כל חברה עסקית, גדולה בינונית או קטנה? כל נותן שירות ובעל מקצוע חופשי המבקש להמשיך לצמוח ולהתפתח מחויב לבצע עדכון לתוכנית האסטרטגית ואו לתוכנית העסקית. חברות ארגונים ועסקים משפחתיים המבקשים להמשיך לצמוח מחויבים לאמץ את הנושא של התכנון האסטרטגי והתכנון השיווקי כדרך חיים. כל ארגון הנמצא בתהליכי שינוי וצמיחה מחויב למערך עדכני של אסטרטגיות בתחומים השונים. בתחומי הפיתוח העסקי, בתחומי התפעול והיצור, בתחומי השיווק והמכירות ובתחומי הרווחיות והמדדים הפיננסיים.

תכנון או עדכון אסטרטגי מקצועי

תכנון אסטרטגי מקצועי וראוי מביא לכך שבסופו של תהליך מוצגת תוכנית פעולה. לתהליך של התכנון ואו העדכון האסטרטגי יש ערך רב וחשוב לכל שדרת התהליכים של עדכון או תכנון מערכים אסטרטגיים מעניק למנהלים, להנהלות ואף לעובדים שלוקחים בתהליך חלק להבין את האתגרים העסקיים שהארגון חייב להתמודד איתם לאור השינויים ואי היציבות בשווקים. התחרות הולכת ומתגברת. המחירים נשחקים ולפיכך חייבים לעצור ולהשקיע חשיבה באיתור אסטרטגיות חדשות. ככלל אנו כיועצים ארגוניים אומרים כי תהליך נכון של תכנון אסטרטגי מעניק לחברות עסקים ולארגונים אפשרות לעצור קמעה ולבצע עדכון למפת המציאות של השוק המתחרים ובעיקר של עצמם.

כוחה של הקבוצה

אנו מאמינים בעבודת צוות. אנו מאמינים כי חוכמת הצוות תמיד גדולה מחוכמתו של היחיד. אנו מאמינים בתקשורת פתוחה, ביצירתיות וגיוון מחשבתי ולא מסתפקים בחוכמתו של המנכ"ל או הבעלים בלבד. בשיתוף של כולם בתהליכי התכנון האסטרטגי מביא לכך שכולם מתחברים ומאמינים באסטרטגיות העדכניות ובחזון העתידי של החברה ובעיקר מזה שלקחו חלק בתהליך הם מחויבים להשיגו.

כמנכ"ל מעורבותך חשובה בתהליכים

מיד לאחר סיום ביצוע ה- MRI הארגוני, ולאחר שההנהלה, הבעלים והמנכ"ל השתכנעו כי נכון לבצע עדכון ואו תכנון עדכני לכלל האסטרטגיות השונות בארגון – אנו ממליצים להקים צוותי משימה- צוותי תכנון בהתאמה. בצוותים השונים שירוכזו על ידי הסמנכ"לים השונים יהיו חברי צוות ברמת מנהלים מדווחים ואתה כמנכ"ל או כבעלים תיקח חלק פעיל בכל אחד מהצוותים במועדים שנקבע. רוב העבודה תבוצע ברמת הצוות באחריות הסמנכ"ל, אתה כמנכ"ל תיקח חלק במפגשי חשיבה והצגת תוצרים בתהליך.

עדכון אסטרטגיה מניעה צמיחה

ככלל תכנון ואו עדכון אסטרטגיות חייב להיות מבוסס על אבני דרך להשגה שלהם יש תאריכי יעד ומדדים ברי מדידה. אנו כיועצים אסטרטגיים המניעים שינוי וצמיחה מציעים כי תהליך נכון של תכנון אסטרטגי חייב לכלול את הדברים הבאים: מפגש התנעה ברמת בעלים מנכ"ל והנהלה. איסוף מידע ומיפוי שוק מתחרים. ניתוח מידע לריכוז מסמך ראשוני של המלצות ליישום. קבלת הסכמה להמשך התהליך ועבודה מול החטיבות ואו האגפים השונים לשם בניית תוכניות עדכון אסטרטגית מפורטת. השלב האחרון והחשוב ביותר הוא שלב היישום וההטמעה ברמת השטח.

