ידע. כאלה שמאמינים שיש ביכולתם להעניק את כל המידע והידע לסובבים אותם, אך ורק מתוך הידיעה והביטחון שבכל רגע נתון הם לומדים משהו חדש. הם עשויים מהחומר המאפשר להם להעניק את מלוא המתכון להצלחת העוגה ולא מסתירים מרכיב אחד או 2 לעצמם?

החשיבות המרכזית הנוספת על פי הבנתי מתמקדת ביכולתו של היועץ להדריך ללמד ולפתח יכולות וכישורים בקרב מנהלים ועובדים. הוא חייב להיות מסוגל להניע אנשים עובדים ומנכ"לים לפרוץ את תקרות הזכוכית ולהגיע להישגים שבחיים הם לא האמינו שביכולתם להשיג. עליהם להיות מיומנים במתן משוב וביקורת בונה כחלק מתהליכי העצמה וההדרכה. הם חייבים להיות כאלה המזהים בכל קושי ומשבר הזדמנות לצמיחה.

התחום האחרון – מתאר נכון בין השכלה לבין ניסיון ניהולי בכיר

השכלה גבוהה ושלל תארים לא מבטיחים הצלחה בתהליכי ייעוץ. סיום לימודי רפואה קשים בציון גבוה לא מבטיחים כי הרופא יהפוך למנתח מוח בעל שם עולמי? ניסיון התמחות וביצוע תהליכים על תהליכים יוצרים התמקצעות. כך הדבר גם בעולמות של הייעוץ הארגוני- פיתוח עסקי ובשאר עולמות הייעוץ הניהולי. שלא תבינו לא נכון, להשכלה חשיבות רבה בתהליכים. אבל השכלה בלבד ללא ניסיון ניהולי שיווקי מהשטח לא מביאה לתוצאות. רק השילוב בין שני התחומים החשובים האלה מבטיחים הצלחות.

כיועץ ארגוני מזה למעלה מ- 16 שנים הבאתי לתחום ניסיון רב שנים בתפקידי ניהול מכירות פיתוח עסקי שיווק ומנכ"לות. עשיתי זאת במגוון רחב של תחומים מהתחרותיים שיש. רכשתי השכלה אקדמית והשכלה מקצועית ייחודית, ובנוסף מתעדכן וקורא באופן אובססיבי ספרות מקצועית עדכנית. רק כך יש ביכולתי להציג "ארגז הכלים" עשיר ומעודכן הן בידע אקדמי עדכני והן בניסיון רב שנים מהשטח.

משפרים ביצועים ניהוליים

לבסוף, כיועצים ארגוניים וכיועצים עסקיים המתמחים גם בייעוץ שיווקי ובניית אסטרטגיות עסקיות עדכניות, אנו גאים ושמחים לשתף אותכם ב-סיפורי הצלחה" . תהליכים שבהם עזרנו לחברות הנהלות ומנכ"לים לשפר את הביצועיים העסקיים, לשפר את הרווחיות, להביא לגידול חד במכירות.  בתהליכים השונים פעמים שיפרנו מבנה ארגוני, התאמנו את כוח האדם הניהולי והמקצועי לאתגרים החדשים ועסקנו רבות בפיתוח והדרכה לצוותי הניהול והמכירות. לעיתים, שיפרנו בידול ומיתוג ויצרנו נוכחות בווב וברשתות החברתיות המותאמות למאה ה- 21. למדנו כי במצבים קשים של משבר עסקי – ניתן לבצע תהליכי הבראה וצמיחה.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


ייעוץ ארגוני – יעוץ עסקי ושיווקי מניעים צמיחה

אנו כיועצים ארגוניים מתמקדים בעשייה ניהולית ועסקית. מתמחים בייעוץ ארגוני ועסקי – יעוץ שיווקי ויוצרים הבראה שינוי וצמיחה.  עושים  זאת גם בעזרת עדכון התוכניות העסקיות, עדכון תוכנית שיווק ואסטרטגיה, שיפור תהליכי העבודה ואימוץ ניהול על פי יעדים. בכל תהליכי הייעוץ העסקי- הייעוץ השיווקי והייעוץ הארגוני, אנו פועלים יד ביד עם ההנהלה, הבעלים והמנכ"ל בכדי להצליח עד כמה שניתן יותר בהטמעת תכניות עבודה ארגוניות העדכניות ,ליווי של הדרג הניהולי הבכיר ובהם כלל ההנהלה המצומצמת ברמת מנכ"ל וסמנכ"לים בשילוב חכם של שאר הדרגים בארגון לטובת הטמעת מהליכי השינוי והצמיחה.

נכון כי ניפגש עוד השבוע.

לסיכום, באו למצוא את הדרך לאתר יועץ עסקי – יועץ ארגוני המתאים לצרכים שלך. מתברר כי רבים מהלקוחות שלנו הנעזרים בנו בצורה קבועה, במסגרת שירותי מיקור חוץ לייעוץ עסקי, הם חברות ועסקים ומנהלים שעומדים בראש חברה או עסק בריא לחלוטין. הם מבינים כי נכון לא לחכות למשבר העסקי ומחליטים להיעזר בנו דווקא בתקופות רגיעה.

הם מבינים עד כמה חשוב להיערך למשברים. רגע לפני שהם נוחתים ללא התראה ובהפתעה. הם לא מחכים למשבר! בואו ונבחן יחד באם השירות של ייעוץ ארגוני ייעוץ עסקי – ייעוץ שיווקי עשוי להתאים גם לכם? בוא נקבע פגישת עבודה והיכרות ללא כל עלות ומחויבות אצלך בעסק. צלצל ישירות אלי: 0544-814332 או שלח מייל ישירות למשה גרימברג:  .abc@nihul4u.co.il

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים