הפוסט הניהולי עוסק החודש במה שמבדיל מנהל טוב ממנהל טוב יותר. כישורי אינטליגנציה רגשית בניהול. למנהיג של קבוצת אנשים יש כוח רב להטות את הרגשות של כולם אם הוא יודע להוביל את רגשותיהם של אנשיו לאזור ההתלהבות – הביצועים עשויים לנסוק אל על. אבל אם אנשים נדחקים לאזור האיבה והחרדה- הם יסטו מהמסלול. לתהליך הזה אנו קוראים- תהודה. בתהליכים אותם אנו מובילים בתחום יעוץ אירגוני, פיתוח עסקי, ניהול ומנהיגות וגם בתחום אימון מנהלים אנו מקפידים להסביר עד כמה חשובה תיבת התהודה שלך כמנכ"ל או מנהל? חשוב כי תדע שעובדים ומנהלים בעלי יכולות אינטליגנציה רגשית גבוהות עשויים להתאים למודל ניהול מטריצינוי. 

המנוף להצלחה ניהולית - אינטליגנציה רגשית

אנו כבני אדם וכמנהלים משדרים אווירה, רגשות ותחושות אף מבלי להוציא הגה מהפה, השפעתנו מדבקת לטוב ולרע. כולנו יודעים כי הצחוק מדבק. חיוך גורם לצד השני להגיב ולהוריד רמת חרדה או איום. כלומר רגשות יכולים להתפזר כנגיף! אלברט אינשטיין כבר הזהיר ואמר: "עלינו להיזהר מלהפוך את האינטלקט לאלוהים שלנו...יש לו כמובן שרירים חזקים אבל אין לו אישיות... הוא אינו מסוגל להנהיג, הוא מסוגל רק לשרת"!  במילים אחרות ככל שדרגתם של אלה שנחשבו "לכוכבי על" בביצוע הייתה גבוה יותר כך התגלו כישורי אינטליגנציה רגשית מרובים ומפותחים יותר כסיבה להצלחתם.

ההצלחה במכירות תלויה באינטליגנציה הרגשית

בתוכניות ליווי למנהלים, בקורס מנהלים ובתהליכי הדרכה ופיתוח מנהלים אנו מתמקדים על חשיבותה של האינטליגנציה הרגשית להצלחה. מתברר כי 85% מההבדלים של התוצאות בין כוכבי העל היו כתוצאה מההבדלים בכישורים של האינטליגנציה הרגשית שלהם. הכלל המעשי אומר: שאינטליגנציה רגשית תורמת כ- 80% עד 90% מהכישורים המבדילים בין מנהל ממוצע למנהל מעולה. ולעיתים אף יותר! גם בתחומי ניהול משא ומתן, ניהול מכירות יש חשיבות ניכרת לנושא.

ללמוד מהמצטיינים ביותר

כישורי "אינטליגנציה רגשית" בניהול מבדילים בין מנהל טוב למנהל טוב יותר. למנהל או למנהיג של קבוצת אנשים יש כוח מרבי להטות את הרגשות של כולם. אם הוא יודע לרגש את אנשיו ולהלהיבם – הביצועים עשויים לנסוק אל על. אנו מאמינים כי זהו תמציתה של הצלחה ניהולית. בפירמה של משרד רואי חשבון התברר שמנהלים \ שותפים בעלי אינטליגנציה הרגשית גבוהה הגיעו לתוצאות טובות פי כמעט 400% בשורת הרווחים המצטברים לשנה.!!!!!

תחושות ומחשבות מרחיבות לב – מצב מנטלי חיובי למנהיגים בעלי כישורי אינטליגנציה רגשית והם : אהבה, אמפטיה, אמונה, אופטימיות, תקווה, הומור, פרגון עצמי, אינטימיות ורוח לחימה על עקרונות וערכים. מנהיגות ראויה נוצרת כאשר הלב והמוח, התחושה והמחשבה נפגשים זה עם זה. אלה הן שתי הכנפיים המאפשרות למנהיג \ למנהל להגביה עוף.

הערך לחברות ולעסקים

במסגרת מערכות ניהול מתקדמות אנו במסגרת  תוכניות ליווי ויעוץ אירגוני להנהלות, אימון מנהלים, ניהול מכירות וכוחות מכירה,  עוסקים רבות בשיפור מיומנויות אישיות וניהוליות המקדמות את המנהלים להשגת ביצועים טובים יותר. משה גרימברג ושותפיו הבכירים לדרך מתמחים בפיתוח עסקי, בניית אסטרטגיה שיווקית  ובתחום אימון מנהלים ליווי ארגונים והנהלות בתהליכי שינוי וצמיחה, בתהליך ייחודי המותאם לכל ארגון על פי הייחודיות שלו .

לקבלה מידע נוסף אנא הזן את הפרטים


נשמח לעמוד לשירותכם במתן פרטים נוספים בדבר התועלות שאתם יכולים לקבל .