שאלות המפתח בתהליך נכון של תכנון אסטרטגי

מדוע אנו צריכים ונזקקים לתוכנית אסטרטגית?

אין אחד בעולם העסקי שלא מבין מדוע חברות, עסקים ובעלי מקצועות חופשיים לא נדרשים וזקוקים לתוכנית אסטרטגית עדכנית? היה ואתה חברה וותיקה? חברת הזנק שמנסה לפרוץ לשוק חדש ולהשאיר חותם? או לחילופין אתה נותן שירותים כבעל מקצוע חופשי כרו"ח או כעורך דין? אתה חייב שיהיה לך תוכנית אסטרטגית- תוכנית עסקית עדכנית. פעמים התוכנית האסטרטגית שאיתה התחלת את המסע העסקי המוצלח זקוקה לעדכון והתאמה. עדכון התוכנית האסטרטגית דרושה במצבים שבהם השווקים משתנים, המתחרים מתחזקים ולא פעם כאשר עסק או חברה מבקשת לשפר ביצועים.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


תכנון לטווח קצר? תכנון רב שנתי?

מהניסיון המקצועי שלנו כיועצים אסטרטגיים אנו מבקשים לקבוע כי תכנון ואו עדכון אסטרטגיות חייב לתת מענה למנעד רחב של שנים ונושאים. השאלה שתמיד אנו נשאלים: לכמה רחוק עלינו לתכנן? עלינו להסתכל? להעריך מגמות וטרנדים? אין זה סוד כי לפני שנים לא ארוכות, אסטרטגיות היו מתוכננות לטווחים של 5 שנים ומעלה. השינויים והתחרות הייתה נסבלת. השווקים לא היו תזזיתיים ובעיקר הטכנולוגיות לא קפצו דור כל שנה או שנתיים. כיום, הכלל השתנה.

משברים מחייבים עדכון אסטרטגיות

אנו כמתמחים בייעוץ ארגוני ובייעוץ ועדכון תוכניות אסטרטגיות ממליצים לבצע בדיקת עדכנות ורלוונטיות לתוכניות אחת לשנה או שנתיים. אנו מאד מזהירים הנהלות בעלים ומנכ"לים לא "להירדם בשמירה". לא להסתפק באותה תוכנית חומש? חברות הזנק חייבות לתכנן ולהתמקד בטווח הקצר. תוכניות לחצי שנה, לשנה כאשר המטרה הראשונה היא לגייס לקוחות משלמים ולייצר ערך. לחברות יותר וותיקות נכון כי התוכניות יועברו עדכון אחת לשנתיים. פעמים השינויים בשווקים ואו משברים מחייבים עדכון והתאמה מוקדמת אף יותר.

האם נכון להיעזר במומחים – ביועצים אסטרטגיים?

בואו ונחשוב בצורה הגיונית? נסו לנתח את האמור כאן דרך תובנות מעולמות אחרים. היה ואתם נזקקים להביא למרפא לאחד מחבריכם הכי קרובים, האם הייתם ממליצים לו להסתפק אך ורק ברופא המשפחה? או שהייתם ממליצים לו לחפש את הרופא הכי מקצועי ומתאים? גם כאן בתחום הייעוץ והתכנון האסטרטגי היה נכון להיעזר במקצוענים ובמומחים מהתחום.

אם ומסיבות כלכליות ואו אחרות תגיעו למסקנה כי נכון לכם לנסות תחילה ליצור ולתכנן או לעדכן את התוכניות האסטרטגיות ללא עזרת יועץ ארגוני – חשוב שתאמצו את פורמט העבודה המקדם חשיבה ועבודת צוות בתהליכים. לא מומלץ להניע תהליך בפורמט של "one man show" עבודה בצוותים. חלקו ידע ניסיון ואחריות.

הגיע הזמן "לחשוב מחוץ לקופסה"?

השלב החשוב הבא מתמקד בניתוח השינויים והתמורות בשווקים ומול המתחרים. כל מה שידעתם בעבר שווה בחינה מחדש. ממליץ כי תהפכו כל אבן ותבחנו פרדיגמות ישנות. חפשו לאתר את תמונת המציאות הכי עדכנית של הארגון ושל סביבת הפעילות שלו. חפשו לכתוב מחדש את הנרטיב של החברה – העסק - ואו הארגון באמצעות עדכון היעדים, עדכון החזון והערכים. בצעו שוב את ניתוח ה- SWOT חזרו לבדוק את נקודות החוזק, החולשה של הארגון, את הזדמנויות, ואיומים בשווקים. ממליץ כי יהיה נכון לבצע עדכון לניתוח ה- PEST המציג ניתוח הגורמים הגאופוליטים, הסביבתיים, החברתיים והחידושים הטכנולוגיים שמניעים כיום את התחום.

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים


מפגש חשיבה במתנה

לסיכום, היה ולאורך התהליך נדע לשמור על נחישות יצירתיות ורצון לחזור ולהוביל שוק יחד עם יעדים ראליים נדע לשמור על איזון עדין בן גאוותנות יתר לאמביציה עסקית וניהולית ראויה יהיה לכולנו סיכוי הצלחה גדול. הייתי שמח לו תמיד תמצאו בנו שותפים מקצועיים להתלבטות ולחשיבה בעל מה שקשור לתכנון אסטרטגי ולעדכון תוכניות אסטרטגיות ותוכניות עסקיות. אנו זמינים לעונות לך על כל שאלה מהתחום. החלטנו להעניק לך מפגש סיעור מוחות במתנה. מפגש שיוקדש לבחינת הצורך שלבצע עדכון לאסטרטגיות השיווקיות? העסקיות גם אצלך בארגון?

התרומה שלנו

אנו כיועצים ארגוניים – יועצים אסטרטגיים מתמקדים בעשייה ניהולית ועסקית. מתמחים בייעוץ אסטרטגיה ובליווי עסקים בתהליכי הבראה שינוי וצמיחה.  באמצעות עדכון תוכניות אסטרטגיות. אנו עושים  זאת גם בעזרת עדכון התוכניות העסקיות, עדכון תוכנית שיווק ואסטרטגיה, שיפור תהליכי העבודה ואימוץ ניהול על פי יעדים. בכל תהליכי הייעוץ העסקי- הייעוץ השיווקי והייעוץ הארגוני. אנו  מתמקדים ב- ליווי של הדרג הניהולי הבכיר ובהם כלל ההנהלה המצומצמת ברמת מנכ"ל וסמנכ"לים בשילוב חכם של שאר הדרגים בארגון לטובת הטמעת מהלכי השינוי והצמיחה.

ליווי ועדכון תוכניות אסטרטגיות

לסיכום, באו למצוא את הדרך לאתר יועץ אסטרטגי - יועץ עסקי המתאים לצרכים הארגוניים שלך. כיום מתברר כי חלק מהלקוחות שלנו הנעזרים בנו בצורה קבועה, במסגרת שירותי מיקור חוץ לייעוץ עסקי.  הם מבינים כי נכון לא לחכות למשבר העסקי ומחליטים להיעזר ביועצים אסטרטגיים מנוסים דווקא בתקופות שפע ורגיעה. זה הזמן הכי נכון ומומלץ לבדוק באם נכון לעדכן את האסטרטגיות השונות בעסק? היה וכן, אז הם מחליטים ברוב המקרים להיעזר בנו במסגרת ליווי ארוך טווח באמצעות מיקור חוץ המביא לערך רב לחברות ולעסקים בינוניים וקטנים.

שווה כי נקבע פגישה

הנהלות בעלים ומנכ"לים מבינים עד כמה חשוב להיערך מפעם לפעם ולבחון את הצורך בתכנון אסטרטגי עדכני? לא נכון ומומלץ לבצע זאת אחרי תחילת המשבר? לעשות זאת רגע לפני שהם נוחתים ללא התראה ובהפתעה. מנהלים מצטיינים, לא מחכים למשבר! בואו ונבחן יחד באם השירות של עדכון התוכניות האסטרטגיות יחד עם ייעוץ ארגוני ייעוץ עסקי – ייעוץ שיווקי עשוי להתאים גם לכם? בוא נקבע פגישת עבודה והיכרות ללא כל עלות ומחויבות אצלך בעסק. צלצל ישירות אלי: 0544-814332 או שלח מייל ישירות למשה גרימברג:  .abc@nihul4u.co.il

לקבלת שעת ייעוץ וסיעור מוחות ללא התחייבות אנא הזן את הפרטים